• Güzellik
  • 23 Ocak, 2023

Eda Taşpınar'ın Güzellik Sırları

  • 0
  • 7382
  • 0
  • 0

Magazin basınını yakından takip edenlerin çok iyi bildiği, hayranlıkla izlediği isimlerden biridir Eda Taşpınar. Güzelliği, selülitsiz bacakları, sağlıklı vücudu, her zaman dikkat çeken muhteşem bronz görünümüyle hayranlarının beğenisini kazanan Taşpınar yaşına rağmen hâlâ genç ve güzel görünümünü koruyor.

Hayranları çok iyi tanısalar da tanımayanlar, bilmeyenler, Eda Taşpınar kim diye merak edenler için hemen ünlü güzel tasarımcı hakkında kısa bir bilgi verelim: Sağlıklı, bronz görünümüyle dikkatleri üzerine toplayan Eda Taşpınar kaç yaşında araştırmasında internet kaynaklarında 1980 İstanbul doğumlu olduğu bilgisi yer alan tasarımcı, Londrada moda eğitimi almış. Bu eğitim sırasında ünlü markalarla tanışan ve eğitimi sonrası ayakkabı, çanta tasarımları yapan Taşpınarın annesi İsveç asıllı. Dedesi ise Atatürkün de heykeltıraşı olan ve Türkiyenin ilk heykelcilerinden Kenan Yontunç.

Eda Taşpınar

Güzelliği kadar aşklarıyla da gündeme gelen boyu 1.74 olan Eda Taşpınar boyu ve düzgün fiziği ile dikkat çekiyor. Özellikle yaz dönemlerinde basında sık sık yer alan Eda Taşpınar fotoğrafı genellikle bronz bir ten, sağlıklı, fit bir görünüm içeriyor. Taşpınar, bu görünümünü şans eseri elde etmemiş elbette. Düzenli hayat, sağlıklı beslenme, spor ve cilt bakımında kullandığı doğal ürünler onun olmazsa olmazları. Sağlığına önem veren Taşpınar böylece güzel fiziğini de korumuş oluyor.

İçki ve sigara tüketmediğini belirten Taşpınarın uyku saati de 23.00 ü geçmiyor. Vücuttaki iyi hormonların gece çalıştığını, bu yüzden 23.00-02.00 arası bu hormonları yakalamak için erken uyunması gerektiğini söylüyor.

Beslenmesi konusunda da titiz olan Taşpınar, yağlı yiyeceklerden, aşırı tüketimden kaçınarak, ağır spor yapanların mutlaka protein almasını öneriyor. Sağlıklı bir yaşam, vücut zindeliği, formu için tüketimin de ölçülü olması gerektiğini belirten Taşpınar, beslenmesinde ağırlıkla ekmek, peynir, yağsız hindi füme, sebze, yumurta, ızgara tavuk göğsü, balık türü besinlere yer veriyor. Karbonhidrat alımına dikkat eden eda Taşpınar, deriyi yaşlandırdığı için şekerden uzak duruyor. Cemiyet hayatının tanınmış ismi Eda Taşpınar, sağlıklı beslenme ve spor hayatında hep var olduğu için de özellikle diyet yapmaya gerek duymuyor. Cilt, beden sağlığı için spordan beslenmeye her ayrıntıya özen gösteriyor.

Deniz manzarasında Eda TaşpınarKişiyi enerjik, zinde kılan, vücuttaki yağların yakılmasını sağlayarak kilo vermeye, vücudu forma sokmaya da yardımcı olan fitness ile formunu koruyan Taşpınar, haftanın beş günü antrenman programlarına uyarak fitness trendlerinden biri olan military boot camp egzersizlerini aksatmadan yapıyor ve bunu da herkese öneriyor. Taşpınar, önerdiği bu egzersizle hem fit, sıkı bir bedene sahip olduğunu hem de dayanıklılığının arttığını belirtiyor. Ve sporun kişinin hayatında hep yer alması gerektiğini, mutlaka doktor kontrolü sonrası bir spora başlanmasını vurguluyor. Kişiye bu sayede özgüven da kazandıran bu egzersizi spor salonları ve işinde uzman eğitmenler aracılığıyla herkes yapabilir. Ama sabırlı olmak ve antrenmanları aksatmamak başarı için şart. Ayrıca Taşpınar, bu sporu yapanların aynı zamanda sağlıklı beslenmeye, bol su tüketmeye önem vermelerini gerektiğini de vurguluyor.

Cilt bakımında ozmetik ürünlerden mümkün olduğu kadar uzak duran ve doğal ürünleri kullanın Taşpınar, cildi, bedeni dışında saçları için de özen gösteriyor. Saçlarının kurumaması için güneşlenirken badem ve zeytinyağı sürüyor.

Her yaz bronz bir tenle medyada yer alan Taşpınar, vücudunu bronzlaştırmak için Hindistan cevizi, kakao, havuç ve argandan oluşan doğal yağları kullanmayı tercih ediyor. Sadece bronzlaşırken değil cilt bakımında da doğal ürünler kullanan Taşpınar, cildini meyve, sebze kabuklarıyla temizlediğini belirtiyor. Güzel tasarımcı cilt bakımı için uyguladığı malzemeleri ise aktardan satın aldığı doğal maskeler. Sabah ve akşamları bacaklarını at kılı fırçasıyla masaj yapan Taşpınar bu sayede selülitsiz bacaklara sahip olduğunu belirtiyor.

Güzellik merkezleri doktorları tarafından da zaman zaman önerilen ve vücudu içeriden nemlendiren, cildi esnek, parlak, pürüzsüz kılan hyaluronic acid hapı Taşpınarın da tercihi. C vitamini hapı da kullanan Taşpınar, geleneksel yöntemlerden de vazgeçmiyor. Vücuduna zaman zaman kese yaptıran Eda Taşpınar, düzenli olarak vücuduna masaj yapıyor ve duş sonrası cildini nemlendirmek, kurumasını önlemek için badem ve bebe yağları sürerek havluyla kurulanıyor.

Ayakkabı, çanta tasarımı yanında güneş yağları, atkuyruğu bitkisi içerikli saç ve vücut şampuanı, at kılından yapılma fırça türü kozmetik ürünleri de kendi markasıyla satışa sunan Eda Taşpınarın tüm bunları yaparken ana amacı hedeflerini gerçekleştirirken kadınları da mutlu etmek.

Bir Yorum Yazın