• Eğlence Mekanları
  • 23 Haziran, 2022

En Sevilen Kokteyl Barları Keşfet

  • 0
  • 16854
  • 0
  • 0

Yeni tatlar keşfetmeyi seven ve eğlenceli bir gece geçirmek isteyenlerin ilgi odağında olan kokteyl barlar, onlarca çeşitten oluşan kokteyl çeşitleri ve kendine has lezzetleriyle müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Bar ve pubların aksine menüsünde kendine has özel kokteyl içeceklere daha çok ağırlık veren kokteyl barlar, özellikle yeni tatları denemeyi seven kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Menüsünde onlarca farklı kokteyl çeşidini içinde barından bu işletmeler, gece hayatıdüşkünlerinin de uğrak yeri olarak ön plana çıkıyor.

Alkollü ve alkolsüz kokteyl seçenekleri ile her damağa hitap eden kokteyl barlarda cosmopolitan kokteyl de en çok talep gören seçenekler arasında bulunuyor. Üçlü sek, bir kozmo, votka, limon suyu ve kızılcık suyu karıştırılarak hazırlanan cosmopolitan kokteyl, bira ve şarap gibi artık alışılmış lezzetlerin aksine müşterilerine yeni ve lezzetli bir deneyim sunuyor.

Türkiye’nin önde gelen kokteyl barlarına ev sahipliği yapan İstanbul, bu alanda diğer şehirlere kıyasla bir adım ön plana çıkıyor. İstanbul’da hizmet veren ve lezzetli kokteylleri ile adından söz ettiren Barmy Restaurant & Gastro Bar, Kadıköy’de bulunan Caferağa’da hizmet veriyor. Büyüleyici iç dekorasyonu ile de kendine hayran bırakan Barmy boğaz manzaralı kokteyl bar olarak özellikle gençlerin buluşma noktası olmayı sürdürüyor.

İstanbul’daki bir diğer ön plana çıkan kokteyl bar işletmelerden olan Alexandra Cocktail Bar Arnavutköy, işletme adında da vurgulandığı gibi İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer alan Arnavutköy semtinde misafirlerini ağırlıyor. Saat 14.00 itibariyle kapılarını açan Alexandra Coctail Bar Arnavutköy, gece saat 02.00’ye kadar müşterilerine birbirinden lezzetli ve çeşit çeşit kokteyl karışımlarını sunuyor. Ambiyansı ile de iç ısıtan gözde mekân, kentin parmakla gösterilen eğlence noktaları arasında bulunuyor.

İstanbul’un kokteyl bar işletmeleri konusunda bir diğer ön plana çıkan adresi ise La Boom olarak dikkat çekiyor. Kentin Sarıyer ilçesinde bulunan Emirgan semtinde hizmet veren La Boom kaliteli kokteyl menüsü ile misafirlerini sabah saat 09.00 ile gece saat 04.00 arasında ağırlamayı sürdürüyor. Birbirinden lezzetli yemek çeşitleri ile de müşterilerine lezzet şöleni yaşatan La Boom, üst düzey hizmet anlayışıyla kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

Türkiye’nin en gözde kokteyl bar işletmelerinden bir diğeri ise Antalya’da bulunuyor. Kentin Muratpaşa ilçesinde bulunan Şirinyalı semtinde özellikle yerli ve yabancı turistlerin gözde adresi olan The 251 Soul Antalya, kendi alanında en başarılı işletmelerin başında geliyor. Yaz aylarında turist akınına uğrayan Antalya’nın en gözde eğlence adresleri arasında yer alan The 251 Soul Antalya, alkollü ve alkolsüz kokteyl seçenekleri ile her damağa hitap etmeyi sürdürüyor.

Kokteyl Bar Ortamı Nasıldır?

Kokteyl bar işletmeleri, kendileri tarafından özel olarak hazırlanan çeşit çeşit kokteyl içecekler ile adından söz ettiriyor. Alışılagelmiş lezzetlerin aksine yeni bir tat arayanların uğrak yeri olan kokteyl barlar, onlarca çeşit kokteyl içecekleri ve etkileyici iç dekorasyonu ile müşterilerini kendine hayran bırakıyor. Genellikle gecenin ilerleyen saatlerine kadar açık olan bu işletmeler, alkollü karışımların yanı sıra alkolsüz kokteyller de hazırlıyor.

Kokteyl Barlar Saat Kaça Kadar Açık?

Kokteyl barların birçoğu sabahın ilk saatlerine kadar hizmet vermeye devam ediyor. Öte yandan bazı işletmeler ise gece 02.00 itibariyle kapılarını kapatabiliyor. Özellikle Antalya ve Muğla başta olmak üzere tatil beldelerindeki kokteyl barlar, sabahın ilk ışıklarına kadar müşterilerini ağırlamaya devam ediyor. Ardından kapılarını kapatarak bir sonraki gecenin hazırlığına ve temizliğine girişen işletme personelleri, öğleden sonra yeniden misafirlerini konuk etmeye başlıyor.

Kokteyl Fiyatları

Kokteyl barların fiyat menüleri, özellikle İstanbul’daki gözde işletmelerde biraz daha yüksek seviyede bulunuyor. İstanbul’da en çok tercih edilen kokteyl bar işletmelerinde şarap ve şampanya fiyatları 470 liradan başlayıp 4 bin 800 liraya kadar çıkabiliyor. Yerli beyaz şarap fiyatları ise 240 lira ile 340 lira arasında fiyatlandırılıyor. Yabancı beyaz şarapların fiyatları 280 lira ile 1350 lira arasında değişirken, işletmelere özel olarak hazırlanan çeşit çeşit kokteyllerin fiyatları ise 70 lira ile 120 lira arasında farklılık gösteriyor. Öte yandan yabancı kırmızı şarap fiyatları ise 290 liradan başlıyor. Elit olarak adlandırılan kokteyl bar işletmelerde kırmızı şarap fiyatları 5 bin 850 liraya kadar yükselebiliyor.

Bir Yorum Yazın