• Estetik
  • 18 Ocak, 2022

Güzel Göğüslere Sahip Olmanın 3 Yolu

  • 0
  • 3919
  • 0
  • 0

Kadınlığın ve anneliğin en önemli simgelerinden biri olan memenin estetik açıdan da güzel görünmesini isteriz. Doğuştan beğenmediğimiz veya zamanla güzelliğini ve estetik duruşunu yitiren göğüsler için elbette pek çok yapılabilecek şey var. Elbette güzel göğüsler için aklımıza ilk gelen yöntem cerrahi operasyonlardır. Meme küçültme ameliyatları, meme büyütme ameliyatları, silikon taktırmak gibi pek çok estetik ameliyat. Peki cerrahi operasyonlar güzel göğüsler için tek yol mu? Güzel göğüslere sahip olmak için neler yapılabilir?

Göğüs Estetik Operasyonları

Meme büyütme ameliyatları, genellikle silikon protezlerle yapılır. Son dönemde ise yağ enjeksiyonları da cerrahi uygulamalarda kullanılabilmektedir. Meme büyütme ameliyatı yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Hastanın deri ve vücut yapısı, meme dokusunun miktarı, göğüs kasının yapısı, spor alışkanlıkları gibi unsurlar değerlendirildikten sonra hasta için uygun teknik belirlenmelidir.

Küçük ya da orta büyüklükte memeye sahip kadınlar, memelerinden birisi diğerine göre küçük veya büyük kişiler, hamilelik sonrası ya da yaşa bağlı olarak memeleri küçülmüş ve içi boşalmış kişiler meme büyütme ameliyatı yaptırabilirler. En çok merak konusu olan konulardan biri ise, meme büyütme için uygun yaşın ne olduğudur. Estetik doktorlarının önerdiği meme büyütme yaşı meme dokusunun gelişim evresini tamamlandığı 18 yaş ve üzeridir. 18 yaş altında kalan hastalarda bir memenin gelişip diğer memenin ise gelişmediği vakalarda bu durum hastayı psikolojik olarak etkilediği zaman uzman bir psikolog görüşü alınarak meme büyütme operasyonu uygulanabilir.

İki çeşit protez vardır. Biri silikon jel içeriklidir. Diğeriyse salin(tuzlu su) içeriklidir. İkisinin de dış kılıfı silikondur. Günümüzde dünya genelinde yüksek oranda silikon jel protezler tercih edilmektedir. Silikon jel protezlerin iki formu vardır. Yuvarlak ve damla formu. Damla şeklinde olanlar doğal meme kıvrımına daha uyumludur, yuvarlak şekilli olanlar meme üst kısmında daha dolgun bir görüntü vermektedir.

Meme küçültme ameliyatları, genellikle memelerin çok büyük olması, sarkma, güzel görünmeme, asimetrik görünüm gibi sebeplerden yapılır. Medikal sebepler ise memelerin büyüklüğüne ve ağırlığına bağlı olarak oluşan sırt, omuz ve boyun ağrılarının giderilmesi ya da kamburluk olmaması için yapılır.

Deri ve meme içinde bulunan yağ dokularının alınmasıyla yapılan meme küçültme ameliyatı, vücut gelişiminin tamamlandığı 20 yaş ve üzeri hastalarda uygulanan bir operasyon türüdür. Meme küçültme ameliyatı, genel anesteziyle yapılır. Metodun belirlenmesinde meme kıvrımına göre meme başının duruş yeri, meme boyutu ve dokusu, cilt yapısı, meme başı ile omuz ve kalça arasındaki mesafe gibi faktörler göz önünde bulundurulur.

Meme büyütme ameliyatı fiyatı ve meme küçültme ameliyatı fiyatı kişinin yaşadığı yere, istediği işleme, işlem sırasında kullanılacak malzemelere ve ameliyat sonrası gerekenlere göre değişiklik gösterebiliyor.

Spor ve Düzenli Egzersiz

Güzel göğüslere sahip olmak için, meme büyütme ameliyatının ya da meme küçültme ameliyatının sizin için yeterli olacağını mı düşünüyorsunuz? Elbette her şeyden önce sağlıklı beslenme ve spor geliyor. Tabi ki bu egzersizlerin doğru ve bir uzman eşliğinde yapılması sağlığınız için önem arz ediyor. İyi bir diyetisyen ve profesyonel hocaları olan bir spor salonu işinize yarayacaktır.

Doğru İç Çamaşırı Seçimi

Doğru iç çamaşırı seçimi elbette herkes için çok önemli. Elbette bu konuyla ilgili bilmediğimiz pek çok yanlış var. Kadın iç çamaşırı denince aklımıza ilk gelen sütyendir. Bu konu da büyük bir kesimimizin bildiği tek şey sütyen bedenleri ve sütyen cupları olabilir. Ancak doğru sütyen seçimi bunlarla sınırlı değil. Dikkat etmemiz gereken faktörler şunlardır; Vücut tipine göre sütyen seçimi nasıl olmalı, göğüs tipine göre sütyen seçimi nasıl olmalı, yaşa göre sütyen seçimi nasıl olmalı, kıyafete göre sütyen seçimi olmalı hatta hamile ve lohusalık döneminde nasıl sütyen kullanılmalı… gibi pek çok faktör sütyen seçiminde önemli rol oynamaktadır.

Peki sütyen seçerken başlıca nelere dikkat etmeliyiz?

Balenli sütyenler de, memenin orta kısmına ve alt kısmına tam olarak oturmasına dikkat etmeliyiz.

Giydiğimiz sütyen, göğüslerimize bastırmamalı ve bizi rahatsız etmemelidir.

Sütyenin vücudumuzdaki duruşu ne çok sıkı ne de çok rahat olmamalıdır. Göğüslerimiz sütyen kabını tam olarak doldurmalıdır.

Göğüslerimiz sütyen kabının tam ortasına gelmelidir.

Sütyenin askı ve bant ayarları meme ve bedene göre uygun aralıkta olmalıdır.

Sütyenin ön kısmının tam ortada olması ve arka bağlantı noktasının sırtınıza tam yerleşmesi gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın