• Düğün Hizmetleri
  • 27 Mart, 2020

İlk Dansınız İle Büyüleyin!

  • 0
  • 752
  • 0
  • 0

İlk Dansınız İle Büyüleyin!

Düğün de ilk dans çok önemlidir ve özen ister. Dans etmeyi sevin ya da sevmeyin, dans müzikleri olarak tercih edilen slow müzikleri düğününüzde sevmek zorundasınız. Başka bir ortam da dans etmek zorunda olmasanız da düğününüzün ilk dansında prens ve prensesi siz olacağınız için hayatınızın en iyi şovunu yapmak zorundasınız. Misafirlere aşkınızı gösterecek olan bu dans şimdi sizi bekliyor. Özellikle erkekler de daha fazla stres yaratan düğün girişi dansı hakkında sorularınızı cevaplamak istedik.

Dans

Düğün dansı nedir?

Aslında özel bir kareografi gerektirmeyen düğün dansı, hayatınızın en unutulmayacak günün de aşkınızın sembolü olarak isimlendirebilirsiniz. Sahne, günün yıldızlarında. Herhangi bir müzik ile herhangi bir kareografi ile dans edebilirsiniz.

Düğün girişi için dans önerileri

Ne kadar dans türü var ise hepsi düğünde ilk dans olarak yapılabilir. Ancak düğün girişi için dans kareografilerini sıralayacak olur isek genel olarak vals, tango, slow dans en çok tercih edilenler arasındadır. Ancak hareketi, eğlenceyi seven bir çift iseniz salsa, twist ve cha cha yapabilir, yöresel danslar ile salonu daha hareketli bir hale getirebilir, breakdance türünde bile kareografiler belirleyebilirsiniz.

dans2

İlk dans müziği nasıl seçilmelidir?

Belki senelerdir birlikte dinlediğiniz, birlikte dinlemeyi sevdiğiniz ve sizi anlattığını düşündüğünüz bir şarkı vardır. Eğer bu tarz bir şarkı varsa, aşk dolu anınızı güzelleştirecek ve daha özel kılacak bir ilk dans yaratabilirsiniz. Böyle bir şarkı yok ise ve türkçe müzik tercih edecek iseniz sözleri anlamlı, duygusal veya sevgi dolu müzikleri de tercih edebilirsiniz. Ancak elbette burada karar size kalmış bulunuyor. Eğer hiç bir şekilde benim romantizimle aram olmaz, zaten dans müziği adetini yerine getirmek için dans edeceğiz biz diyorsanız bir dans kursunda dans hocanız tarafından öneriler alabilir, ondan size yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Süre anlamında 2-3 dakika kadar sürecek bir müzik en ideali olacaktır.

dans4

Müziğe göre mi dans etmeliyiz? Dansa göre müzik mi seçmeliyiz?

Elbette bu seçenek size kalmış. Sizin için çok özel bir müzik var ise o müziğe göre bir dans seçebilirsiniz ya da çok yapmak istediğiniz bir dans türüne göre müzik seçiminde bulunabilirsiniz. Zorlu ama keyifli bir süreçtesiniz. Her aşaması sizi biraz zorlayacak, biraz mutlu edecek gibi görünüyor.

dans5

Düğünde İlk Dans İçim Kurs

Düğün dansı aslında bakarsanız daha sonra elinizde kalacak hatırası olan videolar ve fotoğraflar için de çok önemlidir. Belki yapacağınız dans, seçeceğiniz müzik ile seneler sonrasında bile duygu dolu gözlerle izleyebileceksiniz videolarınızı. Ya da birbirinize olan bakışlarınız, ellerinizi tutma şeklinizin sıcaklığı bile bu kurslar sayesinde fotoğraflara yansıyabilecek. Fotoğrafların dili olsun, videoların tadı olsun istiyorsanız düğün dans kurslarına bakmanızda fayda var.

Bailamos Dance Academy (İzmir)
Bailamos Dance Academy (İzmir)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Afrocubanos Dans Kursu (İstanbul / Beyoğlu)
Afrocubanos Dans Kursu (İstanbul / Beyoğlu)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Aşkınızın Dansı by TangoVenus (Bursa / Osmangazi)
Aşkınızın Dansı by TangoVenus (Bursa / Osmangazi)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

dans 88

Düğün dansı için ücretler nasıl?

Dans kursu fiyatları arasında İstanbul, Ankara ya da pek çok şehirde dans kurslarında düğün dansı olarak sınıflandırmalar da mevcuttur. Yaklaşık olarak harika dans kursları 800-1000TL arasında oynar iken, normal statüdeki kursların ise dans kursu fiyatları 400-600 TL arasında değişmektedir. İstanbul avrupa yakasında, anadolu yakasında, Melih Altın, Berk Kaya Düğün Dansı gibi pek çok adres maddeler arasına girebilir. Ancak çiftin düğün dansı konusunda aşklarının tutkusunu göz önüne alarak maddi açıdan biraz rahat davranmaları gerekebilir.

- Dans dersi konusunda kararlı olursanız eğer 2-3 ay öncesinden kurs almanız gerekmektedir. Son ana bırakmanızı tavsiye etmeyiz. Çünkü son ana bıraktığınız da çoğu zaman hangi dans türünü tercih edeceğiniz konusunda bile kararsız kalabilirsiniz.

- Düğün dans derslerinde grup olarak mı ders alacaksınız, yoksa özel olarak mı ders alacaksınız bunlara karar vermelisiniz.

- Düğün dansı müziği seçerken dikkatli olmalısınız, sizi etkileyen ve sizin sevebileceğiniz müzikler seçmeniz en önemli faktörlerden birisidir.

- Hareketli müziklerde kendinize ve eşinize yoğunlaşamayacağınızı düşünüyor iseniz daha duygusal şarkılar seçebilirsiniz.

- Gelinliğin rahatlığını düşünmeniz de önemli bir faktördür. Çünkü gelinlik üzeriniz de olacak ve hareketlerinizi düşünmek zorundasınız.

- Düğün dansının şarkısının uzunluğuna dikkat etmelisiniz. Şarkının uzunluğu hem sizi sıkmamalı hem de misafirlerinizi sıkıntıya sokmamalıdır.

- Seçilen şarkı 3 dakikadan uzun olmamalıdır.

- Düğünden önce en az bir kere dans provası yapmalısınız.

- İmkanınız olur ise mutlaka gelinlikle dans provası yapmalısınız. Çünkü gelinli farklı bir boyut, gelinliğin hareketlerinizi ne kadar kısıtladığını bilmek sizi rahatlatacaktır.

- Çok fazla müziğe eşlik etmemeye ve konuşmamaya dikkat etmelisiniz. Çekilen fotoğraflar ve videolarda ne yazık ki ağzınız açık çıkabilir. Bir tane bile kullanabileceğiniz, sevebildiğiniz fotoğraf olmayabilir.

- Dans kursu seçerken mutlaka ilk sorunuz düğün dansı için eğitim veriyor musunuz sorusu olmalıdır.

- Daha önce çalıştığı düğün dansı örneklerini göstermesini isteyebilirsiniz.

- Son zamanlar da en çok tercih edilen kareografi türleri hakkında bilgi almalısınız.

- Sizin aşkınıza uzaktan gördüğü kadarıyla en çok hangi dansın uyum sağlayacağını sorabilirsiniz.

- Düğün mekanında sizinle prova yapabilir miyim diye sorabilirsiniz mutlaka.

- Düğün dansı için paketleriniz, fiyatlarınız hakkında bilgi almak istediğiniz konusunda mutlaka söylemelisiniz.

Dream Dance Academy (Antalya / Muratpaşa)
Dream Dance Academy (Antalya / Muratpaşa)
Antalya
Teklif Al Firmayı İncele ►
Casa De La Danza (Adana / Çukurova)
Casa De La Danza (Adana / Çukurova)
Adana
Teklif Al Firmayı İncele ►
Diamond Dans (Ankara / Çankaya)
Diamond Dans (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►

dans222

Düğün Dansında Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Gelinlik ve damatlık giymek aslında o kadar kolay değildir. İçerisinde bulunduğunuz ortamdan dolayı heyecanlanabilir, gerilebilir, stres olabilirsiniz. Ancak bunun en kolay yöntemi düğün salonun da ya da düğünün yapılacağı herhangi bir mekanda öncesinde prova yapabilirsiniz. Böylelikle kapıdan giriş anınız, yürüyeceğiniz mesafeler vs mutlaka hepsini görmüş olursunuz. Genellikle düğüne bir hafta kala düğün dansı için eğitici arama konusunda ısrarcı olurlar. Ancak bir kaç gün içerisinde öğrenmek zor olabilir. Bu nedenle kendinize en kötü bir buçuk ay kadar bir zaman tanımalısınız. Doktorlar bile zaten ameliyat etmek istiyor. Çok fazla vakit geçirmenize gerek yok aslında. Normal bir slow dans için bir ay kadar bir zaman gerekli oluyorken, salsa için veya tango için bir aylık bir süre maalesef ki yeterli olmuyor. En az 2 ile 2,5 ay arasında bir zaman geçmiş olmalıdır.

dans7

Düğün Dansında Show Yapmak İstiyorum Diyen Var Mıdır?

İlk başta da dediğimiz gibi düğün dansı mutlaka slow bir müzik ile standart bir Ferhat Göçer müziği ile olmak zorunda değil. Tamamen sizin enerjiniz ile kaynaklı bir durum olan düğün dansı seçeneğini sizin ve eşinizin birlikte seçmesi önemli olacaktır. Hareketli, slow, hip - hop gibi tarzlar da seçebilir. Salondaki misafirlerinizin yüzünü her şekilde güldürebilirsiniz. Romantizmi, duygusallığı boşverelim. Misafirler değil derdim kendimize show yapmak istiyoruz derseniz eğer: slow bir parça ile içeriye girebilir sonra hemen arkasından çılgın bir rock'n roll parçası ile devam edebilirsiniz. Pek çok harmanladığınız dans müziği ile hem kendinizi hem de içerideki bütün misafirleri coşkuyla neşelendireceğinizden asla şüpheniz olmasın. Hatta bu kadar eğlence bize yetmiyor diyorsanız arkadaşlarınıza işin içerisine katarak arkadaşlarınız ile birlikte harika bir gösteri elbette yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise damat gelin atışması oluyor sanırım.

dans9

Bir Yorum Yazın