Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 07 Nisan, 2023

Hayalindeki Gelin Arabasını Seçmek İçin 5 Tavsiye

  • 0
  • 1004
  • 0
  • 0

Hayalindeki Gelin Arabasını Seçmek İçin 5 Tavsiye

Ayağımızı yerden kessin yeter anlayışı kısıtlı ekonomik bütçesiyle ilk arabasını almak isteyenlerin kullandığı bir ifade. Gelin arabası için sakın ha sakın böyle bir cümle kurayım demeyin sevgili gelin ve damat adayları. Düğün gününüz, hayatınızın en özel belki de en önemli günlerinden biri, sıradan bir gün değil. Gelinliğiniz, damatlığınız, düğün mekânınız, güzellik ve şıklığınız kadar gelin arabanız da herkesin gözü önünde ve dikkat çekici olacaktır. Nasıl ki düğün salonları seçiminden gelinliğe, damatlığa, fotoğrafçı seçiminden, makyaja, saç modeline, gelin çiçeğine kadar özen gösteriliyorsa aynı özeni düğün aracı için de göstermek gerekiyor. Ne yapayım diyorsanız işte size hayalinizdeki gelin arabasını seçmek için 5 öneri

Mevsime Göre Gelin Arabanızı Seçin

Tamam, anladık, o üstü açık araba uzun zamandır bu özel gününüz için hayalini kurduğunuz araba. Güzel de düğün tarihiniz bahar ayının ilk günlerine denk geliyor ve yağmur ihtimali yüksek bir mevsim. Ama illa da o araba diyorsanız istendiğinde üstünün kapanıp kapanmayacağı konusunda bilgi almanızı öneririz. Araba seçiminde düğünün hangi mevsimde olduğu da önemli. Düşünsenize o yaz sıcağında kliması olmayan bir araba ile bütün gün dolaştığınızı, fotoğraf için poz verdiğinizi. Saatlerce gelinlikçiler dolaşılıp karar verilen o muhteşem gelinliğin de sıcaktan, terden şeklini yitirmesini istemeyiz elbette, değil mi? Mevsim yazsa arabada klima olup olmadığını ve klimanın çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizi öneririz.

Kışın da elbette sizi soğuk üşütecek, kar riski olan bölgelerde sıkıntıya sokacak bir araba istemezseniz. Kar lastiği, zincir olup olmadığına mutlaka bakmakta yarar var.

Gelin Arabanızı Seçerken Düğün Konseptinizi Göz Önünde Bulundurun

Gelin arabası seçiminde mevsim kadar düğünün nerede, nasıl yapılacağı, kullanılan renkler, mekânın lüks mü, salaş mı bir ortam olduğu, kullanılan müzikler, gelinlik-damatlık modeli gibi ayrıntılara da dikkat etmek gerekiyor.

Şık, gösterişli, lüks bir mekânda düğün yapacaksanız mekâna uygun limuzin gibi lüks araçları tercih edebilirsiniz.

Kır düğünü mü planlıyorsunuz? Önerimiz, doğayla uyumlu, klasik, nostaljik bir model seçmeniz ve süslemesini de doğayla uyumlu ürünler kullanarak yapmanız.

Düğün konseptiniz, gelinlik ve damatlık seçiminden mekâna kadar nostaljik bir tarzda planlanmışsa Chevrolet türü klasik, hatta modifiye edilmiş, Yeşilçam filmlerindeki havayı yansıtacak bir model tercih edebilirsiniz. Düğün fotoğrafı kareleriniz için de muhteşem görüntüler yakalanabilir bu tarzda.

Çılgın, eğlenceli bir ortamda mı olacak düğününüz? O halde vosvos modele ne dersiniz? Hatta arkasına komik yazılar yazabilir, küçük teneke kutular gibi farklı aksesuarlar da takabilirsiniz.

Bir de unutmadan, bu kriterler elbette önemli ama sizin zevkinizi de yansıtmalı seçtiğiniz model.

Gelin Arabası İzmir
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►

Kumsal Düğünü Düşünüyorsanız Doğru Seçim Üstü Açık Gelin Arabaları

Mekân tam istediğiniz gibi, denizle iç içe neredeyse Deniz ve mehtap gecenize, düğününüze romantik de bir hava verecek. Böyle mekâna üstü açık bir gelin arabası ne de yakışır. Sıcak havada bunaltmayan, hatta gelinliğin, duvağın rüzgârda hafif uçuşmasıyla romantizmi, masumluğu da çağrıştıran, üstüne üstlük ortama hem şık hem doğal bir hava katan, fotoğraf kareleri için de muhteşem görüntüler yakalama şansı veren nostaljik bir konsept. Ama daha farklı, sıra dışı bir tarz istiyorsanız denizden karaya çıkmanızı sağlayacak tekne, sandal gibi bir deniz aracı da tercih edebilirsiniz.

Görkemi Sevenlerin Tercihi Spor Gelin Arabası

Görkemi, gösterişi sevenlerdenseniz son model bir spor araba sizin için biçilmiş kaftandır. Şehirde tur atarken, düğün mekanına giriş yaparken bütün gözler üzerinizde olacaktır. Son model spor araba yanında limuzin, Mercedes, BMW gibi lüks arabalar da tercih edebilirsiniz.

Gelin Arabası Süslemelerinde Düğün Temanızda Yer alan Rengi Seçin

Arabaya karar verdiniz, sıra geldi süslenmesine. Gelin arabası süsleme deyip geçmeyin, ayrıntılar önemli ve de kuralları bozar. Burada tercih size kalmış elbette. Sade bir süsleme de isteyebilirsiniz, görkemli, abartılı bir tarz da. Ama tercihiniz ne olursa olsun gelin arabası rengi ve süsleri düğün temanız için belirlediğiniz renkle uyumlu olsun. Gösterişli bir süsleme seviyorsanız, yine sizin düğün konseptinizde ağırlık verdiğiniz renklere uygun tüllerle, kurdelelerle süsleyebilirsiniz. Sadeden hoşlananlar düğün temasında yer alan renge uygun bir çiçekle uyumu sağlayabilirler.

Mevsimi ve fotoğraf çekimlerini de unutmayın süslemeleri yaparken. Dış mekân çekimlerinde düğün arabanızı da kullanacağınız pozlar olacaktır. Araba süslemenizin gelin ve damat olarak sizin görünümünüzle uyumlu olması fotoğraf karelerine de yansıyacaktır. Fotoğraf kareleriniz hiç unutmayacağınız güzel anlarla dolu olsun!

Bir Yorum Yazın