• Life Style
  • 26 Aralık, 2022

Balık Etli Kadınlar Nasıl Giyinmeli

  • 0
  • 1762
  • 0
  • 0

Moda bu, durduğu yerde durmuyor ki. Söz konusu kadın modası ve kadınların genel görünümü olduğunda sürekli değişim halinde. Kilolu kadınların beğenildiği zamanlardan sıfır beden kadınların rağbet gördüğü zamanlara geldik. Tıpkı giyim modasındaki değişimler gibi kadınların kilolu, zayıf olmasına dair görüşler de her dönem değişiyor. Ama uç örneklerle ilgili görüşler değişse de balık etli kadınlar her dönemde beğenilen tipler arasında yer alıyor. Balık etli ne demek artık hepimizin az çok fikri olduğu bir konu. Ne zayıf ne şişman hafif toplu kadınlar için kullanılan bir tanım balık etli.

Peki, balık etli kadın nasıl giyinmeli ki hem vücut kıvrımları, güzellikleri daha da ortaya çıksın, hem de olduğundan daha kilolu görünmesin? İşte bu konuda modacıların önerdikleri…

Renkli, desenli giysi seçiminde, renk ve desenlerin vücudun göbek bölgesinde toplanması fazla kilolu görünmenizi engelleyecektir. İpek gibi dökümlü kumaşların kullanıldığı bluzlar, gömlekler fazla kiloları örteceği için sizi daha ince gösterecektir. Bol, dökümlü gömlek ve bluzları dar paça pantolonlarla kullanarak güzel bir ikili elde edebilir, görüntünüzü şık kılabilirsiniz.

Belinizi ince göstermek için yüksek belli pantolonları tercih etmelisiniz. Yine kemer kullanmak da bel bölgesine dikkat çekeceği için fazla kilolar kamufle edilmiş olacaktır.

Çok kısa etekler kiloyu daha görünür kılacağından diz altı ve çan kesim etekleri tercih etmelisiniz. Böylelikle kalça, basen bölgesindeki fazlalıklar da göze batmayacaktır.

Ama ne gerek var kilolarımı örteceğim, estetik açıdan daha zayıf, güzel görüneceğim diye bu kadar düşünmeye, ince eleyip sık dokumaya? Spor salonu benim için daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak için gittiğim bir yerdir ve balık etli olmak ve vücut hatlarımı gizlemeden giyinmek tam da istediğim şeydir diyorsanız size güzel bir haberimiz var: Vücut hatlarınızı gizlemenize gerek yok çünkü çok zayıf olmak artık moda değil!

Çok Zayıf Olmak Artık Moda Değil

Bir dönem zayıflık, beden olmak o kadar popüler olmaya başladı ki kimi kadınlar beden olmak için sağlığını tehlikeye attı. Kendini hep kilolu gördüğü için psikolojisi bozulan, kilo verme uğruna bırakın sağlığını tehlikeye atmayı hayatından olan kadınlara dair haberleri de duyar olduk. Neyse ki o günler geride kaldı ve şimdilerde zayıf, beden olmak artık çok da tercih edilen bir durum değil. Kadınlar, dişiliklerini de ön plana çıkaran, sağlıklı, kıvrımlı bir görünüm sağlayan göğüs ve kalçalara sahip olmak istiyorlar son yıllarda. Kadınların neredeyse ömür boyu diyet yapmasına neden olan çok zayıf görünme modası artık geride kaldı. Kadınlar büyük göğüs ve kalça istiyor artık. Ama tabii ki aradaki sınıra dikkat etmek, balık eti standardını çok da geçmemek gerekir. Balık etli kadın kaç kilo olmalı diye merak ediyorsanız formülü hemen belirtelim: Önce boy ölçünüzün karesini alın ve sonra vücut ağırlığınızı buna bölün. Çıkan değerin - arası balık eti standardı. Bu sınırı geçiyorsanız ve sağlığınızı da etkileyen fazla kilonuz varsa en doğrusu bu işin uzmanı bir diyetisyen eşliğinde kilo vermeye özen göstermektir. Buna vaktim yok diyenler için ise pandemiyle birlikte hayatımızda daha çok yer alan online diyet hizmetinden de yararlanılabilir.

Kadınlar Büyük Göğüs ve Büyük Kalça İstiyor

İlkçağlarda olduğu gibi büyük göğüs ve kalçalar kadınlığın, dişiliğin simgesi olarak görülüyor artık. Pek çok insan kadını daha da çekici kılan göğüs ve kalçaların görünümü olduğunu düşünüyor. Dolayısıyla son yıllarda meme büyütme ameliyatları en çok yaptırılan estetik operasyonların başında geliyor.

En Çok Yaptırılan Estetik Ameliyatlarının Başında Meme Büyütme Geliyor

Meme ameliyatları yıllardır işinde uzman bir plastik cerrah seçimiyle yaptırılan ameliyatların başında geliyor. Sağlık nedeniyle meme küçültme ameliyatları yaptırılsa da özellikle küçük memelere hacim katan, dolgunlaştıran meme büyütme ameliyatları daha çok tercih ediliyor. Yine kilo verme, doğum, emzirme sonrası içi boşalan, sarkan, küçülen memeleri dikleştirmek, toparlamak, birbiriyle simetri anlamında uyumsuz memeler için de meme büyültme ameliyatı olan kadın sayısı da oldukça fazla.

Ünlü Modacı Victoria Beckham’dan Balık Etli Kadınlara Yönelik Koleksiyon

Zayıf olmanın artık moda olmaktan çıktığını ifade eden ünlü modacı Victoria Beckham da son koleksiyonunu kıvrımlı, dolgun, balık etli kadınların vücutlarına göre oluşturdu. Ünlü modacının son koleksiyonu, zayıf ve hatsız değil, kıvrımlı ve dolgun kadınların vücuduna göre hazırlanmış, hatları belli eden, beli kavrayan, kadını sımsıkı gösteren dar jarse elbiselerden oluşuyor. Bu arada modacının da böyle bir vücuda sahip olmak için personal trainer desteğiyle ağırlık çalışmaya başladığını ekleyelim.

Son söz: moda her zaman değişecektir ama önemli olan sanırız hepimizin kendimizi tanıyarak bedenlerimizle barışık olması ve sevmesi.

Bir Yorum Yazın