• Yeme İçme Mekanları
  • 20 Haziran, 2022

En İyi Pastaneleri ve Lezzetlerini Keşfet

  • 0
  • 2918
  • 0
  • 0

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmez adresi olan pastaneler, birbirinden lezzetli unlu mamulleri ve tatlılarıyla damaklara hitap etmeye devam ediyor. Simitten poğaçaya, börekten pastane usulü soğuk baklava çeşitlerine kadar birçok ürünü ile müşterilerine lezzet şöleni yaşatan pastaneler, her geçen hizmet kalitelerini artırmayı sürdürüyor.

Özellikle sabah kahvaltılarının ilk akla gelen adresi olan pastaneler, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olarak ön plana çıkıyor. Birbirinden lezzetli ürünlerle sabah sofralarını şenlendiren, aynı zamanda öğle yemeklerinin de sık sık tercih edilen noktalarından olan pastaneler, günün erken saatlerinden itibaren mesai yapmaya başlayarak vatandaşların taleplerini karşılıyor.

Çoğu pastane işletmesi gece saat 5’ten itibaren fırınlarını yakmaya başlayarak, günün ilk ışıklarıyla birlikte müşterilerini kabul etmek için kapılarını açıyor. Özellikle sabah erken saatlerden itibaren işe gitmek zorunda olan ve kahvaltı hazırlamaya imkân bulamayan çalışanların vazgeçemediği adres olan pastaneler, öğle yemeği saatlerinde de diğer restoranlara kıyasla daha uygun maliyetleriyle müşterilerini ağırlamaya devam ediyor. Yoğun mesai arasında vakit kaybetmek istemeyen çoğu çalışan, en yakın pastane işletmesine giderek, hızlı, lezzetli ve uygun maliyetlerle açlığını yatıştırabiliyor.

Soğuk baklava

Öte yandan gelişen teknoloji ile birlikte pastanecilik sektöründe de her geçen gün yenilikler artmaya devam ediyor. Çeşitli ticari mobil uygulamaların hızla yaygınlaşmasıyla, pastane müşterilerinin talepleri ve beklentilerinde de farklılıklar görülebiliyor. Pastane işletmeleri de bu uygulamalar üzerinden müşterilerine daha kolay bir şekilde ulaşabilirken, aynı zamanda mekânlarında da fazla kalabalığa maruz kalmadan kazanç elde etmeye devam edebiliyor. Çoğu vatandaş ise bu kolaylıktan faydalanabilmek için hangi uygulamayı indirmesi gerektiğini araştırmaya devam ediyor. İnternet ortamında bu konuda en çok aranan başlıklar, “Getir pastane uygulaması var mı?” “Pastane siparişi için en yaygın uygulama hangisi?” olarak ön plana çıkıyor.

Her geçen gün kendini yenileyen ve yeni çeşitler üretmeye devam eden pastaneler, doğum, sünnet, nişan ve düğün gibi özel günlerde de akla gelen ilk adresler arasında yer alıyor. Özel bir kutlama programı sebebiyle pasta yaptırmak isteyen müşteriler, istedikleri tarzda sipariş vererek, kısa süre içinde arzuladıkları ürüne kavuşabiliyor. Pastanelerin son dönemde en çok hizmet verdiği pasta türleri arasında bento cake ön plana çıkıyor. Üzeri yazılı pasta anlamına gelen bento cake, özellikle düğün, nişan, kına ve sünnet gibi kutlama etkinliklerinde yoğun talep görüyor.

Ağzınızı Tatlandıracak Pastane Lezzetleri Neler?

Pastanelerde en çok talep gören unlu mamüller arasında simit ve pastane poğaçası ilk sırada yer alıyor. Bunun yanı sıra börek çeşitleri ve açma türleri de yoğun ilgi görüyor. Özellikle sabah kahvaltılarının vazgeçilmez bir parçası haline gelen unlu mamuller, eşsiz lezzetleri ve cezbedici görüntüleriyle sofraları şenlendiriyor. Pastanelerde tatlılar da yoğun talep görüyor. Özellikle pastane usulü soğuk baklava, kadayıf, fırın sütlaç, trileçe ve tavukgöğsü ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Yaş pasta ve kekler de müşterilerin favori tatlıları arasında yer almaya devam ediyor.

Poğaça, simit, açma, çay

Butik Pastane Nedir?

Butik pastaneler, genellikle şeker hamurundan üretilen ve görselliği ile ön plana çıkan pasta ve tatlı türleri satışının yapıldığı işletmelerdir. Butik pastaneler, sanatsal bir gözle pasta ve kek türlerini üretir. Özel günlerin vazgeçilmez bir parçası haline bento cake gibi türler, butik pastanelerde sıklıkla bulunur. Özellikle kadın girişimler arasında ilgi odağı haline gelen butik pastanelerin sayısı her geçen gün biraz daha artmaya devam ediyor.

3 katlı pasta

Pasta ve Unlu Mamul Fiyatları

Sabah kahvaltılarının ayrılmaz bir parçası haline gelen unlu mamullerin fiyatları işletmeden işletmeye farklılık gösterse de genel olarak belirli bir yelpaze içinde bulunuyor. Orta ölçekli bir pastanede simidin adet fiyatı 4 lira ile 4,5 lira arasında değişiyor. Pastane poğaçası fiyatları ile içindeki malzemeye göre değişiklik gösteriyor. Bu kapsamda poğaça fiyatları 6 liradan başlıyor, 9 liraya kadar çıkabiliyor. Böreğin 250 gramlık 1 porsiyonu ise genellikle 20 lira ve 30 lira arasında fiyatlandırılıyor. Pastanelerdeki tatlı fiyatlarda türden türe farklılık gösteriyor. Tiramisunun fiyatı 15-25 lira, ekler tabağının fiyatı 10-20 lira, fırın cheesecake fiyatı ise 15-25 lira arasında değişebiliyor. Öte yandan baklavanın kilo fiyatı ise 120 liradan başlıyor, çeşidine ve içindeki malzemesine göre 200 liraya kadar çıkabiliyor. Yaş pastaların fiyat aralığı ise 120-200 lira olarak dikkat çekiyor.

Bir Yorum Yazın