• Yeme İçme Mekanları
  • 15 Haziran, 2022

İstanbul’un Tarihi Apartmanı Barnathan’dan Görkemli Lezzetler

  • 0
  • 5116
  • 0
  • 0

Yaklaşık 130 yıllık önemli bir geçmişe sahip olan Barnathan Apartmanı’nda hizmet veren Barnathan Brasserie, birbirinden lezzetli menüleriyle yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

1892 yılında inşa edilen Barnathan Apartmanı, Galata Kulesi manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Kısa süre önce aslına uygun olarak yeniden restore edilen tarihi yapı, günümüzde otel, restoran ve kafe olarak hizmet veriyor. İstanbul’un en önemli yapılarından olan tarihi apartman, Beyoğlu ilçesine bağlı Galata semtinde bulunan Tımarcı Sokak’ta müşterilerini ağırlıyor.

Eşsiz manzarası ve tarihi geçmişiyle büyüleyen İstanbul’un gözde noktaları arasında yer alan Barnathan Apartmanı, dışarıdan gelecek olan yerli ve yabancı turistlerin de uğrak yeri olmayı sürdürüyor. İstanbul lüks restoran listesinde üst sıralarda yer alan Barnathan Brasserie, zengin ve lezzetli menülerinin yanı sıra Galata manzarayla da müşterilerini kendine hayran bırakıyor.Canlı müzik eşliğinde misafirlerini konuk eden Barnathan Apartmanı, “Gözde İstanbul kahvaltı noktaları”, “En çok tercih edilen İstanbul öğle yemeği restoranı” ve “İstanbul akşam yemeği için en ünlü yer” şeklinde internet üzerinde araştırma yapan kullanıcıların da ilk dikkatini çeken konum olmayı sürdürüyor. Günde bin 200’ü aşkın ziyaretçiyi ağırlayan Barnathan Apartmanı, hem kahvaltı hem öğle yemeği hem de akşam yemeği saatlerinde yoğun ilgi görüyor.

Megakentin adıyla özdeşleşen İstanbul restoranları, İstanbul cafeleri, İstanbul lounge işletmelerini tek çatı altında birleştiren Barnathan Apartmanı, Beyoğlu’nun tarihi yapıları arasında merak uyandırmaya devam ediyor. Canlı müzik eşliğinde ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatan Barnathan Brasserie, eşsiz Galata Kulesi manzarasıyla ağırladığı misafirlerine adeta lezzet şöleni yaşatıyor.

Barnathan Apartmanı İstanbul’da Nerededir?

1892 yılında inşa edilen ve yaklaşık 130 yıllık büyük bir geçmişe sahip olan Barnathan Apartmanı, Beyoğlu ilçesine bağlı Galata semtinde bulunan Tımarcı Sokak’ta yer alıyor. Semtin önde gelen tarihi binaları arasında yer alan Barnathan Apartmanı, Galata Kulesi manzarasıyla her gün en az Galata Kulesi kadar ziyaretçi ağırlıyor. Kısa süre önce aslına uygun olarak restorasyonu tamamlanan tarihi yapı, birçok işletmeye ev sahipliği yaparak yeniden ziyarete açıldı. 1892 yılında Fransız Barnathan ailesi tarafından yaptırılan ve adını da mülk sahibi aileden alan tarihi apartman, 130 yıl sonra dahi Beyoğlu’nun nadide yapıları arasında yer almaya devam ediyor.Barnathan Apartmanı’nda Verilen Hizmetler Nelerdir?

Restorasyonu tamamlandıktan sonra hizmete açılan Barnathan Apartmanı; restoran, kafe, lounge ve bir butik otele ev sahipliği yapıyor. Canlı müzik eşliğinde ziyaretçilerini ağırlayan tarihi apartman, Galata Kulesi eşliğinde misafirlerine konaklama imkânı da sunuyor. Özellikle yerli ve yabancı turistlerin gözde noktası olan Barnathan Apartmanı’nda çoğu zaman boş yer almak mümkün olmuyor. Apartman içinde hizmet veren Barnathan Brasserie, zengin menüsü ve eşsiz lezzetleriyle her gün yüzlerce konuğu misafir ediyor. Günde bin 200’ü aşkın ziyaretçiyi ağırlayan tarihi yapı, kentin en gözde noktaları arasında yer alıyor. İstanbul lüks restoran işletmeleri arasında parmakla gösterilen isimlerden olan Barnathan Brasserie, canlı müzik ve Galata Kulesi manzarasıyla misafirlerini tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.Barnathan Apartmanı Menü Fiyatları

Barnathan Apartmanı’nda faaliyet gösteren Barnathan Brasserie’nin menü fiyatları da oldukça araştırılıyor. Kentin önde gelen lüks restoranları arasında yer alan Barnathan Brasserie, genellikle yerli ve yabancı turistlerin gözde noktası olarak biliniyor. Tarihi apartmanda sabah kahvaltısının maliyeti 74 liradan başlıyor, 220 liraya kadar değişiklik gösteriyor. Barnathan Apartmanı’nda Galata manzarası eşliğinde lezzetli bir serpme kahvaltının menü fiyatı ise 175 lira olarak dikkat çekiyor. Daha uygun maliyetlerle Barnathan Apartmanı’nın tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler için ise 55 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan tost ve yumurta çeşitleri de menü listesinde yer alıyor. Salata çeşitlerinin 95 liradan başladığı menüde burger ve wrap çeşitlerinin fiyatı ise 159 lira ile 189 lira arasında değişiyor. Bir diğer gözde tercihler arasında yer alan pizzaların fiyatı ise 115 lira ve 179 lira arasında farklılık gösteriyor. Barnathan Apartmanı’nda mantı keyfinin maliyeti 129 lira, spagettinin fiyatı ise 125 lira olarak dikkat çekiyor. Barnathan Brasserie’de birbirinden lezzetli balık çeşitleri de bulunuyor. Levrek ızgaranın fiyatı 290 lira olarak menü listesinde yer alırken, somon ızgaranın maliyeti ise 320 lira olarak ön plana çıkıyor.

Bir Yorum Yazın