Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 25 Haziran, 2019

Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Nasıl Olmalı?

  • 0
  • 27677
  • 0
  • 0

Masal gibi bir düğünde peri kızı gibi görünmek herkesin hayali. Yapmanız gereken tek şey vücut tipinize uygun gelinliği bulmak. Bunun için de öncelikle vücudunuzu iyi tanımanız gerekir. Dilerseniz önce vücut tipinizin nasıl olduğuna karar verelim.

Armut Vücut Tipi:

Bu vücut tipinde geniş kalça ilk özelliktir. Bel ince, omuzlar dardır. Göğüsler ise küçük ya da ortadır. Bu hatlara sahipseniz vücudunuzun üst kısmını ön plana çıkaracak straplez modeller tercih etmelisiniz. Basenden aşağı doğru inen hafif kabarık ve uçuş uçuş etekler kalça genişliğinizi örterek vücudunuzun kusursuz görünmesine olanak sağlayacaktır.

Kum Saati Vücut Tipi:

Bu vücut tipinde tüm bölgeler birbirine eşit ve orantılıdır. Bu nedenle her gelinlik modelini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Balık modeller, sırt dekolteli gelinlikler size çok yakışacaktır.

Elma Vücut Tipi:

Vücudun üst kısmı alt kısmından daha geniştir. Bu nedenle v yakalı ve gemici yaka modeller ilk tercihiniz olmalı. A kesim etek modeliyle de vücudunuz daha orantılı görünecektir.

Dikdörtgen Vücut Tipi:

Bu vücut tipinin en belirgin özelliği kalça, bel ve göğüs bölgelerinin birbirine yakın ölçülerde olmasıdır. Bu nedenle seçeceğiniz gelinliğin bel bölgenizi daha ince göstermesi ilk tercihiniz olmalıdır. Beli iyice saran ve basenden aşağıya doğru uçuşan etekler bir peri kızı gibi görünmenizi sağlayacaktır.

Birkaç tüyo da bazı vücut tiplerinin giymemesi gereken modellerden verelim, ne dersiniz?

Balık etliyseniz: V yakalı veya gemici yakalı gelinlikler, sizi çok daha hoş ve olduğunuzdan daha az kilolu gösterecektir. Balon etekler, streç veya likralı parçalar ve kuyruklu etekler ise kaçınmanız gereken modeller arasında.

Minyonsanız: Gelinliğinizi iki parçalı yaparak boyunuzu kısa göstermesine yol açmamalısınız.

Ters üçgen vücutluysanız: Asimetrik detaylardan ve omuzları açıkta bırakan gelinliklerden uzak durmalısınız.

Bir Yorum Yazın