Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Düğün Hizmetleri
  • 27 Nisan, 2023

Nikah Şekeri Seçimi Nasıl Yapılır?

  • 0
  • 688
  • 0
  • 0

Nikah Şekeri Seçimi Nasıl Yapılır?

Sevginizi, mutluluğunuzu dostlarınızla, yakınlarınızla paylaşarak onların huzurunda imzayı atacağınız güne az bir zaman kaldı. Hemen hemen her şey hazır, gelinlik, damatlık, düğün salonu aylar öncesinden tutuldu zaten. Kalabalık bir davetli topluluğu var, mevsim yaz, o yüzden kır düğünü mekanları daha uygun olduğu için nikah töreni için böyle bir mekanla anlaşma yaptınız. Diğer hazırlıklar da tamam ama artık nikah şekeri için de bir seçim yapmanız gerekiyor. O iş kolay demeyin, nikah şekeri deyip de geçmeyin Sizin ve müstakbel eşinizin zevkini yansıtacak, sevdikleriniz, davetliler tarafından beğenilecek, güzel bir anı olmalı seçtiğiniz. Aslında burada sizi yönlendirecek temel soru nikah şekeri neden verilir olacaktır. Bu soruya vereceğiniz cevaba göre de seçim yapacaksınız. Sizden bir anı olarak kalsın istiyorsunuz, sizi yansıtsın istiyorsunuz ve tabii en önemlisi de sizi bu mutlu gününüzde yalnız bırakmayan davetlilere de titizlikle, özenerek seçilmiş güzel bir teşekkür armağanı olsun istiyorsunuz. O halde düğünün diğer ayrıntıları gibi nikah şekeri seçimine de biraz zaman ayıracaksınız demektir bu. Ayrıntılara buyurun birlikte bakalım

Nikah Şekerleri Nikahınızdan Ne Kadar Önce Teslim Ediliyor?

Nikah şekerlerinin teslim gününü düğünden bir hafta önceye göre ayarlamakta yarar var. Özellikle nikah şekerinizde şeker, çikolata gibi ürünler yer alacaksa bu ürünlerin taze kalması, bozulmaması için bu süre önemli. Ama yine dikkat edilmesi gereken başka bir ayrıntı da 1 hafta önce teslim edilmesini isteseniz de düğünlerin en çok yapıldığı yaz mevsiminde siparişi son günlere, son haftalara bırakmamak da yarar var.

Nikaha Katılımcı Sayınız Artarsa Ek Nikah Şekeri Temin Edebiliyorlar mı?

Nikah şekeri anlaşması yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri katılımcı sayınızın artması durumunda firmanın son anda ek nikah şekeri temin edip edemeyeceğini mutlaka sormak. Peki, nikah şekeri kaç tane olmalı derseniz, düğün için çağırdığınız davetli sayısına göre değişir elbette. Ama davetle sayısıyla birebir aynı olmamalı tabii ki. Her ihtimale karşı davetli sayısından biraz daha fazla, sözgelimi 50 adet kadar sayıyı arttırarak sipariş verilmeli. Bu arada kendiniz ve aileniz için ayırmayı da unutmayın.

Nikah Şekeri Firmalarının Sunduğu İndirim ve Kampanyalar Neler?

Nikah şekeri firmaları zaman zaman indirim ve kampanyalar da yapmaktadır. Bu yüzden bu konuda araştırma yaparken aynı tür nikah şekeri ve hediyeliklerin farklı firmalardaki fiyatlarını incelemekte yarar var. Elbette firmanın tanınırlığı, kullanılan malzemenin kalitesi gibi ayrıntılar da fiyatları farklı kılacaktır, bunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Yine, alınan miktarın fazlalığı, siparişin verildiği tarih, internet indirimleri, belli miktarın üzerine kargo ödenmemesi gibi indirim ve kampanyalardan da yararlanabilirsiniz. Yine bu tür ürünlerin toplu satıldığı ve daha ekonomik olduğu alışveriş yerlerini araştırmanızda da yarar var.

Nikah Şekeri Özel Tasarımlarında Fiyat Değişiyor mu?

Klasik tasarımlara göre özel tasarımların fiyatı biraz daha yüksek olabiliyor. Özel tasarımda kullanılan malzemenin türü, kalitesi de fiyatı etkiliyor elbette. Standart nikah şekeri modelleri dışında sizin istediğiniz özel tasarımlar, malzeme tercihi fiyatı da yükseltecektir.

Nikah Şekeri Örneklerinde Neler Var?

Nikah şekeri içine ne konur sorusuna eskiden olsa tül içinde badem şekeri diye cevap verilirdi hemen. Oysa günümüzde bu konuda geniş bir ürün yelpazesi var. Adı nikah şekeri ama hediyelik kısmı, kalıcı olması düşüncesi daha ağırlıkta günümüzde. Klasik modeller dışında küçük saksılarda yer alan sukulent, kaktüs türü çiçekler, çiçek tohumlu kalemler, ağaç dikme sertifikaları, lavanta keseleri, şişeleri, mumluklar, nazar boncukları, minik fotoğraf çerçeveleri, anahtarlık, gelin-damat bibloları, küçük hasır sepetler, çiftlerin fotoğraflarının de yer aldığı magnet türleri , denizyıldızlarıyla süslenmiş şekerler, kuru çiçekler, genç çiftlerin adının ve nikah tarihinin yazılı olduğu küçük mücevher kutuları türü nikah şeker ve hediyeleri oldukça ilgi görüyor. Nikah şekeri ve hediyeliğin tasarımı dışında nikah şekeri yazıları da genç çiftlerin yakınları, sevdikleri için özel bir anlam taşıyor.

Nikah Şekeri Yapımında Hangi Tür Şeker Kullanılıyor?;

Geçmişten günümüze nikah şekeri yapımında en çok kullanılan şeker türü badem şekeri. Yıllarla birlikte draje halindeki şekerin çikolatalı, meyveli, vanilyalı, vb. türleri de çıktı ve beyaz, renkli görünümleriyle onlar da kullanılmaya başlandı. Geçmişte daha çok nikah şekeri tülü içine sarılan bu şekerler, lavanta, kurutulmuş kokulu çiçeklerle birlikte de hazırlanabiliyor.

Nikah şekeri Seçiminiz Davetli Kitlenize Hitap Ediyor mu?

Herkesi aynı anda mutlu, memnun etmek mümkün değil elbette ama düğün sahiplerinin yakınları, davetlilerin yaş ortalamasından beğenilerine kadar bazı ayrıntılar da dikkate alınır elbette nikah şekeri seçimi yapılırken. Sonuçta nikah şekeri biraz da bu mutlu gününüzde sizi yalnız bırakmadıkları için onlara teşekkür niteliğinde küçük bir anıdır. Orta ve yukarı yaşlar için daha klasik modeller, gençler için ise biraz daha zıpır, eğlenceli modelleri tercih edebilirsiniz. Nikah şekeri seçimi konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için yapacağınız en iyi şey nikah şekeri firmaları ile iletişime geçmek Tasarımdan fiyata kadar her türlü bilgiyi bu firmaların internet sayfalarında inceleyebilir, aralarında fiyat, tasarım yönünden karşılaştırmalar yaparak son kararınızı verebilirsiniz.

Kardelen Nikah Şekeri
İstanbul
Teklif Al Firmayı İncele ►

Bir Yorum Yazın