Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 28 Mart, 2020

Duvağınızı Nasıl Seçmelisiniz?

  • 0
  • 3220
  • 0
  • 0

Duvağınızı Nasıl Seçmelisiniz?

Hayalindeki gelinlikten sonra sıra duvak seçimine geldi. Duvak gelinlik kadar önemli bir gelin aksesuarıdır. Kimi kültürlerde gelini kötü ruhlardan, kimi kültürlerde de gelinin saflığı ve temizliğinin simgesi olarak kabul edilir Peki, duvağı neye göre ve nasıl seçilmeliyiz? Duvak gelinlikçiği tamamlayan en önemli aksesuardır. Gelinliğe uygun ve doğru şekilde seçilmesi gerekir. Dengeli ve göz alıcı görünmek için duvağın, gelinliğine, yüz tipine ve düğün yapacağınız mekana uyucun olması uyum sağlaması gerekir. Dilersen duvak seçimi sonracıda gelin aksesuarlarını incelebilir seveceğin bir aksesuarla güzelliğini tamamlayabilirsin. Gelin adayları için en önemli aksesuarı kesinlikle duvaktır. Henüz evlilik teklifi almayan genç kızlar ilk önce gelinlik ve takacağı duvak modeline karar verirler. Küçücük kız çocuğu iken bile ev tüllerini duvak formuna getirildik. Genç kızlar ve gelin adayları için çok önemli olan bu aksesuar için birçok moda evi çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Her yıl binlerce modeli ve detayı olan duvaklar piyasaya çıkmaktadır. Bu raca en önemli olan şey gelimlik ve duvak uyumu . Ayrıca ikisi arasındaki renk uyucuda çok önemlidir.

Duvak

Gelinliğe Göre Duvak Modelleri

Öncelikle duvak gelinliğini tamamlamalı ama gelinliğini gölgede bırakmamalı! Yani düğünün en dikkat çeken detayı gelinlik olmalıdır. Bu nedenle gelinliğini vurgulamalı ve tamamlamalı Takacağınız duvak kesinlikle gelinliğinle aynı renkte olmamalı! Krem rengi bir gelinliğe bembeyaz bir duvak takmak çok hoş olmayacağı gibi Bembeyaz bir gelinliğe de krem rengi bir duvak olmaz. Şimdiki gelinlikler modeli, işlemesi, tarzı ya da etek boyu çok farklı ve çok değişik olabiliyor.

duvak2

Sade Gelinlik İçin Duvak Önerisi

Sade gelinlik modelleri ya da Fransız duvak modelleri minimal görüntü yakalamak isteyen gelin adaylarının ilk tercihi olmuştur. Her zaman gelin adayları duvak seçiminde de aynı sadelikten yararlanmıştır. İşlemesiz ve topuzun altından tutturulan tül duvak tercih etmişlerdir. Saten, ipek ya da şifon kumaştan yapılmış duvak modelleri zaman kullanılmaktadır.Uyumu yakalamak için duvak ve gelinlik aynı kumaşa sahip olmasa çok önemli bir detaydır. Duvağını tek parça olarak değil, biri uzun diğeri kısa olmak üzere iki parça olması ve saça bu şekilde tutulması çok saha hoş olmakta. Böylece gelinlik ve duvağınki hareketlilik dengelenmiş olmaktadır. Gelinlik sade ise duvakta taşlar ve parıltılar olması daha güzel bir konsept olacaktır.

duvak3

Taşlı Gelinlik İçin Duvak Önerisi

İşlemeli ve süslü gelinlikler çoğu gelinin tercih ettiği modellerdir. Eğer işlemeli bir gelinlik giymeyi düşünüyorsanız biraz daha sade bir rahibe duvak modeli tercihinde bulunmalısınız. Kenarlarından ince bir şerit dantel geçilmiş ya da az işlemeli bir duvak da olur. Fakat çok sade bir seçim tül duvaklar tercih etmenizi önermiyoruz. Gelinliğin yalnızca üst kısmı işlemeli ise yer alıyorsa, gelinlikle dengeli olacak hareketli bir duvak seçmek çok doğru bir seçim olacaktır. Gelinlikte taşlar varsa duvaktaki taşlarıca aynı taşlardan seçmelisiniz. Tesettür duvak modelleri ile uyumlu bir gelinlik giyecekseniz gelinliğin rahat bir gelinlik olması ve renk uyumu çok önemlidir.

duvak4

Dantelli Gelinlik İçin Duvak Önerisi

Dantel, gelinlikler rahat ve ferah bir dokuda oldukları için çok tercih edilmektedir. Gelinlik kumaşları arasında tercih edilen ve dikilen kumaşlardır. Oldukça şık ve dikkat çekici olan dantel elbette gelinliklerde de sıkça tercih ediliyor. Eğer sizde de dantel detaylı gelinlik giyinecekseniz o zaman uzun duvak kullanmalısınız. Kısa duvak daha çok saten gelinliklerle kullanılmakta ya da uzun kuyruklu gelinlik modelleri ile tercih edilmektedir. Sade ya da dantelli gelinlikle aynı dantele sahip bir duvak seçerek yine sade ve minimal bir görüntü yakalamak mümkün olmakta. İşlemeli bir duvak modeli ile ise gelinliğinin sadeliğini birazcık hareketlendire bilirsin. Bu konuda seçim tamamen size kalmıştır! Gelinliğin tamamı dantel ise sadece uçları dantel detaylı duvak seçebilirsin.

duvak5

Gelinliğin Boyuna Göre Duvak Önerisi

Duvak seçimi için önemli olan bir diğer etken gelinliğin etek boyunun nasıl olduğudur. Uzun gelinlik için patlak duvak modelleri tercih edebilirsiniz. Ayağınıza kadar inen uzun duvak kullanmak istiyorsanız bile kesinlikle duvak etek boyunu geçmemelidir. Bu detaya çok özen göstermelisiniz.. Diz üstünde kalan kısa gelinlik modellerinde uzun duvak hiç hoş durmamaktadır. Gelinliği tamamen kapatacağı için arkada fazlalık gibi kalacaktır. Bu nedenle, kuş kafesi duvak kısa gelinlikler için idealdir. Ya da dirsekte biten omuzlara düşen duvak modelleride hoş bir görüntü sağlar.

duvak6

Yüz Tipine Göre Duvak

Yüz tipiniz oval ise çok şanslısınız yüzü örten duvak modelleri dahil her türlü duvak sizin için biçilmiş gibi olur. Hatların belirgin olduğu yüz tipi her türlü saç ve topuz saç modelinde de çok güzel durur. Kare yüz tipinde bir gelin adayı iseniz belirgin çene kemiğisiniz varsa saçlarınızı açık bırakın ve kesinlikle kısa duvak seçimi yapın. Bu hatlarda olan bayanların saç modeli daha dağınık ve serbest olmalıdır. Ayrıca seçmeleri gereken gelinlik yakası açık duvak ise mantilla duvak olmalıdır. Kenarları kalın tül dantelli olan bu duvaklar tam bu yüz tipine uygundur. Daha hoş ve daha naif bir ifade katacaktır. Geniş bir alın ve belirgin çene kemikleri daha dörtgen yüzleri ifade eder. Bu yüz tipi için en uygun duvaklar vals duvak modelleridir. Yalnız bu kabarıklık tepeden değil yanlardan olması özenli bir saç toplama ile yapılması gerekir. Aksi halde oval ve tam tersi bir sonuç alabilirsiniz. Kabarık duvak yüzü örtmemeli ve gelinin güzelliğini kapatmamalıdır. Alnın çeneden daha geniş olmamdı bu yüz ifadesi bir şekilde kamufle edilmelidir. Şapel duvak bu yüz tipi için en uygun duvak modeli, topuza alttan tutturulmuş kabarık saç modellerdir. Bu şekilde kullanacağın duvak modeli yüz tipini dengeli gösterir. Katedral duvak yuvarlak yüz tipleri için oldukça uygundur.

duvak8

Mekana Göre Duvak Önerileri

Eğer mekanla uyumlu ve saç tipi ile birebir uyan sade gelinliklerin tül duvakları daha çok rağbet görmektedir. Seçilecek duvak ve saç modeli birbiri ile uyumlu olmalıdır. Saç tepeden toplanacaksa çok kısa bir duvak şık durmayacaktır. Havuzlu ve dans partili bir düğün düşünüyorsanız gelinlik ve duvak çok rahat ve özel olmalıdır. Dar mekanlarda da kısa duvak modeli tercihinde bulunmak ve tavsiye etmek daha doğru olacaktır. Bütün gece ayağına dolanan bir duvak modelini kullanmak istemezsiniz. Eğer şapel tarzı duvak kullanılacak ise bu duvakla giriş ve dans merasimi yapılabilir. Düğünün ilerleyen saatlerinde daha kısa ve kullanışlı bir duvakla devam edilebilir. Şuan iki gelinlik modası sürüp gitmektedir. Sizlerde kendi düğününüzde iki duvak kullanabilirsiniz. Binlerce duvak modeli içinde istediğiniz duvak modelini seçebilirsiniz. En güzel anlarınız ve hayatta ilk kez yaşayacağınız bu merasimin yıldızı sizsiniz. Saçlarınızı çok seviyorsanız o zaman enseden duvak modelleri tercihiniz olmalıdır.. Ensede yapılan topuza eklenecek duvakla dantelinden güller veya incili aksesuarlar kullanılabilir. İstediğiniz saç modeline uygun duvak modelleri seçmelisiniz. Size özel ve sizi güzel gösterecek tüm modelleri deneyebilir ve sonunda birine karar verebilirsiniz. Gelin duvağınızla ilgili tüm bilgiler için ''hayalinizde ki gelinliğin duvağı nasıl olmalı'' makalemizi inceleyebilirsiniz.

duvak8

Bir Yorum Yazın