Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 26 Mart, 2020

Gerdek Gecesi Ne Giyilir?

  • 0
  • 4488
  • 0
  • 0

Gerdek Gecesi Ne Giyilir?

Gerdek gecesi, gelin ve damat için çok önemli bir gecedir, bu yüzden gelin adayları, gerdek gecesi ne giyilir sorusuna cevap ararlar. Açıkçası bu sorunun kesin bir cevabı yoktur ve önemli olan sizin nasıl rahat edeceğinizdir. Ancak en sağlıklı ve vücut yapınız için en uygun iç çamaşırını seçmek konusunda bu makaleden yardım alabilirsiniz. Ayrıca İlk geceniz nasıl olmalı öğrenebilirsiniz. Evlendikten sonra eşiyle geçireceği ilk romantik gece için her gelin çekici ve güzel olmak ister. Bu yüzden doğru iç çamaşırlarını tercih etmek şarttır. Peki ilk gece kadın ne giymeli, hangi iç çamaşırlarını tercih etmeli? En çok tercih edilen modelleri bu makalede bulmanız mümkün!

 

gecelik1

 

Ne Giymek İstediğinize Önceden Karar Vermek Size Gerdek Gecesinde Avantaj Sağlar

İlk gece giyeceğiniz iç çamaşırlarını seçerken öncelikle ne istediğinize karar vermek çok önemlidir. Önceliğinizin ne olduğuna karar vermelisiniz. Önemli olan seksi olmak mı yoksa rahat olmak mı? Yoksa ikisinin bir arada olmasından yana mısınız? Her neyi seçerseniz seçin, istediğiniz görünüm için size yardımcı olacak pek çok iç çamaşırı seçeneği mevcuttur.

 

gecelik2

 

Düğün Geceniz İçin İç Çamaşırı Seçimi Yapmak

Düğün günü için iç çamaşırını seçerken, gelinin hem gelinliğinin modelini hem de düğün gecesini düşünmesi gerekir. Her gelinliğe her iç çamaşırı uymayabilir. Mesela, kolsuz gelinlik modelleri için askısız, vücuda yapışan; sırt dekolteli gelinlikler içinse yalnızca göğüs uçlarını kapatan yapışkan sutyen modellerinden kullanmayı tercih edebilirsin. Lakin, düğün gecesi için bunlar yeteri kadar seksi olmayabilir ve fantezi iç giyim tercih etmek isteyebilirsiniz. En mantıklısı, düğün günü ve gecesi için iç çamaşırınızı birbirinden ayırmak olacaktır. Böylece gelinlik için uygun ve rahat, gece içinse ateşli iç çamaşırı modelini giyebilirsiniz..

 

 

İlk Gecenizde Tercih Hakkınız Olması İçin Göz Atmanız Gereken İç Çamaşırı Seçenekleri Hakkında Kısa Bilgiler

Bu makale evlilikte ilk gece üzerine odaklanıp, onun özelinde giyebileceğiniz alternatiflerden bahsedecektir. Gerdek gecesi de denilen, evlendikten sonraki ilk gece için ne giysem diye düşünen gelin adaylarının tercih edebileceği birçok iç çamaşırı seçeneği vardır. Sutyen ve külot takımları, mayo tipi tek parça iç çamaşırları, babydollar gibi seksi tasarımları ilk gece kıyafetleri olarak tercih edebilirsin. Aşağıda yer alan alt başlıklara göz atarak bu modeller hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

gecelikk2

 

 

Sade Ama Çekici Sutyen ve Külot Takımları Modelleri

İlk gece iç çamaşırı seçeneklerinin en başında sutyen ve külot takımları gelmektedir. komplike modellerin kendilerine göre olmadığını düşünen ve sadelikten yana olan gelin adaylarının tercihi genelde bu takımlardan yanadır. Özellikle tül ve dantelin birlikte kullanıldığı, beyaz gelin iç çamaşırları, sade tasarımlar arayan gelin adayları tarafından tercih ediliyor. İlk geceye uygun daha değişik modeller arayanlar, renkli çamaşırlar tercih edebilir. Klasik siyah veya kırmızı renklerin yanı sıra ten rengine uygun gri, mavi, bordo gibi farklı renk seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Bu modellerin jartiyerli seçeneklerini de ilk gece için kullanmak isteyebilirsiniz.. Böylece daha iddialı ve seksi bir görünüm yakalamanız mümkün olacaktır.

 

gecelikk

 

 

Tek Parça İç Çamaşırları

Sütyen külot takımını bütün yapan, mayo tipi, tek parça iç çamaşırı modelleri de ilk gece çamaşırı olarak tercih ediliyor. Özellikle bel bölgesinde fazladan kilosu olan gelin adayları için uygun olan bu tasarımların sade modellerinin yanı sıra seksi alternatifleri de mevcut. Eğer sade tasarımlardan hoşlanıyorsanız işlemesi az, düz modelleri; daha seksi, fantezi iç çamaşırlarından giymek istiyorsanız bakışımsız modelli, bantlı tasarımları denemek isteyebilirsiniz. Asimetrik kesimli, bantlı tasarımlar için iddialı vücut hatlarına sahip olmak gerektiğini de ekleyelim. Kilolu gelin adaylarının bu modellerden tercih etmesi halinde bantlardan taşan fazlalıkların hoş bir görüntü yaratmayacağını söylenebilir.

 

gecelik4

 

Korseli İç Çamaşırları

İlk gece giyilen çamaşırların arasında vücudu daha kıvrımlı gösterebilen korseli tasarımlar da yer alır. Özellikle bel ve karın kısımları kilolu olanlar korseli tasarımları tercih edebilirler. İlk geceniz için bu modellerin de jartiyerli alternatifleri vardır. Beyaz ya da ten rengi tonlardaki seçenekleri gelinliğin içine de giyebilirsiniz. Evlendikten sonraki ilk gecede giyilen geceliklerin de çeşitleri bulunuyor. Bu tasarımlar genellikle seksi tasarımları sebebiyle tercih edilen kombinezonlar ile babydollar oluyor.

 

gecelik5

 

Babydollar

Genellikle mini gecelik olarak bilinen babydolları gerdek gecesi geceliği modellerinden ayıran en önemli özelliği göğüslerin hemen altından boğum şeklinde aşağı doğru genişliyor olması. Ayrıca külotunuzun görüneceği kadar kısa olduğunu da ekleyelim. İlk gece giyilebilecek babydollarda şifon, transparan modeller ile önden yırtmaçlı tasarımlar gibi seksi tasarımlar seçilebilir. Büyük göğüslü, elma şeklinde vücut tipine sahip kadınlar için boyundan bağlamalı olan babydoll modellerin, göğüsleri daha küçük ve daha biçimli gösterebileceğini unutmayın. Göbek bölgesinde fazlalıkları bulunan gelin adaylarının ise etek bölgesi dantel ya da fırfır detayları ile hareketlenen modelleri tercih ederek dikkati fazlalıklarından uzaklaştırabileceklerini belirtmektte fayda var. Fazlalıkları alt bedende bulunan yani armut vücut tipinde olan gelin adayları için de göğüs ve bel bölgesinde ayrıntılar bulunan modelleri seçmek daha doğru olacaktır.

 

gecelik9

 

Kapalı Ama Cazibe Oranı Yüksek Olan Kombinezonlar Rahatlık İçin Bir Numaralı Tercihiniz

Çoğunlukla saten, dantel ya da ipek gibi yumuşak kumaşlardan yapılan, askılı ve kolsuz iç çamaşırları kombinezon adını alır. Bilhassa rahatlık, seksilik ve şıklığı bir arada isteyen gelin adayları için kombinezon modelleri biçilmiş kaftandır. Kombinezon modellerinin vücudu sutyen ve külot takımlarından daha fazla kapatmasına rağmen çok daha seksi bir izlenim verdiğini de söylemekte de fayda var.

 

gecelik10

 

Gerdek Gecesi Nedir, İlk Geceniz İçin Önemli Detaylar Nelerdir?

Giyilecekleri seçtiniz, şimdi gelelim gecenin kendisine. Halk içinde gerdek gecesi olarak bilinen bu an, genellikle düğün ya da nikahtan hemen sonraki gün yaşandığı için “ilk gece” olarak da adlandırılıyor. Yani aslında gerdek, çiftlerin cinsel açıdan birbirini tanımaya başladıkları zamandır diyebiliriz. Tabii bu anda eşlerin sevgi, aşk, şefkat ve anlayışı ön planda tutması şart. “Eşlerin ilk cinsel birleşmesi ilk gece yaşanır” diye bir kural yok diyebiliriz. Çiftlerin yorgunluğu ya da heyecanı gibi nedenlerle ilk cinsel birliktelik, hemen evlendikten sonraki ilk gece yaşanmak zorunda değildir. İlk cinsel birleşme ne zaman yaşanır ise çiftin ilk gecesi o gece olarak kabul edilir. Kısacası kendinizi hazır hissetmiyorsanız istemediğiniz hiçbir şey yapmak zorunda değilsiniz.

 

gecelik12

 

 

Evlilikte İlk Gece: Gerdek Gecesi İçin Tavsiyeler

Eğer ilk kez cinsel ilişkide bulunacaksanız bunu gergin ve aşırı heyecanlı bir süreç yerine yerine romantik ve güzel bir geceye dönüştürmeye çalışmalısınız. Nasıl olacak o iş diyorsanız makalenin devamına göz atın!

 

gecelik13

 

Rahatlamaya Çalışın, Kendiniz İçin Vakit Ayırmayı Unutmayın!

Kendinizi ilk geceye alıştırmak için müsaade isteyerek banyoya gidebilir, böylece biraz yalnız kalabilirsiniz. Utanılacak bir durum olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Aynada makyajınızı kontrol edebilir, gerekirse yenileyebilirsiniz. Kendinizi nasıl hissettiğiniz nasıl göründüğünüze bağlıdır. Eşinizin beğendiği bir parfüm sıkın. Özellikle kulak arkası, diz kapağı ve dirsek içlerine sürülen parfüm, gece boyunca kokunun buram buram yayılmasını sağlar. Ayrıca gerdek gecesi için sizleri bilgilendirdiğimiz gerdek gecesi ipuçları makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Ön Sevişme Geceye Isınmanızı Sağlar

Sorunsuz ve acı vermeyen bir cinsel birleşme için kadının vajinal ıslaklığa sahip olması ve erkeğin erekte olması gerekir. Yeterli seviyede vajinal ıslaklığın olmaması durumunda kadının canı yanabilir. Bu nedenle gerdeğe nasıl başlanır sorusunun yanıtının ön sevişme olduğunu söyleyebiliriz. Ön sevişmeyle, çiftlerin gerginliğinin azalır ve mahcubiyet hissinden kurtulurlar. Böylece eşinizin beden dilini öğrenme fırsatı bulursunuz ve bir uyum yakalarsınız.

 

Bir Yorum Yazın