Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 16 Ocak, 2020

Gelin Çiçeğiniz Nasıl Olsun İstersiniz?

  • 0
  • 4769
  • 0
  • 0

Gelin Çiçeğiniz Nasıl Olsun İstersiniz?

Hayatınızın en özel günü ve birçok hazırlık var araştırmalar devam ediyor. Gelinlik, ayakkabı, saç aksesuarları derken şimdi gelinliğinizi tamamlayacak gelin çiçeğini seçime zamanı! Gelinliğe ve konsepte uygun gelin çiçeği nasıl seçilir, büyük gelin çiçekleri arasından hangisini tercih etmeniz gerektiği konusunda kararsızlık yaşabilirsiniz. Düğünün küçük ayrıntısı gibi görünen gelin el çiçeği aslında olmadığı zaman ya da bulunamadığı zaman çok büyük sorun haline dönüşmektedir. Özelliklede son ana kalmış ve zaman daralmışsa! Düğün, parti veya hayal ettiğiniz fotoğraf çekimine uygun konseptte seçeceğiniz gelin çiçeğiniz ile harika bir görüntü sağlayabilirsiniz. Eşlik edecek müstakbel eşinizin yaka çiçeği ile birlikte, bir uyum içinde olmalı. Ayrıca gelin çiçeği ve ayakkabı uyumu çok önemli bir detaydır. 2020 gelin çiçekleri ve yeni sezon gelin el çiçekleri neler sizler için araştırdık. Canlı ya da kuru çiçeklerden hazırlanan ve mevsimine göre içindeki çiçek çeşidi değişen gelin çiçeği modelleri bulunmaktadır. Gelin çiçeği için araştırma yapıyorsanız platformumuzda bulunan çiçek firmalarını inceleyebilir dilediğiniz kadar teklif alabilirsiniz.

Sonya flower (Bursa / Osmangazi)
Sonya flower (Bursa / Osmangazi)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►
M&Y cicekcilik ve organizasyon (Bursa / Osmangazi)
M&Y cicekcilik ve organizasyon (Bursa / Osmangazi)
Bursa
Teklif Al Firmayı İncele ►

Gelin Çiçeği Doğal mı Yoksa Kuru Çiçek mi Olmalı?

2020 yeni model gelin çiçekleri ve aksesuarlarının en önemli parçası olan gelin çiçekleri bu sene yeni sezon trendlerini yansıtıyor. Birbirinden farklı model ve renkte olan gelin çiçeği kuru ya da canlı olarak tercih edilebilir. Dantel, tül ve beyaz rengin zarafetinin bir arada olduğu ve gelinlik modelline uyumlu olan gelin çiçeği seçimini doğru yapmak çok önemlidir. Eğer gelin çiçeği canlı olsun diye bir seçim yapacaksanız, leylaklar ve lilyumlar ve gün içinde dayanıklılık gösteren çiçeklerle hazırlanmış bir gelin çiçeği de seçebilirsiniz. Kır düğünü yapacaksanız ya da açık alan düğünü konseptle uyumlu olan gelin çiçeği papatya veya farklı kır çiçeklerini bir arada kullanılarak tasarlanmış bir gelin el çiçeği de seçebilirsiniz. Unutmayın seçeceğiniz en moda gelin çiçekleri bile konsepte uygun değilse hoş olmayabilir. Balo tipi bir gelinlik modelli ya da balık etekli bir gelinlik modeli ile uyumlu olacak rengarenk tomurcuk güllerden oluşan bir el çiçeği de seçebilirsiniz. Ayrıca 2020 gelin buketleri şakayıklardan ve orkidelerden oluşan harika bir bukette yapabilirsiniz. Bu özel ve unutulmaz gününüzde farklı ama şık tasarımı ile göze hoş görünen bir çiçek de seçebilirsiniz.

Göksu Çiçekçilik (İstanbul)
Göksu Çiçekçilik (İstanbul)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►
Elit Çiçek (İstanbul / Beşiktaş)
Elit Çiçek (İstanbul / Beşiktaş)
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

Gelin Çiçeği Ve Düğün Konsepti Uyumu

Gelin çiçeği seçimini düğün konseptini belirledikten sonra seçerseniz çok daha iyi bir seçim olur. Mekan seçildikten sonra , masa renk düzeni, kullanılacak objelerin renkleri ve en önemlisi de gelinlik modeliniz olmalıdır. Mükemmel ve sorunsuz bir düğün için her şeyin birbiri ile uyumlu olması ve seçilen tüm aksesuarlarında konsepte uygun olması gerekir. Bu ayrıntı çok önemli bir ayrıntıdır. Son 2020 gelin çiçeği modelleri favori gelin buketi tasarımları, büyük ve dağınık modellerdir. Birbiri ile çok uyumlu bir şekilde renk geçiş yapan tonlardan oluşan buketler, kuru dallar ile farklı bir boyut kazanıyor. Uzun saten tek renk kurdelelerle bağlanarak tamamlanıyor. Gecesinin sonunda havaya atmaya, elinizden bırakmaya dahi kıyamayacak kadar özel ve güzeller. Gelin çiçeği buketi seçimi düğünü konsepti ile uyumlu seçilmeli ve çiçek gelin adayının elinde onun tamamlayıcı bir parçası olmalıdır. Sade bir nikah töreni bile düşünseniz ya da evlenmeyi bu şekilde planlıyor olsanız da nikah çiçeği seçiminde zorlanıyor olabilirsiniz. Sade bir gelinlikle sade bir canlı gelin çiçeği ya da yapay gelin çiçeği kullanabilirsiniz. Pastel tonlarda çiçekler ile tasarlanmış büyük gelin buketi zengin bir gösterişli olacaktır. Gelin çiçeği kurdelesi uzun ise gösterişli buketlere çok yakışmaktadır. Gelin çiçeğiniz eğer renkli güller olursa o zamanda bembeyaz bir buket tercih etmelisiniz.

Tutku Çiçekçilik ve Organizasyon (İzmir / Ödemiş)
Tutku Çiçekçilik ve Organizasyon (İzmir / Ödemiş)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►
Arte Natura Flowers&Events; (İzmir / Konak)
Arte Natura Flowers&Events; (İzmir / Konak)
İzmir
Teklif Al Firmayı İncele ►

Gelin Çiçeği Seçimi Yaparken

Eğer gelin çiçeğini siz tasarlayacaksanız o zaman güzel çiçekler olan gelin çiçeği buketini tasarlarken renk uyumuna çok dikkat etmelisiniz. Sadece gül, sadece leylak ya da sadece lilyum tercih edebilirsiniz. Kuru otlar ve dallardan ve kuru çiçeklerden yapay gelin çiçeği tasarlayacaksanız o zamanda kırılgan olmayan malzemeleri kullanmalısınız. Tüm bu malzemeleri çok düşük maliyetle alabilirsiniz. Gelin buketi fiyatları internete bulunmaktadır araştırarak fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Binlerce buket içinde en güzel gelin çiçeğini seçebilir ve düğün sabahı teslim alabilirsiniz. Damat ve sağdıçların yaka çiçeğini çiçekçilerden alacağınız gelin çiçeğine uygun renkteki çiçeklerle siz evde yapabilirsiniz. Eğer açık alan ya da kır düğünü planlıyorsanız o zaman çiçek seçimi daha kolay olmaktadır. Binlerce çiçek içinde çiçek tercihinde bulunmadan önce çiçeklerin ne kadar canlı kalabildiği konusunu bilmelisiniz. Çünkü her çiçek aynı sürede canlılığını korumayabilir. Yapay çiçekler, gelin çiçeği modelleri arasında canlı çiçeklere göre daha çok satın alınmaktadır. Kış buketleri, kuru çiçek ve ağaç dalları kullanmayı seviyoruz. Yeşil renk için orman yeşilleri, yosunlar, kahverengi tonlar için, ağaç kabuğu, kozalak, gibi odunsu kuru çiçek ya da dallar severek kullandığımız tamamlayıcılar olabiliyor. O nedenle kuru buket yapmak aslında çok zor değildir. Sadece zamanında hazırlık yapmak ve malzemeyi birleştirmek gerekir.

Brn Çiçekçilik Peyzaj ve Organizasyon (Ankara / Çankaya)
Brn Çiçekçilik Peyzaj ve Organizasyon (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►
Beyaz Orkide Çiçekcilik (Ankara / Çankaya)
Beyaz Orkide Çiçekcilik (Ankara / Çankaya)
Ankara
Teklif Al Firmayı İncele ►

2020 Sade Gelin Çiçekleri

Klasikleşmiş gösterişli ve rengarenk, gelin çiçekleri yeni yılla birlikte sadeleşiyor! Onlarca çiçekten oluşan gelin el buketleri, 2020 yılında yerini tek bir büyük çiçeğin olduğu ve birkaç tane küçük çiçekle süslenmiş gelin el buketlerine bırakıyor. Bu görsel şölen,artık daha sakin ve sade bir hal alıyor. Her yıl farklı bir konsepte ve mevsimde kusursuz hazırlanan bu gelin el çiçekleri artık daha pastel ve daha özgün bir görünüme giriyor. Uyum sağlamak ve beraber dizayn edilen diğer küçük çiçeklerle hoş bir görüntü vermek için tek bir çiçekle el buketine canlılık katılıyor. Kokuların ve uyumun oldukça ön planda olacağı bu yıl, gelin çiçekleri yeşilliklerle harmanlanıyor. Bahar ayları en popüler gelin çiçekleri arasında ilk sırayı laleler ve sümbüller almaktadır. Asilliğin simgesi lale ve sonsuz aşk anlamını taşıyan sümbüldür. Her çiçeğin bir rengi ve her rengin bir anlamı vardır. Aşkı anlatan kırmızı ve sadakati anlatan mor çoğunlukla gelin el çiçeklerinde bulunmaktadır. Yüz yıllardır değişmeyen bu simgeler ayrıca çiftlere uğur getirmektedir. Sizlerde kendi renginize ya da duygularınıza göre bir tasarım buket siparişi verebilir ve uğrunu yaşayabilirsiniz. Düğününüz için en mükemmel mevsimine göre seçim yapmak istiyorsanız fazla düşünmeden kısa bir araştırma sonrası alabilirsiniz. Gelinliğin beyazına uygun ve düğün konsepti ile uyumlu olan kırmızı gülün anlamı ise sevgidir. Gelin buketinin ortasına büyük kırmızı tek bir gül etrafına ise temiz duyguların ifadesi beyaz küçük güller dizdirerek harika bir gelin çiçeği yaptırabilirsiniz. Gelin el çiçekleri tasarım buketin içine konulan çiçeklerin ve tane sayısının çeşidine göre fiyat almaktadır. Şuan trend olan kırmızı ve beyaz güller bu konseptin en pahalı gelin eli buketidir. Söz ve nişanınızda gelen büyük demet çiçeklerinizi uygun koşullarda kurutursanız, düğün aşamasında onlardan bir gelin el çiçeği yapabilirsiniz. Bu şekilde hazırlanmış bir gelin el çiçeğinin anlamı çok daha farklı olacaktır. Unutmayın ki eğer bir şeyler emek harcayarak yapılıyorsa o zaman anlamı çok daha büyük olmaktadır.

BEYAZGÜL ÇİÇEKÇİLİK (Adana)
BEYAZGÜL ÇİÇEKÇİLİK (Adana)
Adana
Teklif Al Firmayı İncele ►
Nazlı Çiçekçilik (Adana / Seyhan)
Nazlı Çiçekçilik (Adana / Seyhan)
Adana
Teklif Al Firmayı İncele ►

Bir Yorum Yazın