Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 28 Şubat, 2020

Gelinlik Nasıl Saklanır?

  • 0
  • 3372
  • 0
  • 0

Gelinlik Nasıl Saklanır?

Bir gelinlik, her kadının hayatında sahip olduğu en özel kıyafettir ve her kadın çocuklarına, muhtemelen torunlarına da bu özel giysisini göstermek için sağlamak ister. Tüm dantel, dekoratif süs eşyaları, kumaşlar, renkler ve stiller ile düğünden sonra gelinliğini saklamanın yollarını öğrenmelisiniz. Hatta torununa kadar saklama yöntemlerini de öğrenebilirsiniz. Balayına çıkmadan önce, elbisenin nasıl kurulacağına karar verdiğinizden emin olun. Çünkü beklenen noktalar işlem sırasında belli bir süre sonra görünmeyebilir. Kuru temizleme şirketinin gelinlik hakkında bilgi sahibi olduğundan emin olun. Tecrübesiz bir kuru temizleme şirketi, elbisenin beyaz ve üst kumaşlarının hassasiyetini anlayamayacak ve giymesi kolaydır. Bundan sonra, gelinlik saklama yöntemi için iyi bir kuru temizleme şirketine teslim etmelisiniz. Gelinliklerinizi bir kutuda saklamayın. Zaman içinde, karton kutular gelinlik rengini değiştirebilir. Gelinlikleri orijinal kabuğunda tutmak en iyisidir, yoksa temiz bir bezle sararak tasarruf edebilirsiniz. Gelinliklerinizi çok nemli bir ortamdan uzak tutmalısınız. Elbisenizin gövdesinde ve / veya omuzlarında taş varsa, naylon gerginlikle kaplanması, bu taşların renk değişimini ve özellikle taşları tutan metallerde oksidasyon nedeniyle koyulaşma olasılığını azaltacaktır. Gelinliklerinizi en geç 6 ayda bir çıkartarak havalandırmanız gerekir. Sonuç olarak, bu özel gelinlik modeli, ilk satın alındığı zamanlar gibi tüm özelliklerle korunur.

Gelinlik Düğüne Kadar Nasıl Saklanır?

Düğün hazırlıkları bazen tatlı, bazen gergin dürtülerle doludur. Bu dürtüler, düğün gününüze kadar gerginlik ve stres ile karışır. Gelinlerin stres altında gelinlik seçmeleri zor olacağından, seçim veya terzilik işlemine düğünden 4 gün öncesine ve düğünden 4 gün öncesine kadar başlamak en iyisidir. Düğünün stresinden son iki güne kadar kilo vermek için bir yapınız varsa, ertelemek doğru olacaktır. Bu konuda, gelinliklerin düğüne kadar depolamaya hazır olmaları çok önemlidir. Asma yöntemlerini de öğrenerek gelinlik evde nasıl asılır sorularına yanıt bularak evinizde gelinliği himaye edebilirsiniz.

Bir Şirkette Veya Moda Evinde Gelinliği Saklama

Bir gelinlik, kadınların sahip olduğu en özel kıyafet ve torunları için saklamayı planlıyorlar. Bu elbisenin, düğün öncesi ve sonrasında süslemeler, kumaş ve şekilleriyle saklanmasına ve korunmasına özen gösterildi. Bir gelinliğin erken seçimi, son dakika gerginliklerinden kaçınmak için bir önlemdir, ancak düğünden önce bir gelinliğin nasıl korunacağı veya seçileceği ve hazırlanacağı sorusu ayrı bir konudur. Düğün öncesi bir elbiseyi satın aldığınız yerde saklamanın bir başka avantajı da kilo değişiklikleriyle ilgili sorunları gidermektir. Peki evde gelinlik nasıl saklanır?

Evde Gelinlik Saklama

Gelinliklerin alındığı yer, düğüne kadar veya başka bir şehirde evlilik gibi nedenlerle düğüne kadar saklamayı kabul etmiyorsa, gelinlikleri evde saklamak gerekebilir. Bu durumda, etekler yere değmeyecek ve hava vermeyecek şekilde gelinliklerin evde yüksek bir yere asılması gerekir. Dış etkenlerden zarar görmemesi için giysinin bir kılıf içine konması da gereklidir. Bu elbiseler genellikle üretici tarafından tedarik edilir. Gelinliklere düğün için verilmediği taktirde, elbette, gelinlik dekorasyonunun nasıl saklanacağına dikkat edilmeyecek, örneğin naylon, sentetik kumaşlar, örneğin, pamuklu kumaş veya selülozik malzemeler sağlamak için hava sağlama giysi kılıflarında saklanır. Düğünden sonra, asit içermeyen temiz, özel bir kağıda sarılarak veya keten örtülerin üzerinde yüksek yerlere asılarak ve periyodik olarak havalandırılarak uzun süre saklanabilir.

Gelinlik Saklama Kutusu

Bir gelinlik, tüm kadınların yaşamlarında sahip oldukları en önemli kıyafettir. Bu nedenle, satın alımdan düğün gününe ve düğün sonrası tüm süreç boyunca saklanmalıdır. Şu anda, gelin saklama kutuları sizin yardımınıza büyüyor. Gelini farklı boyut ve işlevlerde saklamak için birçok kutu elde edebilirsiniz. Bu kutuları satın alırken, gelinlik içindeyken nefes alabileceklerine dikkat etmeniz gerekir. Şeffaf bir kutu tercih edilirse, güneşin görünmeyeceği bir yerde saklanması gerekecektir. Bu kutular sayesinde ilk günkü gibi gelinliklerinizi uzun yıllar saklayabilirsiniz. Burada gelinlik vakumlama işlemi de uygulanabilir.

Gelinlik İçin Saklama Koşulları

Yıllarca süren araştırmaların sonucunda geleceğinizi yıllarca saklamak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Bu yazıda, depolama koşullarının ne olması gerektiği sorusuna kısaca cevap verdik. Gelinlik sonra düğünden kirli olacak. Bu yüzden kuru temizlemede ilk elden kıyafeti giymelisin. Temiz bir şekilde aldığınız gelinlikleriniz de örtülere hazır olacak. İlk gün gelinliği saklamak istiyorsanız, asitsiz kağıda arşiv kutularında veya bir durumda saklayabilirsiniz. Depolama sırasında, gelinliklerinizi düzenli aralıklarla havalandırmayı unutmayın. Kısacası, hayatınız boyunca dikkatlice bir gelinlik seçmeniz gerekecektir.

En Özel Günün Anıları

Gelinlik binlerce rüyalar ve hayatınızın en önemli gününde giydiğiniz kıyafetlerle birlikte alınır ... Bu günün her yerinde ve düğün gününde mutluluk anı taşıyan kıyafetler uzun süre saklanabilir uygun şartlar varsa, zaman. Gelinlikleri gizlemek için küçük ayrıntılara girmeden önce, ortak isimler hakkında konuşabilirsiniz. Esnekliklerini kaybetmemek için oda sıcaklığının çok sıcak veya çok soğuk tutulması tavsiye edilmeyen elbiseler için ideal olarak kabul edilir. Nemli bir ortam gelinlik için uygun sayılmaz. Kapalı odalar, gardıropta nem eksikliği ve gelinliklerin saklandığı odalar çok daha uzun bir servis ömrü için korunabilir. Gelinliklere zarar vermemek için, tozdan uzak alanların tercih edildiğine de dikkat çekilmiştir. Toz gelinliklerde aşınmaya neden olabilir. Uygun saklama koşulları nem, toz, yüksek veya çok düşük sıcaklıklar ve doğrudan güneş ışığı içermez. Güve ve tahta kalas olabilecek eski dolaplar ve sandıklar da düğün sonrasında saklama için için uygun değildir. Peki düğün günü için gelinlik nasıl saklanır?

Düğün Gününde Bir Gelinlik Nasıl Saklanır?

Sabahın erken saatlerinde düğün gününde gelin kuaföre gider. Düğün öncesi saç ve makyaj prova ettikten sonra, elbise kuaföre getirilebilir. O zamana kadar, gelinliklerin bir moda evinde, terzide veya evde saklanması uygun olabilir. Bir gelinin yakınlarından birine getirilmesi uygundur ve gelinin arabasında bekletmek kırışıklıklara neden olabilir. Riskten kaçınmak için yanınıza farklı gelinlik modelleri getirmeniz ve kuaföre giymeniz önerilir. Saç ve gelin makyajından sonra eve iade edilebilir veya kuaför ve terzi gibi giyinmiş olabilirler. Yalnız bir gelinlik giymek çok zordur ve moda evi uzmanlarının ve terzilerinin yardımı işi kolaylaştırır. Tabii ki, gelinlik düğünde çok lekelenmemiş olması önemlidir, ancak gelin bu nedenle garip hissediyorsa, özel bir günde gölgeye neden olabilir. Gelinlik, o kadar sakin bir ruhla düğünde giyildikten sonra havalandırma ile başlar.

Düğünden Sonra Gelinlikler Nasıl Saklanabilir?

Düğün öncesi muhafazanın yanı sıra düğün sonrası düğün kıyafetlerinin korunması da çok önemlidir. Yapılacak ilk şey gelinlikleri temizlemektir. Kuru temizleme, elbisenin depolanması için hazırlanmasına yardımcı olur. Gelinliklerin dibindeki kir ve kir lekelerinin yanı sıra, özellikle düğünlerde oluşan çim lekeleri, en kısa sürede kuru temizleme işlemine yol açan temizlik işlemi için önemlidir. Firmanın düğünden önce belirlenmesi ve yerlerin belirlenmesinden önce düğün günü yapılması önerilir. Kuru temizlemecilerin seçimi için deneyimlerinin istenmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Gelinliği saklarken etekleri yere değmeyecek pozisyonda tutulmalıdır. Böylece kumaş yapısı bozulmaz. Bir gelin yılda kaç gelinlik gerçekleştirdiğini, hangi temizlik ürünlerini kullandıklarını, ne kadar zaman kullandıklarını, manuel veya otomatik temizliği ve olası hasarlarda tazminat beklemelerini isteyebilir. Arkadaşlarınızın kullanacağı ve tercih ettikleri şirketleri seçerken öncelik vermeniz, gelinlik konusunda uzman olan temizleyicilerin seçilmesi, hassas kumaşların zarar görmemesini sağlar ve riski en aza indirir. Gelinlikçilerin ve terzilerin tavsiyeleri de dikkate alınır. Temizledikten sonra gelinliklerin özel kutularda saklanması önerilir. Düğün tabutları, asitsiz, rutubetsiz özel malzemelerden yapılmıştır ve müzelerdeki arşiv tabutları gelinlikler için kullanılabilir. Bu isim altında aranan gelinlik kutularını satın alabilirsiniz. Düğünden önce havada kullanılan organik malzemeden yapılmış kılıflar, düğünden sonra kullanıcılara yardımcı olmaktadır. Bir çanta ve kutu kullanırken, gelinlikleri zaman zaman havalandırmak gerekir. Sandıklarda depolanan gelinliklerin sabitlenebileceği ve sarı bir leke olduğu bilinmesine rağmen, havalandırılmayan kutularda ve kabuklarda aynı sorunlar ortaya çıkabilir. Güneş ışığının havalandırma alanlı muhafazalara ve çekmecelere düşmemesi önemlidir. Güneş ışığı kumaşa zarar verebilse de depolama malzemelerindeki şeffaf bölmeler bu riskten korunmalıdır. Güneş ışığı zamanla gelinlikleri sarı yapabilir. Evde kapak yoksa, beyaz bir sayfa kaydedebilirsiniz.

Gelinlik Aksesuarları Nasıl Saklanır?

Eldiven, peçe ve taç gibi aksesuarlar saklamadan önce temizlenir. Yıkama talimatlarını içeren aksesuarlar veya dikiş atölyesinin önerileri evde veya bir uzmanın ellerinde temizlenir. İyice kuruduktan sonra ütülenmeye ve depolanmaya hazırdır. Bir gelinlik kutusundan ayrıca bir peçe ve aksesuarlar da bulunabilir. Temizliği sağlamak için gümüş veya altın kron kuyumcular tarafından uzaklaştırılır. Parlak çiçeklerden ve düğün çiçeklerinden yapılan taçlara saç spreyi sıkılır ve duvara asılır. Bu işlem çiçeklerin çürümeden kurumasına yardımcı olur. Kuruduktan sonra, depolama uzun yıllar boyunca gerçekleştirilir.

Bir Yorum Yazın