Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 14 Nisan, 2020

Düğün Planlama Sürecinde Karantinayı Avantaja Çevirin!

  • 0
  • 12805
  • 0
  • 0

Evde kaldığımız bu günlerde, düğün planlama listenizde büyük bir düzenleme yapabilirsiniz. İşte sizlere durumu avantaja çevirecek karantina etkinlikleri.

corona19

Partnerinizle geçireceğiniz bu süreyi, düğün gününüzü planlamak için avantaja çevirebilirsiniz. Ne yazık ki, koronavirüs pandemisi ile mevcut durum söz konusu olduğunda bu durum biraz imkansız gibi görünebilir. Ülkemizde tüm zorunlu olmayan işletmeler şu anda kapalı ve ne yazık ki neredeyse tüm düğün firmaları bu kategoriye girmekte.

Karantina kuralları normalde yüz yüze etkileşimin olması gereken görüşmeleri telefon ve sanal toplantılara kaydırıyor. Örneğin, normalde çift, nihai tasarım fikirlerini tartışmak ve maketler görmek için çiçekçi ile şahsen tanışmış olsa da, şimdi telefonu kullanıyor.

Artı tarafta ise normalde telefon görüşmeleri ile halledilebilecek randevuların artık daha anlamlı etkileşim için yeterli olmayışından, görüntülü sohbet yoluyla daha anlamlı etkileşimlere dönüştüğü görülüyor. Bu, çiftlerin satıcılarını normalde olduğundan daha fazla görebilecekleri anlamına geliyor. Bu durumda satıcıları ele geçirmenin daha kolay olduğu ve aynı zamanda satıcıların müşterilerini ele geçirmesinindaha kolay olduğu da gerçek. Mekanlar ve satıcılar da inanılmaz derecede sempatik ve çiftlerini hoş tutmak adına ellerinden geleni yapıyorlar.

Çiftlerin bu yeni ekstra zamanı, düğün planlama kontrol listelerindekigörevlerini kontrol etmek için birlikte kullanabilecekleri harika bir süreç. Tartışacakları kararlar olduğunda, tartışmak için zamanları olmayan ya da aynı zamanda asla sohbet etmek için evlerinde olamayan ve vakit bulamayanlar için şimdi yeterince zaman var ve birlikteler. Eğer planlama sürecinde çiftler biraz geride ise, bu onlara, yetişmeleri ve muhtemelen oyunun önüne geçmeleri için zaman kazandıracak.

İşte düğün planlarınızda karantinayı avantaja çevirmek için uzman tarafından önerilen 6 yol.

İkramlıklarınız için denemeler yapın!

Düğününüzde isteyebileceğiniz bazı tatları denemek için harika bir zaman. Bazı eğlenceli fikirler için Pinterest'te araştırma yapmanızı ve daha sonra birlikte denemenizi öneririz.

corona20

Çalma listenizi oluşturun.

Düğünde çalmak istediğiniz müziklerin beyin fırtınasını yapmaya başlamak için bundan daha iyi bir zaman yok. Epeyce zamanınız var! İlk dansınız ve kişisel danslarınız için hangi şarkıları çalmak isteyebileceğinizi düşünün . Ayrıca düğünde kesinlikle çalmak istemediğiniz şarkıları da düşünün. Bunları da not etmek önemli! İlk dansınızı yapabilmeniz için bu şarkıları indirin ve dinleyin. Hatta nişanlınız ile dans provaları yapın.

corona21

Misafirlerinizin kalacakları yerler ile görüşün.

Farklı şehirlerden gelecek olan misafirlerinizin kalacakları yerleri planlayın. Öncesinde kaç kişiyi ağırlayacağınızı iyice belirleyin. Konuklarınızı otelde ağırlayacaksanız mutlaka rezervasyonlarınızı yapmak için oteller ile görüşün. Kişi sayısında opsiyon sağlayıp sağlayamayacaklarını da kesinleştirin. Buna göre farklı oteller ile görüşmeler yapın.

corona22

Teşekkür notları hazırlayın.

Bu süre zarfında çok esnek ve destekleyici olduğu için ebeveynlerinize, arkadaşlarınıza ve misafirlerinize teşekkür notları yazın. Düğün hediyeleri aldıysanız, onlar için konuklara teşekkür notları da yazabilirsiniz. Özel teşekkür edeceğiniz kişiler var ise tek tek onlara ne yazacağınızı hazırlamak bu süreçte sizler için büyük avantaj olacak.

corona22

Karantina sürecinin bazı günlerinde bu planlamaları yapın.

Vaktiniz olsa bile, düğününüzü planlama konusunda tüm günlerinizi bu konu için doldurmayın. Çok fazla düğün konuşması gerçekten çok zor ve yorucu olabilir, bu nedenle düğün planlamanızla başa çıkmak için haftanın belirli günlerini ve saatlerini belirlediğinizden emin olun.

coronaplan23

Bir Yorum Yazın