Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Astroloji
  • 17 Ağustos, 2021

Nebahat Ersöz'den Ağustos Ayı Astroloji Yorumu

  • 0
  • 6627
  • 0
  • 0

Finansal açıdan daha zor bir sürece doğru ilerliyoruz

Sevgili astroloji severler;

Temmuz ayında ve Ağustos’un başında Mars, Uranüs, Jüpiter ve Satürn’ün oldukça sert açıları vardı. Bu zorlu açılar astrolojide patlama ve yangınları fazlasıyla simgeler. Dolayısıyla son günlerde ülkemizin pek çok yerinde meydana gelen ve hepimizi derinden sarsan orman yangınlarına da bu açıdan bakabiliriz. Sosyal medya paylaşımlarımda bu olası patlama ve yangınlara değinmiştim. Ancak risk henüz bitmiş değil. Önlemlerimizi Eylül ayına kadar yoğun şekilde almalıyız.

Yazıma genel bir değerlendirmeyle devam etmek istiyorum. Gökyüzünde oldukça sert etkilerin barındığı 12 Ocak 2019 itibariyle başlamış olan değişim döngüsünde; dünya genelinde, özellikle de Türkiye’de ekonominin çok sıkıntılı olacağını bir olasılık olarak belirtebilirim. Başka bir ifadeyle; Ocak 2022 itibariyle, ay düğümleri Akrep-Boğa hattına geçecek ve finansal sıkıntılarla daha fazla karşı karşıya kalabiliriz.

Astroloji; bir istatistik bilimidir ve geçmişe baktığımızda, yukarıda ifade ettiğim döngülerde ekonomik buhranların yaşandığını görebiliriz. Akrep ve Boğa; astrolojide finans, bankalar, ödemeler ve krizler gibi alanları da temsil eder. Zor bir sürece doğru ilerlemekteyiz. Bu yüzden önlemlerimizi almakta ve büyük borçların altına girmemekte fayda var. Bu süreç 1.5 yıl devam edecek.

Eğer bir şeyi önceden bilir ve önlem alırsak; kendimizi hazırlar, bilinçli davranır ve olumsuz süreci daha stressiz atlatabiliriz. Bu manada astrolojinin yol göstericiliği muazzamdır. Yani bilinç hazırlanır ve çözümler üretmeye başlanır.

Elbette çok güzel dönemler de göreceğiz. Özel bir döneme gireceğiz. Fakat ‘yakıp, yıkıp, öldüren gezegen’ Plüton’un 2023’de Kova burcunda hümanist bir yaşam oluşturmaya başlamadan önce yıkıp, yok edeceğini ve tarihte olanlar incelendiğinde, üstüne düğümler ve açılar da eklenince dönüştürücü etkisini çok sert yaşayacağımızı söyleyebilirim.

Gençlerimizi güzel günler bekliyor, ancak bunun için biz biraz sınanacak ve ateşli yollardan geçmek zorunda kalacağız. Sabır gösterip önlem aldığımızda her şeyi çok daha kolay atlatabiliriz.

Ağustos ayını incelersek; 22’sindeki dolunay çok önemli gibi duruyor. Kova ve Aslan burcu aksında gerçekleşen dolunay, halk ve otorite figürlerine dikkat çekiyor. Dolunay; karşıtlık enerjisi içerir ve bazı konuların aydınlığa kavuşması, tamamlanması ve kararları ifade eder. Kova; halkı ve en çok insan haklarını simgeler. Hak arayışları da Kova temaları içindedir. Aslan burcu da; otorite figürlerini, sanatçıları, idareci ve yönetici konularını simgeler. Ayrıca Kova burcunda Jüpiter’in bulunması ve retro konumda olması, bazı konuların büyüme ihtimalini de gösterir. Bireysel haklar, din ve yabancı kültürlerle ilgili konuların çok fazla gündemde olması ve Jüpiter’in bu konuları büyütmesi ihtimaldir. ‘Biz’ kavramı çok fazla öne çıkabilir. Aslan’daki güneşin ve Jüpiter’in karşıtlığıyla birlikte üst otoritelerin bazı abartılı tavırlarına da şahit olabiliriz.

Genel yaşantılarımıza yansımalarına bakacak olursak;

Koç:

Günlük rutin hayatınızda ve iş ortamınızda bazı değişiklikler oluşabilir. Yeni sözleşmeler gündeme gelebilir. Ayın sonuna doğru sosyal çevre alanınızda bir gündem netleşebilir. Jüpiter; sosyal çevre, kariyerden gelen gelir alanı ve umutlar evinizde geriliyor. Bu yüzden son fırsatlarınızı değerlendirin.

Boğa:

Aşk hayatınızda yenilikler ve bitişler olabilir. Spekülatif yatırımlardan uzak durmanızda fayda var. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili bir gündem oluşabilir. Hizmet aldığınız yerlerden, çalışma ortamınızdaki kişilerden destek görebilirsiniz. Sağlınızla ilgili güzel bir ay. Gayrimenkul konuları gündeminizde olabilir. Aileden destek alabileceğiniz bir ay. Ay sonuna doğru kariyerinizle bağlantılı konulara dikkat edin.

İkizler:

Gayrimenkul ve aile konuları gündeminizi meşgul edebilir. Yeni hobilere yönelmek için uygun bir zaman. Yeni bir aşk veya var olan ilişkinize yenilikler gelebilir. Yeni bir araba alabilir, seyahatlere çıkabilir veya bir eğitime katılabilirsiniz. Ay sonuna doğru eşinizin veya partnerinizin yakınları veya kardeşleriyle alakalı sert bir durum oluşabilir. Münakaşadan uzak durmanızda fayda var.

Yengeç:

Kardeş, kuzen ve arkadaş ilişkileriniz gündemde olabilir. Sık, sık bir araya gelme fırsatı bulabilir, hatta birlikte işbirlikleri içine girebilirsiniz. Taşınabilir, değerli, size ait olacak bazı alımlar yapabilirsiniz. Ay sonuna dikkat edin, sert enerjiler mevcut. Eğer haritanızda iyi açılarınız varsa finansal anlamda destekleyici olabilir.

Aslan:

Ayın ilk yarısında burcunuzda bir yeni ay oluşuyor. Oldukça güzel etkiler alacaksınız, yeniliklere adım atabilirsiniz. Parayla ilgili yeni bir gelir kaynağı elde edebilirsiniz. Ayın ikinci bölümünde yakın çevreden destek alabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Ayın sonuna doğru ortaklık ve ilişkilerde bir şeyler netleşebilir.

Başak:

Bu ay hayatınızın her alanında yenilikler ve netleşmeler oluşabilir. Merkür ve Mars, Başak burcunda olacak. Dolayısıyla para konusunda şanslı bir dönem. Bağırsak ve mide sağlığınıza dikkat etmenizde fayda var. Kendinizin veya varsa evcil hayvanlarınızın sağlığına dikkat edin. Ay sonunda sağlığınız veya çalışma ortamınızda sıkıntılara karşı önlem alınız. Bırakmak istediğiniz konulara yönelik tamamlayıcı etkiler devrede olacaktır.

Terazi:

Farkında olmadığınız konuları fark edeceğiniz bir ay olabilir. Ayın ikinci bölümünde hayattan keyif almaya başlayabilir, aşk hayatınızda kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Venüs, Terazi burcunda olacak. Bu ay kendinizi bulduğunuz bir dönem olacak. Dış görünüşünüze odaklanacaksınız. Ay sonunda aşk hayatınızda veya çocuklarla ilgili konularda veya spekülatif yatırımlarda istemediğiniz bazı durumlar gelişebilir. Önlem almakta fayda var.

Akrep:

Hislerinizin çok güçlü olacağı bir ay. Sosyal umutlar ve sosyal çevre alanınız gündemde. Kariyerden gelen kaynaklarınızda daha çok mücadele vermeniz gerekebilir. Ay sonuna doğru gayrimenkul konusunda çözmeniz gereken bir konu olabilir. Ruhsal olarak daha rahat olacağınız bir ay. Uzun seyahatler, eğitimler veya ticari anlaşmalar olasıdır.

Yay:

Kariyerinizde çok hırslı olacağınız bir ay. Girişimler yapın, fakat gereksiz riskler almayın. Ayın ikinci yarısından itibaren sosyal çevre alanınızda fırsatlar var, destek isteyebilirsiniz. Hukuk, yurt dışı ve eğitim konularınız yeniden gündem olabilir. Ay sonunda; yakın çevreniz, arkadaş veya kardeş ile araç alımı ya da kısa yolculuk ve kurslar konularında netlikler oluşabilir.

Oğlak:

8 Ağustos itibariyle dışarıdan gelen para kaynakları alanınız aktifleşiyor. Borçlarınızı tamamlayabilir ve beklediğiniz paralar gelebilir. Ameliyat durumunuz varsa uygun bir dönem. Medya, yurt dışı ve eğitim konularında 12 Ağustos itibariyle sizi destekleyen durumlar olabilir. Yeni planlamalar yapabilirsiniz. Ayın ikinci yarısından itibaren kariyerinizde parlama ve fırsatlarınız oluşabilir. Otorite konumundaki kişilerden desteğiniz olabilir. Ancak ay sonunda sert enerjiler mevcut. Tamamen kendi kazancınız alanında oluşan dolunay; bitirme ve netleşme enerjisinde. Doğru planlamalar yapın. 20 Ağustos’tan yılsonuna kadar aşk, yaratıcılık, çocuklar ve spekülatif yatırımlar alanınızda Uranüs’ün retroya girmesiyle birlikte beklenmeyen durumlar oluşabileceği gibi riskli yatırımlardan kaçının.

Kova:

Ağustos, nefes alacağınız bir ay. Eşinizle ilgili gündemler, ortaklıklar, danışmanlıklar, kontratlar ve evlilik konuları gündeminizde yer alacak, yenilikler oluşabilecek. Yurt dışı bağlantılı para, ticaret ve eğitim konularında oldukça güzel enerjiler mevcut. Ay sonunda bizzat sizi ilgilendiren konularda marjinal kararlarınız olabilir veya eşinizle ilgili bir konu sonuçlanabilir. Aile hayatınızda, gayrimenkul alanlarınızda sıra dışı ani oluşumlar gündeminizde olabilir.

Balık:

Ayın ilk yarısında alışkanlıklarınız, sağlığınız, günlük rutinleriniz ve çalışma ortamlarınızla alakalı yenilenme enerjisi içinde olabilirsiniz. Bu alanlarda egolu ve sadece kendinizi düşünerek hareket etmeyin. Zira Aslan yeni ayı bu etkiyi verebilir. İkili her türlü ilişkilerinizi detayla analiz edeceğiniz bir süreç. Ortaklık, evlilik ve iş birlikleri alanında yazılı-sözlü anlaşmalar için çok uygun bir ay. Eşinizin kaynakları veya dışarıdan gelebilecek para kaynaklarınızda gelişmeler olabilir. Ay sonu itibariyle, yılsonuna kadar yakın çevrenizle ticari yeni anlaşmalar içinde yer alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın