Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 16 Nisan, 2020

Düğünüm Covid-19 Nedeniyle Ertelendi. Bu durumun üstesinden nasıl geldim?

  • 0
  • 12350
  • 0
  • 0

COVID-19 düğün planlarımı bozmuş olabilir, ama benden mutluluğumu almasına izin vermedim. İşte can sıkıcı bir durumu nasıl fırsata çevirdim.

coronaplan70

Haftaları belki de ayları kapsayacak olan düğün, davet, etkinliklere gelen yasak ilk açıklandığında yaklaşan düğüne ne kadar zamanımızın kaldığını heyecanla ve sabırsızlıkla sayıyordum: sekiz hafta altı gün. Düğün günümüze giden son iki ayda da nişanlım ve ben bekarlığa veda partileri ve kına gecem için de hazırlıklarımızı yapıyorduk. Bir haber ile tüm bu kutlamaları tarihlerimizle çakışması nedeniyle yapamayacak olduğumuzu öğrendik.

Evet, tamamen duygusal bir çöküş yaşadım. Ama yeni düğün tarihimi işleri tersine çevirmek için bir fırsat olarak kullanana kadar.

Birdenbire duygu karmaşasına girdim.

Mesele şu ki, yaklaşan düğünüm hakkında nasıl hissedeceğimi bilmiyordum. Evet, bunalmıştım ve gerçeküstü bir filmde olduğumu hissettim. Bundan önce düğünle ilgilihep kabusgörüyordum. Düğün davetlileri ile ilgili bazı sorunlar ya da bazı aksilikler olduğu gibi kabuslar. Ama bu rüyalar, tamamen düğünle ilgili ufak tefek sorunlar ya da aksiliklerdi.

Ama dünyanın ölümcül bir salgın ile karşı karşıya olması! Bu "en karanlık" kabuslarımdaki her şeyden çok daha kötüydü ve düğün organizasyonumuzun en sevdiğimiz insanları riske atabileceği aklımıza bile gelmezdi. 16 Mayıs 2020’de gerçekleşecek düğünümüz için iptal kararı aldık.

coronaplan72

Bu durumla bir an önce barışmak zorundaydık.

Tamamen benim kontrolüm dışında olduğu için, sadece bu konuda stres olabileceğim çok şey vardı. Dünyanın dört bir yanında ölen insanlar veya hastanelerde çalışmak zorunda olan sağlık çalışanlarını düşündükçe kendi durumuma üzülemedim bile. İptal kararı, bizimle ilgili bir sorundan dolayı değil, bir küresel salgın nedeniyle.

Hemen işe koyulduk.

Önümüzdeki 14 ay içinde firmalarla Cumartesi günleri için hemen hemen yüzlerce e-posta ve görüşme sonrası bir tane müsaitlik bulduk.15 Mayıs 2021. Tam olarak bir gün erken ve orijinal tarihimizden bir yıl geç . Tek sorun, 2020 baharı boyunca artık mevcut olmayacak birkaç tedarikçiyi ve yaptığımız birkaç ödemeyi kaybetmek zorunda kaldık. Bütçemizi de yönetmek zorundaydık. Düğün harcamalarımızı zaten maksimize etmiştik, bu yüzden değişikliklerle ek masraflara girme konusunda daha dikkatli olmamız gerekiyordu.

coronaplan73

Ama aynı zamanda paha biçilemez bir fırsattı.

Düğününüzü iptal etmek için acele etmek gerçeküstü gibi ama aynı zamanda sevdiğinize derinden aşık olmak tam olarak bizi ayakta tutan tek şey. Çiftler düğün planlamaya başladığında sık sık olan şey birdenbire büyük bir koşuşturmanın içine dalmak. Ancak, geçen yıl boyunca verdiğimiz her kararı, her birinin buna değip değmediğini görmek için gerçekten değerlendirme fırsatı bulabildik mi?

Seçtiğimiz yeri hala ilk günkü kadar seviyoruz mu? Tamamen farklı bir şekilde yapabilseydik, yine de aynı seçimi yapar mıydık? Evet, o gün mekana gittik çünkü en iyi olma ününe sahipti, ama benim fikrim de herkesle aynı mıydı. Söylenilenler ile gördüklerimi kıyaslama fırsatı verdim mi kendime?

Günler önce önem verdiklerim artık hiç önemli değildi.

Müstakbel kayınvalidemin hangi rengi giydiği veya düğün diyetime ne kadar sıkı yapıştığım artık önemli değil. Bütçemizden ne kadar artacağı veya ilk dans koreografimiz önemli değil.

Bu duraklama döneminde olmak paha biçilemez bir bakış açısı sağlar. Geleceğe bakarken ve her birinin gerçekten istediğimiz şey olup olmadığını düşünürken, üzüldüğümüz tüm kararlara geri döneceğiz. Günümüzde gerçek bir etkisi olacak mı ve düğünümüzün önemli bir bölümünü değiştirmenin tipik baskısı ya da serpintisi olmadan yine de bu seçimi yapar mıyız? Sürekli düğünümüzün nasıl olacağını düşünmemiz için çok güzel olacağı anlamına. Bu bize birçok şeyi fark ettirdi, bir yıl sonra sevdiklerimizle sağlıklı bir kutlama yapmaktan mutluluk duymamız ve tek önemli olan birbirimize sahip olduğumuz ve birlikte hayatımıza bağlı olduğumuz.

coronaplan72

Bir Yorum Yazın