• Eğlence Mekanları
  • 22 Haziran, 2022

En Eğlenceli Canlı Müzik Mekanlarını Keşfet

  • 0
  • 3767
  • 0
  • 0

Türkiye’nin en çok tercih edilen eğlence merkezlerinden olan canlı müzik mekanları, birbirinden renkli gösteri programları, başarılı solistlerin seslendirdiği canlı müzik performansları ve lezzet şöleni yaşatan menüleriyle misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Özellikle gençlerin ve orta yaş kesimin uğrak noktası olan canlı müzik mekanları, günün stresini atmak isteyen ve arkadaşlarıyla eğlenceli bir gece geçirmek isteyenlerin gözde adresi olmayı sürdürüyor. Genellikle gece saatlerinde yoğunluğun arttığı canlı müzik işletmeleri, birbirinden değerli solistler tarafından seslendiren şarkılar ve iç ısıtan ambiyansıyla misafirlerini kendine hayran bırakıyor.

Canlı müzik mekânlarının en yoğun olduğu kentlerin başında ise İstanbul geliyor. Milyonlarca insana ev sahipliği yapan İstanbul, eğlencenin ve kalitenin doruklarda yaşandığı birbirinden başarılı canlı müzik mekânlarını da içinde barındırıyor. İstanbul şehrindeki canlı müzik mekanları arasında en çok tercih edilen işletmeler; Ulu Orta Restaurant, Moda Kayıkhane, Otuzyedi Arnavutköy, Cahide Palazzo, Günay Restaurant, Gosso No.25 İstanbul, La Boucherie, Korto İstanbul ve Alaçatı Kafası Suadiye olarak dikkat çekiyor.

Birbirinden başarılı solist ve sanatçı yelpazesiyle müşterilerini misafir eden canlı müzik mekânları, alkollü ve alkolsüz içecek seçeneklerinin yanı sıra birbirinden lezzetli yiyecekleriyle de müşterilerine adeta lezzet şöleni yaşatıyor. Genellikle gece saatlerinde hareketliliğin arttığı canlı müzik işletmeleri, güler yüzlü personeli ve müşteri memnuniyetini önemseyen iş anlayışı ile ağırladığı misafirlere unutulmaz bir deneyim sunuyor.Yoğun geçen bir iş gününün ardından kendini müzik eşliğinde rahatlatmak isteyenlerin uğrak yeri olan canlı müzik mekânları, gençlerin yanı sıra orta yaş kesim tarafından da yoğun ilgi görüyor. Öte yandan Türkiye’nin önde gelen sanatçıları da özellikle İstanbul’un gözde ve elit canlı müzik mekânlarında sahne almaya devam ediyor. Gece boyu eşsiz şarkıları sevdikleri sanatçılarla seslendiren müşteriler, birbirinden lezzetli içecek ve yiyeceklerle de günün yorgunluğunu atıyor.

Birbirinden renkli sahne şovlarına da ev sahipliği yapan canlı müzik işletmeleri, kendine hayran bırakan dekorasyonu ve iç ambiyansı ile misafirlerinden tam not alıyor. Peki, canlı müzik mekânlarında ne tür eğlencelere yer veriliyor? Bu işletmelerde fiyatlar kaç liradan başlıyor?

Canlı Müzik Mekanlarında Ne Tür Eğlence Vardır?

Birbirinden lezzetli yemek çeşitlerini canlı müzikle buluşturan bu işletmeler, özellikle eğlence zevkinden ve gece hayatından ödün vermeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Birbirinden değerli sanatçıların sahneye çıkarak gece boyu şarkılarını seslendirdiği bu işletmeler, aynı zamanda çeşitli sahne gösterilerine de ev sahipliği yapıyor. Kendine has iç dekorasyonu ve samimi ortamı ile misafirlerini büyüleyen canlı müzik mekânları, gece boyu müşterilerini eğlencenin doruklarına çıkıyor. İçkili ve içkisiz içecek seçenekleriyle de her damağa hitap eden bu işletmeler, özellikle İstanbul’da gece hayatının gözde adresi olmayı sürdürüyor.

Canlı Müzik Mekanları Saat Kaça Kadar Açık?

Canlı müzik mekanları normal şartlarda akşam saatlerinden itibaren kapılarını açıyor ve sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet vermeye devam ediyor. Ancak son yıllarda yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle yalnızca saat 00.00’a kadar hizmet verebilen bu işletmeler, pandemi süreci boyunca müşterilerine gece boyu ev sahipliği yapamadı. Normal koşullar altında gece boyu hizmet veren canlı müzik mekanları, işletmeden işletmeye farklılık göstermekle birlikte genellikle sabahın ilk ışıklarına kadar misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Canlı Müzik Mekanlarının Fiyatları

Canlı müzik mekanlarının fiyatları işletmeden işletmeye farklılık gösteriyor. Özellikle İstanbul’da lüks olarak tanımlanan canlı müzik işletmeleri, emsallerine kıyasla daha yüksek fiyat listeleri ile müşterilerini ağırlıyor. Canlı müzik mekanlarında genellikle balık çeşitlerinin bulunduğu akşam yemeği menüleri kişi başı 300 liradan başlıyor. Alkollü menülerde ise 350 liraya kadar fiyat yükselebiliyor. Daha uygun fiyatlı bir canlı müzik işletmesinde ise yerli içecek eşliğindeki menüler 200-250 lira arasında değişiklik gösteriyor. Et yemeklerine ağırlık veren canlı müzik mekanlarında da farklı fiyatlar bulunuyor. Bu işletmelerde hafta içi köfte menü fiyatı 200-250 lira arasında değişirken, hafta sonu bu rakam 220-270 lira arasında fiyatlandırılıyor. Tavuk menünün hafta içi fiyatı 210-230 lira, hafta sonu fiyatı ise 240-260 lira olarak dikkat çekiyor. Karışık ızgara menüleri hafta içi 240-270 lira arasında değişirken, bu fiyatlar hafta sonunda 250-280 liraya yükseliyor. Yemek menülerinin alkollü ve alkolsüz olması da fiyatları doğrudan etkiliyor. Alkollü olarak tercih edilen menülerin fiyatları genellikle 50-150 lira aralığında daha pahalı oluyor.

Bir Yorum Yazın