• Plastik Cerrahi ve Estetik Doktoru
  • 05 Ağustos, 2022

Meme Büyütme Ameliyatı ile Muhteşem Bir Görünüme Kavuşabilirsiniz

  • 0
  • 3916
  • 0
  • 0

Kadın bedeninin bütünüyle bakıldığı zaman bedeni tam anlamıyla görünümünü sağlayan en önemli yapı göğüs kısmında bulunan memedir. A ve E arasında beden hacmi bulunan ve 70 ile 110 arasında değişiklik gösteren göğüs kafesi çevresi, meme bedenini oluşturmaktadır. A beden hacmi alt sınır ve C beden hacmi üst sınırdır. B beden hacmi ideal meme hacmidir. A beden hacmi altında kalan meme büyütmeye aday olan beden hacmidir. Yapısal nedenlerden dolayı küçük memeler olabildiği gibi biri diğerinden daha küçük yani asimetrik yapıda memeler de olabilmektedir. Günümüzde bu durumun en bilinen ve en genel çözümü silikon protez yani bir diğer adıyla meme protezidir. Akla ilk gelen soru meme protezi nedir? Sorusu olmaktadır. Meme protezi hacmini kaybetmiş ya da küçük hacimli memelerin daha hacimli hale gelebilmesi için protez ya da silikon kullanılarak çok kolaylıkla uygulanabilen ve hatta neredeyse sıradan olmaya doğru giden bir estetik operasyonudur. Günümüzde sağlık konusunda ciddi rahatsızlıklar adına yazılmamış ilaçları dahi, bir uzman gözetiminde veya bilgisi olmadan kullanmamaktayız. Bu yüzden sağlık konusu içerisine giren ve ciddi derecede mühim olan meme protezi için de her zaman bilinçli davranıp alanında uzmanlaşmış olan plastik cerrahlara danışılması gerekmektedir. Ayrıca meme protezi ameliyatları her hastanın ihtiyacına ve kullanılması gereken malzemelere göre fiyat farkı göstermektedir. Bu yüzden uzmanlaşmış doktorlara danışılması her açıdan önem arz etmektedir.

Kimler Meme Büyütme Ameliyatı Yaptırabilir?

Meme büyütme ameliyatı, doğuştan küçük hacimli memelere sahip kişilere ya da iki meme arasında asimetri olan kişilere plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Böylece iki meme arasında doku benzerliği yakalanmış olur. Plastik cerrahlar hamilelik sonrası memede hacim kaybı olmasından kaynaklı meme büyütme ameliyatı hamilelik sonrası da yapıldığını ve isteğe bağlı, tıbbi bir zorunluluğu olmayan bir ameliyat olduğunu söylemektedir. 18 yaşından küçük bireylerin henüz vücut gelişimleri tamamlanmamış ve hâlihazırda gelişmeye devam ediyor olmasından kaynaklı meme büyütme ameliyatı yapılamamaktadır. Gebelik düşünen kişilerde gebelik sonrası meme büyütme ameliyatı önerilmektedir. Ayrıca sık kilo alıp veren ve emzirme döneminde olan kişiler için uzman doktorlar meme büyütme ameliyatı yapılmasını önermemektedir.

Göğüs silikonu, kadın ve doktor

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Nasıl Olur?

Göğüs büyütmek için tek çözüm ameliyat değildir. Göğüs büyütmek bir estetik operasyonudur ve ameliyatsız estetik de mümkün olmaktadır. Ameliyattan çekinen bireyler için ameliyat kesikleri olmadan ve meme içine silikon veya protez yerleştirilmeden de göğüs büyütmek mümkündür. Yağ transferi, dolgu maddesi enjektesi ve aquafilling küçük hacimli memelere, meme büyütme ameliyatı olmadan da hacim kazandırılabilmek için uygulanan işlemlerdir. İlk işlem olan yağ transferi, hastanın kendi vücudundan alınan yağların memelere enjekte edilmesiyle yapılan işlemdir. Bilindiği gibi dolgu maddeleri cilt için üretilmekle beraber göğüs için de dolgu malzemeleri üretilmektedir. Yağ transferinin haricinde dolgu maddesi enjektesi işlemi de meme büyütmenin başka bir yoludur. Alanında uzman plastik cerrah tarafından bir iğne içinde bulunan dolgu maddesi memenin belirli bölgelerine enjekte edilerek meme büyütme işlemi dolguyla yapılabilmektedir. Dolgu maddesi enjektesi işlemine benzer bir işlem olarak bilinen ve başka bir işlem olan aquafilling işlemi de göğüs büyütme işlemleri için tercih edilebilecek ameliyatsız bir uygulamadır. Aquafilling bir çeşit dolgu maddesi olmasının yanı sıra hyaluronik asit içeren bir jeldir. Enjekte edildiği yerde olumlu tepkimeler vererek yumuşak doku oluşturmakta ve göğüslere hacim kazandırmaktadır. Ancak Aquafilling işleminin uygulanamadığı durumlar bulunmaktadır. Hamile olan, emziren, alerjisi olan ve herhangi bir hastalık dolayısıyla ilaç tedavisi gören kişilere aquafilling işlemi uygulanamamaktadır. Genel anlamda ameliyatsız göğüs büyütme işlemlerinin her birinin yine sağlık konusu olduğu göz önünde bulundurulmalı ve alanında uzman doktorlara danışılmadan tabii ki yapılmamalıdır.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Meme büyütme ameliyatı, hastadan hastaya farklılık gösteren ve ameliyat sırasında kullanılması gereken malzemelerde değişiklik olacağından fiyat olarak da farklılık göstermektedir. Kullanılan malzemelerinin kalitesi, meme protezleri, silikon malzemelerinin kalitesi, hangi tip protez kullanılacağı ve işlemlerin hangi hastanede gerçekleştirileceği bakımından meme büyütme ameliyatı fiyatları değişkenlik göstermektedir. Silikon fiyatları, kullanılacak silikonun bedenlerine, kalitesine, markasına ve hangi tip protez kullanılacağı gibi durumlardan dolayı farklılık göstermektedir. O yüzden bu işlemlere hasta ve alanında uzman doktorun birebir görüşmesi sonucu karar kılınacağından, bu işlemler cerrahla görüşüldükten sonra cerrahtan ameliyata dair fiyat alınmaktadır.

Bir Yorum Yazın