• Eğlence Mekanları
  • 21 Haziran, 2022

En İyi Gece Kulüplerini Keşfet

  • 0
  • 2510
  • 0
  • 0

Özellikle eğlence düşkünlerinin vazgeçilmez adresi olan gece kulüpleri, renkli ortamı ve geniş içki menüleriyle ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Canlı ve hareketli müzik eşliğinde müşterilerini ağırlayan gece kulübü işletmeleri, günün stresini atmak ve keyifli bir gece geçirmek isteyenlerin gözde noktası olarak dikkat çekiyor. Özellikle gençlerin ilgi odağı konumunda bulunan gece kulüpleri, birbirinden renkli şovları ve programlarıyla müşterilerini adeta büyülüyor.

Uzun yıllardır İstanbul’un Şişli ilçesinde hizmet vermeye devam eden Klein Gece Kulübü, kentin en gözde gece kulüpleri arasında yer alıyor. Geniş içecek menüsü, dans pisti, birbirinden renkli ışık şovları ve kendine hayran bırakan müzik listesiyle müşterilerini eğlencenin doruğuna çıkaran Klein Gece Kulübü, sektörün öncü işletmesi olmaya devam ediyor.

Kadın Barista

Geniş bir dans pistine sahip olan gece kulüpleri, böylelikle her gece kendini müziğin akışına bırakarak stres atmak isteyen yüzlerce müşteriyi ağırlıyor. Gecenin hareketlendiği dakikalarda birbirinden renkli lazer ışık gösterisi de sunan gece kulüpleri, eşsiz sahne şovu performanslarına da ev sahipliği yapıyor.

Gece hayatı deyince akla gelen ilk adres olan gece kulüpleri, birbirinden lezzetli alkollü içecek seçenekleriyle de misafirlerini ağırlıyor. Öte yandan gece kulüplerinde en çok tercih edilen içki türü olarak bira ön plana çıkıyor. Gece yarısından itibaren yoğunluğun başladığı gece kulüpleri, sabahın ilk saatlerine kadar yüzlerce müşterisini ağırlamaya devam ediyor. Türkiye’de birçok gece kulübü işletmesine ev sahipliği yapan İstanbul, bu alanda sektörün öncü kenti olarak dikkat çekiyor.

Gece Kulübü Eğlencesi Nasıldır?

Gece kulüpleri, sahip olduğu geniş dans pistleri ve birbirinden renkli lazer ışık gösterisi ile müşterilerini ağırlıyor. Alkol satışının da oldukça fazla olduğu gece kulüplerinde, sabahın ilk saatlerine kadar dans ve eğlence eksik olmuyor. Gece yarısından sabahın ilk ışıklarına kadar misafirlerini eğlencenin doruklarına çıkaran gece kulüpleri, özellikle gençlerin gözde adresi konumunda bulunuyor. Öte yandan çoğu gece kulübü, yanında kız arkadaşı olmayan erkekleri içeriye almıyor. “Damsız girilmez” olarak da adlandırılan bu yöntem, bazı gece kulüplerinde ise uygulanmıyor.

Lazer Gösterisi

Gece Kulupleri Saat Kaça Kadar Açık?

Gece kulüpleri genellikle akşam saatlerinden itibaren kapılarını müşterilerine açıyor, sabah saatlerine kadar hizmet vermeye devam ediyor. Ancak yaşanan son pandemi süreci ile birlikte alınan bazı yeni kararlar, eğlence mekanlarını da önemli ölçüde etkiledi. Bu çerçevede gece kulüpleri de yalnızca gece 00.00’a kadar canlı müzik hizmeti sunabildi. Olağanüstü koşullar sebebiyle bu durumun yaşandığı gece kulüplerinde, normal şartlarda eğlence gece boyu devam ediyor. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin artmasıyla daha da yoğun bir topluluğu ağırlayan gece kulüpleri, sabah saat 04.00-05.00’a kadar faaliyet göstermeye devam ediyor. Sabahın ilk saatleriyle beraber çoğu gece kulübü işletmesi kapılarını kapatıyor. Bir sonraki geceye kadar temizlik ve hazırlık çalışmalarını tamamlayan personeller, ardından akşam saatlerinden itibaren yeniden eğlence düşkünü konuklarını ağırlamaya başlıyor.

Gece Kulübü Fiyatları

Eşsiz bir müzik mekanı da olan gece kulüplerinin fiyatları işletmeden işletmeye farklılık gösterse de kaliteli bir mekanda yerli içkilerin fiyatı genellikle 250 lira ile 360 lira arasında değişiyor. Yabancı içkilerin fiyatı ise 350 liradan başlıyor, 720 liraya kadar çıkıyor. Gece kulüplerinde bira fiyatları 50-60 lira arasında farklılık gösteriyor. Soğuk ve sıcak meşrubat fiyatları ise 40-60 lira arasında fiyatlandırılıyor. Meyve tabağı ve kuruyemiş çeşitleri de gece kulüplerinin en çok tercih edilen seçenekleri arasında bulunuyor. 100 gram kuruyemişin fiyatı 40 lira olarak dikkat çekerken, orta seviyedeki bir meyve tabağının fiyatı ise 70-80 lira arasında bulunuyor. Gece kulüplerinin en ucuz içeceği olan soda 20-25 lira seviyelerinden satışa sunulurken, sahne içkisi olarak adlandırılan alkolün fiyatı ise 100 liradan başlayıp 130 liraya kadar çıkabiliyor. Kola ve fanta gibi çeşitli gazlı ve alkolsüz içeceklerin de bulunduğu gece kulüpleri, bu ürünleri genellikle 50-60 lira aralığında fiyatlandırıyor. Gece kulüplerinde en çok tercih edilen seçenek ise bira olarak dikkat çekiyor. Biranın yanında çerez, kuruyemiş ve meyve tabağı da sıkça tüketiliyor. Gece kulüplerinin en yoğun olduğu kent olarak ön plana çıkan İstanbul’daki fiyatlar, Anadolu’nun diğer şehirlerindeki emsallerine kıyasla biraz daha yüksek seviyede bulunuyor.

Bir Yorum Yazın