Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Mekanları
  • 31 Ağustos, 2022

Sünnet Düğünü Mekanı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • 0
  • 3919
  • 0
  • 0

Özel günlerde, düğünlerde organizasyonun her ayrıntısı son derece önemlidir. Bu yüzden daha düğüne aylar varken başlar hazırlıklar. Giyimden davetiye seçimine, düğüne davet edilecek konuk listesinden yemekli mi yoksa kokteyl tarzında mı olacağına kadar her ayrıntı uğraştırır düğün sahibini. Sünnet düğünü mekânı tercihi de bu ayrıntıların önemli kalemlerinden biridir. Aksaklık yaşanmaması, ilk büyük organizasyonun özel kişisi olan sünnet çocuğunun ve konukların keyifli saatler geçirmesi için sünnet düğünü mekânı seçerken bazı ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir. Seçim yaparken beğenilerinizi, nasıl bir düğün istediğinizi, çocuğunuzun nasıl bir organizasyonla daha mutlu olacağını mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Sünnet düğününde neler yapılır sorusu tek bir cevap içermez ve her kişinin zevkine göre yapılanlar da değişebilir. Kimisi şaşaalı bir düğünü sevdiği için düğün salonu hizmetinde sünnet çocuğunun tahtla salona girmesinden çeşitli şovlara kadar pek çok ayrıntı isterken kimisi de daha sade bir düğünü tercih eder. Ama değişmeyen klasikler de vardır: anne, baba ve çocuğun birlikte dans etmesi, pastayı birlikte kesmeleri, takı töreni gibi…

Sözün kısası, düğündeki seremoniler gibi düğün mekânı seçimi de her zevke göre değişir ve seçimde de bunları dikkate almak gerekir. İşte sünnet düğünü mekânı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:

Sünnet düğün mekânı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri bulunduğu yer. Gelen konukların bulmakta zorluk çekmeden, kolaylıkla ulaşabileceği bir yer tercih edilmeli. Günümüzde artık şehir merkezlerine yakın kır düğünü mekânı bulmak mümkün. Düğün sahiplerinin taleplerine göre konsept de fazlalaştı: salonlar, kır düğünü mekanları, tarihi mekanlar, otel ve tesislerin salonları, geniş mekânlı restoranlar bunların başında geliyor.

Düğünün hangi mevsimde yapıldığı da mekân seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta. Sünnet düğünü genellikle yaz aylarında yapılsa da bazen bahar ya da sonbahar mevsimi de tercih edilebilir. Yaz mevsiminde mekan olarak kır ya da sahil kenarı tercihi, konukların hem sıcaktan bunalmalarını engelleyecek, hem de sünnet çocuğu arkadaşlarıyla birlikte doyasıya koşup oynayarak eğlenecektir.

Sünnet, Hediyelik

Düğünü sonbaharda ya da baharda yapacaksınız hava şartlarını dikkate alarak sünnet düğün salonu doğru bir seçim olacaktır. Ancak yine de illa da kır düğünü isteniyorsa mekânın değişen hava koşullarına, yağmura karşı alternatif çözümleri olup olmadığını mutlaka sormak gerekiyor.

Düğün mekânı arayışında elbette bütçe de dikkate alınır. Uygun fiyatlı mekân arayışında karşılaştırma yaparken mekanların kapasitesini, sunduğu hizmetleri de karşılaştırmayı unutmamak gerekir. Daha ucuz bir düğün mekânı belki de sizin istediğiniz, tercih ettiğiniz hizmetler için uygun olmayabilir. Bu yüzden iyi bir piyasa araştırmasından ve verilen hizmetlerle ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olduktan sonra fiyat teklifleri alıp ona göre düğün mekanına karar vermek en doğrusu olacaktır.

Mekân seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da salonun büyüklüğü ve sunduğu hizmetler. Sünnet düğün salonu düğün salonlarından farklı olarak çocukların rahatça koşup oynayabilecekleri oyuncakların da olduğu bir alana sahip olmalı. Son yıllarda çok moda olan taht tasarımı var mı, çalınan müzik türü ailenin değerlerine, kültürüne, beğenisine uygun mu, yemekli ise menüde neler var ve tadım yapılabiliyor mu, pasta hazırlıyorlar mı? Kokteylde neler sunuluyor, alkollü alkolsüz içki çeşitleri neler gibi ayrıntıların hepsini öğrenmekte yarar var. Mekânın fotoğrafçı hizmeti var mı ve bu hizmet nasıl ayrıntılar içeriyor, albüm yapıyorlar mı gibi fotoğraf ile ilgili ayrıntıları da daha sonra çıkabilecek sorunları önceden engellemek için bilmek gerekiyor.

Bazı sünnet düğün mekanları organizasyon şirketi ile anlaşmalı olarak da hizmet vermektedir. Eğer salon süslenmesinden masa düzeninin ayarlanmasına, kadar hiçbir ayrıntıyı düşünmeden, yalnızca ne istediğinizi açık olarak ifade ederek hizmet almak istiyorsunuz bu şirketlerden de yardım alıp sizin belirlediğiniz ya da onların önereceği mekanla birlikte çalışmalarını sağlayabilirsiniz. Bu ayrıntılarla ilgili telaşınızı azaltıp, daha hızlı ve sizi yormayan bir şekilde işinizi biraz daha kolaylaştıracaktır.

Yemekli, yemeksiz, kokteyl tarzında vb. gibi ayrıntıları inceleyip ne istediğinize karar verdikten ve size bu hizmetleri sağlayan mekanlar arasında fiyat açısından da karşılaştırma yaptıktan sonra artık kararınızı vermeniz daha da kolay olacaktır.

Sünnet Düğün Salonu Fiyatları Nedir?

Sünnet düğün salonu fiyatları verilen hizmetin niteliğine, çeşitliliğine göre değişiklik gösterir. Yemekli, yemeksiz, kokteyl tarzı, şovlar, müzik, özel gösterimler, halk oyunları vb. gibi ayrıntılar fiyatı da belirler.

Verilen hizmetlere göre her bütçeye uygun, kişiyi zorlamayacak fiyatlarda mekân bulmak mümkündür.

Küçük bir hatırlatma: Tüm bunları yaparken, yer ve hizmetlerle ilgili sünnet düğününün baş kişisi, oğlunuzun fikrini de almayı unutmayın lütfen. Düğün gelen herkesin eğlenmesi için yapılsa da başrol kişisinin kim olduğu unutulmalı ve onun eğlenmesi, sunulan ikramlardan keyif alması da önemli diye düşünüyoruz.

Bir Yorum Yazın