• Güzellik
  • 17 Aralık, 2021

Gür ve Uzun Kirpikler İçin: Kirpik Botoksu

  • 0
  • 4547
  • 0
  • 0

Gür ve Uzun Kirpikler İçin: Kirpik Botoksu

Kaş ve göz, kişinin yüzünde en çok dikkat çeken yerlerden biridir ve güzelliklerini daha çok ortaya çıkarmak için çeşitli yöntemler denenir. Bunlardan biri de kirpik botoksudur. Bu yazımızda konuyla ilgili bazı bilgiler bulacaksınız.

Kaş ile göz gerisi söz diye bir atasözümüz vardır. Elbette güzellik bir bütündür ve kişinin güzelliği de buna göre değerlendirilir ama bir ortama girdiğinde kişinin ilk dikkat çeken yerlerinden biri de kaşı ve gözüdür. Kaş ve göz, kişinin bakışını, çekiciliğini, bütünsel güzelliğini de etkiler. Bu yüzden, makyaj yapılırken en çok özen gösterilen yerlerden biri de kaş ve gözdür. Yalnızca makyajda değil cilt, yüz bakımı yapılırken de kaş, göz ve kirpik büyük önem taşır. Özellikle kaşları, kirpikleri seyrek olanlar, kirpik köklerini besleyen kirpik serumu ya da hint yağı, badem yağı, zeytinyağı gibi kaş kirpik bakım yağı ürünleri kullanarak, kirpiklerini, kaşlarını daha gür hale getirmeye çalışırlar. Zor bir uğraş olmamasına rağmen çoğu zaman da ihmal edilir bu tür bakımlar. O yüzden, daha pratik, kalıcı, kişiyi uğraştırmayan çözümler, yollar aranır bunun için. Bu yollardan biri, özellikle kirpik bakımıyla ilgili olan bir uygulama: kirpik botoksu.

Bu işlemin kolaylığı, fiyat uygunluğu yanında başka yararları da var. 3 aya yakın kalıcılığı olan ve kirpiğe hiçbir ek yapılmadan uygulanan bu işlem, zayıf ve dökülen kirpikler için de yararlı olmaktadır. Çünkü bu işlem sırasında kullanılan vitamin, keratin, kolajen gibi maddeler içeren ürünler kirpiklere bakım da yapmakta, onların uzamasını, gürleşmesini sağlamaktadır. Yine bu işlemi kalıcılığı bittiği zaman yeniden yaptırmak da mümkündür.

Kirpik Botoksu Nedir?

Kirpik botoksu bir tür keratin maskesidir. Bilindiği gibi keratin, bir protein çeşididir ve dişlerde, tırnaklarda, deride ve en çok da saçlarda bulunmakta, dayanıklılığı arttırmaktadır. Saçların sağlıklı olmasını ve gür, parlak bir görüntü vermesini sağlayan madde keratindir. Kirpik botoksunda kullanılan ana madde de keratindir. Nasıl ki saçlar boya, perma, fön gibi uygulamalarla yıprandığı, dökülmesi arttığı zaman sorunun giderilmesi için keratin bakımı yapılıyorsa, kirpiklere de daha dolgun, gür bir görüntü vermek, gözün güzelliğini, bakışın etkisini ortaya çıkarmak için kirpik botoksu yapılmaktadır.

Yaklaşık 40 dakika süren bu işlem sırasında yapılan ilk iş uygulanacak maskenin etkili olması için iyi bir kirpik dibi temizliğidir. Daha sonra sırasıyla hazırlanan kalıpların kirpiklere yerleştirilmesi, şekillendirilmesi ve uzatılması, keratin desteği, rimel sürülmüş görüntüsü verilmesi, kolajen ile kirpiklerin kalınlaştırılması ve en son vitamin beslenmesi ile işlem tamamlanmaktadır.

Yapılma süresinden şekline kadar pratik, kişiye acı vermeyen bir işlem olan kirpik botoksunun 3 aya yakın bir kullanım süresi vardır ve bu uygulama daha sonra istenirse tekrar yaptırılabilir.

Kirpik Botoksu İşe Yarıyor mu?

Hijyen kurallarına uyulan, güvenilir bir güzellik merkezi tercih edilerek, işinin ehli bir uzman tarafından, doğru olarak uygulandığı zaman kirpik botoksu işe yaramakta, istenilen sonuç alınmaktadır. Yer ve uzman seçimi çok önemlidir çünkü göz sağlığı açısında da dikkat gerektiren bir işlemdir. Kirpik botoksu, kişinin kendi kirpiklerine uygulandığı için hem doğal, gür, etkileyici görünmekte, hem de işlem sırasında kullanılan ürünlerle kirpiklerin beslenmesini de sağlamaktadır. Bu işlemin yapılmasındaki amaç, kirpikleri yalnızca dolgun, gür, uzun, güzel göstermek değil, aynı zamanda kirpik diplerini de besleyerek uzayıp gürleşmesine yardımcı olmaktır.

Kişi makyaj yapmayı sevmiyor ancak kirpiklerinin dikkat çekici, sanki sürekli rimelliymiş, makyaj varmış gibi görünmesini istiyorsa kirpik botoksu tam da bunun için en uygun yöntemlerden biridir. Kirpiklere verdiği form, renk, gözlerin, bakışların etkisini de arttırmaktadır.

Hidrolize bir keratin maskesi olan kirpik botoksunda destek olarak kolajen, argan yağı ve vitaminler de kullanılır. Kolajen, cildin daha diri kalmasına yardımcı olduğu gibi, protein olduğu için saçları güçlendirerek daha gür çıkmasını da sağlar. Dolayısıyla kirpikler için de son derece yararlıdır. Vücuda kolajen takviyesi yapmak için kullanılan hidrolize kolajen doğada yalnızca insanların ve hayvanların vücudunda bulunmakta, kıkırdak ve sığır kemiği kullanılarak üretilmektedir.

Kirpik botoksunda istenen sonucu almak için yapılması gereken en önemli şeylerden biri, işlem sonrasında, uygulanan keratin, vitamin, pigment ürünlerinin kirpiklere iyice yerleşmesi için 24 saat boyuncu kirpiklere su değdirmemektir.

Kirpik Botoksu Fiyatları

Yaptırılan merkeze göre bazı değişiklikler olsa da ortalama 300 ile 500 lira arasında bir fiyata bu uygulamayı yaptırmak mümkündür. Özellikle bazı dönemlerde güzellik merkezleri kampanyalar düzenlemekte ve fiyatlarda indirim de yapmaktadırlar. Bu kampanyaları yakaladığınız takdirde daha uygun fiyata yaptırmanız da mümkündür.

Estealtınok kişisel bakım merkezi
Bursa
Bilgi Al Firmayı İncele ►

Bir Yorum Yazın