• Güzellik
  • 26 Aralık, 2019

En şık topuz modellerini arayanlara bu yazıyı okumalarını tavsiye ediyoruz

  • 0
  • 1539
  • 0
  • 0

Topuz Modelleri

Gelin adayları tarafından en çok sevilen ve tercih edilen saç modeli topuz saç modelleridir. Dağınık, kabarık, balerin, yarım, örgü, enseden, Helenistik, atkuyruklu ve gelin topuzu diye yapılan uygulamalara göre isimlendirilen gelin saç topuzları gelin adaylarına şık bir görünüm sağlamaktadır. Bu sizin en özel gününüzde seçeceğiniz saç modeli yüz şeklinize ve gelinlik ya da nişan kıyafetinize uygun olmalıdır. Gelinlik taşlı ve çok abartılı ise seçeceğiniz saç modeli çok sade ve şık olmalıdır. Bu şekilde seçim yapmak istiyorsanız saç modelinize çok iyi karar vermelisiniz. Gelin saç modelleri arasında en fazla sevilenler ise dağınık topuz, ensede topuz, dalgalı topuz ve romantik topuz oluyor. Tepeden, enseden ve yandan topuz gibi değişik ve çok alternatifleri bulunan gelin dağınık topuz modelleri daha çok açık yaka ve tek omuzlu ve askılı gelinliklerle çok yakışıyor. Kısa model gelinliklerin topuz modelleri çoğunlukla dalgalı ve açık topuz saç modeli olmalıdır. Sizlerde topuz saç modelleri hakkında bilgi almak ve düğün saçınıza karar vermede zorlanıyorsanız dağınık topuz modelleri ve topuz fiyat konusunda açıklayıcı bilgiler içeren bu yazıyı dikkatle okumalısınız.

Dalgalı Topuz

Dağınık Topuz Modelleri

Önden tutamlar halinde dağınık bırakılmış, başın tam arkasında dağınık topuz gelin saçı şekilde topuz yapılmış ve saç aksesuarı kullanılarak tamamlanmış modeller şık bir görüntü vermektedir. Açık yakalı ve straplez modellerle çok yakışan bu model gelin adayları için ideal bir seçim olmaktadır. Önlerden tutamlar bırakılan ve başın arkasından dağınık şekilde toplanan taşlı ya da süslü toka kullanılarak başka bir görüntü verilen modeli dağınık bu topuzlar daha çok nikâh, düğün için tercih edilmektedir. Taşlı ve çiçekli saç aksesuarı ile tamamlanan, enseye yakın arkadan dağınık şekilde toplanan bu gelin saçı modeli, özellikle gelinliğinin yakası kapalıysa, ensede dağınık topuz modellerini yaptırmak çok doğru bir tercih olacaktır. Yüzü küçük gösteren yandan demetlere ayrılarak toplanmış dağınık topuz modelini ise çok büyük surat yapısı olan gelin adaylarına öneriyoruz. Özellikle de yüz şekli kare hatlarda ise gelin bukleli yandan topuz size şıklık katacaktır. Yüksek ve dağınık topuz ise daha çok gösterişli bir gelin saçı yaptırmak isteyen ve bunu incili veya taşlı saç aksesuarıyla tamamlayan ve yüz hatlarını ovale yakın olanların tercih olmalıdır. Örgülü ve dağınık görünümlü topuz ise gelin saçını dağınık, arasına çiçeklerin serpiştirildiği, özellikle askılı ya da bohem gelinlikler için biçilmiş kaftandır. Çünkü bu dağınık saç topuz modeli sizi bakımlı bir o kadarda özgür gösterecektir.

Dağınık Topuz

Ensede Topuz Modelleri

Ensede dağınık topuz modellerini özellikle sade ve zarif bir saç modeli hoşlanan gelin adaylarının tercihi olmaktadır. Gelinlik yaka biçimi olarak hâkim, bisiklet, halter yaka gibi ya da kapalı yaka bir modelse bu gelin adaylarına farklı bir şıklık katmaktadır. Gelin ense topuz modellerini kısa saçlarının zor ve şekil verilmekte oldukça zorluk çıkaran saçlara çok kolay uygulanabilir olması ile gelin adayları için ideal olmaktadır. Nikâh ve sade gösterişsiz düğünlerin aranan saç modelleri olan ve gelin adaylarına çok yakışan bu saç model tipleri birçok düğünde göze çarpmaktadır. Önden örgülü saç bantları ile şekillendirilen, tepesi kabarık ense topuzu yuvarlak yüz şekli olan gelin adayları için birebir ve çok yakışmaktadır. Çünkü tepeden kabartılmış saç modeli, yüz şeklini daha zayıf ve estetik gösterecektir. Saçlara süslü ve çemberimsi dolanan aksesuarlarla arkada küçük ve sıkı bir topuz ise uzun çene yapısı olan gelin adayının yüzünü ovala yakın göstereceği için yüz ifadesi sade ve samimi bir görüntü kazanacaktır. Saçlarınız uzun ve siz ensede topuz modeli istiyorsanız, ensede toplanıp örülen gelin saçı özellikle romantik topuzlar isteyen gelin adayları sizler için! Gümüş tonlarda aksesuarlar eşliğinde hareketlendirilmiş bu gelin saçı modelini taşlı ve çok havalı olan özel dikim kullanabilirsin. Ensede topuz modelleri arasında dağınık şekilde tasarımlar da yer alan, dalgalı saçların enseden toplanarak, inci aksesuarla tamamlandığı bu topuz modelini her tarz bir gelinlikle kullanabilir. Küçük fakat şık bir ensede saç modeli istiyorsanız o zaman tasarımlardan tercihiniz ise daha sıkı ense topuzu şeklinde olanları öneriyoruz. Bu size ve yüz hatlarınıza çok yakışacak ve güzel aynı zamanda zarif bir görünüm kazandıracaktır. Nostaljik tasarımlar ve bundan vazgeçemeyen hoşlanan gelin adayları için önerilen saç modeli, özellikle temalı zarif, incili bir gelin tacı ile tamamlanan dağınık ense topuzu modelleridir. İstediğiniz tasarım ve bu tasarıma uygun ense topuzu için birçok kişi veya saç uzmanından fikir alabilirsiniz.

Ensede Topuz

Dalgalı Topuz Modelleri

Dalgalı topuz modelleri, her zaman ön plandadır. Her zaman kadınların kurtarıcısı durumundadır. Özel günler, davetler ve dışında günlük hayatımızda da çok sık kullanılır. Çünkü kullanımı ve yapılışı çok kolay ve rahattır. İstediğimiz şekilde istediğimiz kıyafetimizle kombine edebiliriz. Günün her saatinde, sporda, gezmede hata iş yemeğinde bile, birçok alanda ve çok rahat ve şık bir görünüm verir. Yaz aylarında, tatilde, plajda ve hayatın her anı ve her yerinde kolay yapılan modeldir. Dalgalı topuz yaptırmak için özel günleri beklemeye bile gerek yoktur hatta kuaföre bile! Beğendiğiniz modeli deney deneye bakarak kendi nişan ya da düğününüzde dahi uygulayabiliriz. Üstelik ücretsiz bir şekilde beklide daha güzel ve içimize sinerek yaparsınız. Son zamanların modası olan bu modelleri ve örgü modelleri yapımı kolay ve kullanışlıdır. Dalgalı topuz yapımında tel tokalar, firkete, rengârenk taçlar, saç bantları gibi aksesuarlar kullanılarak çok şık bir dalgalı topuz yapabilirsiniz.

Topuz Modelleri

Topuz Saç Fiyatları

Özel günlerde kadınlar tarafından en fazla tercih edilen abiye saç modellerine topuz saç denir. Topuz saçlar yapıldıkları işlemleri ve kullanılan aksesuarlara göre fiyatları farklılık gösterir. Topuz çeşitleri çok çeşitli olmakta ve bunlara uygulanan işlemlerle de fiyatları farklı gösterebilmektedir. Dağınık, kabarık, balerin, yarım, örgü, enseden, Helenistik, atkuyruklu ve gelin topuzu diye isimler alan saç modelleri uygulamaları ve aşamalarına göre fiyat farklılığı göstermektedir. Yaptıracağınız işlem ve uygulanacak çeşitli uygulamalar ile saç fiyatları değişebilmektedir. Nişan, düğün, davet, açılış gibi özel günlerde abiye ya da gelinlikleri tamamlayan seçtiğiniz kıyafeti, modeli ve aksesuar ona göre şekillenen saç topuzları ve modelleri sizlerin bulunduğu şehir veya kasabada kuaförlerin uyguladığı fiyat listelerine göre değişme gösterebilir. Topuz fiyatları çok uzun aşamalı ve çok uzun saatler sürdüğü için maliyeti yüksek olan bu işlem fiyat olarak da biraz yüksek olmaktadır. Topuz saç modelleri ve örgülü dağınık gelin topuzu modeline uygun abiye ya da gelinlik size çok şık ve zarif bir hava verecektir. Gelin başı ya da gelin topuzu yaptıracaksanız gelinliğinize uygun aksesuarları kendiniz alarak saç fiyatlarını daha ucuza getirebilirsiniz. Ayrıca bu işi iyi bilen ve yaptığı hizmetleri ile isim yapmış yerlerde gelin topuzu ve saçı diğer yerlere göre daha fiyatları yüksek olabilir. Güvendiğiniz yerlerden araştırarak hizmet alabilirsiniz. Sizin özel gününüz size özel olmalıdır!

Bir Yorum Yazın