• Yeme İçme Mekanları
  • 26 Aralık, 2022

Nusret Et Nusret Gökçe'yi Masaya Çağırmak Ne Kadar ?

  • 0
  • 2445
  • 0
  • 0

Nusret Et olarak bilinen Nusret Gökçe’yi tanımayan yoktur sanırız. Yaptığı ‘salt bae’ adı verilen tuz dökme hareketi skeçlere, haberlere konu olan Nusret Et’i ünlü kılan yalnızca bu hareketi değil elbette. İşine duyduğu tutku ve daha küçükken bu konuda kazandığı deneyim, birikim onu bugünlere getirdi. Nusret Gökçe, daha küçük yaşlarda edindiği hobisini, tutkusunu işe çevirenlerden. Bu yüzden doğduğu ve et kültürüyle de tanınan Erzurum’dan yola çıkarak, etin farklı ülkelerde nasıl hazırlandığını, pişirildiğini keşfetmek için çiftliklerinde, restoranlarında, kasaplarında gezdiği farklı ülkelerde kendini geliştirerek, yenileyerek yoluna devam etti. Vize almada yaşadığı zorluklara, sorunlara rağmen asla pes etmeyen, Amerika’da, kaçak olarak, para almadan çalıştığı ünlü restoranlarda edindiği deneyimleri ve bilgilerini daha sonra çalıştığı yerlerde de kullanan Nusret Gökçe, genç yaşta kazandığı bu haklı ününün ardına sığınıp olduğu yerde durmadı. Çalışkan ve azimli usta aşçı, arayış ve keşiflerine devam ederek uluslararası bir üne sahip oldu. Artık o kadar ünlü ki, Nusret Gökçe’yi masaya çağırıp servisle birlikte o ünlü tuz serpme hareketini yapmasını istemek bile ayrı bir ücrete tabi.

Nusret Gökçe sunum yapıyor

Türkiye’de ve dünyanın pek çok yerinde açtığı şubeleriyle yalnızca ülkemizde değil farklı ülkelerde de tanınan Nusret Et, yılında ülkemizde bir restorana verilen Yıldız Elmas Ödülü’nün de sahibi oldu. Et tuzladığı bir anda çektiği videosu ile fenomen olan Nusret Gökçe’nin el hareketinden esinlenerek yapılan Nusret el heykeli de yerli ve yabancı müşteriler tarafından oldukça ilgi çekiyor. Ama kabul etmek gerekir ki yalnıza bir el hareketi ile bu kadar üne sahip olmak ve tercih edilmek uzun soluklu olmazdı. İşine olan tutkusu ve titizliği onu daha çok marka haline getirdi diye düşünüyoruz. Kalitesinden taviz vermedikçe de popüler olmaya, tercih edilmeye devam edecek.

Nusr-Et her şubesinde olduğu gibi et çeşitlerinden salataya, tatlıya kadar Nusret İstanbul menü olarak da müşterilerini ağırlamaktadır. Nusret et şubeleri hem yurtdışında hem yurtiçinde kaliteli et yemekleri, garnitürleri, özel sunumu, Nusret Gökçe’nin titiz denetimi ile haklı bir ün kazanmıştır. Lüks restoranlar kategorisinde değerlendirilen Nusret Et restoranları her yıl sayısı artarak müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Nusret Et Restoranları Nerede?

Daha genç yaşlarda farklı kültürlerdeki et türlerini, pişirme şekillerini öğrenmek için yurt dışına giden Nusret Gökçe hem yurtdışında hem de yurtiçinde açtığı şubeleriyle etin en güzel hallerini müşterileriyle buluşturuyor. Yurtiçinde İstanbul, Marmaris, Bodrum ve Ankara’da olmak üzere restorana sahip olan usta, ilk şubesi Dubai’de olmak üzere yurtdışındakilerle birlikte şubeye ulaşmıştır.

Restoranın İstanbul lüks restoran seçiminde tercih edilecek şubeleri Nusr- Et Etiler, Nusr- Et Bebek, Nusr- Et Nişantaşı şubeleridir. Nusr- Et Marmaris, Nusr- Et Bodrum, Nusr- Et Ankara ise ünlü markanın İstanbul dışında yer alan mekanlarıdır.

Nusret Gökçe

Nusret Et Restoranlarının Menüsünde Neler Var?

Her ürün başlığı için ayrı özen gösterilen ve et restoranı olarak hizmet veren mekanlarda, öncelikle etlerin kalitesine önem verilmektedir. Kendini yenileyerek, farklı lezzetleri araştırarak yemek sektöründe beğenilen, popüler işletmeler arasında yer alan işletme, et türleri, salatalar, steaklar, dana füme ve bonfileler, kuzular, köfteler, sucuk ve garnitürler, tatlılar ile her damak zevkine seslenen ürünleri, alkollü-alkolsüz menüleriyle hizmet vermektedir. Menülerinde et burger çeşitleri de yer alan işletmenin en sevilen burger çeşitleri arasında Nusr-Et burger ve Ceviz ve Kafes’le birlikte ilk kez onun yaptığı Lokum burger başta gelmektedir.

Nusret Et Menü Fiyatları Nasıl?

Çok küçük yaşlarda çırak olarak çalışmaya başladığı kasap dükkanında etlerle tanışan Nusret Gökçe, çalıştığı her ustanın yanında et seçim ve pişiriminde daha da ustalaştı. Yurtdışındaki çalışma ve araştırmalarıyla da hem pişirme hem sunum teknikleri konusunda da deneyim kazanan Nusr-Et’in ünlü işletmecisi, et pişirme ve sunumdaki ustalığıyla kısa zamanda ünlendi. Nusret et fiyat açısından biraz yüksek olsa da et lezzetleri, sunumu, kalitesi ile özellikle farklı lezzetleri tatmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Ünlülerin de uğrak yeri olan mekanların bazısında pişirilmek üzere özel olarak hazırlanmış etlerin yer aldığı kasap bölümleri de bulunuyor.

Bir Yorum Yazın