Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 05 Mart, 2020

Nişan Pastası Modelleri!

  • 0
  • 4411
  • 0
  • 0

Nişan Pastası Modelleri!

En mutlu günlerden biridir ve evliliğe ilk adımdır nişan günü! Nişan pastası seçilirken dikkatli olmak ve pasta siparişini zamanında vermek gerekir. Nişan konseptini tamamlayan ve en güzel nişan pastası tatlı bir anıdır. Çok sayıda nişan pastası yapan nişan pastası modelleri ile vitrinleri süsleyen butik pastacı ya da butik pastacılar bulunmaktadır. En şık nişan pastası neden sizin pastanız olmasın? Pastacılar düğün ve nişan pastası hazırlarken gelin ve damat adaylarının istekleri doğrultusunda kremalı nişan pastası ya da şeker hamurlu nişan pastaları yapmaktadırlar. Her memnun müşteri birçok yeni müşteri getirmektedir. Nişan pastası maliyeti düşük olsun diyorsanız nişan maket pastası tercih edebilirsiniz. Maket pasta daha ucuz ve maliyeti daha düşüktür. Sadece pasta kısmı veya iki kattı pastadır. Diğer katlar tahta ya da farklı bir malzemeden yapay yapılmaktadır.

Kurabiyeden Düşler (Bursa / Nilüfer)
Kurabiyeden Düşler (Bursa / Nilüfer)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►
Cup N Cake (Bursa)
Cup N Cake (Bursa)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

 

nişan pastası1

 

Söz Ya Da Nişan Pastası Fiyatları

Söz veya nişanın en tatlı şeyi nişan pastası lezzetli ve güzel olmalıdır. Söz veya nişan pastaları kremalı ve şeker hamurlu olarak iki farklı şekilde kaplanmakladır. Krema kaplamalı pastalar ve şeker hamuru ile yapılan nişan pastaları arasında en pahalı olan şeker hamuru kaplı olanlardır. Çünkü şeker hamuru daha pahalı olduğu için maliyeti de yüksektir. En güzel nişan pastaları, düğün pastasına göre daha ucuz ve daha küçük ebatlarda yapılmaktadır. nişan maket pastası yapan ve bu alanda isim yapmış birçok butik pastacı ve pastacılar bulunmaktadır. Pasta tasarımı ve fiyatı orantılı olmakta, ne kadar çok detaylı bir tasarım pasta isterseniz fiyat o derece artmaktadır. Nişan pastası fiyatları dilim başına ve pastada kullanılan şeker hamuru oranına göre fiyatları değişmektedir. Fiyat bilgisi hazır özel söz modellerde size özel bir pasta yapılması durumunda fiyatları istenilen pasta tasarımına göre değişiklik gösterebilmektedir. Kaplaması şeker hamuru olan özel işçilik gerektiren krema kaplamalı pastalar daha pahalıdır. Pastanın üzeri için pasta siparişleriniz de çiçeklerle tasarım istenirse, cinsine ve sayısına göre ödeme yapılmaktadır. Nişan pastasının harika bir görüntüye sahip olması, lezzetli ve görüntü olarak göze hitap etmesi için nişan pastası özenle seçilmelidir. Nişan pastası modelleri çoğunlukla gelin ve damat kıyafetine uyarlanmaktadır. Gelin ve damat keseceği pasta özel figürlerle süslenerek düzenlenmeli ve fikirleri bu konuda mutlaka alınmalıdır.

Beg's Bakery (İstanbul / Kadıköy)
Beg's Bakery (İstanbul / Kadıköy)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Aspava Pasta (İstanbul)
Aspava Pasta (İstanbul)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

 

nişan pastası2

 

Nişan Pastası Siparişi

İstenilen modelde ve lezzette nişan pastaları üreten firmalar birbirinden farklı fiyatlar verebilmektedirler. Fiyatlar dilim başına belirlendiği, davetli sayına göre servis edildiği için fiyatlarda o şekilde verilmektedir. Nişan pasta modelleri ve fiyatları ortalama rakamı dilim başı olduğu için davetli sayısı göz önüne alınarak sipariş verilmelidir. Mutlaka 1 hafta önceden pastacı ile görüşülmeli ve sipariş oluşturulmalıdır. Nişan pastası siparişi vereceğiniz pastane ya da pasta yapım yerinin temiz ve hijyenik olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca pasta iç malzemesini mevsimine uygun seçmelisiniz. Çünkü çok ağır ve çok kremalı pastalar yaz mevsiminde hoş olmayabilir. Pasta tasarımı ve malzemelerini kendiniz seçecekseniz o zaman bu konuda ilen birinden destek almalısınız. Pasta tasarım malzemelerinin kaliteli ve sağlıklı olması çok önemlidir. Pasta siparişi verdikten sonra mutlaka yakın bir zaman içinde firma ya da pastane aranmalı ve yeniden teyit edilmelidir. Sipariş pasta tasarım ya da dilim başı ise o davetli sayısını göz önüne almalısınız. Şık ve lezzetli nişan pastası siparişi için büyük ve köklü firmaları tercih etmelisiniz. Deneyimli pastacılar sizlere çok özel tasarımlar sunacakları ise özel gününüz çok güzel geçecektir.

Alimece Butik Pasta (İzmir / Karşıyaka)
Alimece Butik Pasta (İzmir / Karşıyaka)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Badem Mutfak (İzmir / Karşıyaka)
Badem Mutfak (İzmir / Karşıyaka)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►

 

nişan pastası3

 

Maket Nişan Pastası

Maket nişan pastası çeşitli konseptlere uygun hazırlanmaktadır. Maket pasta tamamen ahşap bir malzemeden üretilir. Süsleme kısmında farklı materyaller kullanılır. Maket pastaları doğal pastalardan ayırmak mümkün değildir. Butik pasta, söz nişan, düğün pastasını maket pasta seçebilirsiniz. Maket pastalar görüntü ve süsü olarak masaları süsler. Görüntü amaçlı üretimi yapılan ve dekor olarak kullanılan maket nişan pastaları daha çok resim çekimlerinde kullanılmaktadır. Servis edilen gerçek pasta ise dilim başı hesabı ile konuklara servis edilir. Son dönemlerde daha çok görsel bir görünüm sağlamak için tercih edilen maket pastalar fiyat açısından da çok uygundur. İki ayrı pasta siparişi vermek yerine bu maket pastalar sipariş edilmektedir. Bu sayede de daha ekonomik davranılmış olunmaktadır. Son zamanlarda Maket Pasta her organizasyonda çokça tercih edilmektedir. Nişan Maket Pastası en çok tercih edilenler arasındadır. Aslına bakarsanız artık bu tamamen bir adet haline gelmektedir. Maket Pastalar gerçek pastalara nazaran daha çok gösterişlidir. Son iki senedir büyük bir ilgi olduğunu görmekteyiz. Bu nedenle bu işe fazlasıyla yönelinmiş, Maket Pasta Modelleri de piyasada oldukça fazlalaşmış durumdadır. Firmalarda her geçen gün fazla seçenek sunmak için daha fazla maket nişan pastası yapmaktadırlar. Son zamanların en çok rağbet gören bu iş kolu neden bu kadar çok talep alıyor? Çünkü orijinal pastadan daha şık duruyor ve resim çekilirken pasta çok güzel görünüyor ve saatlerce bozulmadan kaldığı için hoş bir görüntü sağlıyor. Maket pasta üretimi zor bir işlem olup gerçek anlamda emek isteyen bir iş olduğu için yapımı aşaması da çok uzun sürmektedir.

Ferlife Chocolate & Patisserie (Ankara / Çankaya)
Ferlife Chocolate & Patisserie (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►
cakes pasta (Ankara / Çankaya)
cakes pasta (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►

 

nişan pastası4

 

Nişan Pastası Modelleri

Düğün ve Nişan Pastaları iki insanın birbirine söz verdikleri, yeni bir geleceği beraber adım attıkları ilk adım ve çok özel gün olduğu içim nişan pastası modelleri ve tasarımlarının da çok özel olması gerekir. Bu özel günde, bu mutluluğu paylaşan davetlilere de harika bir gün yaşatmak isteriz. Düğün veya nişanın yapıldığı mekân, çalınan müzik, ikramlar, kadar nişan pastası da çok önemlidir. Düğünler ve nişan pastalarını mutlulukla kesen çiftler için, nişan pastasının görseli ve lezzeti mükemmel olmalıdır. Bu yüzden doğru pasta siparişi sizler için mükemmel bir deneyim olacaktır. Eğer kendinize ait bir tasarım pasta modeli istiyorsanız o zaman bunu çok iyi anlatmalısınız. Birçok tasarım ve model pasta içinde seçeceğiniz tasarım pasta size özel olmalıdır. Kuğulu, çifte kumrulu, taçlı, çiçekli tek katlı ya da kare tasarım pastalardan seveceğiniz ve nişan konseptine uygun olanı da alabilirsiniz. Son yıllarda çok katlı nişan pastaları yerine daha çok tek katlı ve kare ya da dikdörtgen pasta tasarımları tercih edilmektedir. Kare ve tek katlı pastalarım dizaynı ve kesimi daha kolay olmakta ve göze çok hoş görünmektedir. Pasta siparişi verirken tarih, resim ya da yüzük figürleri kullanabilirsiniz. Anılarınızda özel ve resimlerde şık duran nişan pastaları için mutlaka ortak bir renk belirlemelisiniz. Arka fon, masa süsleri, gelin ve damat adayının kıyafeti bu aşamada bir renk uyumu içinde olmalıdır. Hoş bir tema ve güzel bir konseptle bu özel gününüzü ölümsüz bir hale dönüştürebilirsiniz. Katılacak davetlilerinize yine bu konsepte uygun ve günün anısına küçük hediyeler hazırlayın.Nişan pastası resim çekiminden yarım saat önce mekâna gelmelidir. Sıcak da bozulma ve erime olmadan resim çekimi yapılmalı ve arkasından servis edilmelidir. Çoğunlukla kremalı olarak üretilen nişan pastaları sıcak havada çok fazla dayanmayacaktır.

Samanyolu Pastanesi (Adana / Seyhan)
Samanyolu Pastanesi (Adana / Seyhan)
Adana
Teklif Al Firmayı İncele ►
Pia Cake (Adana / Çukurova)
Pia Cake (Adana / Çukurova)
Adana
Teklif Al Firmayı İncele ►

 

nişan pastası5

 

 

Bir Yorum Yazın