Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 01 Temmuz, 2019

Düğün Gününüzde Mutlu Bir Gelin Olmanın Kuralları

  • 0
  • 25348
  • 0
  • 0

Heyecan, mutluluk, stres…Tüm bu duyguların aynı anda yaşandığı aylarca süren hazırlıklar neticesinde sabırsızlıkla beklenen o muhteşem günde mutlu bir gelin olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz ;)

Öncelikle düğün gününüze kadar yaşadığınız tüm zorlukları o gün hiç yaşanmamış kabul etmelisiniz. Zira bunları düşünmek modunuzu düşürmek için yeterli olacaktır. Düğün sabahı bambaşka bir güne uyandığınızı unutmayın. Dilerseniz bir hafta öncesinden başlayarak düğün gecenizin bitimine kadar neler yapmanız gerektiğinden sırasıyla bahsedelim.

Yapılacaklar listesi hazırlamış olduğunuzu düşünerek; tüm yapılan işlerinizi gözden geçirin. Yarım kalanları tamamlayın ve son günlerde yapılması gereken işlerinizi koordine edin. Eğer böyle bir liste hiç oluşturmadıysanız düğün gününüzü sorunsuz bir şekilde atlatmak için son bir hafta neler yapmanız gerektiğinin hemen bir listesini çıkarın.

Son bir haftanızı olabildiğince dinlenerek geçirmeyi sağlayın. Bolca su içmeyi ve detoks yapmayı unutmayın. Bu, vücudunuzu şişkinliklerden ve toksinlerden arındırarak, daha iyi görünmenizi sağlayacaktır. Bol bol uyuyun ve spa, masaj vb. gibi sizi rahatlatacak aktivitelerde bulunmaya çalışın. Tüm bunlar o özel gecede fiziksel ve ruhsal olarak sizi zinde göstermeye yardımcı olacaktır.

Düğün gecenizde kötü sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız, mutlaka düğününüzün provasını yapın. Nişanlınız ile birlikte birkaç saatinizi buna ayırarak, kıyafetlerinizden edeceğiniz dansa ve yapacağınız konuşmaya kadar her şeyin provasını yapın.

Yeşillik, Gelin, Damat

Balayı çantası hazırlamak son hafta yapılacak olan işlerin içinde yer aldığı için bu işlemi de tamamlayın ve kendinize düğün gününüz ile balayı tarihiniz arasında bir gün dinlenme süresi koyun.

Düğün gününüzde size yardım edecek olan kişilerle son bir kez daha yapılacaklar konusunda görüşme sağlayın. Herkesin üstlendiği sorumlulukları yerine getirebileceğinden emin olun.

Kişisel bakımlarınızı düğün gününüze bırakmayın. Bunları birkaç gün önceden yapmak düğün gününüzdeki diğer randevularınıza ( fotoğraf çekimleri vs. ) vaktinde yetişmenizi sağlayacaktır.

Düğünü yapacağınız mekanda oluşturduğunuz oturma düzenini son bir kez gözden geçirin.

Düğün gününüzde yanınızda bulunması gerekenler için bir çanta hazırlayın ve bunu bir gece önceden mutlaka arabanıza yerleştirin.

Gün boyunca yanınızda olacak kişilerden birini telefonunuzu cevaplaması için sekreter olarak atayın.

O harika saatler gelip çattığında ise müstakbel eşiniz ile birlikte gözler önüne çıkmadan önce nefes egzersizleri yapın. Bu ilk çıkış anınızda ve ilk dansınızda daha sakin olmanızı sağlayacaktır.

Unutmayın düğün gününüz yıllarca hayalini kurduğunuz ve tekrarı olmayan bir gündür. Planlı olmak bu muhteşem günü mutlu bir şekilde bitirmek demek. Size düşen sadece eşiniz ve sizi seven tüm dostlarınız ile birlikte bu gecenin keyfini çıkarmak olacaktır.

Bir Yorum Yazın