• Yeme İçme Mekanları
  • 19 Ağustos, 2022

Bursa’nın En İyi 3 Sosyal Tesisi

  • 0
  • 4195
  • 0
  • 0

Günlük telaş ve koşuşturma içinde çoğu kez kendimize vakit ayırmayı, eğlenmeyi, sevdiklerimizle doğayla baş başa bir mekânda vakit geçirmeyi ihmal ederiz. Yola çıkmayı, organize olmayı gözümüzde büyüttüğümüz için bir türlü harekete geçmeyiz. Oysa tüm bunlar şarj olmamız, dinlenmemiz, stresimizi atıp kendimizi iyi hissetmememiz için yapmamız gerekenler. Ve yola çıktığımızda anlayacağız ki aslında hiç de gözümüzde büyüttüğümüz kadar zor değilmiş bunu yapmak. İşten güçten, telaştan, koşuşturmadan başımızı kaldırdığımız zaman göreceğiz ki böyle vakit geçireceğimiz yerler çok da uzak değilmiş, hemen yakınımızda hatta burnumuzun dibindeymiş.

Her birimizin yaşadığı şehirlerde böyle yerler mutlaka vardı, yeter ki keşfetmek için araştıralım, bulalım. Biz bu yazımızda Bursa’ya doğru yola çıkacak, bu güzel ilimizin en iyi 3 sosyal tesisiyle tanıştıracağız sizi. Her biri eşsiz doğa güzellikleri içinde yer alan tesisler, düğün, nişan gibi özel günleri unutulmaz kılacak fotoğraf çekimleri ve doğum günü kutlama mekanları için en çok tercih edilen yerler arasında. Bursa fotoğrafçı mekanlarının da tercihi olan bu sosyal tesisler lunapark, çocuk oyun alanları da mevcut ve at binme, zipline gibi etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği gibi organizasyonların da düzenlenebileceği, restoran hizmeti de olan tesisler Bursa brunch saatleri için de oldukça uygun.

Bursa’dayız ve bu sosyal tesislere birlikte bakıyoruz.

At, Genç Kız

Manej Cafe

Bursa sosyal tesis açısından önemli ve doğayla iç içe mekanlara sahip. Bursa’nın nefes alma noktalarından biri olan şehir merkezindeki Paşa Çiftliği’nde yer alan Manej Cafe de bu mekanlardan biri. Manej Cafe doğanın içinde yer alma avantajını çocuklar için binicilik etkinlikleri yaparak da kullanıyor. Bursa’da at binme yerleri arasında bilinen alanlardan biri olan Manej Cafe, kolay ulaşım imkanlarıyla şehrin merkezinde yer alan ancak kişiyi şehrin stresinden uzaklaştıran bir özelliğe sahip ve dinlenmek, huzur bulmak, eşsiz lezzetlerin tadına varmak için mükemmel bir mekân. Kahvaltı, sıcak aperatifler, makarna, burger türleri, ana yemek çeşitleri, butik pastalar, sıcak soğuk içeceklerin eşlik ettiği tesiste herkesin beğenisine uygun etkinlikler ve tatlar bulmak mümkün.

Extreme Park

Bursa macera ve eğlence alanlarından biri olan Bursa Extreme Park da doğanın merkezinde yer alan bir alan. Her yaş ve kesimden konuklarını ağırlayan mekân okullara, şirketlere yönelik organizasyonlar da düzenliyor. Evlenme teklifi, düğün, nişan, kına gecesi gibi özel günleri de organize eden mekân hafta sonu aktiviteleri için de iyi bir tercih. Avrupa’daki benzerleri de incelenerek titizlikle düzenlenen ve her türlü güvenlik önlemi sağlanan mekânda profesyonel binicilik okulu da bulunuyor. Doğa ile iç içe bulunan tesiste dağ kızağı, ipli parkur, at biniciliği, serbest atlayış, tırmanma duvarı, trambolin, okçuluk, mini golf, trekking-hazine avı gibi pek çok etkinlik de gerçekleştiriliyor. Çocuk macera alanına da sahip olan tesiste, muhteşem manzarasıyla dünya mutfaklarının eşsiz lezzetlerini sunduğu ve Bursa restoran tercihinde başta gelen restoranı, teras cafesi, serpme kahvaltısı, Bursa’ya ait pek çok ürünün yer aldığı sokak lezzetleri, helvacı Ali’nin ünlü tatları, nefis dondurması, içecekleri ile gün boyu keyifli saatler geçirilebilir.

Trambolinde Eğlenen Üç Çocuk

Göl Park

Bursa’nın farklı tonlardaki o muhteşem yeşillikleri arasında yer alan Göl Park, huzur veren dingin ortamı, dinlendiren göl manzarası ile konuklarını ağırlıyor. Merinos parkı içinde bulunan yapay göletin yanında yer alan tesiste unutulmaz saatler geçirmek mümkün. Yeşil ve mavinin buluşmasıyla göze ve ruha hitap eden tesis, bahçesinde akşam yemeği servisiyle de her damak zevkine uygun yiyecek lezzetlerini sunuyor. Şehir merkezinde yer alan konumuyla kolaylıkla ulaşılabilen ve her yaştan ziyaretçiyi ağırlayan tesis özel günlerin organizasyonu için de iyi bir tercih. 300’er kişi kapasiteli iç ve dış mekândan oluşan tesis toplam 600 kişilik kapasitesiyle her türlü davetin verilebileceği bir alandır. Deneyimli ekibi, kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışı ile üstlendiği organizasyonu başarılı bir şekilde tamamlayan tesis, unutulmaz anlar, mutlu ve keyifle geçirilecek saatler için bulunmaz bir mekan.

Bursa’da yer alan bu sosyal tesisler eğlenmek, dinlenmek, maceraya atılmak, sevdikleriyle unutulmaz anlar geçirmek isteyen konuklarını en iyi şekilde ağırlamak için bekliyor. Bursa sosyal tesis fiyatı alınan hizmete göre değişiklik gösterse de her bütçeye uygun seçenekleri mevcuttur. Yapılacak tek şey harekete geçmek.

Bir Yorum Yazın