• Sağlıklı Beslenme
  • 26 Nisan, 2021

Düğün Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken Besinler

  • 0
  • 6230
  • 0
  • 0

Evlilik bir toplum için en mühim değerlerden biridir. Sağlıklı bir toplum yapısının oluşmasının temel unsurlarındandır. Evlilik yapılmadan süregelen ilişkiler toplum yapısını ve toplum düzenini yaralamaya, bozmaya başlar. O sebeple iki kişinin birlikteliğinin evlilik ile taçlandırılması toplum düzeni açısından ciddi önem arz eden bir meseledir. Evlilik tanım olarak bakıldığında birbirini seven iki bireyin geleceklerini birleştirme kararı alıp bunu resmi devlet dairesinde bir nikah memuru önünde resmiyete dökmeleridir. Kolay alınabilecek bir karar değildir. Çünkü sonucunda iki insanın hayatlarının devamında sürekli beraber olmaları yatar. Sonuç olarak bir hayat birleştirmedir. Sürekli bir insan ile aynı evi paylaşmaktır. Kolay bir durum değildir.

Evlilik Kararı Vermek

Evlilik kararı bu hayatta verilen en zor ve mühim kararlardan biridir. İnsanın geleceğini en fazla etkileyen kararların içerisinde yer alır. Kolay bir durum değildir. Bu kararı verecek insanın karşısındaki insanı iyi analiz etmesi, güvenmesi, sevmesi gerekir. Hem mantıken hem de duygusal olarak bu duruma bakması ve ona göre karar vermesi gerekir. Geleceği bu karara bağlıdır. Tek bir unsura dayanılarak yapılan evlenmelerin sonu genel olarak hüsranla biter. O nedenle enine boyuna araştırılıp karara varılması gereken bir husustur. Dikkatli olmak lazım gelir. Evlilik kararı verildikten sonra artık bazı adımlar atmak gerekir. Yalnızca bu kararı almak evlenmek için yeterli bir durum değildir. İki insanın evlilik kararı alması ve sonraki aşamalar hayatlarında ki en önemli anlardır. İnsanlar bu anlara çok kıymet verir. En güzeli olması için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Özellikle kadınlar hayatları boyunca bu anın hayalini kurmuşlardır. Evlilik teklifi aldıkları anın ambiyansının çok farklı, sürprizlerle dolu olmasını isterler. Nişan merasiminde çok güzel bir elbise giymenin hayalini kurarlar. Ve özellikle düğün merasimi, giyecekleri gelinlik belki de küçüklükten beri hayallerinde kurmuş olan ve zamanı gelince gerçekleştirmek için beklenilen anlardır. Bunun hayali ile yaşayan bir sürü genç kadın vardır.

Düğün Organizasyonu

Evliliğin son aşaması düğündür. İnsanların hayatlarındaki en önemli günlerden biri olan düğün günü çok farklı organizasyonları içine alır. Herkesin aklındaki düğün modeli farklıdır. Kimi insan kır düğünü, kimi insan salon düğünü, kimi insan tarihi mekanda düğün yapmak ister. Bu kişilerin kendi tercihine bırakılan bir alandır. Bu tercihler özellikle İstanbul, Ankara, Bursa gibi şehirlerde çok fazla çeşitlidir. Yukarda bahsettiğimiz çoğu durum özellikle kadınlar için bir tık daha önemlidir. Gelin olarak nitelendirdiğimiz evlenen kadın her şeyin mükemmel olmasını ister. Çoğu kadının küçüklükten beri en büyük hayalidir aynı zamanda gelin olmak. Tüm hayallerini bu önemli günüde gerçekleştirmek ister. Çok güzel estetik bir görünüme sahip olmak ister. Hayalinde kurduğu o gelinliğin içinde ince, zarif ve hoş bir görünüme sahip olmak ister. Bunun içinde düğün öncesi besin alımına dikkat etmesi lazım gelir. Formunu o dönem için koruması gerekir. Eğer fazla kiloları varsa düğün öncesi zayıflama için diyete girmesi gerekir. Bu dönemde sağlıksız besinlerden kaçınmalı, sağlıklı besinler tüketmelidir.

Gelinlerin Düğün Öncesi Kilo Problemi

Gelinler düğünlerinde her şeyin mükemmel olmasını isterler. Ve bu mükemmelliğe ilk olarak kendilerinden başlarlar. o günde Kusursuz bir görünüme sahip olmak için her şeyi yaparlar, her yolu denerler. Eğer fazla kiloları varsa kilo verdiren gelin diyeti yaparak bu problemden hızlıca kurtulmak isterler. Düğün yapmak her şeyden önce çok stresli bir iştir. İnsanları psikolojik olarak etkiler. Çünkü hem maddi hem manevi olarak zorlukları çoktur. Bu dönemde evlenen kişilerin ve özellikle bu dönemde en çok etkilenen gelinlerin beslenmesine dikkat etmesi gerekir. Sağlıklı beslenme insan psikolojisini yüksekte tutan bir faaliyettir. Stresin azalmasına yardımcı olur. O nedenle evlenen çiftlerin özellikle düğün öncesi beslenmesine dikkat etmesi gerekir.

Düğün Öncesi Kilo Verme

Kilo problemi olan gelinlerin düğün için zayıflama ilk öncelikleri arasında gelir. Bu istek için zaman azdır. Az bir sürede bu kilo problemini giderilmesi gerekir. Bunun içinde genel olarak tercih edilen şok diyetlerdir. Şok diyetler çok fazla türlere sahiptir. Sağlıklı bir yol değildir. Ama genel anlamda kısa zamanda kilo vermek için de en ideal yollardan biridir.

Bir Yorum Yazın