Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 28 Şubat, 2020

Gelinlikle Nasıl Rahat Hareket Edilir?

  • 0
  • 2653
  • 0
  • 0

Gelinlikle Nasıl Rahat Hareket Edilir?

Gelinlik ile nasıl rahat hareket edilir sorusu galiba tüm gelinlerin düğünden önceki sorunudur. Bizce düğününüzde gelinliğinizle rahat edebilmek için içine zor sığabileceğiniz gelinlikler tercih etmek yerine içinde rahat hissettiğiniz gelinlikler tercihiniz olsun. Çünkü dar gelinliklerde sadece hareket etmeniz zor olmaz dans ederken ayakta dururken hatta otururken bile kendinizi düğünün en rahatsız insanı gibi hissedersiniz ve düğününüzde kendinizi kötü hissetmenizi istemeyiz. Gelinliğinizle hareket ederken merdivenlerden inip çıkarken gelinliğinizin etek kısmını kaldırmanız gerekir, aksi takdirde yalpalayabilirsiniz, eteğinize basabilirsiniz ve hatta düşebilirsiniz. Gelinlikle rahat hareket etme yöntemlerinden birisi de yürürken belinizi hafifçe hareket ettirerek eteğinizi sallamanız olacaktır eteğinizi bu şekilde hafifçe sallamanız sonucunda ayağınızla eteğinize basabileceğinizi pek düşünmüyoruz. Ve gelinlikle yürürken adımlarınızı gelinliği hafifçe ileriye doğru atarak yapın bu yine sizin gelinliğe basmanıza engel olacaktır. Gelinlik başlı başına bir sorun olduğu için giymesi ve çıkartması da buna dahil bizden size söylemesi gelinlik provalarınız içerisinde gelinlik ile bolca yürüyün ve kendinizle dans edin bu sizi zamanla daha çok gelinliğe alıştıracak. Gelinlikle daha rahat hareket etmek istiyorsanız üzerinize çok ağır aksesuarlar takmayın küpeleriniz, duaklarınız, kolyeleriniz bizce çok ağır olmasın. Zaten düğünün ilerleyen saatlerinde takı töreni içerisinde yeterince ağırlaşıyorsunuz. Gelinlik zaten başlı başına bir sorun olduğu için gelinlik aldığınız yerde size yardımcı olan insana nasıl hareket edebileceğinizi alacağınız modele göre sorabilirsiniz diye düşünüyorum. Ayrıca hareket ettiğiniz her an yanınıza birini alın deriz sonuçta gelinlik bu neresine basacağınız belli olmayabilir.

Gelinlikle Nasıl Tuvalete Girilir?

Büyük ihtimalle gelinlerimizin sorunlarından biri de budur. Gelinlikle tuvalete girmek sizin için zulüm gibi bir şey olacağından tuvalete tek girmenizi tercih etmeyiz tabi siz de eteğinizin kirlenmesini istemiyorsanız. Aksi takdirde ya gelinliğinizi çıkartıp giymeniz gerekir ki düğün içerisinde bu çok zor bir durum olacaktır ya da tek girip eteğinizin kirlenmesine izin vermeniz gerekir. Gelinlikle normal şartlarda bile çok zor yürürken tuvalette kullanımının çok zor olacağını anlamışsınızdır. Tuvalette gelinliğin nasıl kullanılacağı hakkında biraz bilgi verecek olursak sizinle bir kaç kişi gelip eteğinizi tutabilir, eğer çok kabarık bir gelinlik giymek istemediyseniz bu sizin için daha rahat olacaktır çünkü eteğinizi rahatça kendiniz tutabilirsiniz ve ayrıca her tuvalete gidişinizde yanınıza birini almak zorunda kalmazsınız. Son çaremiz tuvalete biriyle girmek istemiyorsanız ya eteği rahatça çıkabilen bir gelinliğin tercihiniz olması fakat bu durum sizi diğer durumlardan daha çok zorlayacaktır. Gelinlikle oturmak, arabaya binmek bile zorken tuvalete girmek gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Düğünün olduğu yerden düğün gecesinden daha önceki günlerde bize sizin için kurulanmış bir tuvalet ayırmalarını onlardan isteyin. Eğer gelinliğini dümdüz bir tül gelinlik ise emin olun bir iki katlamada kırışmaz bundan dolayı tuvalete girerken etek kısmınızı belinize kadar gelecek şekilde çok sıkı olmadan üst üste katlayarak tuvalet ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Umarım gelinlik tercihleriniz güzel olur. Bunun yanı sıra düğünü içinde illa kabarık gelinlik giymek isteyen kadınlar da olabilir kabarık gelinlikli kadınlar için eteğini içine doğru kıvırma yöntemini de söyleyebiliriz. Rahat etmeniz için bir daha söylüyoruz ki tuvalete iki kişi ile gitmenizde fayda var.

Gelinlikle Nasıl Dans Edilir?

Gelinlikler içerisinde nasıl dans edeceğinizi merak ediyorsanız ve ya nasıl daha kolay yapabilirim diyorsanız hepsi burada. Her genç kadının hayali düğünü içerisindeki o eşsiz dansın güzel olmasıdır sanırım. Bence gelinlikle gerçekten rahat dans etmek istiyorsanız düğünden önce gelinliğinizle biraz prova yapmanız bizim tercihimiz olacaktır sonuçta üstünüzde metrelerce kumaş, korseler, kuyruklar ve bir çok şey daha içerisinde hareket kabiliyetiniz oldukça kısılacaktır. Eşinizle dans ederken gelinlik içinde hem eşinizin ayağına basmamayı hem de kendi eteğinize basmamaya gayret göstermek zorunda kalırsınız tabii bu gibi durumlarda eşiniz sizin yanlışlarınızı biraz saklayabilir. Gelin adayının ilk dansına çıkarken damat adayıyla beraber biraz daha küçük adımlarla çıkması gelinlik modeli eğer darsa çift için daha güvenilir olacaktır ve böylelikle daha rahat edeceksiniz. Tabii bunu çift dansımız için konuştuk gelin adayının tek başına edeceği dans daha önce söylediğimiz gibi dar bir gelinlik ise yine küçük adımlarla atılması gerektiğini söylüyoruz tabii buna göre gelinlik tercihi yapmak size kalmış. Tabii istediğiniz gelinliği giymeyi çok istersiniz fakat düğününüzde yapacağınız dans için uygun bir gelinlik seçmek çok doğru olacaktır. Mesela klasik modern çift dansları yapmak isterseniz örneğin vals düz şık gelinlikler çok güzel olacaktır. Bunun yanında hareketli dans etmek isteyen çiftlerimiz de tabii ki olacaktır böyle çiftlerimizin gelini için içinde daha çok rahat edeceği biraz daha eteği kabarık modellerin tercihiniz olmasını düşünün deriz. Hareketli bir dans edecekseniz ve kollarınız bu konuya dahil olacaksa açık bir kadınsanız kollarınızın oldukça rahat olmasını veya da straplez gelinliklerin tercihiniz olmasını düşünüyoruz. Eğer tesettürlü bir gelin olacaksanız da kollarınızın koltuk altı kısmının sizi rahatsız etmeyecek gelinlikleri tercih etmenizi savunuruz. Gelinlikle dans ederken iki elinizle tarlatanın iki tarafından tutup kaldırırsanız sizi oldukça rahat ettirecektir. Gelinlikle dans ederken hem ayakkabınızın darlığından hem de topuklu ayakkabılarınız yüzünden sürekli eteğinize takılmaktan sıkılırsanız düğününüz içerisinde bir müddet rahat düz taban bir ayakkabı giymeyi tercih edebilirsiniz bu hem dans ederken sizi rahatlatır hem de daha güzel dans edebilirsiniz diye düşünüyorum. Bunun yanında düğünün sonuna kadar düğünün hem en çok eğleneni hem de en rahat eğleneni olabilirsiniz.

Gelinlikle Nasıl Yürünür?

Gelinlikle nasıl yürünür her kadının merak ettiği ve bir yandan korktuğu bir konudur diyebilir miyiz?Düğün salonuna düğün gününüzde giriş anınız çok özel ve güzel olmalıdır sizin için. Düğün yerine girerken söylediğimiz ve akıllara gelenler gibi eteğiniz kabarık değilde biraz daha dar ve ayaklarınıza dolaşmaya müsaitse ve ya kuyruklu ise mutlaka salona girerken arkadan birinizin eteğinizi tutması ya da bir elinizle ön taraftan eteğinizi biraz kaldırıp yürümenizi tercih ederiz ve tercih etmenizi isteriz. Hareketlerinizi kısıtlayan yanlış aksesuar kullanımından kaçının ve boyum biraz daha uzun olsun ayakkabıyı 3 cm daha uzun alayım kompleksinizden kurtulun deriz. Dengenizin bozulma anında eteklerinize basma anınızda sizi daha çabuk toparlayacak rahat ve gerekirse biraz kısa topuklu ayakkabıları tercih edin. Gelinlikle yürümeyi tabii ki hemen başaramazsınız bu yüzden gelinlik tercih ederken provalarınız içerisinde gelinlik denerken sürekli yürüyün dans edin ve o an bu ayağınızda topuklu ayakkabılarınız varken olsun. Uzun duvak kullanacaksanız yürürken eteğinize karışmamasına özen gösterin. Eteğinizi biraz tarlatanından tutup kaldırırsanız bu hem sizi rahatlatır hem de size güzel bir görüntü verebilir. Gelinlik provasında gelinlikçi arkadaşa asıl daha rahat hareket edebileceğinizi ve ya yürüyeceğinizi sorun. Eğer düğününüz çok eğlenceli ve hareketli geçiyorsa uzun gelinliğinizin altına fotoğraf çekimleriniz bittikten sonra spor ayakkabı ve ya babet tarzı bir ayakkabı giyebilirsiniz bu ayakkabılar sayesinde yürürken eteğe basarsanız bile düşme tehlikesinin olmayacağını söyleyebilirim.

Bir Yorum Yazın