Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 26 Şubat, 2020

Evlilik Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

  • 0
  • 3178
  • 0
  • 0

Evlilik Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Evlilik yüzükleri, damada ve geline düğün sırasında takılan yüzükler için kullanılan addır, bu makalede, evlilik yüzüğü hangi parmağa takılır sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Bazı çiftler hem nişan hem de düğün için alyans tercih etse de, bazen nişanda farklı, düğünde farklı yüzükler kullanılabilir, ki bu durum günümüzde oldukça yaygın halle gelmiştir denebilir. Nişan için daha çok pırlanta ya da tek taş yüzük tercih edilirken evlilik yüzükleri için daha çok düz alyans biçimi yüzükler tercih edilmektedir. Dolayısı ile, alyans hangi parmağa takılır sorusu da oldukça sık sorulan bir soru haline gelmiştir. Makalenin ilerleyen alt başlıklarında her iki sorunun cevabına da ulaşmanız mümkün olacaktır.

evlilik yüzüğü1

Alyans Alımı Yapıldığı Sırada Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Unsurlar Nelerdir?

Evlilik yüzüğüyle ilgili en önemli nokta, doğru boyda yüzük alımı yapabilmenizdir. Bunun için ortak tercihiniz olan bir kuyumcuya giderek, evlilik yüzüğü modelleri arasından birlikte tercih yapmanız en doğrusu olacaktır. Bazı durumlarda ise tercihe bağlı olarak, tektaş yüzüğün evlilik yüzüğü ile aynı anda alınması söz konusu olabilmektedir. Dileyen çiftler, bu yolu kullanabilirler. Yüzük seçiminin yaklaşık bir yıl önce yapıldığı durumlar bile artık söz konusu olmaya başlamıştır. Yani eğer isterseniz evlilik teklifi sonrasında da alyans modellerine bakmaya başlayabilirsiniz. Doğru kararı verdiğinizden emin olmakta fayda vardır, çünkü sonuç itibarı ile o yüzük ömrünüzün sonuna kadar parmağınızda kalmak üzere alınır ve kararınız kesin olmalıdır.

evlilik yüzüğü2

Nişan Yüzüğü, Evlilikten Sonra Takılır Mı, Takılırsa Hangi Parmağa Takılmalıdır?

Nişan yüzüğü sağ ele takılır. Ancak nişan yüzüğünün evlilikten sonra takılması veya takılmaması gerektiğini söyleyen kesin bir kural ya da gelenek söz konusu değildir. Yani nişan yüzüğünü evlendikten sonra takıp takmamak tamamen siz gelin adaylarının inisiyatifine kalmış bir durumdur. En doğru yüzük, sizi her açıdan en rahat ettirecek olan yüzüktür. Bazı gelinler, nişan yüzüklerini düğünden sonra bile sağ elin yüzük parmağına takılı olarak taşımaya devam ederler. Bazı gelinler ise nikah ya da düğün sonrasında yüzüğü sol elin yüzük parmağına, yani alyansın altına veya üstüne takmayı tercih ederler. Hatta, bazı durumlarda gelinler nişan yüzüklerini güzelce saklayarak aile yadigarı şeklinde çocuklarına verirler.

evlilik yüzüğü3

Evlilik Yüzüklerinin Sol Elin Sondan İkinci Parmağına Takılmasının Sebebi Nedir?

Evlilik yüzüklerinin, yüzük parmağı olarak da bilinmekte olan, sol elin sondan ikinci parmağına takılmasının hem bilimsel hem de çok romantik olan bir açıklaması vardır. Sol elinizde yer alan bu parmaktan kalbe giden bir damar geçer. Yani kalbinize bağlı olan tek parmak, sol elinizin yüzük parmağıdır. Yüzüğü bu parmağa takarak, yüzüğü size veren kişiyi bir nevi kalbinizde taşımış olursunuz. Bu her ne kadar romantik bir durum olsa bile aslında oldukça tehlikelidir de. Çünkü kalbe bağlı bir damarın, aksesuar takılan bir parmaktan geçmesi, yüzüğün parmağınızı sıkması durumunda büyük bir risk halini alabilir. Bu yüzden alacağınız alyansın parmağınızı sıkmaması çok büyük önem taşımaktadır.

evlilik yüzüğü4

Evlilik Yüzükleri ve Çeşitleri, Sizin İçin En Doğru Olan Yüzüğü Seçmeniz İçin Yardım Edecek Bir Liste

Evlilik yüzüklerinin çeşitleri gün geçtikçe artmaktadır. Bu çeşitler, metalden metale, ya da taşlı yüzük tercih edebilecek çiftler için taştan taşa fark edebilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak yapılan yüzük alışverişleri her zaman daha başarılı olur. Çünkü böylece ömür boyu parmağınızda gururla taşıyacağınız, baktıkça size eşinizi hatırlatan, ışıltılı mı ışıltılı, mükemmel bir yüzük satın almış olursunuz. Günümüzde evlilik yüzüklerinin çeşitleri oldukça geniş hale gelmiş bulunmaktadır. İşte bu yüzden, tüm bu yüzükleri tek bir paragrafa sığdırmak mümkün olmaz. Siz değerli okuyucuların daha detaylı ve etkin bilgilere ulaşabilmesi için her bir yüzük türünü başlı başına bir alt başlık halinde inceleme altına almak istedik.

evlilik yüzüğü5

1- Yılların Vazgeçilmez Klasikleri Olan Alyanslar ve Alyans Çeşitlerine Kısa Bir Bakış

Alyanslar, evlilik yüzükleri içinde en sade olanlarıdır demek mümkündür. Ancak alyans tercihi yapmak isteyen ve özel taşların verdiği şıklık ve parlaklıktan vazgeçmek istemeyen çiftler için daha uygun alyans modellerimiz de mevcuttur. Dileyen çiftler için alyans içerisine isim veya yıl dönümü gibi özel yazılar yazılması mümkündür. İstenilirse düz alyanslar da alınabilir. Alyanslar genellikle üç farklı çeşit halinde alıcının beğenisine sunulur. Bu çeşitler ise, düz alyans, içine yazı işlenen yani işlemeli alyans ve son olarak da taşlı alyanslardır. Taşlı alyanslar cazibeli yüzükler tercih eden çiftlerin gözdesidir. İşlemeli alyanslar ise genellikle daha duygusal çiftler tarafından tercih edilir. Düz alyanslar ise vazgeçilmez birer klasiktir.

alyanss

2- Kadınların En İyi Dostları ve Kalplerine Giden En Hızlı ve Kısa Yol Olan Tek Taşlar ve Tek Taş Çeşitleri

Herkesin bilebileceği üzere "Elmaslar bir kızın en iyi dostudur." deyişi uzun yıllardır çoğu geçen kız ve kadının mottosu haline gelmiştir. Bu söz ilk başta öylesine söylenmiş olsa bile yıllar geçtikçe buna inanan insan sayısı artış göstermiştir. Bu tabii ki de üzerinizde her kadının pırlanta tutkunu olacağına yönelik bir izlenim bırakmamalıdır. Ancak gerçekçi olmak gerekirse, kendisine tek taş alınan hiçbir kadının size, aldığınız yüzüğü beğenmediğini söyleme olasılığı yok denecek kadar düşüktür. Ancak pırlanta yüzüklerde; baget, prenses kesim ya da elmas kesim gibi pek çok varyasyon mevcuttur. Bunların arasından en doğru seçimi yapabilmeniz için eşinizin hangi yüzük türünü tercih edeceğini bilmeniz gerekebilir.

tek taş 214165

3- Son Yılların En Yeni Modası Olan Doğal Taşlı Yüzükler ve Bu Doğal Taşların Anlamları

Son birkaç yılda zen yaşam tarzına olan ilgide görülen artış ile doğal taştan yapılmış olan evlilik yüzükleri de piyasada boy göstermeye başladı. Eğer eşiniz de bu tarz yüzükleri tercih edebilecek bir karakteristik yapıya sahipse, bu doğal taşlardan hangilerinin alınmasının doğru olduğunu bilmek işinize çok yarayacaktır. Doğal taşlar, saymakla bitmeyecek kadar fazla çeşide sahiptir ve her biri oldukça değerli taşlardır. Ancak aldığınız doğal taşın anlamının amacına uygun olmaması sizin için büyük bir sorun yaratabilir. Örneğin, bir öğrenci taşı olan Selenit, veya strese iyi gelen Obsidyen, bir evlilik yüzüğünde kullanılmamalıdır. Ancak zümrüt veya pembe kuvars gibi aşkı simgeleyen taşlar, eşinizi oldukça etkileyecektir.

doğal taş tektaş

4- Şık ve Zarif Görünümlü Sade Yüzükler İçin Deniz Kabukları

Evlilik ve nişan yüzüğü seçimlerinde sıkça görülmeyen, ancak esasında söz yüzüğü olarak sıkça tercih edilen deniz kabuğu yüzükler basit ve zarif tasarımlar tercih eden hanımlar için biçilmiş kaftandır denebilir. Eğer eşiniz daha gösterişli modeller tercih ediyor ancak yine de deniz temalı bir yüzüğü olsun istiyorsa, yüzükte inci kullanımı da tercih edebilirsiniz.

inci tektaş21

Anın Tadını Çıkarmaya Bakın

Kısacası yüzük için en ama en önemli nokta, eşinizin hem mutlu hem de rahat olmasını sağlayacak bir seçim yapmaktır. Bunun için de en doğru kaynak eşinizin ta kendisidir. Eşinizle beraber yüzük alışverişine çıkmak, sonucu her ne olursa olsun, aklınızda hem keyifli hem de özel bir anı olarak daima sizinle kalacaktır. Eğer yüzük seçimi için karar veremiyorsanız platformumuzda bulunan alyans ve takı firmalarını inceleyebilir dilediğiniz kadar ücretsiz teklif alabilirsiniz.

evlilik yüzüğü7

Bir Yorum Yazın