• Eğlence Mekanları
  • 20 Haziran, 2022

En popüler Barları Keşfet

  • 0
  • 2453
  • 0
  • 0

Gece hayatı deyince akla ilk gelen adreslerden olan barlar, günün stresini atmak ve keyifli bir gece geçirmek isteyenlerin gözde noktası konumunda bulunuyor. Genellikle alkollü menüleriyle müşterilerine hizmet veren bar işletmelerinin birçoğunda alkolsüz içecekler de bulunuyor.

Özellikle genç ve orta yaş kesimin ilgi odağında bulunan barlar, birbirinden lezzetli yiyecekleri, çeşit çeşit alkollü içecekleri ve genellikle canlı müzik performanslarıyla müşterilerine keyifli bir gece sunuyor. Yoğun geçen iş günü sonrası stres atmak isteyen ve arkadaşlarıyla beraber keyifli bir gece yaşayarak eğlenmeyi arzulayanların ilk adresi olan barlar, gece saatlerinde daha çok talep görüyor. Birçok alkol seçeneğini menülerinde barındıran bar işletmeleri, bunun yanı sıra çeşitli alkolsüz içeceklere de menülerinde yer veriyor.

Alkollü alkolsüz içecekler ve geniş yiyecek menüsüyle müşterilerini ağırlayan barlar, genellikle canlı müzik eşliğinde misafirlerine keyifli dakikalar sunuyor. Günün yorgunluğunu atmak ve eğlencenin tadını çıkarmak isteyenlerin akın ettiği bar işletmeler, özellikle yaz sezonu ile birlikte kıyı kesimlerde daha da çok talep görüyor.

Alkol, Bardak, El

Yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte tatil beldelerine akın eden yerli ve yabancı turistlerin ilk tercih ettikleri eğlence mekânı çoğu zaman barlar oluyor. Tatil için geldikleri beldeyi keşfetmek isteyen çoğu kişi, internet ortamında araştırmalar yaparak eğlence mekânlarını öğrenmeye çalışıyor. Bu kapsamda sık sık arama motorlarına “En yakın bar nerede?” ve “En çok bar nerede?” gibi sorular yöneltilerek adreslerin konumlarına ulaşılıyor. Öte yandan geçen sene olduğu gibi alkol fiyatları 2022 yılında da en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor.

Hemen hemen her tatil beldesinde bulunan barlar sokağı, yaz sezonlarında yurt içi ve yurt dışından da gelen misafirlerle adeta dolup taşıyor. Öte yandan tatil sezonunun açılmasıyla birlikte genelde bar işletmelerinin sayısında da artış görülüyor. Birbirinden zengin alkol seçenekleriyle müşterilerini ağırlayan bar işletmeler, alkol kullanmayan misafirler için de çoğu zaman menülerinde alkolsüz kokteyl türlerini bulunduruyor.

Barlarda İçecek Yanına Servis Edilen Lezzetler Nelerdir?

Çeşit çeşit içki türlerinin servis edildiği barlarda birbirinden lezzetli menüler de müşterilere sunuluyor. Bar menülerinde en çok yer alan lezzetler patates kızartması, mini burgerler, abur cubur tabağı ve et çeşitleri olarak ön plana çıkıyor. Bu lezzetlerin yanı sıra çeşitli salata türleri, sandviçler, meze tabağı, çorba ve balık türleri de sıklıkla tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. Tatlı satışının da yapıldığı barlarda bu konuda en çok talep edilen ürünler dondurma, baklava, yaş pasta, ekler ve kek çeşitleri olarak dikkat çekiyor. Alkolsüz içeceklere de menü listesinde yer veren bar işletmeleri, kola, fanta, gazoz gibi gazlı içecekler ve kendileri tarafından hazırlanan özel alkolsüz kokteyllerle de müşterilerini ağırlıyor.

Konsept Barların Özellikleri Nelerdir?

Belli bir konsept baz alınarak, iç dekorasyonunu o temel üzerine tasarlayan bar işletmeleri konsept bar olarak adlandırılıyor. Bir eczaneyi andıran bar işletmesi, ya da bir zombi evini anımsatan bar bölümleri buna bir örnek oluşturuyor. Konsept bar işletmeleri genellikle iç dekorasyon ve görsel özelliklere önem vererek müşterilerinde sıra dışı bir etki bırakmayı amaçlıyor. Konsept bar konusunda bugüne kadar pek çok dikkat çekici işletme bulunuyor. Özellikle İngiltere ve İsveç gibi kuzey ve batı Avrupa ülkelerinde oldukça yaygın olan konsept barlar, hem görüntüsü hem iç ambiyansı hem de misafirleri üzerinde bıraktığı pozitif etkiyle büyük bir müşteri kitlesini yakalayabiliyor.


Barların Girişi Ücretli midir?

Daha önce hiç bara gitmemiş ve bu konuda kafasında bazı soru işaretleri bulunan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de, barların girişinin ücretli olup olmadığı olarak dikkat çekiyor. Bu durum işletmeden işletmeye farklılık gösteriyor. Ancak barların büyük bir kısmı girişte herhangi bir ücret almıyor. Ancak bar işletmelerinin birçoğu tek kişilik girişlere de izin vermiyor. Çoğu bar işletmesi, yanında bir kız arkadaşı bulunmayan erkeklerin içeriye girişini yasaklıyor. Çoğu zaman içeride bulunan kadın müşterilerin rahatsız olmaması adına uygulanan bu yöntem, bazı barlarda ise uygulanmıyor. Ancak bar işletmelerinin büyük çoğunluğu “Damsız girilmez” olarak da bilinen yöntemi uygulamaya uzun yıllardır devam ediyor. Özellikle İstanbul’un gözde barlarına bir erkeğin yanında kız arkadaşı olmadan giriş yapmasına imkân verilmiyor. Giriş yapmak isteyen kişiler ise genellikle kapıda bekleyen güvenlik görevlileri tarafından engellenerek bölgeden uzaklaştırılıyor.

Bir Yorum Yazın