• Sağlıklı Beslenme
  • 13 Ocak, 2021

Daha Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak İçecekler!

  • 0
  • 8008
  • 0
  • 0

Metabolizmanızı Hızlandırırken Kendinizi İyi Hissedin

Hem metabolizmanızı hızlandıran hem de kan şekerinizi gün boyu belli bir dengede tutan bir içecek içmek istemez miydiniz? Sabah kalktığınızda aç karnına tüketilen sağlıklı içecekler, vücuda iyi gelecektir. Bu içecekler, size iyi gelecek kendinizi daha sakin, dingin ve oldukça rahat hissedeceksiniz. Ve sabah mahmurluğu da ortadan kalkacaktır. Bu sağlıklı hayata kavuşmak için yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanabilir.

Sağlıklı Ve Metabolizma Hızlandırıcı Etkisi Olan İçecekler

Düzenli olarak zencefil kullanan kişilerin mide ve bağırsak sağlığında iyileşmeler kaydedilmiş. Aynı zamanda zencefil, vücut ısısını arttırarak toksinlerin dışarı atılmasına da yardımcı oluyor. Zencefil bağışıklık sistemini güçlendirip, vücudu hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı korumaya yardımcı oluyor.
Doğadan gelen hiçbir şey çöp değildir. Yeter ki onu doğru şekilde kullanmayı bilelim. Sağlıklı beslenmeye özen gösterenler, kilo ile ilgili arayışta bulunanlar illa ki limona rastlamışlardır. Çünkü limon harika bir başvuru kaynağıdır. C vitamininin bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisini hepimiz biliyoruz. Ama beraberinde hem hücre yenilenmesine katkısı hem de besinlerden aldığımız demir mineralinin emilimini arttırması özelliğiyle, limon bizim için vazgeçilmez besinlerden bir tanesi.
Limon ve zencefil ile hazırlanan metabolizma hızlandırıcı içecek, kilo verme sürecinde bizlere oldukça fayda sağlayacaktır. Hazırlanan zencefil limon karışımı düzenli olarak tüketildiği taktirde, istenen kilolara ulaşmak muhtemelen olasıdır. Bunun için bir tatlı kaşığı rendelenmiş taze zencefile ihtiyacımız var. Rendelenen zencefil, yarım limon suyu, yarım limonun kabuğu ve bir bardak su ile karıştırılır. Suyun oda sıcaklığında olmasına özen gösterilmelidir. Metabolizma hızlandırıcı sağlıklı içecekler , her gün aç karnına tüketilmeli ve her gün taze olarak hazırlanmalıdır. Bu karışım yedi gün tüketilebilir. Sürekli tüketime uygun bir tarif değildir. Bu şekilde tüketildiği taktirde bu içeceğin faydasını fazlasıyla göreceksiniz. Hazırlanan bu karışım hem sağlıklı içecekler arasında hem de metabolizma hızlandırıcı içecekler arasında yer alır.

Diyete Yardımcı Olabilecek İçecekler

1) Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olan zencefil bu tarifte de kendine yer edinmiş. İştah kapatma özelliği olan karanfil ve maydanoz kullanılmış. Aynı zamanda maydanozun ödem atmaya yardımcı bir besin olduğu da bilinmelidir. Ve bu karışım için en önemli malzeme defne yaprağıdır. Defne yaprağı, ödem söktürücü etkiye sahip. Hem C vitamini açısından zengin, hem de vücudumuzu alkali yapacak bir besin.
Aynı zamanda iştahımızı da kapatacak etkiye sahip. Bu bahsedilen sağlıklı ürünlerin hepsi bir litre kaynar su içerisinde karıştırılır. Bir ceviz büyüklüğünde zencefil, altı adet karanfil, iki tutam maydanoz, üç defne yaprağı ve yarım limon bu tarif için yeterli olacak ölçülerdir. Hazırlanan karışımın aç karnına tüketilmesi önerilmektedir. Çünkü iştah kapatma üzerine hazırlanmış bir içecek olduğu için aç karnına tüketilmesi önem arz ediyor. Birçok malzeme ile hazırlanan bu karışımın yağ yakıcı içecekler arasında olduğu da bilinmelidir.
2) Bir başka tarif ise birçok malzeme kullanılarak yapılan, diyet içecekleri arasında yer alabilecek bir tarif. Zencefilli, limonlu, tarçınlı, hatta baharat dünyasının altını zerdeçallı bir içecek. Bu içeceği hazırlamak için öncelikle bir sıcak suya ihtiyacımız var. Sıcak suyu ısıtırken bir yandan da zencefilin kabuklarını soymanız gerekecek. Kabukları soyulan zencefil dilimlere ayrılır. Bu içecek hem sıcak olacak hem de biraz acı olacak. Acı olması metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olacak aynı zamanda. Zencefilin zerdelerinin daha iyi çıkmasını ve güzel bir etki yaratmasını istiyorsanız, zencefili mutlaka kibrit taneleri büyüklüğünde kesmelisiniz.
Kibrit büyüklüğünde doğranan zencefiller bardağın içerisine atılır ve bir tarçın çubuğu eklenir. Sonrasında bir miktar zerdeçal ekleyebilirsiniz. Ardından ısınan suyu ekleyip içerisine yarım limonu sıkabiliriz. Limon kullanmak hem C vitamini açısından önemli hem de içeriğin daha rahat emilebilmesini sağlaması açısından kıymetli. Hazırlanan tüm bu içecekler, zayıflatan içecekler olarak da bilinmeli, diyet listesinde kendine yer edinmelidir. Bu içecekler metabolizma hızlandırıcı içecekler olarak da tercih edilebilir.

Metabolizmayı Hızlandıran Bitki Çayı

Metabolizmayı hızlandıran bazı özel bitki çayları vardır. Bunların da en çok kullanılanı ve en çok tercih edileni yeşil çaydır. Yeşil çayın içerisinde bulunan etken maddeler metabolizma hızını arttırmada etkilidir. Bu kişiler tarafından tercih edilebilir. Ama günde iki üç fincanın üstüne çıkılmaması gerekir. Özellikle tansiyon hastaları, kalp rahatsızlığı olan hastalar yeşil çay tüketmemelidir. Özellikle bu tür hastalığı olan kişiler, metabolizma hızını hızlandıran hiçbir içeceği tercih etmemelidir. Yeşil çayın bağırsak sistemine olumlu etkileri vardır. Bu yüzden günde iki üç fincanı geçmeyecek şekilde yeşil çay tüketilebilir.

Bir Yorum Yazın