• Eğlence Mekanları
  • 23 Haziran, 2022

En Kaliteli Pubları Keşfet

  • 0
  • 5706
  • 0
  • 0

Türkiye’de özellikle gençlerin en çok tercih ettiği sosyalleşme ve eğlence mekânlarından olan publar, kendine has kültürü ve samimi ambiyansıyla misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Peki, pub ortamı nasıldır? Pub fiyatları Türkiye’de kaç liradan başlıyor?

Özellikle İngiltere’de uzun yıllara dayanan bir sosyal gelenek haline dönüşen pub kültürü, 2000’li yılların başından itibaren Türkiye’de de kendini göstermeye başladı. Gençler için eşsiz bir sosyalleşme mekânı olan publar, geniş içki seçeneklerinin yanı sıra sakin ve bir o kadar da keyifli ambiyansıyla kendine hayran bırakmaya devam ediyor. İşletme içerisinde bilardo ve dart gibi çeşitli oyunlarla da hizmet veren publar, meyhanelere kıyasla bazı farklı özellikleri içinde barındırıyor.

İngiltere’de yaygın olan pub kültüründe genellikle içkiler ayakta içiliyor ve müşterilerin büyük bir çoğunluğu bireysel olarak zaman geçiriyor. Bunun yanı sıra insanlar arasında ciddi bir tanışma ve sosyalleşme imkânı da sağlayan publar, Türkiye’de biraz daha farklı hizmetler sunabiliyor. Türkiye’de pubların birçoğunda canlı müzik ve eğlence daha ağır basarken, bazı publar ise kendine has bir şekilde daha sakin ve sade programlarla müşterilerini ağırlayabiliyor. Birbirinden etkileyici shaker çeşitleri ile hazırlanan içkili kokteyller ve samimi ambiyansı ile çoğu kişinin vazgeçilmez eğlence adresi haline gelen publar, günün yorgunluğunu atmak için de iyi bir seçenek olarak yoğun talep görüyor.

Greyfurt kokteyl

Türkiye’nin en iyi pubları arasında gösterilen Konyaaltı Sponge Pub, özellikle gençlerin en çok tercih ettiği eğlence merkezlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Geniş menüsü ve birbirinden lezzetli içki seçenekleriyle müşterilerini ağırlayan Konyaaltı Sponge Pub, Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde hizmet veriyor. Günün ilk ışıklarına kadar müşterilerini ağırlamaya devam eden gözde pub, etkileyici iç dekorasyonuyla da misafirlerinden tam not almayı başarıyor.

Ankara’nın favori pubları arasında yer alan Pub Locale Ankara da, kentin parmakla gösterilen içkili mekânlarından olmayı sürdürüyor. Tunus Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Pub Locale Ankara, başkentli gençlerin yanı sıra orta yaşa sahip vatandaşlar tarafından da sık sık tercih ediliyor. Gece 03:00~04:00 saatlerine kadar hizmet vermeye devam eden Pub Locale Ankara, kendi alanında kentin en iyi pub işletmeleri arasında gösteriliyor.

Üniversite şehri olan Eskişehir’in en favori pub işletmeleri arasında bulunan Pivot Pub da Türkiye’de en meşhur publarından biri olarak dikkat çekiyor. Özellikle üniversite öğrencileri tarafından her gece hınca hınç dolan Pivot Pub, aralarında çeşitli kutlama ve etkinlik programı düzenlemek isteyenlerin de uğrak adresi olmaya devam ediyor.

Türkiye’nin bir diğer ön plana çıkan pub işletmesi olan Pub Locale ise birçok şubesiyle eğlence dünyasına yeni bir ivme kazandırmaya devam ediyor. Pub Locale’nin faaliyet gösterdiği şehirler arasında Denizli, Isparta, Ankara ve İstanbul da bulunuyor. Özellikle Kadıköy’deki işletmesiyle gençleri kendine hayran bırakan Pub Locale, İstanbul’un önde gelen pubları arasında yer alıyor.

Pub Ortamı Nasıldır?

Genellikle İngiltere ve kuzey Avrupa’da yaygın olan pub kültürü, bu ülkelerde daha sosyalleşme ve stres atmak için tercih ediliyor. Müşterilerin bireysel olarak zaman geçirdikleri bu işletmelerde bilardo ve dart gibi çeşitli oyunlar da bulunuyor. Öte yandan Avrupa’daki publar genellikle gece yarısından itibaren işletmelerini kapatıyor. Türkiye’de 2000’li yıllardan itibaren yayılmaya başlayan pub işletmeler, Avrupa’daki emsallerine kıyasla bazı farklılıkları içinde barındırıyor. Meyhane kültürünü andıran pub işletmelerin birçoğu ülkemizde genellikle canlı müzik ve eğlence programları eşliğinde de ön plana çıkıyor. Öte yandan Türkiye’deki pub işletmelerinin birçoğu da sabahın ilk ışıklarına kadar müşterilerini ağırlamaya devam ediyor.

Publar Saat Kaça Kadar Açık?

Kuzey ve batı Avrupa ülkelerinde genellikle gece yarısından itibaren kapılarını kapatan pub işletmeleri, ülkemizde ise günün ilk ışıklarına kadar faaliyetlerini sürdürüyor. Pandemi dönemi ile birlikte yalnızca gece 00.00’a kadar hizmet verebilen publar, bu açıdan da koronavirüs salgınından en çok etkilenen işletmeler arasında bulunuyor. Ancak herhangi bir salgın sürecinin yaşanmadığı normal şartlar altında Türkiye’deki publar, sabah 04.00-05.00’a kadar faaliyetlerini sürdürüyor.

Pub Fiyatları

Türkiye’de hızla yayılmaya devam eden pubların menü fiyatları, özellikle gözde ve elit olarak tabir edilen işletmelerde daha yüksek seviyelerde seyrederken, kısmen orta ölçekli işletmelerde ise daha uygun olarak dikkat çekiyor. Ancak genel olarak bakıldığında publarda bira fiyatları boyutuna göre değişmekle birlikte 50-100 lira arasında fiyatlandırılıyor. Patates kızartması, çerez ve meze tabaklarının da sunulduğu birçok işletmede bu fiyatlar 50-75 lira arasında değişiyor. Öte yandan bazı publar kişi başı ücretle de müşterilerini ağırlayabiliyor. Bu fiyatlar da 100 lira ve 200 lira arasında farklılık gösterebiliyor. Bunun yanı sıra publar tarafından özel hazırlanmış içkili kokteyl çeşitleri de sıklıkla tercih ediliyor. Bu kokteyller de içeriğine göre farklılık göstermekle birlikte genellikle 50-100 lira arasındaki bir fiyatla müşterilere sunuluyor.

Bir Yorum Yazın