• Güzellik Merkezi
  • 04 Kasım, 2020

Cilt Bakımı Esnasında Uygulanan İşlemler

  • 0
  • 11757
  • 0
  • 0

Cilt Bakımı Esnasında Uygulanan İşlemler

Kadınların en önemli güzellik silahlarından biri olan cildimiz için hepimiz ara ara profesyonel yardım almışızdır. Bu yardımlar, medikal cilt bakımı ve leke tedavisi işlemine kadar uzanabilmekte ve o dönemki ihtiyacımıza göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Şimdi bu cilt bakımı çeşitlerine sırayla bakalım.

1. Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımının amacı gözenekleri temizlemek ve cildin daha parlak ve sağlıklı gözükmesini sağlamaktır. Yaklaşık olarak bir buçuk saat süren bu cilt bakımı işlemi kişinin cilt tipine(yağlı ya da kuru olması) göre değişiklik gösterebilmekte ve önce peeling uygulaması sonrasında ise buhar işlemleri uygulanmaktadır. Ayda en fazla 2 kere yapılması tavsiye edilen bu uygulamayla cilt hücreleri kendini yeniler, cilt nemine tekrar kavuşur, yaşlanma geciktirilir, cilt elastikiyeti sağlanır ve evde yaptığımız günlük cilt bakımları daha etkili hale gelir.

20 yaşından gençseniz bu cilt bakımı size uygun değildir. Eğer 20 yaşınızı geçtiyseniz ise cildinizde herhangi bir problem olmamasına karşın ayda bir kere bu cilt bakımını yaptırmanız yukarıda saydığımız nedenlerden ötürü sizin faydanıza olacaktır. İşlem sonrasındaysa önemli olan cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinde korumak, mümkünse güneşe çıkmamak eğer illa çıkılması gerekiyorsa da yüksek faktörlü güneş kremleri sürerek güneşe çıkmaktır. Bunun gibi profesyonel cilt bakımı uygulamalarında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar bunlardır.

2. Leke Tedavisi

Ergenlikte yaşanan akne problemleri, doğum lekeleri, güneş ışığına fazla maruz kalmaktan oluşan lekeler gibi çeşitli sebepleri olabilen cilt lekeleri günümüzde estetik görünüşümüzü bozan faktörlerden birini oluşturmaktadır. Bu lekelerin tedavi yöntemlerini ise kimyasal peeling yöntemi, enzim peeling yöntemi, mezoterapi, lazer tedavisi, renk açıcı kremler, güneş koruyucu kremler gibi yöntemler oluşturmaktadır.

- Kimyasal Peeling Yöntemi

Bu yöntemde bu yönteme özel olarak geliştirilmiş kimyasal çözeltiler kullanılmaktadır. Bu tedavide en sık kullanılan kimyasal çözelti ise meyve asitleridir. bu tedavi yöntemi çok ciddi leke sorunu olmayan insanlarda bir ay arayla beş altı seans olarak uygulanabilir.

- Enzim Peeling Yöntemi

Bu peeling çeşidi tek seansta uygulanıp ardından bu yönteme özel bir cilt kreminin uzun bir süre kullanılmasıyla sonuç verir. Hem cilt bakım merkezinde hem de sonrasındaysa evde devam eden bir peeling yöntemidir.

- Mezoterapi Yöntemi

Cilt altına leke giderici ilaçların enjekte edilmesiyle uygulanan bu tedavi yöntemi daha çok hafif cilt lekelerinde değil de daha ciddi tedavi gerektiren cilt lekelerinde uygulanır.

- Lazer Tedavisi Yöntemi

Cildi soyma prensibine göre işleyen bu yöntem daha kalıcı ve yoğun leke çeşitlerini tedavi etmek amacıyla kullanılabilir. Lekenin tonuna ve yoğunluğuna göre farklı lazer cihazları uygulanabilir.

- Renk Açıcı Kremler

Genellikle C vitamini içeren kremler yukarıda saydığımız leke tedavilerine destek amacıyla kullanılabilirler. Tek başına bir tedavi yöntemi olarak değil de daha çok destekleyici tedavi olarak kullanılır bu yöntem.

- Güneş Koruyucu Kremler

Hem leke oluşumunu engellemek için bir tedbir yöntemidir hem de yukarıda saydığımız işlemler sırasında cilt hassaslaşıp güneşe daha duyarlı hale geleceği için cildi korumak amacıyla güneş koruyucu kremler kullanılır.

3. Hydrafacial cilt bakımı

İlk aşaması cildi temizlemek olan hydrafacial cilt bakımı uygulaması çeşitli serumlar ve uygulamalar yapıldıktan sonra ise en son aşamada led tedavi yöntemiyle bu cilt bakımı işlemi tamamlanır. Cilt yenileme, akne, sivilce, leke, çukur ya da sadece anti aging amaçlı yapılabilen bu cilt bakımı uygulaması yeni moda olan cilt bakımı trendlerinden biridir. Bu yöntem sayesinde sadece yukarıda saydığımız sorunlarla baş etmekle kalmayız aynı zamanda cildimize de sağlıklı bir nem görüntüsü sağlamış oluruz. Bu uygulama sadece kadınlarda değil erkeklerde de uygulanabilmekte ve onların ihtiyaçlarına da hitap edebilmektedir. Son zamanların en popüler anti aging uygulaması olan bu cilt bakımı dediğimiz gibi hem kadınlarda hem erkeklerde uygulanabilmektedir.

4. Cilt Bakımı Fiyatları

Yukarıda bu cilt bakımlarının faydalarından ve özelliklerinden bahsettik. Şimdi gelelim bu cilt bakım uygulamalarının fiyatlarına. Medikal cilt bakımı fiyatları yüz elli ila üç yüz elli türk lirası fiyat aralığında seyrederken, leke tedavisi fiyatları beş yüz ila üç bin türk lirası fiyat aralığında seyredebilmektedir. hydrafacial cilt bakımı fiyatları ise sekiz yüz ila iki bin türk lirası arasında değişebilmektedir.

Bir Yorum Yazın