• Düğün Mekanları
  • 26 Mart, 2020

Düğün Sonrası Balayı İçin En Çok Tercih Edilen Yerler!

  • 0
  • 895
  • 0
  • 0

Düğün Sonrası Balayı İçin En Çok Tercih Edilen Yerler!
Zaman olarak adetler bakımından eskiler günümüze gelen nadir olan geleneklerden biriside düğündür. Düğün çiftlerin birbirlerine olan sevgilerinin mührünü taşıması amacıyla sadakatlerini birbirlerine karşı gösterdikleri evlenme olarak bilinen ve kutlanan mutlu gündür. Var olan sadakatin birleşmesi ile oluşturulan evlenmeyi kutlama merasimim olarak da eskilerde geçmektedir. Düğüne gelenekleri çok eskilerden gelen toplulukların hepsinde ortak olarak görünen bir adet şekline bürünmüştür.Her topluluklarda farklı farklı düğün adetleri bulunmaktadır. Örneğin eski Mısırlılar düğünlerde kullanılan gelin veya damat arabalarının bir yerine eski püskü ayakkabılar asarlar ve evlenen çiftlere üzerine pirinç serperlerdi. Bu dendi değişik adetler her toplum için görülmektedir. Eski Mısırlılar ayrıca düğünlerin olmazsa olmaz sembolik eşyası nişan yüzüğünü ilk kullanan topluluk olarak da bilinmektedir. Düğünlerin ülke ve toplum belirtmeksizin yaygınlaştırdığı nişan yüzükleri dışında başka bir düğünde olmazsa olmazlar arasında bulunan düğün pastaları olmaktadır. Düğün pastaları Romalıların bir buluşu olarak evlenme kutlamalarında insanlara ikram edilmesi tatlı tatlı zamanlar geçirilmesi adına dağıtılmaya başlamıştır. Daha sonra tüm toplumlarda zamanla yayılmış ve günümüzde herkesim insan düğünlerinde bu organizasyonu kullanmaya başlamıştır.

dugunbalayi1

Türk Kültüründe Düğün Adeti Nasıl Olur?

Eski Türk kültürleri kendine has düğün için yapılan adetlerden oluşmaktadır. Bunların başında gelin hamamı gelmektedir. Eskilerde çok yapılan bu geleneklerde, düğünden az bir süre önce hamama gelin, kaynana ve bayan takımının yemek ve içecekleri götürülmesi ile çalgı ve çengi eşliğinde güzel bir şekilde yapılan adetler arasında yerini almaktadır. Bazı gelin hamamı sabahtan başlayarak akşama kadar devam etmesi ile daha eğlenceli bir hal almaktadır. Gelin hamamından sonra ertesi gün kına günü yapılmaktadır. Kına gecesi ardından ise düğün yapılarak dünya evine giren çiftler artık hayatlarını bir çatı altında birlikte yaşamaya başlamaktadır.

dugunbalayi2

Yapılan Düğün Geceleri Çeşitleri Nelerdir?

Düğünler insanların ve kişilerin hayatlarında bir sefer yaşayacakları bir mutluluk olarak bilinmektedir. Özel kabul edilen bu günler çiftler tarafından değişik yerlerde ve mekanlarda kutlanarak geçmektedir. Bu düğün gecelerine renk katan bazı mekanlar ve düğün çeşitlerine örnek verilecek olunursa aşağıda bulunan başlıklar ile bilgi alınabilir.

dugunbalayi3

- Kır Düğünleri:

Özel günlere renk katan ve ayrıca çiftler tarafından son zamanlarda yapılması daha otantik ve huzur verici olan kır düğünleri konseptlerdir. Düğün temasına uygun hazırlanan masalar, sandalyeler, özel süslenmiş alanlar ile geçirilecek bir düğün gecesi insanlara daha da mutluluk katan cinste bir düğün mekanları ve çeşitleri arasındadır. Doğa ile iç içe oluşu gelen konuklarında düğün gününden zevk almasına ortam hazırlayacağı gibi, sunulan hizmetler ile de bu özel gece sadece çiftlerin değil konuklarında mutluluğa ortak olacağı şekilde tasarlanmaktadır. Daha çok sakinlik arayan yeni çiftlerin tercih ettiği kır düğünleri mutluluğa ilk adımda hoş bir görsel sunabilmektedir.

Ali's Garden (Ankara / Yenimahalle)
Ali's Garden (Ankara / Yenimahalle)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►
Ada Beach Wedding (İstanbul / Adalar)
Ada Beach Wedding (İstanbul / Adalar)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Altınpark Tesisleri (Bursa / Nilüfer)
Altınpark Tesisleri (Bursa / Nilüfer)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

dugunbalayi5

- Salon Düğünleri:

Kış aylarında yapılması planlar düğün geceleri için en ideal ortam ve mekan düğün salonları olmaktadır. Bu denli özellikle soğuk günlerde soğuklardan korunmak ve aynı zamanda sıcak bir ortamda eğlenmek için daha çok tercih edilen düğün salonlarıdır. Kullanılacak süslemeler ile yapılacak hizmetler sayesinde harika görsellerde bir düğün salonu hazırlanabilir. Bu sayede daha mutlu ve sıcak bir ortamda geçecek düğün günü hem çiftlerin hem de konukların kış aylarında rahat bir şekilde eğlenmelerine olanak sağlayacaktır.

Ata Park Balo Davet (Bursa / Nilüfer)
Ata Park Balo Davet (Bursa / Nilüfer)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►
Akdeniz Davet ve Kına Salonu (İstanbul / Küçükçekmece)
Akdeniz Davet ve Kına Salonu (İstanbul / Küçükçekmece)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Akasya Vadisi Nisa Düğün Salonu (Ankara / Kızılcahamam)
Akasya Vadisi Nisa Düğün Salonu (Ankara / Kızılcahamam)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►

dugunbalayi6

- Kumsal Düğünleri:

Son zamanlarda kullanımı artan kumsal düğünleri daha sıcak günlerde yapımı tercih edilen bir düğün mekan seçimleridir. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan deniz, kum, güneş üçlüsü bu sefer yeni evlenen çiftler için ayrı bir eğlence katacaktır. Kumsal düğünleri rahatlığı ile ön plana çıkmaktadır. Gerek gelin ve damat için gerekse gelen konuklar için kıyafet olarak daha rahat seçenekler ile düğün gününe katılımları sağlanmaktadır. Rüzgarın güzel esintisi ve gün batımı gibi güzellikler ile yapılacak kumsal düğünleri gençlerin tercih ettiği düğün çeşitleri arasında yer almaktadır.

dugunbalayi7

- Bahçe Düğünleri:

Sakin düğün yapacaklar için daha uygun olan bahçe düğünleri, daha nezih sessiz sakin kutlamalar için ideal bir düğün çeşitleri arasında yer almaktadır. Var olan süslemelerin imkanı olacak bahçelerde, ya da kişilerin kendilerine ait mülklerinde bulunan bahçelerde yapacakları bu özel gün kutlamaları kişilerin az da olsa tercihleri arasında yer almaktadır.

Elite Meeting Wedding Hall's (Ankara / Gölbaşı)
Elite Meeting Wedding Hall's (Ankara / Gölbaşı)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►
Ada Kanlıca - Baro Bahçe (İstanbul / Beykoz)
Ada Kanlıca - Baro Bahçe (İstanbul / Beykoz)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Konak Kır Bahçesi (Bursa / Osmangazi)
Konak Kır Bahçesi (Bursa / Osmangazi)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

dugunbalayi8

- Kar Düğünleri:

Kış aylarında, soğuk seven çiftlerin karın o beyaz masum renkleri içerisinde düğün gecelerine ayrı bir özel anlam katması için yaptıkları düğün seçeneklerinden biridir. Bu mutlu günü kartpostal misali bir ortama dönüştüren kar düğünlerinde, ortamın güzellikleri ile içinizi ısıtan bir gün geçirebilirsiniz. Birçok düğün çeşitlerinde sonra akla gelen ilk şey ise balayı nerede yapılması olacaktır. Balayı için yurt dışı isteyenlerde vardır yurt içinde bir yerlerde yapmak isteyenlerde. Son zamanlarda yurt dışı balayı önerileri insanların balayılarını daha çok bu öneriler doğrultusunda yurt dışında geçirmelerine sebep olmuştur. Özellikler bu özel günler için kurulan yurt dışı balayı turları firmaları ile yeni evlenen çiftler dünyanın en iyi balayı yerleri hakkında bilgilere kolay ulaşabilmektedir. Kolay ulaşım ve kolay bilgilendirilme imkanları ile çiftler balayına daha çok yurt dışı turları tercih etmektedir.

dugunbalayi9

Dünyanın En İyi Yurt Dışı Balayı Yerleri Nerelerdir?

1) Bali Adaları-Endonezya: Balayı tercihleri arasında çiftler tarafından sıkça gidilen yerlerin başında ilk sırada Endonezya'nın Bali Adası yer almaktadır. Ada öylesine büyük ki milyon nüfuslu olmasına rağmen hala kalabalıktan uzak birçok yer bulunmaktadır. Güler yüzlü insanları, lezzet dolu yemekleri, su altı güzellikleri, gece hayatı olarak yurt dışında balayına gidilecek yerler ve görülecek güzelliklerden biridir. Kiralanacak bir motor ile bütün ada gezilebilmekte ve doğal güzelliklere ulaşım daha kolay olmaktadır. Gidilmesi kolay olay uçak bileti ücretlerinin düşük olduğu bu tropik adalardan biri olan yerde aynı zamanda balayı otelleri çok sık bulabileceğiniz konaklama yerlerinden.

dugunbalayi11

2) Koh Samui-Tayland: Egotik ve tropik adaların bol olduğu bu yer leziz deniz mahsulleri, tropik meyveleri bembeyaz güzelliklerde ki kumları ile balayı üzerine kurulu doğa harikası bir yer olabilme özelliklerine. Çiftler tarafından sık ziyarete uğrayan bu yer balayı için ideal bir yurt dışı yerleri arasında bulunmaktadır. Özellikle balayı çiftlerini daha güzel karşılamaları ile bilinen bu adada ki balayı otelleri yeni evlenen çiftlere iyi balayı geçirmelerini sağlamaktadır.

dugunbalayi12

3) El Nido-Filipinler: Sessizlik, sakinlik ve keşfedilmemiş bir balayı süreci sunacak bir yerdir El Nido. Can sıkıntısına göre hem sessiz ortamlarla buluşulabilen hem de istediğinizde kalabalığa karışıp eğlenebileceğiniz ortamları yeni evlenen çiftlere sunmaktadır. Masmavi denizin ve çeşitli renklerde bulunan resiflerin içerisine dalmak da balayı çiftleri tarafından yapılanlar arasında bulunmaktadır.

dugunbalayi13

4) Phi Phi Adası-Tayland: Huzurun ve keyifli zamanların balayında sırasında geçirilebileceği bir yerdir Phi Phi Adaları. Taylanda bulunan birçok adadan biridir. Adanın bulundurduğu temiz koylar, tropik doğal yeşillikler ile keşfedilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Barındırdığı su altı güzellikleri ile de özel günlerinizde eşinizle birlikte başka bir dünyaya açılma olanakları sunar. Bahsedilen bu doğa harikaları yurt dışında balayı yapacaklar için kaçırılmayacak güzelliklerde bulunmaktadır. Artık ulaşımın daha kolay olduğu günümüzde yurt dışı balayı imkanları her yeni evlenen çift için olanakları kolay olan güzel günler sunmaktadır. Ayrıca sizler için hazırladığımız balayında yanınızda olması gerekenlerin listesi makalemizi inceleyebilir ve hazırlıklarınızı eksiksiz tamalayabilirsiniz.

dugunbalayi14

Bir Yorum Yazın