• Estetik
  • 28 Aralık, 2021

Kendinizi Daha İyi Hissedin: Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

  • 0
  • 1127
  • 0
  • 0

Kendinizi Daha İyi Hissedin: Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

İletişimde, karşılaşmalarda insanın ilk göze çarpan, ilk dikkat çeken yeri yüzü, yüzünün güzelliğidir. Bu yüzden olsa gerek binyıllardır insanın vücut bakımında en çok özen gösterdiği yer olmuştur yüzü. Antik çağlardan günümüze özellikle kadınların yüz hatlarını daha da güzelleştirmek için makyajdan bakıma, farklı aksesuarlar kullanmaya kadar pek çok yöntem kullandığı hepimizin malumu. Bu uygulamalar güzelliği ortaya çıkarıp kişiye çekici bir görünüm verse de, yüzün ömür boyu genç, canlı ve esnek kalması mümkün olmuyor. Yılların vücut, yüz üzerindeki yıpratıcı etkisine ve yerçekimine karşı koymak olanaksız. Ne kadar özen gösterilirse gösterilsin, zamanla kolajen üretiminin yavaşlamasıyla yüzde ilk çizgiler, kırışıklıklar, sarkmalar ortaya çıkmaya başlıyor. Bu kırışıklık ve sarkmalar artınca da, kişi, geciktirmek veya yerleşeni yok etmek için arayış içine giriyor. Binyıllardır süren bir çaba bu: Gençlik çabası… Yaşlılığı geciktirme uğraşı… Bunun için uygulanan pek çok yöntem var ve bunların başında da estetik ameliyatlar geliyor. Ancak günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte hem araç, hem ürün çeşitliliği artınca başka yöntemler de geliştirilmeye başlandı. Bugün yazımızda bu yöntemlerle ilgili bilgi vereceğiz size.

Yüz kırışıklıları ve sarkmalarını geciktirmek mümkün mü?

Yüzdeki yaşlanmayı tıpkı vücuttaki yaşlanma gibi önlemenin mümkün olmadığı hepimizin malumu. Hücrelerimizin ömrü sonsuz değil ve yenilenmesi de yaş ilerledikçe azalıyor. Bilim her ne kadar kök hücre nakli gibi bazı çalışmalarla yaşlanmayı durdurmayı hedeflese de, henüz bu konuda somut bir sonuç yok. Ancak vücudumuzla birlikte yüzümüzün yaşlanmasını hızlandıran ya da geciktiren bazı sebepler de var. Ne kadar sağlıklı, doğal ürünlerle beslendiğimiz, yediklerimiz, içtiklerimiz, hayatımızda harekete, spora ne kadar yer verdiğimiz, yaşadığımız çevrenin ne kadar temiz, cilt bakımına ayırdığımız zaman, sağlıklı olduğu, uyku düzenimiz ve tabii ki psikolojik durumumuz, stres bunda etken. Yerçekimine, yılların etkisine meydan okumak mümkün değil ama alınan önlemlerle, yapılan bazı uygulamalarla ciltteki, yüzdeki yaşlanmayı geciktirmek ve yüzdeki kırışıklıklara, sarkmaları yok etmek mümkün. Peki, nedir bu işlemler ve nerede yaptırılır?

Yüz gençleştirme

En Etkili Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Günümüzde güzellik merkezleri aracılığıyla uygulanan pek çok yöntem var ama en etkili ve yaygın yöntemlerin başında ultrason ile gençleşme, yüz dolgusu, lazer uygulaması, mezoterapi, radyofrekans, botoks, iple yüz germe gibi yöntemler geliyor.

Yoğunlaştırılmış ses dalgalarının kullanılarak cilt gözeneklerinin sıkılaştırıldığı fokuslu ultrason yöntemi, özellikle sarkma ve çizgilerde kullanılan güvenli bir yöntemdir.

Lazer uygulamasında ise, eski hücreler temizlenerek, yeni bağ dokusunun oluşması sağlanır ve bu sayede canlı, parlak, gergin bir cilde sahip olmak mümkündür.

Radyofrekans uygulaması, radyo dalgaları ile cildin derin tabakalarının ısıtılması işlemine dayanmaktadır. Bu işlemle, ısının etkisiyle kolajen kısalır, sıkılaşır ve ardından yeni kolajen üretimi başlar. Bilindiği gibi, kolajen, cilde esneklik, sağlamlık verir.

Botoks yine yaygın olarak kullanılan gençleştirme yöntemlerinden birisidir. Bir bakteriden elde edilen ilaç, özellikle alın, kaş arası ve kazayağı çizgileri için tercih edilir ve botoks kasları gevşeterek etkisini gösterir.

Dolgu işleminde ise yine yüze yerleşen kırışıklıklar doldurulur. Daha çok, elmacık kemikleri, yanak, çene ,burun, dudak için kullanılır.

Mezoterapi, cildin parlak, canlı, sıkı görünmesine yardımcı olur. Hyaluronik asik, vitamin, mineral içeren karışımın derinin orta tabakasına uygulanmasıyla cilt beslenir, kırışıklık oluşumu yavaşlar.

İple yüz germe ya da iple yüz asma işlemi, hafif sarkma ve kırışıklıklar için tercih edilir. Ameliyatlarda kullanılan iplikçikler kullanıldığı için insan vücuduna uyumludur ve zamanla uygulandığı yerde erir. Bu ipler sarkan dokuları kaldırarak genç bir görünüm sağladıkları gibi, deri altı dokuları da yenilerler, kalojen üretimini arttırırlar.

Bunların dışında da yine yaygın olarak uygulanan başka yöntemler de var elbette. PRP, kök hücre uygulaması, gençlik aşısı, dermaterapi, biolojik lifting aşısı, gözaltları için kullanılan plexr bunlardan bazıları.

Belki bu işlemlerle kalıcı mucizeler yaratmak mümkün olmayabilir ama kişinin daha sağlıklı, daha genç bir cilde sahip olmasını sağlaması, sarkmaları, kırışıkları tamamen gidermese bile oldukça azaltması, kalojen üretimini arttırarak yaşlanma hızını yavaşlatması mümkündür. Bunların yanında sağlıklı yaşamak ve yaşlanmayı geciktirmek için su içmek, beslenmeye dikkat etmek, sporu hayatımıza katmak da önemli elbette.

Cihazla yüz gençleştirme

Yüz Gençleştirme Fiyatları Yüksek midir?

Fiyatlar, kişinin ihtiyacı olan uygulamaya, kaç seans yapılacağına, gidilecek güzellik merkezinin yerine, uzmanın tanınırlığı ve deneyimine göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden, işlemlerin yaptırılacağı güzellik salonu seçimi çok önemlidir. Yapılacak ilk iş neye ihtiyacınız olduğunu iyi bir uzmana danışarak öğrenmek ve sonrasında bu konuda işlem yapan merkezleri araştırıp fiyat alarak karşılaştırma yapmaktır.

Yakamoz Beauty Park
İzmir
Bilgi Al Firmayı İncele ►

Bir Yorum Yazın