• Güzellik
  • 27 Ocak, 2022

Yüz masaj Aleti İle Genç ve Parlak Bir Cilde Kavuşun

  • 0
  • 3992
  • 0
  • 0

Yüz Masaj Aletleri Cilt İçin Faydalı Mıdır?

Son yılların en gözde cilt bakım ürünleri olan yüz masaj aletleri, uzak doğu da eskilerden beri kullanılıyor olsa da biz popüler kültürün etkisiyle tanıdık. Herkesin dilinde olan yüz masaj aletlerinin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Hem cilt bakımı yapıyorlar hem de masaj yaparak cilde yenileyici bir enerji veriyorlar. Her cilde, her bütçeye göre ayrı ayrı yüzlerce ürün var. Yüz masaj aletleriyle yüz bakımı nasıl yapılır?

Masaj yapılan kadın, yüz masajı

Titreşimli Yüz Masaj aleti

Yüz masaj aletleri arasında en çok tercih edilen ürün olan titreşimli yüz masaj aleti, genellikle cildi temizlemek ve arındırmak için kullanılıyor. Bildiğimiz veya bilmediğimiz pek çok markanın kendi ürün yelpazesine eklediği ve kullanıcı memnuniyeti açısından en beğenilen ürünler arasında. Titreşimli yüz masaj aletlerini kullanmadan önce, cildinizi ılık su ile yıkamanız daha sonra, temizleme köpüğü veya jelle birlikte kullanılması gerekir. Uygulama yaparken sürdüğünüz köpüğü veya jeli dairesel hareketlerle masaj yaparak tüm cilde yaymanız gerekir. Tek bölgeye uzun süre uygulamamaya dikkat ediniz ki cildiniz tahriş olmasın. Peki bu titreşimli yüz masaj aletinin faydaları nelerdir?

Kullanımı oldukça basit ve zahmetsizdir.

Kan dolaşımını hızlandırır.

Gözenekleri gözle görülür şekilde azaltır.

Titreşimi sayesinde kas spazmı çözücüdür.

Kırışıklık ve gözaltı torbalarını azaltıcı etkiye sahiptir.

Ciltteki ölü hücreleri arındırır ve cildi derinlemesine temizler.

Cilde ışıltı ve canlılık kazandırır.

Cilt kreminiz, köpüğünüz veya losyonunuz ile kullandığınızda daha fazla etki gösterir.

Bakım yağı kadın yüz masajı

Jade Roller – Yeşim Taşı Masaj Aleti

Yeşim taşı masaj aleti, vücudunuzun pek çok böylesine uygulayabileceğiniz bir masaj aletidir. Doğal taşlardan olan yeşim taşının faydalarını yaşam koçları saymakla bitiremiyor. Bu faydalardan yararlanarak cilt sorunlarını gidermek için kullanılan masaj aleti, kan akışını hızlandırmak, cildi parlak ve ışıltılı bir görünüm kazandırma amaçlı kullanılıyor. Cildinizde sivilce oluşumlarını engellemek, kırışıklıkları açarak azaltmak, cilt serumlarının daha iyi emilmesini sağlayarak etkisini gösteriyor. Ancak aldığınız veya kullandığınız ürünün gerçekten yeşim taşı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bunu anlamanızın en iyi yolu üzerine limon sıkmaktır. Limon sıktığınız zaman rengi atıyor veya değişiyorsa, kullandığınız yeşim taşı sahtedir.

Jade roller kırışıklık tedavisini destekleyen bir doğal taş masaj aletidir. Yüzünüz dahil tüm vücudunuza masaj yapabilirsiniz. Temiz cildinize, krem veya serum sürdükten sonra silindiri döndürerek içeriden dışarıya doğru fazla baskı uygulamadan 3 kez sürdüğünüzde, cildinize gergin bir görünüm kazandırmayı hedefleyebilirsiniz. Sabah rutinleriniz de yeşim taşının soğukluğuyla cildinizde şişkinliği gidermek, akşamları günün yorgunluğunu atmak için kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce 15 dakika buzdolabında bekletirseniz daha fazla etkisini görürsünüz. Her kullanımdan sonra 10-15 dakika tuzlu suda bekleterek jade rollarin temizliğini yapabilirsiniz. Peki nedir bu yeşim taşının faydaları?

Anti-aging etkiye sahiptir.

Doğru hareketlerle yüzde ki şişkinliği azaltır.

Kırışıklıkları açarak azaltır.

Ciltteki kan akışını hızlandırır ve masaj uygulayarak kasları rahatlatır.

Cilt bakım kremlerinin etkinliğinin artmasına destek olur.

Cilde parlak ve canlı bir görünüm kazandırır.

Cilde esneklik kazandırır

Yeşim taşı; pembe kuvars ve beyaz kuvars gibi taş ve kristallerden oluştuğu için negatif enerjinin atılmasına ve enerjinizin dengelenmesi yardımcı olur.

Sadece yüzünüz için değil, vücudunuz içinde hem sıkılaşma hem güzelleşme hem de kilo verme için masaj yöntemleri bulunuyor. Henüz popüler olma yolunda ilerleyen, güzellik merkezlerine yavaş yavaş yayılan drenaj yöntemi. Drenaj yöntemi, lenf drenaj adıyla da anılıyor. Ödem şişkinlik, selülit ve daha fazlası için kullanılan bir masaj yöntemidir. Bu yöntem, lenf sıvısının anormal olan ve deri altında biriken ödemlerin vücuttan atılmasını sağlıyor. Bu sayede hücre ve dokulara besin taşınarak, vücudun yenilenmesi amaçlanıyor.

Kısacası vücudunuzdaki sıvı dengesini korumaya çalışıyor, ayrıca virüs ve bakterilere karşı cildiniz daha dirençli hale geliyor. Vücutta yağların yakılmasına yardımcı oluyor ve vücuttaki sinir ve gerginliği azaltıyor. Lenf drenaj yöntemi, cilt lekelerinde de etkisini gösterirken, adet döneminde ki gerginliği ve menopoz döneminde ki sıkıntıları azaltabiliyor. Vücudunuzun hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlayarak cildiniz de bir bariyer oluşturuyor. Hamilelik sonrası oluşan varis, çatlak ve leke problemlerinde de oldukça etkili olduğunu söyleniyor.

Bir Yorum Yazın