Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 15 Nisan, 2020

Düğününüzü İptal Etmeniz Gerekirse Ne Yapmalısınız?

  • 0
  • 12505
  • 0
  • 0

Çok fazla belirsizlik içerisinde olmanız normal. Yaklaşan düğününüz için uygun kararı vermek üzere adımlar atın.

coronaplan55

Hiçbir çift düğünlerini iptal etmek veya ertelemek istemez , ancak kişinin kontrolü dışındaki durumlar hoş olmayan bir durumun içerisine sokabilir. Bir düğün için hazırlık süreci o kadar çok sıkı çalışma ve heyecan içeriyor ki, büyük günün planlandığı gibi gitmemesi veya daha da kötüsü, hiç gerçekleşmemesi neredeyse akıl almaz görünebilir. Ancak bir düğünün iptali veya ertelenmesini gerektirebilecek mevcut durumlar var ve mevcut koronavirüs pandemisi bunlardan biri.

Şu anda, dünya çapında 117 ülke ve Türkiye’de onaylanmış vakaları olan 81 il var. Bu durum birçok sektörü etkilediği gibi düğün sektörünü de etkisi altına aldı. Her ay gerçekleşen çok sayıda düğün ve balayı göz önüne alındığında, bu birçok çiftin çok zor bir döneme girmesine neden oldu. Birçoğu düğününü iptal etmek zorunda kaldı.

Bu durum üzücü olduğu kadar, düğün uzmanları panik yapmanın bir gereği olmadığını dile getiriyorlar. Her gün durum değişiyor ve virüs ve yayılma yeteneği hakkında yeni bilgiler var. Yakında evlenecek çiftlerin yapabileceği en iyi şey , Türkiye Sağlık Bakanlığı ya da Dünya Sağlık Örgütü (WHO)gibi güvenilir kaynakları ziyaret etmektir. En az bir ve ya iki tane yedek plan oluşturmak bu husuta oldukça önemli. Hem düğün organizatörleri hem de seyahat danışmanları, alanlarında daha önce bu gibi krizlerle uğraşan ve deneyimleri ve arkasındaki diğer ekipleri olan çiftlerin bu gibi durumlarda sizlere yardımcı olan uzmanlardır.

Kontrolünüz dışındaki nedenlerden dolayı düğünü iptal etmek zorunda kalırsanız ne yapmanız gerektiği için adım adım bir kılavuz.

Türkiye Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün seyahat ile ilgili kısıtlamalarını ve protokollerini izleyin!

Durum hızla değiştiği için bilgiler ve politikalar konusunda güncel kalmak önemlidir. Balayı yerinizin etkilenen bir bölgede olup olmadığını araştırın. Yaptığınız rezervasyonların seyahat sigortalarının ve anlaşma yaptığınız mekan-otel vs. gibi yerlerin sigorta yapıyor olmasına dikkat edin.

coronaplan56

Sözleşmelerinizi yeniden müzakere edip edemeyeceğinize bakın

Çoğu otelde ne yazık ki, düğün sigortası koronavirüs gibi durumları kapsamıyor olabilir, ancak durum düşündüğünüzden daha ileri gidebilir, sizin için neler yapabileceklerini görmek için firmalar ile iletişim halinde olun.

Aramayı zamanında yapın

Düğününüzden bir noktada, tetiği bir karar üzerine çekmeniz gerekecek. Düğün ya da balayında planlandığı gibi ilerlemek ya da planlarda bir değişiklik yapmak zorunda kalacaksınız. Bu durumu en kısa sürede belirtmek ilk olarak yapmanız gerekenler arasında. İptal olan planları en kısa sürede firmalara bildirmek sizin için avantaj olacaktır.

coronaplan57

Tarihleri ​​daha sonraki bir tarihe değiştirmeye açık olun

Salgın birkaç ay içinde kendini çözecektir, ancak kimse bunu kesin olarak bilemez. Bu nedenle, düğün tarihiniz yeteri kadar yani altı veya daha fazla ay sonrası için belirlemek riskinizi azaltacaktır. Mekan ve firmalarla tarihi değiştirmek konusunda en kısa sürede bağlantı kurmak akıllıca olabilir. Düğün tarihini ertelemek mümkünse bu seçeneği düşünmenizi öneririz. Unutmayın bu düğün misafirleriniz de dahil olmak üzere çok daha fazlasını etkileyecektir!

Misafirlerinizle iletişim kurun

Tıpkı yaklaşan düğün planlarınızı en iyi nasıl kullanacağınızı merak ettiğiniz gibi misafirleriniz de aynı şeyi merak ediyor. Herkesin bildiğinden emin olmak için aşırı iletişim kurun, çünkü bu yanlış bilgileri azaltmaya yardımcı olacaktır.” Kısa mesaj veya e-posta yoluyla"olabildiğince çok sayıda misafirle iletişim kurmayı ve sosyal mecralarda yeni bilgiler yayınlayarak güncellemeleri bilmelerinin ne kadar faydalı olduğunu iyi düşünün. Olabildiğince, şu an anlayış göstermek de çok önemli. Katılamayacak olanlar için anlayışlı olmanızı tavsiye ederiz.

coronaplan58

Bir Yorum Yazın