Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 27 Mart, 2020

Gelinlerin Olmazsa Olmazı Bride Sabahlıkları!

  • 0
  • 3662
  • 0
  • 0

Gelinlerin Olmazsa Olmazı Bride Sabahlıkları!

O özel güne hazırlanırken bride sabahlık mutlaka gözünüze çarpmıştır. Son yıllarda popülerliği gittikçe artan bride sabahlık seti gelin aksesuarları arasında gittikçe yükselmekte. Bu setleri isterseniz düğün günü kuaförünüzde isterseniz de bekarlığa veda partiniz de giyebiliyorsunuz. Hatta bu setleri düğün videolarında kullanan gelin adayları bile görmek mümkün olmaktadır. Bride sabahlık modelleri arasında düz satenler olduğu gibi inci ya da taş işlemeli modeller de bulunmaktadır. Ayrıca sabahlık modelleri arasında dantelli ve tüylü modelleri bulmak da mümkün oluyor. Popülerliği gittikçe artan ve bu sebeple daha sık karşımıza çıkan bu setlerin nerelerde kullanıldığını yazımızın devamında sizlerle paylaştık. Sizde düğün hazırlıkları içerisinde ise mutlaka bu yazımızı okumalısınız.

Aslı Kaftan ve Organizasyon (Bursa / Karacabey)
Aslı Kaftan ve Organizasyon (Bursa / Karacabey)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►
Ukde Design (Bursa / Nilüfer)
Ukde Design (Bursa / Nilüfer)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

bride

Kuaför

Bridge sabahlıkların en çok tercih ettikleri yerlerin başında elbette ki kuaförler gelmektedir. Bu sebeple bu sabahlıkların bir diğer adı da gelin makyaj sabahlığı oluyor. Bu sabahlıkların kuaförde sıklıkla tercih edilmesinin sebeplerinin başında ise kolaylıkla giyilip çıkarılması yer alıyor. Genellikle iç çamaşırların üzerine giyilen bu sabahlıklar gelinleri saçımı ve makyajımı bozmadan nasıl üzerimi değiştirebilirim sorusundan da kurtarıyor. Şıklıklarının yanında bride sabahlık isme özel seçeneklerinin bulunması da gelinlerin kendilerini daha özel hissetmelerini sağlıyor. Bu özelliklerinin yanında saç ve makyaj uzmanları gelinlerin saçlarını ve makyajlarını yaptırırken gelinliği andırması için gelin adaylarının beyaz giymesini tavsiye ediyor. Bridge sabahlıklar da genellikle beyaz ipekten yada satenden yapıldıkları için gelinlere bu imkanı sağlıyor. Bu sabahlıklar sayesinde gelinler saç şekillerinin ve makyajlarının gelinlikle nasıl görüneceğini daha rahat hayal edebiliyorlar.

Elda Sac Tasarim &Guzellik (İzmir)
Elda Sac Tasarim &Guzellik (İzmir)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Ahmet Gümüşsoy Kuaför ve Güzellik Salonu (İstanbul / Maltepe)
Ahmet Gümüşsoy Kuaför ve Güzellik Salonu (İstanbul / Maltepe)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Emma Kuaför ve Güzellik Salonu (Bursa / Nilüfer)
Emma Kuaför ve Güzellik Salonu (Bursa / Nilüfer)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

Siyah saçlı kadın

Gelin Hazırlık Sabahlığı

Düğün hazırlıklarını anlatan düğün videolarında sıklıkla gördüğümüz gelin sabahlıkları, gelinlerin bu videolarda hem şık hem de seksi görünmelerini sağlıyor. Düğün gününde gelinlerin kendilerini rahat hissetmelerini sağlayan saten sabahlıklar, gelin odalarında geçirilen tüm vakitlerde gelinlerin tercihleri arasında oluyor.

Bridal Shower Seda Kurt Öztürk (İstanbul / Avcılar)
Bridal Shower Seda Kurt Öztürk (İstanbul / Avcılar)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Locca Kına (İstanbul / Esenyurt)
Locca Kına (İstanbul / Esenyurt)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

bride3

Gelin Ve Nedime Sabahlığı Modelleri

Gelin sabahlığı modelleri sadece gelinlere özel olarak üretilmemektedir. Ayrıca gelinin bu mutlu ve stresli gününde gelinin yanında olan en yakın arkadaşları için de bride sabahlık nedime modelleri de bulunuyor. Nedimeler için üretilen ya da tasarlanan bu sabahlık modelleri ise genellikle bekarlığa veda partilerinde kullanılıyor. Bu sabahlık modellerinin kullanıldığı başka bir olay ise düğüne hazır kliplerinin yer aldığı videolar oluyor. Bu sabahlıklar ile gelin ve takımı bu videolara birbirinden hoş görüntüler verebiliyor. Nedimeler için hazırlanan sabahlığın modelleri, gelin için hazırlanan gelin sabahlıklardan genellikle farklı oluyor. Aynı modelde sabahlıklar kullanılsa bile nedimelerin sabahlıkları gelininkinden farklı renklerde oluyor. Ayrıca nedime sabahlık modellerinde sıklıkla tercih edilen bir diğer konu ise nedime sabahlık modellerinde gelinin takımı olduğunu belli eden yazıların bulunmasıdır. Nedimelerin sabahlık modellerinin farklı olmasının sebebi ise gelinin kendini özel hissetmesini sağlamaktır.

Edina Vintage (İzmir / Karşıyaka)
Edina Vintage (İzmir / Karşıyaka)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Doruk Organizasyon & Ayakkabı & Aksesuar (İzmir / Aliağa)
Doruk Organizasyon & Ayakkabı & Aksesuar (İzmir / Aliağa)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►

bride4

Gelin Sabahlık Seti İçerisinde Bulunanlar

Gelin sabahlıkları tek başına ve tesettür bride sabahlık olarak kullanılabildiği gibi set halinde de kullanılabiliyor. Gelin sabahlıklarında sıklıkla beyaz tercih edilse de pembe, siyah yada gri gibi renkler de favoriler arasında bulunuyor. Gelinlik sabahlık setlerinin içerisinde gelinin gün boyunca ayaklarını rahat ettirecek terliklerde bulunmaktadır. Bu terlikler ise gelinin seçimine bağlı olarak topuklu ya da düz olarak temin edilebiliyor. Rahatlığından ödün vermeyen gelinler sıklıkla düz terlikleri tercih ederken düğün hazırlıkları sırasında daha seksi ve alımlı görünmek ve hissetmek isteyen gelinler genellikle topuklu terlik modellerini tercih ediyorlar. Gelin sabahlık modellerinin arkasında sadece bridge yazılı olduğu gibi isme özel saten sabahlıklar da bulunmaktadır. Aynı zamanda nedimeler için özel hazırlanan bridge's team yazan sabahlıkları bulmak da mümkün oluyor. Gelinler, gelin sabahlık modellerinin terliklerini istedikleri tarzda süsleyebiliyorlar. En çok tercih edilen terlik süslemeleri ise üzerinde bridge ya da isminin baş harfleri yazan terlik modelleri oluyor. Gelinler terliklerini isterlerse tüylerle isterlerse de taşlarla süsleyebiliyorlar. Son dönemlerin favorisi olan bu gelin sabahlık setleri sadece sade tasarımlar olarak satılmıyor. Birbirinden süslü saten sabahlık bulmak mümkün oluyor. Düğünün konseptine ve gelinin zevklerine bağlı olarak değişen bu süslemelerin arasında danteller, tüyler, taşlar ve inciler yer alabiliyor.

Kınaevi-Ankara (Ankara / Çankaya)
Kınaevi-Ankara (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►
Lana Qarash Boutique (Ankara / Çankaya)
Lana Qarash Boutique (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►

bride5

Gelin Ve Damat Sabahlığı

Özel günlerinde takım olarak giyinmek isteyen çiftler için düşünülmüş gelin ve damat sabahlık setleri de bulunmaktadır. Gittikçe artan sabahlıkların popülerliğinin etkisi olan bu setler aynı zamanda o özel günde damatları da rahat ettirmek için ve düğün hazırlık videolarında hoş görünmek için sıklıkla kullanılmakta. Bu setleri bridge groom sabahlıklar olarak piyasada bulmak mümkün oluyor. Gelin saten sabahlıklarında olduğu gibi bu setler de isterseniz tek sabahlık olarak isterseniz de terlikleri ile birlikte almanız mümkün oluyor.

Çiğdem Bindallı ve Kına Malzemeleri (Antalya / Muratpaşa)
Çiğdem Bindallı ve Kına Malzemeleri (Antalya / Muratpaşa)
Antalya
Teklif Al Firmayı İncele ►
Nazlım Kına Organizasyon (Antalya)
Nazlım Kına Organizasyon (Antalya)
Antalya
Teklif Al Firmayı İncele ►

bride6

Bride Sabahlığı Nereden Temin Edebileceğiniz Yerler

Bride sabahlıkların artan popülaritesinden dolayı neredeyse düğün ve gelinlik aksesuarları satan her mağazada bulmanız mümkün olmaktadır. Birbirinden farklı modelleri ve renkleri bulunan bu sabahlıklardan zevkinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bride sabahlıklarınız tek sabahlık olarak satın alabileceğiniz gibi set halinde ve bride groom seti halinde de satın alabilirsiniz. Düğün gününde özel bir saten sabahlığa sahip olmak isteyenler ise özel tasarım yapan dükkanlardan bu sabahlıklarını temin edebilirler. Eğer bulunduğunuz çevrede bu özellikler de bir tasarım atölyesi bulunmuyorsa o zaman bu atölyelere internet ya da instagram üzerinden ulaşabilirsiniz. Gelinlerin düğün günlerinde kendilerini özel hissetmek istedikleri için gelin sabahlıklarını özel tasarım tercih etmeleri oldukça normal olmaktadır. Özel tasarım bir saten sabahlık giymeyi düşünüyorsanız o zaman uzmanların yardımını da alarak sabahlığınızı ve aksesuarlarını tasarlamanız için erken davranmanız gerekmektedir. Sabahlığınızı tasarlarken öncelikle rengine karar vermelisiniz. Genellikle beyaz, siyah, pembe ya da gri tonlarda tercih edilse de siz istediğiniz renkte bir sabahlığı tasarlayabilirsiniz. Bu konu da limit sizin hayal gücünüz olacaktır. Ancak saten sabahlığınızı kuaförde de kullanmayı düşünüyorsanız o zaman beyaz seçmeniz de fayda olacaktır. Gelin sabahlığınızı tasarlarken karar vermeniz gereken bir diğer konu ise sabahlığınızın arkasında ne yazacağı olmalıdır. Bride yazısı olabileceği gibi isminizi ya da Mrs. soy isminizi de yazdırabilirsiniz. Tabi sabahlığınızın arkasında illaki bir şeyler yazmak zorunda değil isterseniz sabahlığınızın arkasına melek kanadı, kraliçe tacı ya da sizin için özel olan başka bir işlemede yaptırabilirsiniz. Sabahlık tercihini süslü olmasından yana kullanıyorsanız o zaman süsleme yapılacak elemanlar da karar vermeniz gerekmektedir. Sabahlık süslemelerinde sıklıkla tüyler, tüller ve danteller kullanılmaktadır. Elbette sizin zevkinize ve tercihinize bağlı olarak inciler, taşlar, pullar ya da simler de kullanabilirsiniz. Bride sabahlığı tasarımına ekleyebileceğiniz aksesuarlar da bulunmaktadır. Bunlar; terlikler, taçlar, uyku bantları ya da sabahlığın içine giyilebilecek elbiseler olmaktadır. Bu aksesuarlarda sizin tercihine bağlı olarak tasarım atölyeleri tarafından özelleştirilmektedir. Ayrıca bu aksesuarlara ekleyebileceğiniz bornozlar ve havlularda bulunmaktadır. Bridge sabahlıklarınızı özel olarak yaptıracaksanız düğününüzden bir ay kadar önce siparişinizi vermeniz iyi olacaktır. Böylece oluşabilecek aksaklıklar zamanında çözülebilir ve sizde güzel gününüzün keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Bride sabahlık fiyatları ise firmalara göre farklılık göstermektedir. Elbette standart olarak üretilen gelin sabahlık fiyatları özel tasarımlara oranla daha uygun fiyatlara olmaktadır. Ayrıca gelin sabahlık fiyatlarını etkileyen bir başka faktör de sabahlık setine eklenen aksesuarlar olmaktadır.

Bindallı Store Tanura Kaftan (Ankara / Çankaya)
Bindallı Store Tanura Kaftan (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►
İstanbul Gelinlik (Balıkesir / Karesi)
İstanbul Gelinlik (Balıkesir / Karesi)
Balıkesir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Şimalce Moda (İzmir / Konak)
Şimalce Moda (İzmir / Konak)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Bağdat Kaftan Organizasyon (İstanbul / Kadıköy)
Bağdat Kaftan Organizasyon (İstanbul / Kadıköy)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Vildallı (Bursa / Osmangazi)
Vildallı (Bursa / Osmangazi)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

Gelin

Bir Yorum Yazın