Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Organizasyon
  • 26 Şubat, 2020

Düğün Süslemeleri İçin Fikirler!

  • 0
  • 3185
  • 0
  • 0

Düğün Süslemeleri İçin Fikirler!

Düğün süslemeleri düğün yapacaklar için önemli konulardan bir tanesidir. Bu önemli günde hemen hemen her çift kendileri ve gelecek olan konuklar için en iyisi olmasını ister. Bunun için de aylar öncesinden hazırlıklar başlar. Çoğu zaman bu hazırlık aşamasında profesyonel ekiplerden ve organizasyon şirketlerinden yardım alınır. Eğer sizin de düğün süslemeleri ile ilgili bir fikriniz yoksa yazımızda sizlere bahsedeceğimiz önerilere uyabilirsiniz. Bu öneriler sayesinde hayalini kurduğunuz düğüne sahip olabilirsiniz. Günümüzde birçok düğün salonu tüm organizasyonları kendisi üstlense de evlenecek olan kişilerin istedikleri tam olarak gerçekleşememektedir. Bu nedenle artık düğün salonunda sunulacak yemekler, düğün salonunun süslemesi, düğün salonundaki sanatçılar için farklı firmaların hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Eğer siz de unutulmayacak bir düğün istiyorsanız her şeyi detaylarıyla düşünmelisiniz. Seçeceğiniz organizasyon firmalarının en iyisi olmasına dikkat etmeli ve ne istediğinizi organizasyon firmalarına tam olarak anlatmalısınız. Bu sayede istediğiniz sonuçları daha kolay elde edebilirsiniz.

Amore Wedding (İzmir / Karşıyaka)
Amore Wedding (İzmir / Karşıyaka)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Bonbone Davet Organizasyon (İstanbul)
Bonbone Davet Organizasyon (İstanbul)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Masal Düğün & Kına Organizasyon (Bursa / Osmangazi)
Masal Düğün & Kına Organizasyon (Bursa / Osmangazi)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

düğün süslemeleri1

Süslemeyi Abartmayın!

Sadece her zaman en iyisidir. Bu nedenle minimal düşünmeli ve abartılı süslemelerden kaçınmalısınız. Eğer her zaman sadelikten yana olan birisiyseniz o zaman bu konuda çok fazla sıkıntı yaşamayacaksınız. Büyük kurdelelerle sarılmış sandalyeler hemen her düğün mekânında karşımıza çıkar. Bu tarz abartılı süslemelerden kesinlikle uzak durmalısınız. Eğer düğününüzü sade bir tarzda yapmak istiyorsanız bu tarz abartılı sandalyeler yerine sandalyelerin sadece bir kenarına konulmuş ufak bir fiyonk tercih etmelisiniz. Bu detay düşüncede çok küçük ve göz ardında kalıyormuş gibi görünebilir. Ancak bunu uyguladıktan sonra ortaya çıkan sonuca hayran kalacaksınız. Unutmayın ki, abartılı süslemeler yerine göze batmayan ama oldukça şık olan süslemeler her zaman daha şık ve dikkat çekici olacaktır.

düğün süslemeleri2

Fotoğraf Panosu

Düğününüzü kapalı alandan ziyade açık alanda yapıyorsanız yağacağınız dekorasyon daha da anlamlı olacaktır. Dekorasyon yaparken düğün mekânının girişine fotoğraf panosu yerleştirebilirsiniz. Bu sayede düğünde çekilmiş olan fotoğrafları ya da arkadaşlarınız ile daha önceden çekinmiş olduğunuz fotoğrafları bu panoya yerleştirebilirsiniz. Çıkartacağınız mini fotoğrafları hasır iplikler ile bu panoya asarak ortaya oldukça şık görüntüler çıkartabilirsiniz. Üstelik bu düğüne gelen arkadaşlarınızı da mutlu edecektir. Düğün süslemeleri için fikirler alabileceğiniz arkadaşlarınızdan buna benzer farklı dekorasyon örnekleri de edinebilirsiniz. Ayrıca organizasyon hizmeti veren firmalarla konuşarak bu panoları sizin yerinize hazırlamalarını sağlayabilirsiniz. Bunun için doğru ve size yardımcı olacak firmalarla çalışmanız yeterli olacaktır.

düğün süslemeleri3

Uçan Balonlar

Yazın ve açık havada düğün yapacak olanlar için uçan balonlar ilginç bir detay olabilir. Her ne kadar sadelikten yana olmanız gerekse de çok fazla abartıya kaçmayacak şekilde uçan balonlar ile yapacağınız süslemeler hem çok fazla sadeliğe gitmemenizi sağlayacak hem de ortama farklı bir hava katacaktır. Masa ve sandalyeler için süslemelerinizi yaptıktan sonra bu süslemelere uygun renkteki balonları seçebilirsiniz. Ayrıca uçan balonlar düğün mekânının daha enerjik olmasını sağlayacaktır. Açık havada özellikle de sahil kenarında düğün yapacaklar için makrome örgü arka fon son yıllarda oldukça popüler hale gelmeye başladı. Özellikle beyaz kumlar ile oldukça uyumlu olan makrome örgü fon, doğru bir şekilde kullanıldığı zaman inanılmaz sonuçlar ortaya çıkartacaktır. Değişik düğün konseptleri içerisinde yer alan bu fon aynı zamanda yeşil dallarla ve beyaz çiçeklerle süslenerek de kullanılabilir. Bu süslemeler düğün mekânı ile oldukça uyumlu olacak ve sizi kendisine hayran bırakacaktır. Sahil düğünlerinin olmazsa olması denizyıldızı süslemeleridir. Özellikle sahile uygun olarak seçilmiş olan sandalyelerin kenarlarına takılacak olan denizyıldızı süslemeleri ortama çok farklı bir hava katacaktır. Bu konsept aynı zamanda sahil ile de oldukça uyumludur. Sahilde düğün yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle bu fikre sıcak bakmalısınız. Salman ipler ve büyük denizyıldızı süslemeleri düğününüze çok farklı bir hava katacaktır. Kır düğünü yapmayı düşünüyorsanız ve kır düğünü konseptine uygun fikirler arıyorsanız sallantılı ampulleri tercih edebilirsiniz. Sallantılı ampuller ile düğün alanını süslemek ortama çok farklı bir hava katacaktır. Bu hoş detay sayesinde düğününüz hem doğal hem de ışıl ışıl olacaktır. Ampullerin rengini ise daha çok sarı ve benzeri renklerden yana seçmelisiniz.

düğün süslemeleri4

Kapalı Ortamlar İçin Öneriler

Kır düğünü süslemeleri gibi kapalı ortam düğün süslemeleri de en çok merak edilenlerdendir. Düğün organizasyon şirketlerinin birçoğu hali hazırda düğün salonları için gerekli süslemeleri yapmaktadır. Ancak dilerseniz siz bu süslemeler yerine kendi süslemelerinizi yapabilirsiniz. Kır düğünü istediğiniz halde bu dileğiniz gerçekleşmediyse ve kapalı alanda düğün yapacaksanız sizlere vereceğimiz tavsiyelere uyabilirsiniz. Deneyimli ekibimizle beraber alacağınız kararlar sayesinde düğün salonunuzu cennete çevirmeniz mümkün. Masa süsleme için ilk tercihini odun masa kartlıklarından yana olmalıdır. Bu ortama rüstik bir hava katacaktır. Bu odun kartlıklar gelen davetlilere masalarını gösterecektir. Ayrıca bu kartlıkların yanına koyacağınız ufak vazolardaki çiçekler masaya ayrı bir hava katabilir. Ancak masalara farklı hava katarken olayı abartmamaya dikkat etmelisiniz. Düğün için gelen misafirlerinizin bu mutlu anlarını unutmamalarına yardımcı olmak için resim çekme bölümü oluşturmalısınız. Ancak bu köşe öyle sıradan bir köşe olmamalı. Çiçeklerle süslenmiş fotoğraf çekinme bölümü gelen misafirlerinizin fotoğraf çekinebilmesi için güzel bir detay olacaktır. Hem bu sayede gelen misafirleriniz bu mutlu anınızı ölümsüzleştirebileceklerdir. Kapalı alanda düğün yapacaksanız sanki açık bir havadaymış gibi hissetmenizi sağlayacak olan tavan süslemelerini tercih edebilirsiniz. Bunun için tavandan sarkan çiçek motifleri en büyük yardımcınız olacaktır. Ayrıca sardal led kullanarak gökyüzü havasını yakalayabilirsiniz. Ancak bunu kendi başınıza yapmanız mümkün değil. Bunun yerine düğün organizasyonu hizmeti veren firmadan bunu istemelisiniz. Organizasyon firması bu konuda size yardımcı olacaktır.

düğün süslemeleri5

Düğün Organizasyon Firmanızı Doğru Seçin

Düğününüzü sadece bir kere yapacağınız için her şeyin mükemmel olması gerekir. Düğün süsleme organizasyonu için doğru firmalarla çalıştığınızda firmalar isteklerinizi göz önünde bulundurarak sizler için en iyisini sunacaktır. Çoğu zaman seçmiş olduğunuz düğün salonları süslemelerini kendileri yapacaklardır. Ancak bu süslemeler sıradan ve sizin zevkinizden uzak süslemelerdir. Bunun yerine size daha fazla hitap eden süslemeler istiyorsanız süsleme hizmeti sunan düğün organizasyon firmalarını bulmalısınız. Günümüzde bu alanda hizmet veren birçok firma bulunuyor. Ancak bu firmaları birçoğu ne yazık ki istenilen kalitedeki hizmeti sunamamaktadır. Bu nedenle hem internet üzerinden araştırma yaparak hem de çevrenizde bulunan insanlardan yardım alarak seçeceğiniz firmalara karar verebilirsiniz. Özellikle daha önce bu hizmeti almış olan kişilerin yaşadıkları deneyimleri dinleyebilirsiniz. Bu deneyimler size seçim yaparken büyük kolaylık sağlayacaktır. Süsleme hizmeti için anlaşacağınız firmaların uygun fiyatlı olması da son derece önemlidir. Çünkü düğün için yapılan onca hazırlık bütçenizi bir hayli zorlayacakken bir de süsleme hizmeti için çok fazla para ödemek sizi zor durumda bırakabilir. Bu nedenle bir firmayla kesin olarak anlaşmaya varmadan önce fiyat araştırması yapmalı ve en iyi fiyata sizlere en iyisini sunacak olan firmalar bulmalısınız. Bu şekilde yapacağınız seçimler sizleri aradığınız firmalara ulaştıracaktır. Siz de tüm bu konularda size yardımcı olacak organizasyon firmaları arıyorsanız profesyonel ekipler ile iletişime geçebilir ve kendiniz için en iyisini seçebilirsiniz.

Aytaç Organizasyon (Antalya / Muratpaşa)
Aytaç Organizasyon (Antalya / Muratpaşa)
Antalya
Teklif Al Firmayı İncele ►
Gülce Davet ve Organizasyon (Adana)
Gülce Davet ve Organizasyon (Adana)
Adana
Teklif Al Firmayı İncele ►
Hera Organizasyon (Ankara / Çankaya)
Hera Organizasyon (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►

düğün süslemeleri6

Bir Yorum Yazın