• Spor
  • 03 Kasım, 2020

Bölgesel İncelme Aşamaları Nelerdir?

  • 0
  • 20215
  • 0
  • 0

Bölgesel İncelme Aşamaları Nelerdir?

Bölgesel zayıflama hakkındaki tartışmalar süredursun, özellikle kadınların çokça talep ettiği uygulamalardan biri bölgesel zayıflama olmaktadır. Peki bu kadar tartışmalara konu olan kimi doktorların kesinlikle olmaz dediği kimisininse olur tabi ki dediği bu bölgesel zayıflama nelerdir, bölgesel incelme yöntemleri nelerdir buna bakalım. Yazımızı okuduktan sonra bölgesel zayıflama işlemi yaptırıp yaptırmayacağınıza siz karar verebilir bu sayede bu konu hakkındaki kafa karışıklığına bir son verebilir ve tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama vücudun herhangi bir bölgesine yönelik -ki bu bölgeler çoğunlukla göbek, kol, basen, bacak gibi bölgelerdir-teknolojik cihazların yardımıyla güzellik merkezlerinde uzmanlar tarafından yapılan uygulamadır. Kimi doktorlar bölgesel zayıflamanın dışarıdan yapılacak herhangi bir uygulamayla mümkün olmadığını söylerken kimi doktorlarsa bunun mümkün olduğunu ve uzman eller tarafından yapılıyorsa gayet de güzel sonuçlar alınabileceğini söylemektedirler. Dediğimiz gibi bu konudaki tartışmalar sürmektedir ve bu konuda henüz net bir görüş birliğine varılamamıştır. Buna rağmen bu uygulamalar etkili olmasa da uygulanırken görülen herhangi biri zarar olmaması nedeniyle en kötü para ve zaman kaybına neden olur ama denemekte sağlık açısından bir sakınca yoktur. Gelelim şimdi bu bölgesel incelme yöntemleri konusuna.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Öncelikle soğuk lipoliz denilen dondurarak zayıflama teknolojisi doku içerisindeki yağ hücrelerini dondurarak bunların atılımı sağlanmaktadır. İşlem pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmekte ve daha etkin olabilmesi için ısı arttırılabilmektedir. Önce ısıtma sonra soğutma temeline dayanan bu yöntem en etkili bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir. Bu aynı zamanda bölgesel zayıflama yaptıranlar arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. İki ayda bir uygulanması tavsiye edilmektedir. Cinsiyet fark etmeden ve her yaşta uygulanabilen bu yöntem en popüler bölgesel zayıflama yöntemlerinden birisidir.

Gelelim bir diğer bölgesel zayıflama yöntemi olan ameliyatsız liposuctiona. Ameliyatsız liposuctiopn yöntemi cerrahi işleme gerek duyulmadan ultrashape uygulamasıyla yapılır. bu yöntem ses dalglarıyla yağları parçalamak prensibine dayanır. Hedeflenen bölgedeki damarlara ve sinirlere zarar vermeden sadece yağların kırılabileceği bir frekansta verilen ses dalgaları sayesinde yağ hücrelerimiz parçalanır ve bölgesel zayıflama sağlanır. Metabolizmaya katılarak vücut dışına atılan yağ hücreleri ağrısız bir şekilde vücudumuzdan uzaklaştırılmış olur. Ortalama olarak bir ile iki saat arasında süren bu uygulama iki haftada bir tekrarlanabilir. İki hafta sonunda gözle görülür sonuçlar alınmaya başlanır.İki beden incelmeye kadar uygulanabilen bu yöntem sonrasında protein ağırlıklı beslenilmesi kalıcı sonuçlar alınmasına yarar sağlar ve yardımcı olur. Yan etkisi olmamasına rağmen hamilelerde ve ciddi organ rahatsızlıkları bulunan kişilerde uygulanması uygun değildir.

Bir diğer doğal ve popüler bölgesel zayıflama yöntemi çamur sargılama yöntemidir. bu yöntem herhangi biri uzman yardımında olmadan da tatil yörelerinde ve merkezlerinde turistler tarafından çokça uygulanan yöntemlerden biridir. Gelelim endermolojiye yani LPG yöntemine. 1970li yıllar Fransa'sında sellülit tedavisi amaçlı uygulanan bu yöntem uygulanacak bölgenin naylon çrapla kaplanıp bu bölgeleri vakumlamak şeklinde uygulaması yapılır. Toplamda on ila on beş seans arası uygulanabilen bu yöntemle hem sellülit görünümünde azalmalar meydana gelir hem de kalça bölgesinde ve uyluklarda bölgesel zayıflama süreci hızlanmış olur.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Yapılan bölgesel zayıflama uygulamasına göre değişebilmekte olan fiyatlar yedi yüz elli türk lirasından başlamakta olup işlemin zahmeti ve maliyetine göre daha yüksek fiyatlara ulaşabilmektedir. Bu yüzden bölgesel zayıflama fiyatları hakkında net bir bilgi vermek mümkün olmamakla birlikte kafanızdan bir bin Türk lirasını vermeye hazır olmanız gerekmektedir eğer bu uygulamalardan yararlanmak istiyorsanız. Tabi ki param cebimde kalsın ve ben en iyisi spor gibi doğal yöntemlerle bölgesel olarak zayıflayayım diyorsanız bu iş sizin spor konusundaki motivasyonunuza ve kararlılığına kalmıştır.

Bölgesel Zayıflama Herkese Yapılabilir mi?

Bölgesel zayıflama genellikle halihazırda kilolu olan insanlara değil fakat ideal kilosunda olup da bölgesel olarak fazlalığı olan insanlara önerilmektedir. Yani her şeyiniz normal ve düzgün fakat kollarınız vücudunuzla orantısız görünüyor diyelim. İşte böyle bir durumda bölgesel zayıflama sizin için daha etkili olacaktır. Ya da yeterince zayıfsınız fakat göbeğiniz çıkıyor diyelim. Böyle durumlarda bölgesel zayıflama yöntemleri sizin son çareniz olabilir. Yani bölgesel zayıflamaya kurtarıcı olarak değil de daha çok son çare olarak bakarsanız sizin için daha güzel sonuçlar elde etmek mümkündür diyebiliriz.

Bir Yorum Yazın