• Yeme İçme Mekanları
  • 20 Haziran, 2022

Türkiye’nin En İyi Şarapevleri Burada

  • 0
  • 3546
  • 0
  • 0

Şarap barı olarak tanımlanan şarap evleri, birbirinden lezzetli şarap türleri ile günün stresini atmak isteyen müşterilerine eşsiz bir deneyim sunuyor. Peki, Türkiye’nin en iyi şarap evleri nerede? Şarap evi fiyatları kaç liradan başlıyor?

Türkiye’de üretilen şarap türlerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanında ünlenen şarapları da müşterinin beğenisine sunan Türkiye’nin lüks şarap evleri, arkadaşlarıyla güzel bir gece geçirmek ve günün stresini atmak isteyen müşterilerini ağırlamaya devam ediyor. Daha önce şarap evine hiç gitmemiş olanlar tarafından da sıklıkla araştırılan bu işletmeler, özellikle genç ve orta yaş kesimin ilgi odağında olmayı sürdürüyor.

Şarap içiyorsak şarap içeceğiz’ sloganını hayat felsefesinden eksik etmeyen şarap sevdalılarının vazgeçilmez adresi olan
şarapevi, dünyaca ünlü şarap türlerinin yanı sıra lezzetli menüleriyle de misafirlerini kendine hayran bırakıyor. Canlı müziğin eksik olmadığı bu işletmelerde keyifli bir gece geçirmenin maliyeti ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Daha önce şarap evi deneyimi yaşamamış ve bu zevki tatmak isteyen birçok internet kullanıcısı, “Şarap evleri menüleri kaç liradan başlıyor?” ve “Şarap evlerinde 2022 şarap fiyatları kaç lira?” gibi soruları arama motorlarında aratarak yanıtlar bulmaya çalışıyor. Genellikle genç kesimin gözde noktalarından olan şarap evleri, eğlence programları, lezzetli menüleri ve etkileyici dekorasyonlarıyla misafirlerini kendine hayran bırakıyor.

Türkiye’nin en gözde şarap evleri arasında İstanbul’da bulunan işletmeler bir adım öne çıkıyor. İstanbul’un en iyi şarap evleri arasında; Pano Şarap Evi, Tarihi Viktor Levi Şarap Evi, Sensus Galata Şarap Butiği, İncirli Şaraphane, Hazzu Pulo, Kav Butik, Solera Winery ve Moda Teras Şarap Evi bulunuyor.Şarabın Yanında Ne Yenir?

Şarap evi üzerine araştırma yapanlar, şarabın yanında ne yenmesi üzerine de incelemelerde bulunmaya devam ediyor. “Beyaz şarabın yanında ne yenir?” sorusunun en net cevap olarak peynir çeşitleri ön plana çıkıyor. Şarabın yanında çeşit çeşit türlerden oluşturulmuş bir peynir tabağı, şarap gurmelerinin ilk tercihi olarak dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra İstanbul’un lüks şarap evlerinin menülerinde pizza, börek, patates kızartması, makarna ve balık türleri de bulunuyor. Şarabın yanında tüketilmesi gereken yiyecekler, genellikle kişinin zevkine göre değişiklik gösteriyor. Bazıları şarabın yanında peyniri eksik etmezken, bazıları ise meyve tabağı olmadan şaraba el sürmüyor. Beyaz şarabı sevenlerin tercihi genellikle peynir olurken, kırmızı şarap sevenler ise sıklıkla makarna, pizza, börek, patates kızartması gibi alternatif seçenekleri tercih ediyor. Beyaz şarap ve kırmızı şarap arasındaki fark da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Beyaz şaraplar genellikle daha hafif, keskin ve meyveyi andıran kokuları ve tatları içinde barındırıyor. Kırmızı şaraplar ise daha koyu renkleri ile dikkat çekiyor. Siyah ve kırmızı üzümlerden üretilen kırmızı şaraplar, daha baskın ve ağır bir tat içeriyor.

Şarap evi Fiyatları

Şarap evi fiyatları genellikle şehirden şehre ve işletmeden işletmeye değişiklik gösteriyor. Özellikle İstanbul’da bulunan tarihi şarap evleri, emsallerine kıyasla çok daha yüksek fiyat aralığı ile müşterilerini ağırlıyor. Genç ve orta yaşlı kesimin gözde noktaları arasında bulunan lüks şarap evlerinde genellikle beyaz şarapların fiyatları 90 liradan başlıyor, 300 liraya kadar çıkıyor. Kırmızı şarap fiyatları ise 100 lira ile 350 lira arasında farklılık gösterebiliyor. Birçok farklı şarap türünü menülerinde barındıran şarap evleri, şarabın kalitesine ve tarihine göre de çeşitli fiyatlar belirleyebiliyor. İstanbul’daki lüks şarap evlerinin menülerinde genellikle pizza, patates kızartması, börek, balık türleri ve spagetti gibi makarna çeşitlerine rastlanılıyor. Yine bu işletmelerde özel olarak hazırlanmış peynir tabağı servisi de yapılıyor. Canlı müzik eşliğinde arkadaşlarıyla beraber unutulmaz bir gece yaşamak isteyenler ve günün stresini atmak isteyen kişilerin gözde adresi olan lüks şarap evleri, donanımlı personeli, etkileyici dekorasyonu ve servis hızıyla da müşterilerinin yüzünü güldürüyor. Türkiye’nin lüks şarap evlerinde beyaz şarap ve kırmızı şarabın yanı sıra yerli ve aromatik şaraplar da bulunuyor. Bu şarapların fiyatları da genellikle 150 lira ile 250 lira arasında değişiklik gösteriyor. Alkol kullanmayan kişiler içinde menü listelerinde enerji içeceği, su, soda, kola, fanta ve gazoz gibi seçenekler bulunuyor.

Peynir tabağı ve şarap

Bir Yorum Yazın