Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Astroloji
  • 29 Aralık, 2020

Nebahat Ersöz'den Ocak Ayı Burç Yorumları

  • 0
  • 10342
  • 0
  • 0

YENİ YIL, YENİ UMUTLAR...

BAŞLANGIÇLAR VE BİTİŞLER...

Merhaba sevgili astroloji sever dostlarım;

Bu yazımda, sizler için 2021 yılının Ocak ayını kısa bir şekilde özetlemeye çalıştım.

Yeni ay, dolunay ve gökyüzünde oluşan, 'T kare' dediğimiz zorlu açı kalıbının hangi alanda sizi sıkıştıracağına ve bu sıkışmadan hangi alana odaklanarak Mars ile Uranüs'ün ani, bir o kadar da yıkıcı etkilerinden uzaklaşabileceğinize özellikle değindim. Her zaman ifade ettiğim gibi; Astroloji, bir yol haritasıdır ve yaşayabileceğimiz olasılıklardan nasıl faydalanırız ya da nereye odaklanmalıyız bunları bilmek açısından çok önemlidir.

Bu yazımda özetle, şu soruların yanıtını paylaşmaya çalıştım.

Koçlar; 'kariyer', 'aşk' ve 'kendi kazanç alanı'nda neler yaşayacak?

Boğaları; 'eğitim', 'uzak yerler' ve 'aile' konularında neler bekliyor?

İkizler için Ocak ayı, 'dışarıdan gelen para kaynakları', 'yakın çevre' ve 'iletişim' alanlarında hangi sürprizlere gebe?

Yengeçler; 'partner', 'ilişkiler', 'ortaklıklar' ve 'para' konularında neler yaşayacak?

Aslan burçları için, 'çalışma ortamı' ve 'sağlık' ile ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir mi?

Başakları; 'aşk', 'spekülatif konular' ve 'ruhsallık' ile ilgili neler bekliyor?

Teraziler Ocak ayında; 'yaşam alanı', 'aile', 'sosyal çevre' ve hayalleriyle ilgili beklentilerine kavuşabilecek mi?

Akrepleri; 'iletişim', 'kariyer alanı' ve 'kardeşler' konularında neler bekliyor?

Yaylar; 'kendi kazançları', 'uzak yerler', 'yüksek eğitim' ile 'medya-yayıncılık' alanlarında neler yaşayacak?

Oğlakları; 'kişilikleri' ve 'dışarıdan gelen para kaynakları' alanında neler bekliyor?

Kovalar; 'ruhsal alan', 'ilişkiler' ve 'ortaklıklarda' Ocak ayını nasıl geçirecek?

Balık burçları; 'sosyal çevre', 'hayaller', 'sağlık' ve 'çalışma hayatında' yaşanacaklara hazır mı?

Şimdi geçelim Ocak ayını burç burç analiz etmeye...

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR

13 Ocak'ta 23 derece Oğlak burcunda olacak yeni ay; kariyer, statü ve sorumluluklar alanınızı tetikleyebilir. Yeni ayın Plüton ile kavuşum halinde olması, çok köklü dönüşümler olabileceğine de işaret ediyor. Kariyer, statü ve sorumluluklar alanınızda sizi zorlayıcı, mecburi bir değişimden bahsedebiliriz. Ya da üst pozisyonunuzdaki kişilerin değişimi, sizin hayatınıza da etki edebilir. 28 Ocak'ta, Aslan burcunda ve 5. evinizde gerçekleşecek dolunay; hobileriniz, çocuklarınız, yatırımlarınız veya aşk konularında neticelenme, karar alma ve sonlanmalar oluşturabilir. Bir yeteneğinizle ilgili farkındalık kazanabilirsiniz. 21 Ocak'ta Mars ve Uranüs, 'kendi kazanç kaynakları' evinizde kavuşum yapıyor. Bu sebeple, maddi birikimlerinizle ilgili risk almaktan kaçının. Yani yeni yatırım yapmayın. Ocak ayında, sosyal çevrenizde iletişim sıkıntıları yaşamanız da söz konusu olabilir. Dolayısıyla hayat planlarınızı Ocak ayından sonraya bırakmanız sizler için daha iyi olacak.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

13 Ocak'taki yeni ay, Plüton kavuşumlu. Bu sebeple; 'yabancı ülkeler', 'yabancı insanlar', 'eğitim', 'ithalat-ihracat', 'yolculuklar', 'hukuksal' ve 'ruhsal' konularınızda yeni başlangıçlar olasılık dahilinde. Asıl gündeminiz 28 Ocak'ta oluşabilir. 9 derece Aslan burcunda ve 4. evinizde. Yaşam alanınızla ilgili olarak yer değişikliği konusu, ya da isteği gündeme gelebilir. Bu konuda yeni kararlar alabilirsiniz.

Karşıt evinizde bir gezegen toplaşması olduğu için, 'kariyer', 'sorumluluklar' ve 'yaşam alanlarınız' arasındaki stres, burcunuzda kavuşumda bulunan Uranüs ve Mars'ın etkisiyle son derece güçlü bir baskı oluşturacak. Bu sebeple, ani parlamalar yaşayabilirsiniz. Krizler karşısında ani tepkilerden kaçınmanız sizin yararınıza olur. Mars ve Uranüs 1. evinizde. Bu yüzden tam karşıt eve, yani ilişkilerinize, varsa ortaklıklarınıza odaklanmanız stresinizi azaltacaktır.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

13 Ocak'ta, 8. evinizde bir yeni ay oluşacak. Bu sebeple sizin için biraz stresli geçecek bir yeni aydan bahsedebiliriz. Eğer bir ameliyat planınız varsa, bu süreçte buna yönelik karar alabilirsiniz ya da bir miras konusu gündeme gelebilir. Belki de dışarıdan gelen para kaynakları... 'Başkaları', 'kamu kurumu' ya da 'kredi' gibi alanlarda güçlü bir değişim muhtemel gibi gözüküyor. Fakat bu durum, yaşayacağınız stres sonrası olabilir. Çünkü Plüton, bir şeyi önce yok eder, sonra yeni bir oluşuma geçer.

Akabinde 3. evinizde bir dolunay gerçekleşecek. 'Eğitim', 'iletişim', 'kısa yolculuklar', 'kardeşler' ya da 'yakın çevreniz' ile alakalı bir şeyler aydınlığa kavuşabilir veya sonuca ulaşabilir. 21 Ocak'a dikkat edin. Çünkü 12. evinizde Uranüs ve Mars bulunuyor. Üstelik 'T kare' apeksinde bilinçaltınız zorlanabilir. Kapalı alanlarla ilgili sınavlarınız olabilir. Bu gerginliğin sebebi; 9. evinizdeki gezegen toplaşmasının neticesinde olacak. Yani 'uzak yerler', 'eğitim', 'sizden farklı olan insanlar', 'medya' ve 'ticaret' gibi alanlarda gerginlikler. Size tavsiyem; 'T kare'nin tam karşısında olan 6. eve odaklanmak. Yani; sağlığınıza, günlük rutinlerinize ve çalışma alanınıza enerjinizi boşaltmanız. Aksi takdirde, 12. evinizdeki Mars ve Uranüs, hayatınızda beklenmedik problemler çıkarabilir. Boğa burcunda olduğu için beklenmedik krizler de yaşanabilir. Ayrıca, gizli konularınızda stres yaşayabilirsiniz. Yasadışı konulardan uzak durun. Ruhsal sağlığınız için de çalışmalar fayda edecektir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

13 Ocak'ta, 7. evinizde, 'eş', 'partner', 'ilişkiler', 'ortaklıklar' ve 'davalar' alanınızda yeni bir gündem olabilir. Partnerinizin hayatında yenilik olabilir. Bu gündem, köklü bir değişim de getirebilir. İlişkilerinizde güç dengelerinin değiştiği bir süreç yaşayabilirsiniz. Bu değişim; uzun süreli, stresli, fakat kalıcı olacak. Partneriniz veya başkaları ile ilişkilerinize yönelik yeni kararlar alabilirsiniz.

28 Ocak'ta, 9 derece Aslan burcunda, 2. evinizde bir dolunay oluşacak. Buna 'final' de diyebiliriz. Tamam mı, devam mı? 'Devam' ise bir değişiklik olmayacak. Fakat 'tamam' ise, işte o zaman, ancak bir şeyi sonlandırarak yeni bir başlangıca

'merhaba' diyeceksin.

2. ev; 'kendi kazançlarınız', 'bütçeniz', 'size ait özel eşyalar' ile aynı zamanda 'özdeğerinizin' evidir. Çok kritik bir dolunay... Kendi kazanç kaynağınız konusunda bir karar alabilir, sonlanma olabilir veya parayla ilgili sürüncemede kalan bir konu

neticelenebilir. Ya da para kazanma kararı alabilirsiniz.

Diğer yandan; 8. evinizde, Kova burcunda gezegen toplaşması olacak. Bu sebeple; 'partnerin parası', 'ortaklıklar' veya 'kurumlardan gelen paralar' ile 'borçlar' konularında stres içinde olabilirsiniz. Gökyüzünde, dolunay esnasında, 'T' dediğimiz zorlu bir açı oluşacak. Belirttiğim tüm konuların apeksinde Uranüs ve Mars var. Bu sebeple; 11. evinizde, yani sosyal

çevrenizde, arkadaş çevrenizde ve hayatınızla ilgili alacağınız kararlar döneminde öfke patlamaları yaşamanız olasıdır. Bazen zorlu açıların dönüştürücü etkisi daha fazla olur. Size tavsiyem; 11. evinizin tam karşısında bulunan 5. evinize odaklanın. Yani; hobilerinize, yatırımlarınıza, varsa çocuklarınıza daha fazla vakit ayırmanız, olumsuzlukları azaltacaktır.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

13 Ocak'ta, 23 derece Oğlak burcunda ve 6. evinizde bir yeni ay oluşacak. Plüton kavuşumlu bir yeni ay. Bu demektir ki;

sağlığınız, günlük rutinleriniz ve çalışma ortamınızla ilgili yeni bir gündem oluşabilir. Haritanızda özellikle bu derecelere

yakın bir gezegen varsa, ay burcunuz Aslan, ya da toprak gruplarında gezegenleriniz varsa daha çok etki alırsınız. Yeni başlangıçlar yapabilir, yaşam düzeninizle alakalı yeni kararlar alabilir, ya da bir tedaviye başlayabilirsiniz.

28 Ocak'ta, 9 derece Aslan burcunda, yani kendi burcunuzda ve evinizde bir dolunay gerçekleşecek. 'Karar zamanı' olan dolunaylar, aynı zamanda bir şeylerin tamamlanma enerjisini de taşır. Dolunaylar, bir gündemin görünür hale geldiği

zamanlardır. Kendi kişiliğiniz, bedeniniz, dış görünüşünüz, ya da dışarıya karşı olan tavırlarınız hakkında

birşeylerin aydınlığına ulaşarak değişiklik yapma ya da bitirme kararları alabilirsiniz.

İlişkiler evinizde gezegen toplaşması var. Herşeyi akışına bırakmanızı tavsiye ederim. Özel ve ticari ilişkilerinizde, varsa davalar konusunda siz ya da partneriniz, veya varsa ortaklarınız teste tabi tutulacak, Ocak ve Şubat aylarında. Dolunay esnasında

Uranüs ve Mars'ın kare açıları var. Öfkeli tavırlar sergilemekten kaçının. Patronlarınız ya da anneniz ile münakaşaya girmeyin. 10. ev bu alanları temsil eder. 28 Ocak civarı da kariyerinizdeki statünüze dikkat edin.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

13 Ocak'ta, 23 derece Oğlak burcunda, 5. evinizde Plüton etkili yeni ay oluşacak. Hobileriniz, aşk hayatınız, çocuklarınız ya da yatırımlarınız hakkında yeni başlangıçlar oluşabilir. Yaratıcı bir fikir ortaya koyabilirsiniz. Bu dönem sizin için oldukça dönüştürücü olacak. Plüton bir şeyleri bitirir ve kalıcı yeni bir şeyler başlatır. Bu etkiler çocukların hayatında da gelişebilir.

Akabinde 28 Ocak'ta, 12. evinizde ve Aslan burcunda dolunay oluşacak. Bu; uzakların, kapalı alanların, bilinçaltı ile ruhsallığın alanıdır. Bu konularda tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Sonlandırma kararları alabilir ya da Uranüs sert açısı olduğu için sıra dışı bir gelişme neticesinde büyük aydınlanma yaşayabilirsiniz. Arkanızdan çevrilen bazı işlerin şaşırtıcı bir şekilde ortaya çıktığına şahit olabilirsiniz. Yardım yapmanızı tavsiye ederim. Geri dönüşü olacaktır.

6. evinizde gezegen toplaşması var. Satürn, Jüpiter, ardından Venüs ve ay sonuna doğru Merkür de geçecek. Sağlığınız, yaşam biçiminiz, çalışma ortamınız, aldığınız her türlü hizmet alanıdır. Ocak ortası ve Şubat boyu stresli bir dönem. Bu durum; eğitim, uzak yerler, yabancı insanlar, basın-yayın veya ticaret konularınız varsa bu alanlarda gerginliklere sebep olabilir. Benim size tavsiyem; 12. evinize odaklanmanız. Yazımın başında da bahsettiğim gibi, ruhsal çalışmalar yapın, hocalarınızla münakaşaya girmeyin, ihtiyacı olan insanlara yardım yapın ve sağlığınız için mutlaka takviye alın. Yaşam biçiminizde değişiklikler için de acele etmeyin.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

13 Ocak'ta, 4. evinizde oldukça etkili bir yeni ay oluşacak. Yaşam alanınız, eviniz, ebeveynleriniz ve gayrimenkul konularında yeni bir gelişme olabilir. Bu gelişme, eskisinden çok farklı olabilir. Plüton etkili ve köşe evde olduğu için olaylar hızlı gelişebilir.

Ay boyu hatta Şubat boyu 5. evinizde gezegen toplaşması var. Çocuklarınız, aşk hayatınız ve spekülatif yatırım alanlarınızda stres hakim olabilir. 28 Ocak'ta, 11. evinizdeki dolunay da bu konuları tetikleyecek.

Final; kapanıştır veya sürüncemede olan şeylerin aydınlığa kavuştuğu zamanlardır. Büyük yaşam planlarınız, sosyal çevreniz, gruplarla olan bağlantılarınız veya kariyerden gelen kazançlarınız alanlarında karar ve final zamanıdır. Uranüs ve Mars, kare açısı olduğu için ani, beklenmedik durumlar söz konusu olabilir. 8. evinizde oluşuyor bu açı. Ameliyat kararı alabilirsiniz. Finansal konularda; 'başka yerlerden gelen paralar', 'borçlar' veya 'eşinizin parası' alanlarında, Ocak ve Şubat ortasına kadar stres yaşayabilirsiniz. Size tavsiyem; kendi kaynaklarınıza odaklanın, asla risk almayın, başka yerlerden gelecek para ile yatırım yapmayın ve elinizdeki paranızı koruyun. Varsa çocuklarınıza dikkat edin. Aşk hayatınızda da risk yaratabilecek durumlardan uzak durun.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP

13 Ocak'ta, 3. evinizde bir yeni ay oluşacak. 'İletişim', 'kısa yolculuklar', 'kardeşleriniz', 'kuzenleriniz', 'komşularınız', 'ticari ilişkileriniz', 'girişimleriniz', 'kurs ve benzeri eğitimler' konularında veya yeni bir araç alma ile ilgili olarak yepyeni bir gündem olabilir. Bu gündemler Plüton kavuşumlu olduğu için sağlam bir etki yaratır.

28 Ocak'ta, Aslan burcunda ve 10. evinizde; 'sorumluluklarınız', 'kariyer alanınız', 'anneniz' veya 'yöneticileriniz' alanlarında bir final, karar alma veya bir şeyin aydınlığa kavuşması söz konusu olabilir. Ay boyu hatta Şubat ortası dahil, tam karşıda, 4. evinizde de gezegen toplaşması var. Bu durum sizi; 'aile, yaşam alanı, kariyer' üçgeninin ortasında bırakabilir, evinizi hatta ülke ve şehrinizi değiştirme isteğinde olabilirsiniz. Kendinizi aile içinde sıkışmış hissedebilirsiniz. Çok kritik bir dolunay. Partner, ortak ilişkiler ve davalar alanınızda bu sıkışıklık patlak gösterecek. Kendinizi, partneriniz ile sıra dışı ve sert çatışmalar içinde bulabilirsiniz. Bu sebepten dolayı, siz veya partneriniz ani bitiş kararları alabilirsiniz. Size tavsiyem; 7. evin tam karşısında bulunan 1. evinize, yani kendinize dönmeniz. Kendinizle meşgul olun. Dış görünüşünüz, sağlığınız ve motivasyonunuza yönelik aktiviteler yaparak Şubat sonuna dek bu stresli etkiyi atlatmaya çalışın.

YAY VE YÜKSELEN YAY

13 Ocak'ta 'kendi kazançlar' evinizde bir yeni ay oluşacak. Plüton kavuşumlu olduğu için köklü bir değişiklik ile gelen bir yenilik olabilir. Eski kazanç kapısının yıkılıp yeni bir kazanç kapısının açılması gibi. Veya birşey alıp satma da gündeme gelebilir. 2. ev; öz değerlerimizin de evidir. Bu konuda bir farkındalık süreci oluşabilir.

28 Ocak'ta, Aslan burcundaki dolunay, yabancı ülkelerle ya da uzak yerlerle bağlantılı konularınızda, eğitim-sınav onularında. 9. ev; ruhsal alandır, aynı zamanda spiritüel konuları da içerir. Bu alanlarda farkındalığınızın artması, bir şeylerin görünür hale gelmesi veya sonlanma, bitişlerin yaşanması muhtemeldir. Hukuksal konularda tamamlanmalar oluşabilir. Satürn ve Jüpiter'in Kova burcuna, 'iletişim', 'yakın çevre' evine geçmesi ile birlikte ağır sorumluluklarla birlikte iletişim, sosyal medya alanları konularında yapmak istediğiniz yenilikler var, ancak gökyüzündeki T kare enerjisinin odak noktasında Uranüs ve Mars var. Bu da sağlık veya günlük rutinlerinizde ani öfke patlamaları ve gerginlikler yaşatabilir. Size tavsiyem; T karenin tam karşısında bulunan 12. ev konularına yoğunlaşarak, yani meditasyon ve spiritüel çalışmalarla bu gergin dönemi atlatmanız.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

13 Ocak'ta, 1. evinizde, 23 derecede Plüton kavuşumlu bir yeni ay oluşacak. Sizin için oldukça önemli, yeni bir başlangıç

yapabilirsiniz. Bu yenilik; kişiliğiniz, bedeniniz, dışarıya karşı görünüşünüz, motivasyonunuz, kendinizi ifade biçiminiz ve

sağlığınız hakkında olabilir. Bu yeni ayda başlayacağınız her ne ise köklü bir yenilik olacak. Ay boyu hatta Şubat

ortasına kadar 2. evinizde kendi kazançlarınız ve özdeğer evinizde gezegen toplaşması var. Bu durum, bu alanda bir

bir stresin hakim olabileceğini gösterir. Daha fazla para kazanmak ve başka kaynaklar yaratmak isteyebilir, ya da kazandığınız para kaynağında bir kısıtlama ve zorluk yaşanması söz konusu olabilir. Bu esnada 28 Ocak'ta Aslan burcunda 9 derecede bu durumu tetikleyen bir dolunay gerçekleşecek. Tam da 2. evin karşısında, yani kendi kazanç kaynaklarınızın karşısı olan eşin geliri, başkalarından veya kurumlardan gelen gelir kaynakları alanında final, karar alma veya sürüncemede olan bir finansal durumun aydınlığa kavuşması söz konusu olabilir. Borçlar-alacaklar gündeminizde yer alabilir. 8. ev; miras, ameliyatlar evidir aynı zamanda. Fedakarlık etmeniz gereken durumlar söz konusu olabilir. Dolunaya Mars ve Uranüs'ün kare açıları var gökyüzünde. T kare dediğimiz zor bir açı var. 5. evinizden spekülatif konularınız, yatırımlar konularında ani ve beklenmeyen durumlar karşısında Mars'ın etkisiyle öfke patlamaları yaşayabilirsiniz. Koparıcı-ayırıcı etkilere sebep olabilir. Aşk ve çocuklar alanıdır aynı zamanda, aşk ilişkilerine yönelik ya da çocuklarınıza yönelik elinizden beklenmeyen para çıkışları olabilir. Lütfen bu tarihlerde çok dikkatli olun. Benim size tavsiyem; bu ara riskli yatırım yapmayın, hele ki 30 Ocak'ta Merkür retrosu başlayacak. Kendi kazanç alanınızda bu etkiyi Şubat yorumumda yazacağım. Daha çok 11. evinize; sosyal ortama, dernek çalışmalarına yönelin. 5. evin tam karşısında 11. ev var. Stresli enerjinin boşaltılması gereken alandır. Daha büyük hayat planlarınız için hazırlıkta olun.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA

13 Ocak'ta, 23 derece 12. evinizde yeni ay gerçekleşecek. İç dünyanızda, bilinçaltınızda ya da uzaklarla ilgili alanlarda

bir yeniliğe adım atabilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Plüton etkili olduğu için oldukça etkili ve köklü olacaktır. Kapalı alanlardan izole bir ortamdan yenilikle çıkabileceğiniz bir gündem de oluşabilir. 1. ev; yani kendi evinizde oldukça yoğun gezegen kombinasyonu olacak Şubat ortasına kadar. Bu demektir ki; kendiniz, kişiliğiniz, dış görünüşünüz, etrafa karşı duruş biçiminiz hakkında kendinizi biraz stres içinde hissedebilir ve kararsızlıklar yaşayabilirsiniz.

28 Ocak'ta 9 derece Aslan burcunda 7. evinizde oluşacak dolunay, bu etkileri daha çok tetikleyecek. 7. ev; her türlü ilişkiler alanıdır. Özellikle partner, ortaklıklar, davalar ve rakipler evidir. Dolayısıyla bu konularda finaller, tamamlanmalar, aydınlanmalar yaşamanız olasıdır. 1-7 aksında, yani bu bahsettiğim alanlarda yaşayacağınız etkiler dolunay civarı gökyüzünde oluşan 'Tkare' dediğimiz oldukça zorlu açının odağında 4. evinizde, Mars ve Uranüs'ün bulunması aile, ev, ebeveynler, yaşam alanınız, gayrimenkulleriniz alanında beklenmeyen ani durumların oluşmasına sebep olabilir ve Uranüs'ün aniliğini Mars'ın da yıkıcı etkisini eklersek öfke krizleri ve ani çıkışlar yaşamanız olasıdır. Size tavsiyem; 4. evin tam karşısında olan 10. evinize odaklanmanız. Yani; kariyer, statü ve toplum önündeki çalışmalarınızdır. Gönül ilişkileriniz ve ticari ilişkilerinizde de bitmesini istemediğiniz bir durum varsa yapmanız gerekenler konusunda bir aydınlığa kavuşabilirsiniz dolunay zamanında. Fedakarlıklar yapmanız gereken oluşumlar gelişebilir. Ruhsal çalışmalar yapmanızı ve beden sağlığınıza daha çok dikkat etmenizi öneririm. 30 Ocak'ta Merkür retrosu başlayacak, 1. evde, kendi evinizde. Bunun etkilerini Şubat yorumumda yazarak, nelere dikkat etmeniz gerektiğininin altını çizeceğim.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

13 Ocak'ta 11. evinizde yeni ay oluşacak. Plüton kavuşumlu olacağı için oldukça etkili, dönüştürücü ve kalıcı... Bu ev büyük yaşam planlarını, maddi-manevi kazançları, sosyal çevreyi temsil eder. Bu alanlarda yenilik yaşayabilir veya çok köklü bir karar alabilirsiniz. Dernekler ve cemiyetler alanıdır aynı zamanda. Uzun süre hayatınızda olacak bir yenilik... Bu esnada ay genelinde ve Şubat ortasına kadar 12. evinizde gezegen toplaşması var. Burası; 'uzaklar', 'ruhsal alan', 'kapalı izole alanları' temsil eder. Bu konularda Şubat ortasına kadar stres içinde hissedebilirsiniz kendinizi ve 28 Ocak'taki dolunay bu stresi biraz tetikleyecek. Dolunay; finaller, kararlar, aydınlanmalar zamanıdır ve 6. evinizde, yani çalışma ortamınız, günlük rutinleriniz, sağlığınız ve hizmet aldığınız yerlerin evidir. Bu konularda kararlar alabilir, finaller yaşayabilir veya sürüncemede olan konunuz aydınlanabilir. Her son kötüdür diyemeyiz, bazen hedeflediğimiz bir şeyin sonlanması kararları da olabilir. Yaşam biçiminiz düzenli olarak mesai harcadığınız çalışmalarda olabilir. Fakat bitmesini istemediğiniz bir durum söz konusu ise değiştirmeniz gereken bir konunun olduğunu gösterir. Çalışma arkadaşlarınız ile ilgili bir gündem de olabilir.

Gökyüzündeki T kare açı kalıbının odak noktasında Uranüs ve Mars var 3. evinizde. Bu, şu demektir. Bahsettiğim tüm bu konularda yaşayacağınız stresler, iletişim, ticaret, medya proje her türlü yazılı sözlü ifade biçimi, kısa yolculuklar, yakın çevreniz alanında baskı olarak kendini gösterebilir. Ani ve sıra dışı, beklenmedik durumlar söz konusu olabilir ve bu alanlara yönelik efor sarfetmek durumunda kalabilirsiniz. T kare zor bir açıdır, ancak zorlu açıların dönüştürücü etkileri daha fazladır. Benim size tavsiyem; 3. evinizin tam karşısında olan 9. eve odaklanmanızdır bu süreçte. Yani; uzak yerler, ticaret, medya-yayıncılık veya yaşamdaki felsefeniz, kariyer evinden bir önceki evdir 9. ev. Bu yüzden kariyerinize yönelik yapacağınız çalışmalara odaklanın. Uzak yerleri de temsil ettiği için bu durumla ilgili yapabileceklerinize de... 30 Ocak'ta Merkür retrosu 12. evinizde 'gözden ırak manevi konular' alanınızda olacak. Bu konuya Şubat yorumumda değineceğim ve dikkat etmeniz gereken konuların altını çizeceğim.

Bir Yorum Yazın