Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 28 Aralık, 2019

En özel günlerinizi unutulmaz kılan düğün fotoğrafları için öneriler

  • 0
  • 4422
  • 0
  • 0

Düğün Fotoğrafçısı

Bir gelenek halini alan düğün albümünün güzelliği, düğün fotoğrafçısı ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Eskiden kapalı stüdyolarda tek tip çekilen bu albümler, zamanla yerini dış mekan ve farklı konseptlere bıraktı. Yani klasikleşmiş düğün albümleri daha modern kalıplara bürünmeye başladı. Hal böyle olunca da evlenme hazırlığına giren çiftler bir taraftan da mekan ve konsept arayışına girmeye başladı.

Kamera çekimi

Albüm İçin Farklı Konsept Önerileri

Son yıllarda insanlar günlük hayatında modern parçalara yer vermeye başladı. Buna zıt olarak ne kadar teknolojik ürünler kullanılırsa kullanılsın eskiye olan özlem kendisini hissettirmeye başladı. Bu özlem de özellikle düğün fotoğraflarındaki konsept oluşumuna zemin hazırladı. Düğün albümünün unutulmaz olmasını isteyen gelin ve damatlar mutlaka konsept fotoğraf çekimi araştırması yapmalıdır. Bu çekimler genelde profesyonel dış çekim fotoğrafçısı tarafından belirlenmektedir. Buna göre fotoğrafların arka planında nostaljik parçalardan, evcil hayvanlardan, eski binalardan ya da denizden yardım alınmaktadır.

Eski Arabalar ile Düğün Albümü

Rengarenk balonların süslediği eski arabalar, fotoğraf çekimi için tercih edilen ilk konseptler arasında yer almaktadır. Özellikle üstü açık tercih edilen arabalar ile yapılan çalışmalar, gelin ve damat için de oldukça eğlenceli geçiyor. Eski arabaların süslediği dış çekim fotoğrafları, her mevsime uygun bir konsept olarak ortaya çıkıyor.

Evcil Hayvanlar ile Düğün Albümü

Gelin ya da damat hayatını bir evcil dostuyla paylaşıyor ise onların da albümlerinde yer almasını isteyebilir. Minik dostlarımızın da dahil olduğu bu albümler de ise sıcacık aile pozları ortaya çıkıyor. Ancak evcil hayvanlarınızı da düğün albümüne dahil etmek isterseniz öncesinde ufak bir çalışma yapmanız gerekecek. Buna göre çekim konseptinize uygun olarak minik yavrunuza da bir kostüm diktirebilirsiniz. Bu sayede fotoğraflardaki bütünlük de korunmuş olur.

Atlar ile Düğün Albümü

Vahşi doğadan alıp evcilleştirdiğimiz atların gösterişli hayvanlar olduğunu kabul ediyoruz. Son zamanlarda bu gösteriş düğün fotoğraflarında da karşımıza çıkıyor. Siz de atları ve onların şahane enerjilerini seviyorsanız konseptinizi onlara uygun olarak esnetebilirsiniz. Yalnız atlar ile yapılacak olan dış çekim için öncesinde detaylı bir program hazırlanması gerekmektedir. Atlarla birlikte vermek istediğiniz düğün pozları var ise öncelikle mekan araştırması yapmanız gerekiyor. Buna göre yaşadığınız şehirde ya da komşu şehirlerdeki at çiftlikleri ile görüşebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken diğer bir ayrıntı da hava durumudur. Eğer düğün gününde bir çekim yapılacaksa yağmurlu hava işinize gelmeyecektir. Etraftaki çamurun gelinliğinizi ya da damatlığınızı kirletmesini istemezsiniz. Bu sebeple çiftliklerde yapılacak çekimleri genelde yaz düğünü yapanlar tercih etmektedir.

Fotoğraf Çekimi İçin Mekan Önerileri

Konsept belirlendikten sonra çiftlerimizin karşısına çok sayıda düğün fotoğraf mekanları önerisi çıkmaktadır. Bu mekanlardan başlıcaları; kumsal, eski binalar, doğal parklar, müzeler ve kullanıma açık köşklerdir. Dış mekan çekimlerinde ortaya çıkan pozlar ise tamamen; gelin, damat ve fotoğrafçının enerjisine bağlıdır. Hangi mekan seçilirse seçilsin mutlaka rezervasyon yapılmalı ve ödeme şeklinin konuşulması gerekmektedir.

Eski Binalarda Fotoğraf Çekimi

Vintage esintiler moda sektöründen düğün albümüne kadar her alanda karşımıza çıkmaktadır. Eski binalar da tam olarak bu akımdan hoşlanan gelin ve damatlara uygun bir seçenektir. Farklı atmosferi ve tarih kokan yapısıyla eski binalar oldukça dikkat çekici pozlara ev sahipliği yapabilmektedir. Bir de kırık camlarından görünene manzara güzel ise çekilen albüm uzun yıllar akıllarda kalmayı başarmaktadır.

Kumsalda Düğün Fotoğrafı

Deniz kenarında çekilen fotoğraf karelerindeki hikaye neredeyse herkesin hayalidir. Ancak bu çoğunlukla şehri, denize bakan kişiler için mümkün olmaktadır. Yaz düğünlerinin vazgeçilmezi olan kumsal düğünleri aynı konseptteki dış çekim albümlerini de oluşturmaktadır. Ancak deniz kenarında yapılacak çekimler için zamanın doğru ayarlanması gerekmektedir. Buna göre gelinliğin çekimlerde ıslanma ihtimali göz önüne alındığında düğün sonrası yapılan çekimler daha idealdir. Hiç risk almak istemeyenler ise çekimler için ikinci bir gelinlik düşünebilirler. Bu sayede kirlenme korkusu olmadan denize girilebilir, ya da kumlara yatılabilir. Tabi ki sadece denizin manzarasından faydalanıp suya yaklaşmadan fotoğraf çekinmek de mümkündür.

Göl Fotoğrafları

Şehri denizden uzak olan ancak fotoğraflarında su bulunmasını isteyenlerin aklına ilk olarak göl kenarları geliyor. Özellikle koruma alanlarında yer alan göllerde oldukça güzel gelin damat pozları yakalanabiliyor. Çiftler farklı bir konsept olarak buradaki balıkçı teknelerini de kullanabilirler. Teknede yapılacak çekimler için de önceden bir hazırlık yapılabilmektedir. Buna göre isteyen çiftler için tekneye uçan balon takılabilmekte ya da isim yazılabilmektedir. Yapılacak her işlem için fiyat teklifi alınması gerekmektedir.

Düğün Albümünde Tema Seçimi

Albümünüz yalnızca fotoğraflardan oluşmasın istiyorsanız, özel anılarınızı kendi temanızla renklendirebilirsiniz. Seçilen tema sayesinde albüm gelin ve damat için kalıcı bir hikaye şekline bürünmektedir. Buna göre dış çekim mekanları için fikirler oluştuktan sonra tema seçimi yapılmalıdır. Çiçekli çerçeveler, konuşma balonları, şemsiye, düğün hikayesi ve yolculuk düğün pozları için önerilen temalar arasındadır. Temalar arasında ise kullanıma bağlı olarak bazı fiyat farklılıklarına rastlanılmaktadır.

Çiçekli Çerçeveler ile Çekim

Düğün fotoğraflarında çiçekli çerçeve kullanmak, fotoğraflara vintage bir görünüm vermektedir. Üstelik bu çerçeveler dış çekim sonrasında düğün mekanına getirilerek konukların da kullanımına açılabilmektedir. Çiçekli çerçeveler orijinal ama uygun fiyatlı düğün fotoğraf temaları arasında yer almaktadır.

Konuşma Balonları ile Albüm Oluşturma

Konuşma balonları özellikle bekarlığa veda partileri ve kına gecelerinde kullanılmaktadır. Ancak üzerindeki bazı oynamalar ile bu balonlar düğün albümü temasına da katılabilmektedir. Buna göre gelin ve damat istedikleri tüm yazıları konuşma baloncuklarıyla dışarıya aktarabilmektedir. Üstelik baloncuk boyu ve yazı stilini de kendileri tasarlayabilirler.

Şemsiye ile Fotoğraf Teması

Siyah beyaz çekimler ve romantik bir fotoğraf teması isteyenler için şemsiye en uygun seçenektir. Buna göre dış çekime gitmeden önce yanınıza bir tane şemsiye almanız yeterli olacaktır. Yalnız alınan şemsiyenin biraz şık olmasına özen gösterilmesidir. Gerisi düğün fotoğrafçısı yaratıcılığına kalmış! Şemsiye ile çekilen fotoğraflar genellikle yağmurlu bir güne denk getirilmektedir. Genelde ıslaklıktan uzak durulsa da yağmurlu havada yapılan çekimler fotoğrafa ekstra bir atmosfer kazandırmaktadır. Temasında yağmur ve şemsiye kullanılan düğün albümü bir fotoğraftan çok bir masalı yansıtmaktadır.

Arkadaş Çekimleri

Gelin nedimeleri ve damadın arkadaşlarından oluşan kalabalık fotoğraflar da düğün albümünü süslemektedir. Özellikle eğlenceli bir arkadaş grubuna sahip olanlar bu çekime mutlaka onları da dahil etmelidir. Bu sayede geçirilen eğlenceli çekim sonsuza kadar fotoğraflarda saklanabilecektir. Arkadaş çekimi, düğün için hazırlanan dış mekanda yapılabileceği gibi düğün sırasında ya da düğün mekanında da yapılabilmektedir. Gelin nedimeleri ile yapılan farklı çekimler de bulunuyor. Buna göre özellikle saç ve makyaj hazırlığı esnasında kısa bir profesyonel çekim talebi yapılabilmektedir. Gelin ve nedimelerin doğal ve sabahlıklı olduğu bu pozlar da oldukça enerjik çıkmaktadır.

Stüdyo Çekimi

Yıllarca stüdyolarda ve kapalı alanlarda yapılan sade çekimler son yıllarda tekrar revaçta. Dış çekimle uğraşmak istemeyenler ya da nostaljiyi sevenler tıpkı büyüklerinin yaptığı gibi stüdyoya gidebilirler. Burada tek tip fonda ve üzerinde oynanmadan çekilen fotoğraflar masumiyetin simgesi gibi görünmektedir.

Bir Yorum Yazın