• Güzellik
  • 07 Şubat, 2023

Her Daim Fit Olan Çağla Şikelden Güzellik Tüyoları

  • 0
  • 3468
  • 0
  • 0

Kimi kadınlar vardır yaşları ilerledikçe güzellikleri daha da artar. Çağla Şikel de o kadınlardan biri. 1979 doğumlu olan Çağla Şikel yaş olarak 40ın üzerinde, üstüne üstlük iki çocuk annesi olmasına rağmen hâlâ genç kız görünümünde. Her geçen gün daha da gençleşip güzelleşen sanatçı için zaman tersine işliyor adeta. O her daim fit ve güzel. 1.80 ölçüsüyle Çağla Şikel boy olarak da standartların üzerinde. Estetik görünümünü daha çocukken yapmaya başladığı baleye de borçlu olan sanatçı, 18 yaşındayken, 1997 yılında Türkiye güzeli seçilmişti. Asıl mesleği mankenlik ama sunuculuğuyla daha geniş kitleler tarafından tanındı. Güzellik yarışması ve mankenlik dönemlerine ait fotoğraflarda Çağla Şikel eski hali ile şimdiki halinden çok farklı görününce akla estetik mi yaptırdı sorularını getirse de güzel sunucu estetik yaptırmadığını söylüyor. Ancak görünen o ki güzellik merkezi uygulamaları arasında da olan saç rengini açtırma, kaş kalınlaştırma, göğüs büyütme, ten renginin değişmesi gibi bazı dokunuşlarla o günden bugüne epey değişim yaşamış sanatçı.

Bir dönem Emre Altuğla da evli kalan ve uzun yıllardır hayatına kimseyi almayan Çağla Şikel sevgilisi avukat Nail Gönenli ile birlikte görüntülendi. Yine güzel ve fit görünümüyle elbette. Yeni bir aşka yelken açan sunucunun, güzelliğini ve formunu nasıl koruduğu da takipçileri tarafından Şikelle ilgili en çok merak edilen konular arasında. Bu sorular o kadar çok sorulmuş olmalı ki güzel sunucuya, gençlik ve güzellik tüyolarını hayranlarıyla da paylaştı. Hiçbir başarının emeksiz olmadığını da hatırlatarak Çağla Şikelin güzellik tüyolarına birlikte bakalım.

Çağla Şikel, Siyah elbise

Sağlıklı Besleniyorum

Sağlıklı beslenmek aslında yediden yetmişe herkes için gerekli. Sağlıklı beslenme alışkanlığı daha sağlıklı olmamızı, hastalıklara karşı direncimizin artmasını sağlaması yanında cildimiz için de son derece yararlı. Yiyorum ama kilo almıyorum diyen Çağla Şikelin kilo almamasının en büyük nedenlerinden biri sağlıklı beslenmesi ve öğün kontrolü. 20 yıldır şeker kullanmayan Şikel, kahve olarak da daha sağlıklı olan, yağ yakmaya da yarayan filtre kahveyi tercih ediyor.

Su tüketimine de önem veren güzel sunucu cildinin gençliği ve sarkmamasını doğal kolajen proteini içeren, antioksidan bakımından zengin olan kelle paça çorbasına bağlıyor.

Kahvaltıda yumurta ve avokadoya mutlaka yer veren Şikel, içine her gün değiştirerek peynir, biber, badem, ceviz, çam fıstığı, yulaf gibi besinler de ekliyor. Yanısıra sebze, meyveyi de öğünlerinden eksik etmiyor. Protein alımına da özen gösteren Şikelin, öğle ve akşam öğünlerinde et, balık, köftenin yanısıra prebiyotik içeren turşu ve yoğurt da düzenli olarak yer alıyor. Özellikle antioksidan özelliği taşıyan yaban mersini, Frenk üzümü, ahududu, böğürtlen türü meyveleri sade ya da yulafla birlikte tüketen Şikel öğün saatlerine de dikkat ediyor. Öğle yemeğini spordan önce yiyen güzel sunucu, akşam yemeğini de geç saatlere bırakmamama çalışıyor. Ayrıca yemeklerinde kalorisi yüksek sosları da kullanmıyor.

Yeşil sebze ve meyveye ağırlık verdiği, sağlıklı beslendiği için kilo verme, kilo alma derdi de olmayan Çağla Şikel, her diyetisyen listesinde öneri olarak yer alan bol bol su tüketmeyi de ihmal etmiyor. Avokado, ıspanak, kırmızı lahana, marul, pazı, semizotu, chia tohumu, orman meyveleri, yulaf olmazsa olmazları. Yeşil çay ve kahve de aynı şekilde. Bu demek değil ki her şeyden vazgeçiyor. Arada bir ölçüyü kaçırmamak şartıyla ekmek, mantı ve hamburger de tüketiyor.

Spor Yapıyorum

Sağlıklı yaşam için beslenmeye dikkat etmek ne kadar gerekliyse spor da bir o kadar şart. Kaslarıyla doğmadığını özellikle vurgulayan Çağla Şikel, haftada en az 3 gün spor yapıyor. Düzenli olarak pilates ve kick boks yapan güzel sunucu, sağlıklı, fit vücudunu ve kaslarını buna borçlu. Günümüzde artık pek çok kişi spora, egzersize daha çok önem veriyor ve bu konuda personal trainer desteği de alıyor.

Uykuma Dikkat Ediyorum

Beden ve zihin sağlığı için gerekli olan uyku düzeni güzelliği de etkiliyor elbette. İyi beslenmesi, yiyeceklerine dikkat etmesi, spor yapması yanında Çağla Şikel de uykusuna dikkat ettiğini, erken yatıp erken kalktığını belirtiyor.

Her Yaşımın En İyisi Olmaya Çalışıyorum

Her yaşın ayrı güzelliği var diye boşuna söylenmemiş. Her yaşı gülerek karşılamak, kendini olduğu gibi kabul etmek sağlık, güzellik için de olmazsa olmazlardan. Dünya güzeli olmadığını söyleyen Çağla Şikel de kendinin en güzeli olduğunu, her yaşının en iyisi olmaya çalıştığını belirtiyor.

Negatif enerjiden, kötü arkadaşlıklardan uzak duran güzel sunucu, cilt bakımı için de doğal ürünler kullanmaya özen gösteriyor. Yatmadan önce makyaj temizliğini de ihmal etmeyen sanatçının sağlıklı, fit görünümü gördüğünüz gibi hiç de tesadüf değil.

Bir Yorum Yazın