Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Mekanları
  • 28 Mart, 2020

Yemekli Düğün Ve Fiyatları Hakkında Bilgiler!

  • 0
  • 3862
  • 0
  • 0

Yemekli Düğün Ve Fiyatları Hakkında Bilgiler!

Akşam yemeğiyle bir düğün planlayıp planlamadığınıza karar vermeniz konusunda düşünmeniz gereken ilk şey yemekli düğün fiyatları ve restoranın nasıl olmasını istediğinizdir. Deniz kıyısında mı, Boğaz'a yakın mı yoksa kapalı bir restorana mı bakıyorsunuz? Bu seçimi yaptıktan sonra, diğer planlama detaylarına geçebilirsiniz.

Limon Catering Bursa (Bursa / Nilüfer)
Limon Catering Bursa (Bursa / Nilüfer)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►
Kayra Catering (Bursa / Yıldırım)
Kayra Catering (Bursa / Yıldırım)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

yemekli1

Bir Düğün İçin Menü Nasıl Seçilir?

Düğününüz için bir yemek menüsü seçerken, misafir odaklı bir seçim yapmanız en iyisidir. Başlangıç levhasının genel olarak her zevke uygun bir meze olduğundan emin olun. Ana yemek için konuklara bir alternatif sunmak güzel olabilir. Konuklarınız, tadı için önerilen alternatif arasından seçim yapabilir. Düğün yemeği için bir menü seçerken, bir tadımı denemek için restorana sorduğunuzdan emin olun. Böylece yemekleri önceden tadabilir ve tadının istediğiniz gibi olup olmadığını görebilirsiniz. Bu, siz ve misafirleriniz için en doğru ve güzel yemekli düğün menüsünü seçmenizi sağlar. Akşam yemeğiyle kır düğünleri yapmak istiyorsanız, ancak sınırlı bir bütçeniz varsa, ana yemek ve alkol seçimi gibi seçenekleri değerlendirerek bütçenize uygun bir menü hazırlayabilirsiniz. Kırmızı et içeren menüler her zaman beyaz et menülerinden daha pahalıdır. Öte yandan, alkollü veya alkolsüz bir menünün seçimi her zaman salon fiyatı etkilemektedir. Az sayıda misafirin alkol alacağını düşünüyorsanız, sınırlı miktarda alkol kullanarak paradan tasarruf edebilirsiniz. Sonuç olarak, sınırlı bir bütçeyle düğün yemekleri mümkündür. Tercihlerinizi yaparken yalnızca bütçenize uygun bir menü seçmeniz gerekir. Bir restoranda bir düğün planlıyorsanız, tablonun konumunun tasarımda çok önemli olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Kullandığınız tabaklar, dekorasyonlar ve masadaki insan sayısı çok önemlidir. Masada kullandığınız süslemeler, misafirlerin rahatını etkilemeyecek boyutta ve sıklıkta olmalıdır. Her tablo için belirlediğiniz kişi sayısını dikkatlice belirlemelisiniz. Bunun nedeni, sıkışık masalarda düğün yemeklerinde misafirlerin memnun olmamasıdır. Bu nedenle konuklarınızın rahatça oturabilecekleri bir konaklama ayarlamalısınız.

Balkan Catering (İstanbul)
Balkan Catering (İstanbul)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Artemis Life Catering (İstanbul / Maltepe)
Artemis Life Catering (İstanbul / Maltepe)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

yemekli2

İstanbul'da Yemekli Bir Düğün Hazırlanması İçin Gerekenler

Bir düğün için hazırlanmanın en önemli ve heyecan verici kısımlarından biri düğün mekanı içinde akşam yemeği olup olmadığıdır. Cevabınız evet ise, yani düğününüz akşam yemeği olacak, fiyat, konum, servis gibi detayları araştırmanız gerekecek. Bu makalede, İstanbul'da düğün yemekleri düzenlemek isteyen ve İstanbul'da düğün salonunda düğün fiyatları, Anadolu'da akşam yemeği ile düğün mekanları, düğün ile düğün mekanları gibi çeşitli aramalar yapan gelin / damat adayları için özel düğün fırsatları anlatılmalıdır.

Cocina Catering (İstanbul / Kadıköy)
Cocina Catering (İstanbul / Kadıköy)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Altındağ Yemek (İstanbul)
Altındağ Yemek (İstanbul)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

yemekli3

Akşam Yemeği İle Düğün Fiyatları

Restoranlar ararken, fiyatlar oldukça değişecektir. Çünkü fiyatlar seçtiğiniz yere göre değişmektedir. Bunu yapmak için, kendiniz için alt ve üst bütçeyi ayarlayabilir, kurumun artılarını ve eksilerini hesaplayabilir ve bütçeniz için akşam yemeği ile bir düğün için bir yer bulabilirsiniz. Yiyecek sağlığınız için iyi olduğu için, kriteriniz misafirlerinizi tatmin edecek kaliteli yiyecek sağlamak olmalıdır. Dolayısıyla bütçenize uygun olduğu için ucuz fakat düşük kaliteli bir yer seçmemelisiniz. Akşam yemeği olmayan bir düğün yapmak yerine, çok daha fazla seçeneğiniz olacaktır. Tüm seçenekleri düşününce yemekli düğün fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olabileceksiniz. Akşam yemeğiyle bir düğün yapmaya karar verirseniz, birçok restorandan birini seçmelisiniz. Bunu yapmak için, Anadolu yemeği ile düğün mekanları, Avrupa yemeği ile düğün salonları şeklinde arama yapabilirsiniz. Seçmek istediğiniz yerin yemek servisi olmadığını varsayalım. Bu durumda, catering hizmetleri alabilir ve catering şirketleri ile çalışabilirsiniz. Tabii ki, yerin konumu uzun bir yol gidiyor. Konuklarınıza soğuk veya ertelenmiş yiyecekler sunmak istemediğinizden eminiz!

Sga Catering (İzmir)
Sga Catering (İzmir)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Hanci Catering (İzmir / Konak)
Hanci Catering (İzmir / Konak)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►

yemekli4

Akşam Yemeği İle Düğün Menüleri

İstanbul'da bir düğün yemeği yemek istiyorsanız, hizmet açısından beklentilerinizi karşılayacak bir yer seçmek çok önemlidir. Servis personelinden servis edilecek yemeklere kadar tüm detayları dikkatlice göz önünde bulundurmalısınız. Menüdeki yemeklerin uygunluğu, tadı ve kalitesi, düğününüzü güzelleştirecek detaylardır. Bu nedenle, misafirlerin düğününüzü mutlu bir şekilde bırakmaları için, akşam yemeği eşliğinde bir düğün organizasyonu düzenlerken dikkat edilmesi gereken tüm noktaları dikkatlice düşünmelisiniz. Düğün mekanları için fiyatlar ararken, kişi başına asgari ve azami fiyatlar genellikle bir düğün yemeğini organize etme fiyatları olarak tanımlanır. Düğün yemekleri için paket başı maliyet kişi başı fiyatları tercih etmektedir. İstanbul'da akşam yemeği için en düşük fiyat kişi başı 50 TL'dir. Ancak bu rakam gözlemlediğimiz en düşük fiyat. Bu fiyatı almak için, genellikle çok yüksek beklentileriniz olmaz. Ancak, bahsettiğimiz yerler, düğününüzü sorunsuz ve neşeyle organize edebileceğiniz yerlerdir. Bu liste şehre yakın, servis kalitesi kötü veya tercih edilmeyen yerler. Bu nedenle, en düşük fiyatları düşünürken bunu göz önünde bulundurmalısınız. Fiyatları etkileyen diğer bir faktör ise elbette mekanın tahmini kapasitesidir. Düğün yemeği fiyatları, tek bir detayı kaçırmadan, harika bir atmosfer için, kırsal düğün mekanları için kişi başı 100 - 150 TL sunarak, yemekli düğün salonları ve mekanlarını bulabilirsiniz. Bu fiyatlar, Gül Sultan Yalısı ve Sakine Hanım Konağı gibi bir yerde düğün yapmak isteyen çiftler tercih ettiği popüler ve üst düzey kuruluşlarda minimum 150 TL'den başlayan bir menüyü gözden çıkarmalıdır. Tabii ki, bu fiyatlar düğün konseptinize, menünüze ve mevsime bağlı olarak artabilir.

Seyir Catering (Ankara / Keçiören)
Seyir Catering (Ankara / Keçiören)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►
Puka Catering (Ankara / Çankaya)
Puka Catering (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►

yemekli5

Otel Düğünü

Oteldeki düğünler açık alanda yapılan düğünlerden farklı şekilde yapılmalıdır. Otel, genellikle balo salonlarında veya etkinlik alanlarında düğün yemekleri için herhangi bir yerden daha profesyonel bir mutfağa sahip olacağını unutmamalısınız. Aynı zamanda, özel olarak hazırlanmış bir davet odası ve eğitimli görevliler, otellerin düğün yemeği için mükemmel bir seçim olabileceğini göstermektedir. Ancak, bu otellerin konumu otel açısından çok elverişli değildir, dikkat edilmelidir. Her şeyle bir otelde ideal bir düğün yapma ve akşam yemeğinde tekne düğünü organize etme hakkını vermek istiyorsanız, yüksek standartlarda otellerde buluşacağınız odalar 150 - 200 TL arasında değişiyor. Otelde düğün yemeği düzenlemenin birkaç avantajı vardır. Düğünlerini otelde geçiren çiftlerin genelde yemekli düğün mekanları dahilinde yer alan belirli hediye paketleri vardır.

A'jia Hotel (İstanbul / Beykoz)
A'jia Hotel (İstanbul / Beykoz)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Holiday Inn Bursa (Bursa / Nilüfer)
Holiday Inn Bursa (Bursa / Nilüfer)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

yemekli6

Yemekli Düğünler İçin Önemli Hususlar

Düğün gününüzde misafirleriniz mutluluğunuzu görmek için yanınızda; Katılıyoruz. Ancak, bir izleme ortamındaki misafir memnuniyeti bir diğer önemli konudur. Bu nedenle, düğün yemeğinde konukları titiz ve memnun tutmalısınız. Peki, düğün organizasyonlarında nelere dikkat etmelisiniz? Düğün yemeğinizi hazırlarken bilmeniz gerekenler şu şekilde sıralanabilir: Yemeğinizi seçmeden önce misafir listesini dikkatlice incelemelisiniz. Menü, konukların yaşına göre seçilmelidir. Farklı kültürlerden misafirlerin düğünde bulunması durumunda, düğün yemeğine özel dikkat gösterilmelidir. Büfe veya akşam yemeği servisi önceden belirlenmelidir. Kaç servis, yani kaç servis verileceği belirlenmelidir. Soslu ürünlerden kaçınılmalıdır, böylece temiz ve yeni kıyafetlerle gelen konuklar bunları kirletmez. Kimse sos lekesi ile bu günü hatırlamak istemez.Yemek servis zamanları tam olarak tanımlanmalıdır; insanlar yemeyi bitirmeden açlıktan açmamalı ya da tabaklarını almamalıdır. Örneğin, düğün sahilde yapılırsa, deniz ürünleri tercih edilebilir. Alkol servisi yapılacaksa, alkol markalarının önceden belirlenmesi gerekir. Mevsim meyveleri ve sebzeleri bulaşıklarda kullandığınızdan emin olun. Kilo verebilecek aşırı yağlı yiyecekleri yemekten kaçının. Personelin yetkinliğine dair tam bilgi edinilmelidir. Bu alanda kalifiye personel bulunduğundan emin olun. Yemeğin tadını artıran diğer bir faktör ise yemekten sonra yapılan konuşmadır. Bu nedenle, masanın doğru bir şekilde uymasını sağlamak için oturma düzeni önceden dikkatlice kontrol edilmelidir. Masa süsleri yiyeceğe karışmamalıdır. Aksine, kalabalık, basit dekorasyon tarafından yaratılmamalıdır. Akşam yemeği eşliğinde bir düğününüz olduğunda, konukların kim olacağını belirlemelisiniz. Bir sonraki aşamada katılımcıların yaş aralıkları değerlendirilecektir. Çünkü bugün gençlerin zevkleri ile orta yaşlı insanların zevkleri arasında önemli bir fark vardır. Özellikle çok uluslu bir çevreniz varsa, yemek seçiminde daha dikkatli olmanız gerekir. Ayrıca, yemekli düğünlerde katılacak olan yabancı arkadaşlarınızın kültürünü de dikkate almalısınız.

yemekli7

Bir Yorum Yazın