Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 14 Nisan, 2020

Sosyal mesafeyi korurken ilişkinizi nasıl güçlendirebilirsiniz?

  • 0
  • 13499
  • 0
  • 0

Sosyal mesafe kolay olmasa da, ilişki söz konusu olduğunda birçok faydası vardır. Burada, uzmanların tavsiyeleri üzerine evde kalırken romantizminizi nasıl güçlendirebileceğinizden bahsedeceğiz.

corona40

Tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan yeni koronavirüs, hepimizin sosyal mesafeyi korumasını veya diğerlerinden en az bir buçuk metre uzakta durmamıza neden oluyor. Bu kuralın tek istisnası aynı evde yaşadığımız ailemiz ya da arkadaşımız. Kesinlikle birçoğumuz için kafa karıştırıcı ve endişe dolu bir zaman ancak mesafemizi korurken, bu sosyal deneyden uzaklaştırabileceğimiz çok şey var. Bu, özellikle destek için birbirlerine yaslanan ve bu tecrit olayını kendi başlarına yapmak zorunda olmadıklarını takdir eden romantik çiftler için geçerlidir.

Uzmanlar uzun bir süre küçük bir alanda olmak zaten var olan sorunları arttırabilir ancak çiftlerin ilişkilerini birleştirmelerine ve güçlendirmelerine de izin verebilir diyor. Stresli durumları hem bireysel olarak hem de bir çift olarak nasıl ele aldığımız çok önemli.

Eşiniz olmadan sosyal mesafeli olsanız, ancak bu süre zarfında hem fiziksel hem de duygusal olarak bağlantı kurmak için bilinçli bir çaba harcamanız bile, daha güçlü ve daha bağlantılı bir ilişkiye yol açabilir. Fiziksel mesafeye katılırken çiftler daha fazla dikkatlerini birbirlerine odaklama fırsatına sahip oluyorlar. Çiftler genellikle dikkat dağıtıcı şeyler hakkında tartışırlar ve birlikte yeterince zaman geçirmezler, ancak bu koşulların arka plan gürültüsünü ortadan kaldırdığını, böylece çiftlerin birbirlerini daha yakın ve daha tatmin edici hissetmelerini sağlar.

İlişkinizin sosyal mesafeden faydalanmasını sağlayacak bazı yollar şunlardır.

Sınırlar ve kişisel alan ihtiyacınızın daha fazla farkında olabilirsiniz.

Uzmanlar iletişim kurmayı öğrenmek çiftler için önemli bir kilometre taşıdır. Çalışmak, egzersiz yapmak veya belirli hobileri yapmak gibi her şeyi tek bir çatı altında yapmak kesinlikle zordur ancak size birbirinize arzuladığınız alanı nasıl vereceğinizi öğretebilir. Pandemi çözüldükten sonra, bu öğrendiklerinizi günlük yaşama taşıyabilmeniz de işin avantajlarından.

Daha iyi hijyen sağlayabilirsiniz.

Bu salgından önce siz veya eşiniz bu önlemleri almanın biraz aşırı olduğunu, hatta hapşırırken veya öksürdüğünde eğilen veya uzaklaşan bir eşe suçlandığını düşünmüş olabilirsiniz. Ancak, daha temiz olmak, el yıkamak, öksürürken ya da hapşırırken ağızları kapatmak, yüzeyleri dezenfekte etmek ve bunun gibi şeylere böylesine küresel bir vurgu ile, artık her ikinizin de günlük yaşamınıza benimsediği alışkanlıklar haline gelebilir.

corono41

İyimserlik, mizah, umut ve maneviyat üzerine çalışabilirsiniz.

Sadece pandemi ile başa çıkmak için değil, muhtemelen eşinizle birbirinizi rahatlatmanız için her zaman bu maddeler önemli. Hayatınızın normal bir düzene döndüğünü hayal etmeye çalışmak ve bunun gerçekleşeceğine inanmaya çalışmak, umutlu hissetmenize yardımcı olabilir. Mizah bu kez söz konusu süreci çok daha kolay hale getirecek ve ilişkinizin daha güçlü hale gelmesine yardımcı olacak.

Birlikte nasıl vakit geçirdiğiniz konusunda yaratıcı olabilirsiniz.

Eğlence için siz ve eşiniz oynamak için yeni oyunlar, evi düzeltmenin yolları, garajı yeniden boyamak, yeni yemekler yapmak vb. gibi ilişkinizi güçlendirmek için biraz zaman harcayabilirsiniz . Bu, gündüz - gece veya rastgele bir Pazar öğleden sonraları için zamanınızı en iyi nasıl harcayacağınız konusunda sizlere katkıda bulunabilir.

corona 42

Eşiniz için daha büyük bir takdir kazanabilirsiniz.

Gördüğünüz ve her gün görüştüğünüz bir kişiyi kabul etmek kolaydır, ancak bu kişinin dış dünyaya olan tek bağlantınız olduğu bilgisi sizin için daha değerli olabilir. Diğer taraftan, sosyal mesafeyi uygulamak zorunda kalırsanız, bunu yapmak size onu ne kadar çok sevdiğinizi ve özlediğinizi hatırlatabilir. Bu sizi eşinizin sağlığı ve fiziksel varlığı için daha müteşekkir yapabilir.

Bir Yorum Yazın