• Güzellik
  • 06 Aralık, 2021

Yılbaşı Gecesi İçin Kıyafet, Saç ve Makyaj Önerileri

  • 0
  • 4323
  • 0
  • 0

Yeni yılı karşılamaya az bir zaman kaldı. Sevdiklerinizle, dostlarınızla geçireceğiniz bu özel günde, seçeceğiniz kıyafetler, saçınızın şekli, yüz hatlarınızın güzelliğini daha da ortaya çıkaracak olan bir makyajla geceyi unutulmaz kılabilirsiniz. Bu yazımızda kıyafet, saç ve makyaj önerileriyle karşınızdayız.

 

Her gelen yıl gidenden daha güzel bir yıl olacağı umuduyla karşılanır. Özel bir gecedir yılbaşı gecesi ve ister evde geçirelim, isterse dışarıda bir mekânda, özelliğine yaraşır şekilde, şık, bakımlı, en güzel halimizle karşılarız onu. Peki, Yılbaşı programları 2022 için hazır mıyız?  Yılbaşı gecesinde şık olabilmek için kıyafet konusunda nasıl seçimler yapmalıyız? Farkımızı fark ettirebilmek için saç şekli ve makyaj tonları konusunda tercihimiz ne olmalı gibi soruların cevaplarını gelin birlikte arayalım.

 

Vücut tipine göre kıyafet seçimi

Vücut tipinizin ne olduğundan çok, seçtiğiniz kıyafetlerin o tipe uygun olup olmadığı önemlidir. Mademki vücut tipimizi değiştiremiyoruz, o halde seçeceğimiz kıyafetlerle hayal ettiğimiz görünüme kavuşmanın yollarını aramalıyız. Bunun için ilk dikkat etmemiz gereken kıyafetlerimizin ne çok dar, ne de geniş olması. Vücudumuza tam oturan kıyafetler bu özel gecede ve her zaman kendimizi rahat ve güvende hissetmemizi sağlayacaktır.

Rahatlık, göz alıcı renkler ve ışıltılar

Parti elbisesi elbette günlük kıyafetlerimizden farklı olmalı. Yeni yılı dışarıda, özel bir mekânda karşılamak istiyorsanız, kıyafetiniz de buna uygun, şık, parıltılı, dikkat çekici olmalı. Saten ve payetli, simli kıyafetler bunun için biçilmiş kaftan. İster mini elbise modelleri tercih edilsin, isterse dar, uzun modeller, bütün gece giyileceği düşünülerek gecenin ritmine, eğlencesine uygun, konfor, hareket kolaylığı sağlayan özelliklerinin de olması gerekiyor.

Siyah ve kırmızı her yıl olduğu gibi bu yıl da gecenin başta gelen renkleri.  Kırmızının uğuruna inanıp, kırmızı olmadan yeni yıl olmaz diyenlerdenseniz bu rengin zenginleştirdiği uzun ya da kısa, askılı, derin V yakalı, açık yakalı, straplez elbiseler sizin gözdeleriniz arasında.  Siyah, kırmızı renkler yanında,  metalik tonlarda, boncuk, payet işlemeli ışıltılı modeller de yılbaşı gecelerinin tercih edilenleri arasında.

Feminen moda tercihiniz ise, yumuşak dökümlü, kloş kesimli etekler, elbiseler, fırfır, dantel detayları, taşlar, boncuklarla süsleme, romantik, sıcak görüntü veren örgü saçlar, narin ve masum bir görüntü verecektir size.

Ama bu kıyafetleri ve daha nicelerini tamamlaması gereken bir de saç modelleri var tabii…

Kıyafete, yüz şekline uygun saç modelleri

Şık, gösterişli bir kıyafeti tamamlayan yılbaşı saç modelleri için önce kıyafet seçilmeli, saç şekline daha sonra karar verilmelidir. Şık, gösterişli kıyafetinize uygun olarak dağınık topuz, örgülü saç modeli, at kuyruğu modelleri, balerin topuz modeli gibi abiye saç modelleri tercih edilmelidir.

Seçtiğiniz kıyafet sade ise, iri dalgalı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Saçların açık olarak kullanıldığı modellerin başında V yaka uzun abiyeler geliyor. Straplez kırmızı bir elbise tercih edecek iseniz, dağınık topuzlar, dalgalı maşalar, su dalgası modellerini kullanıp,  boynun açıklığını kapatacak bir takıyla şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Unutulmaması gereken bir ayrıntı da, kırmızının göz alıcılığını abartılı aksesuarlarla kapatmamak. Sade ve şıklık ön planda olmalı.

Küt saç modelleri de modası hiç geçmeyen, üzerinde balıksırtı ya da ince örgüler, yarım topuz gibi farklı modeller uygulayarak oynanabilir, özellikle minyon yüz tipine sahip kadınlar için özel gecelerde de ideal bir saç modelidir.

Makyaj da kıyafet ve saç modelini tamamlamalı

>Kıyafet ve saç şeklini belirledikten sonra sıra geldi yüz hatlarını belirgin, ışıltılı kılan, yılbaşı gecesinin pozitif enerjisine, coşkusuna uygun makyaja.

Sade elbise seçiminde Yılbaşı makyajı, kadında tüm çekiciliği ortaya çıkaran kırmızı rujla tamamlanarak duruşa bir hareket katılmalı. Elbise göz alıcı renklerde ise ve ışıltılı bir görünüm tercih ediliyorsa , neon makyajı ile daha da göz alıcı bir hale getirilebilir.

Dudakların daha dolgun bir görüntü kazanması için ise,  ortasına biraz parlatıcı sürerek, dudak kenarlarını highlighter ile aydınlatmak gerekiyor.

Sade makyajı sevenler için doğal parlaklığa sahip bir makyaj tarzı seçilmeli. Ruj olarak somon, mercan, pembe tonlarında nude ya da mat ruj tercih edilmeli.   Göz için ideal olan ise, toprak tonlarının ağırlıkta kullanıldığı, görünüme çekicilik, gözlere derinlik, ifade katan buğulu göz makyajı. Çekik göz makyajı Gece uzun süreceği için yapılacak makyajın geç saatlere kadar özelliğini yitirmemesi de önemli. Makyaj için gerekirse bir güzellik merkezi desteği de alınabilir.

Seçtiğiniz aksesuarlar da kıyafetinize uygun olmalı

Şık bir görüntü için yılbaşı gecesi hem giyilen kıyafete, hem de makyaja uygun aksesuarları da seçmek gerekir. Gösterişli elbiselerde zarif, sade ve doğal aksesuarlar, sade kıyafetler de ise biraz ön plana çıkan aksesuarlar tercih edilmeli.

Kıyafetimiz, saçımız, makyajımızla görüntümüz ne kadar iyi olursa, ruhumuz da o kadar iyi olur.

Yılbaşı hediye kutusu içinde yer alan her armağanın, anılarınızın sayfalarını güzelliklerle doldurması dileğiyle...

Mutlu Yıllar

Bir Yorum Yazın