Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Astroloji
  • 07 Eylül, 2021

Nebahat Ersöz ile Merkür Retrosu

  • 0
  • 5963
  • 0
  • 0

Yükselen Koç Burcu

7 Eylül’de Başak burcunda altıncı evinizdeki yeni ay takip eden üç hafta boyunca çalışma ortamınızda, günlük rutinlerinizde, sağlık alanınızda veya evcil hayvanlarınızla ilgili ya da hizmet aldığınız yerlerle ilgili sıradanlığın dışında bir yenilik getirebilir. Başak burcunda 14 derece civarı, artı eksi beş derece gezegeniniz varsa veya açı alıyorsa etkiyi net olarak hissedebilirsiniz.

21 Eylül’de 27 derece Balık burcunda, sizin 12. evinizde Neptünyen bir dolunay olacak. Uzak yerlerle ilgili bir konunuz sonuçlanabilir. Bu izole bir dönemden çıkışı da ifade eder. Psikolojik olarak daha rahat bir sürece adım atıyorsunuz. Kapalı alanlar ve hastanelerle ilgili bir durumunuz varsa artık sonuçlanabilir. 27 Eylül’de Merkür yedinci evinizde gerileyecek ve 18 Ekim’e kadar geri harekette olacak. İkili her türlü iletişim trafiğinize dikkat edin. Geçmişten gelen, partneriniz veya ortak çalışmalar yaptığınız kişilerle ilgili çeşitli olasılıklar olabilir. Yani eskiden tanıdığınız kişiler tekrar karşınıza çıkabilir. Bozulan ikili ilişkilerinizi düzeltme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Yükselen Burcunu Hesapla

Yükselen Boğa Burcu

7 Eylül’de beşinci evinizdeki yeni ay, takip eden üç hafta boyunca, yeni aşk, hobi veya çocuklarla ilgili konular veya riskli yatırımlarla ilgili ani sürprizler, evliyseniz ani çocuk haberi getirebilir veya çocuk sahibi olma kararı verebilirsiniz.

21 Eylül’de 28 derece Balık burcunda 11. evinizde bir tamamlanma, final veya karar oluşabilir. Sosyal çevreniz, dernek, proje veya önemli planlarınız bu etki altında. Neptünyen bir dolunay ve sosyal çevreniz tarafından yanlış yönlendirilebilirsiniz. Süregelen bir projeniz ise sonuçlanabilir.

27 Eylül’de Merkür altıncı evinizde ve 18 Ekim’e kadar gerileyecek. Terazi burcunda 25 ila 10 derece arasında gezegeni olanlar daha çok etki alacak. Sağlığınız, günlük rutinleriniz veya hizmet aldığınız her türlü yer veya çalışma ortamınız alanlarında yarım kalan konularınız varsa karşınıza tekrar çıkabilir. Bunları tamamlamaya gayret edin. Fakat bahsettiğim konularda yeni başlangıçlara girmeyin, ufak tefek aksilikler yaşayabilirsiniz. Çalışma ortamınızda işler yavaş ilerleyebilir. 6 Ekim’e kadar altı gezegen retroda olacak. Hayatınızda birçok konuyu gözden geçirmeniz gerekebilir.

Yükselen İkizler Burcu

7 Eylül’de 4. Evinizde, ev, gayrimenkul veya aile büyüklerinizle ilgili ani yenilikler olabilir. Ani evlilik kararı da buna dahil. Bu etki 3 hafta boyunca aktif olacak. 14 derece civarı +/-5 derece Başak burcunda gezegeniniz varsa aslında bu yeni ayın etkisini net olarak hissedebilirsiniz. Akabinde 21 Eylül’de 28 derece Balık burcunda 10. evinizde, kariyer alanınızda toplumda nasıl bilindiğiniz alanında bir tamamlanma, final veya değişiklik yapmanız gereken gelişmeler yaşanabilir. Neptünyen bir dolunay ve kariyer ile sorumluluklarınızla alakalı yanıltıcı etkiler devrede. Kendinizi kandırma veya kandırılma etkisi verir Neptün. 27 Eylül’de Merkür, Terazi burcunda 5. evinizde 18 Ekim’e kadar gerileyecek. Aşk hayatınız varsa çocuklarınız, hobileriniz, spekülatif yatırımlarınız alanlarında yarım kalmış, düzenlemeniz gereken konular önünüze çıkabilir, yani yeni flörtler için uygun bir dönem değildir. Merkür gerilemesinde hayatınıza girenler, gerileme bitince hayatınızdan çıkacaktır. Merkür retrosu yeniliği sevmez, yarım kalanları tamamlamak ister. Eğer eski aşkınız tekrar hayatınıza girmek isterse onarım için uygun bir dönemdir ki Merkür retrosunda eski aşkların genelde karşınıza çıkma olasılığı yüksektir. Spekülatif yatırımlar 18 Ekim’e kadar uygun değildir. 10-25 derece arası Terazide gezegeniniz varsa veya Koç burcunda gezegeniniz varsa etkiyi çok daha fazla hissedersiniz.

Yükselen Yengeç Burcu

7 Eylül’de 14 derece Başak burcunda 3. evinizde bir yeni ay oluşacak. Takip eden 3 hafta boyunca zihinsel yeni bir durum oluşabilir. Kısa seyahatler, kardeşler, yakın akrabalarınız veya arkadaşlarınız ile bağlantılı yenilikler yaşayabilirsiniz. İletişimsel yeni bir girişim veya kurs söz konusu olabilir. Ani ve sürprizli şekilde oluşabilir, çünkü Uranusyen bir yeni ay. 14 derece +/-5 derece civarı Başak burcunda gezegeniniz varsa etki daha net hissedilir. Akabinde 21 Eylül’de 28 derece Balık burcunda, uzaklarla bağlantılı konular, uluslararası işler, eğitim, inançlarla ilgili konular veya parterinizin kardeşi ile alakalı konular gündeminizde olabilir. Neptünyen bir dolunay olması sebebiyle yanıltıcı etkiler devrede, tamamlanma, sonlanma ya da aydınlığa kavuşma enerjisi vardır. Yani değişim için final gereklidir. 27 Eylül’de 25 derece Terazi burcunda 4. evinizde Merkür gerileyecek. Aile, taşınmaz mallarınız ve ev ile ilgili konularda aksaklıklar olabilir. Eğer taşınma planınız varsa 18 Ekim’e kadar tavsiye etmiyorum. Bu konularda yarım kalan işleriniz önünüze çıkabilir, tamamlayabilirsiniz. 10-25 derece Terazi veya Koç burçlarında gezegenleriniz varsa bu konular gündeminizi daha çok meşgul eder.

Yükselen Aslan Burcu

7 Eylül’de 14 derece Başak burcunda 2. evinizde Üranüsyen bir yeni ay olacak. Kendi kazanç alanlarınızı aktifleştirmeniz için fırsat ve sürprizli bir süreç. Kendinize ait özel şeyler almayı planlayabilir ve yeni para kazanma kaynağı yakalayabilirsiniz. 21 Eylül’de 25 derece Balık’ta 8. evinizdeki dolunay dışarıdan gelen para kaynakları alanında veya varsa ödemeleriniz anlamında bir sonlanma, tamamlanma oluşturabilir. Finansal gündeminiz yoğun olabilir. Bu dolunayda yanıltıcı etkiler mevcut, dikkatli olmanızda fayda var. Cerrahi bir durumunuz varsa +/-3 gün karar vermeyin, puslu bir enerji devrede. 28 derece civarında Balık’ta gezegeniniz varsa etki daha fazla hissedilir. Satın alacağınız bir şey varsa çok daha dikkatli olun. 27 Ekim’de Merkür 3. evinizde ve 18 Ekim’e kadar geri gidiyor olacak. Terazi burcunda 10-25 derece civarı gezegeniniz varsa etkiyi daha çok hissedersiniz. Yeni anlaşma yapmamanızı ve araç almamanızı 18 Ekim’e kadar özellikle tavsiye ediyorum. Bu süreçte yarım kalan konularınız varsa, iletişimsel konularda veya kardeşiniz, yakın arkadaşınız, komşunuzla bir tartışmanız olduysa onarmak için iyi bir süreç. Aynı zamanda bu kişilerle aranızda Merkür’ün yavaşlamasından dolayı iletişimsel sorunlar olabilir, fakat bunun geçici olduğunu biliniz. Fakat eskiden beri planladığınız araç alma veya kursa yazılma planlarınız varsa bunları gerçekleştirebilirsiniz.

Yükselen Başak Burcu

7 Eylül’de sizin burcunuzda bir yeni ay olacak. Sizin için önemli bir ay. 14 derecede gerçekleşiyor. 3 hafta boyunca kendinizle ilgili her türlü konuda, özellikle de dış görünüşünüz veya dışarıya sergilediğiniz tavırlarınıza yönelik ani, sıra dışı yenilikler yapmanız mümkün. Sürpriz durumlar gerçekleşebilir. Bu ay kendinizle fazlasıyla meşgul olabilirsiniz. 21 Eylül’de Balık burcunda, tam karşıt evinizde eski partner, danışmanlıklar, anlaşmalar alanında bir dolunay olacak. Etki +/-3 gün sürer. Bu alanlarda final, tamamlanmalar olabilir. Bu konularda bazı şeyleri değiştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Neptünyen flu bir enerji, yanılgılara dikkat etmenizi öneririm. Akabinde 27 Eylül’de Terazi burcunda, 2. evinizde Merkür geri gitmeye başlayacak. Kendi kazanç kaynaklarınızda bazı aksaklıklar yaşanabilir. Yeni kaynak yaratmak için 18 Ekim’e kadar yeni adım atmayın. Eski konular karşınıza çıkarsa değerlendirebilirsiniz. Alım-satım konularında dikkatli olun. Önceden gelen bir konuysa sonuca kavuşturabilirsiniz.

Yükselen Terazi Burcu

7 Eylül’de 14 derece Başak burcunda, sizin 12. evinizde bir yeni ay oluşacak. Eğer izole ve kapalı alandaysanız artık yenilik oluşabilir. Arka planda yapacağınız ani sıra dışı konular gelişebilir. Etki üç hafta sürebilir. Sağlığınız, çalışma ortamınız, günlük rutinleriniz, hizmet aldığınız yerler alanınızda bir final veya değişiklik kararı veya aydınlanma söz konusu olabilir. 21 Eylül, artı eksi üç gün civarı Neptünyen bir dolunay olacak. Kendi kendinizi yanıltmamaya veya size hizmet veren her türlü alanlarda ya da sağlık alanında belirsiz veya yanıltıcı etkilere dikkat edin. Evcil hayvanınız gündem yaratabilir. İş ortamınızdaki kişiler tarafından yanıltılma ihtimali olabilir. Kötü alışkanlıklarınız varsa bırakmaya yönelik güçlü bir enerji mevcut ve günlük rutinlerinizde artık değiştirmeniz gereken durumların farkına varmanız olasıdır. Merkür 27 Eylül’den 18 Ekim’e kadar burcunuzda gerileyecek. Kişisel her türlü konulara dikkat etmeniz gerekir. Estetik, iletişim, sözleşme gibi alanlarda yeni adım atmayın. Dış görünüşünüzle ilgili önceden bir plan yaptıysanız ve bu sürede karşınıza çıkıyorsa tamamlayabilirsiniz.

Yükselen Akrep Burcu

7 Eylül’de ve takip eden üç hafta boyunca 11. eviniz aktifleşiyor. Yeni bir sosyal çevreye veya derneğe katılabilirsiniz. Kariyerinizden ani bir para girişi olabilir. Uranüs eş, partner, ortaklıklar ve dava alanından destek açısı alıyor, sürpriz durumlar gerçekleşebilir. 14 derece civarı Başak burcunda gezegeniniz varsa etki net olarak hissedilir. 21 Eylül’de 25 derece Balık burcunda 5. evinizde Neptünyen dolunay olacak. Varsa çocuklarınız, hobileriniz veya aşk konularında bir final, tamamlanma veya değişmesi gereken bazı durumların olduğunu gösterir. Eğer yol alacaksanız burada bir değişim veya tamamlanma gerekebilir. Neptün yanıltıcı, olduğunu sanma veya kandırılma etkisi yaratabilir. Flue, önü gözükmeyen belirsiz durumları netleştirmeniz veya harekete geçmeniz gerekecektir. Çocuklarınızla ilgili kararlarınızda gerçekçi davranın. 27 Eylül’de Merkür 12. evinizde, yani çok fazla kontrol edemediğiniz bir alanda gerileyecek. Terazi burcunda oluşundan dolayı, diplomatik konularda gizli konularınız varsa Merkür aksaklıklar çıkarabilir. Dikkatli olmanızda fayda var. Fakat geçmişte yarım kalmış konularınız varsa tamamlayabilirsiniz. Bilinçaltınızın çok aktif olacağı ve içinizden konuşacağınız bir ay olabilir. Uzaklarla bağlantılı konularda bir sonuç oluşabilir. 18 Ekim’e kadar yarım kalan diplomatik işlerinizi tamamlamaya çalışın.

Yükselen Yay Burcu

7 Eylül’de Başak burcunda oluşacak olan yeni ay, kariyer ve toplumda nasıl göründüğünüz alanınızda. Yeni aya Uranüs’ün güzel bir açısı var. Çalışma ortamınız veya kariyerinizle alakalı sürpriz gelişmelere açık bir dönem, takip eden 2-3 hafta süresince. Eğer kariyerinizle alakalı bir yenilik planlıyorsanız 9 Eylül gibi harekete geçebilirsiniz. 21 Eylül’de Balık burcunda gerçekleşecek dolunay sizin aile alanınızda oluşuyor ve Neptünyen bir dolunay, artı eksi 3 gün civarında. Aileniz, eviniz, babanız, taşınmaz gayrimenkulleriniz ile alakalı sonuçlanmalar, tamamlanmalar, bir final gerektiren durumlar oluşabilir. Alınabilecek yanlış kararlardan kaçınmanızı tavsiye ederim. Belirsizlik içeren konularda sonuç odaklı hareket etmek yerine dolunay enerjisinin geçmesini bekleyin. Aile içinde çok fazla aldığınız sorumluluklarda bir rahatlama olabilir ve siz biraz daha eğitiminize ve kariyerinize odaklanabilirsiniz. 27 Eylül itibariyle Merkür, 11. evinizde geri gitmeye başlayacak. 18 Ekim’e kadar sosyal çevrenizde, hayat planlarınızda, yarım kalan konularınız varsa tamamlamak için karşınıza fırsatlar çıkabilir, fark etmeye çalışın. Bu süreci hazırlık zamanı olarak düşünün ve yeni planlara girişmeyin. Eski arkadaşlarınızla alakalı konular tekrar gündeminize gelebilir ve arada kırgınlıklar varsa onarmak için ideal bir süreç. Sizi mutlu eden hobilerinize biraz daha fazla odaklanın.

Yükselen Oğlak Burcu

7 Eylül’de Başak burcunda, 9. evinizdeki yeni ay Uranüs etkili. Takip eden 3 hafta boyunca sürpriz gelişmelere açık bir enerji. Özellikle medya, yayıncılık, ticaret, yüksek eğitim, hukuksal konular, uzun seyahatler ile alakalı bir yenilik olabilir. Haritanızda Başak burcunda bir gezegeniniz varsa çok daha etkili olacaktır. 9 Eylül itibariyle bu konularda yeniliğe adım atabilirsiniz.

21 Eylül’de 3. evinizdeki dolunay artı/-3 gün etkili. Kardeşleriniz, en yakın çevreniz, girişimleriniz, kısa seyahatleriniz, araç, kurslar, fikirleriniz alanında yenilik için bir tamamlanma enerjisini anlatıyor. Bu konularda bir final, bir konunun aydınlığa kavuşması söz konusu olabilir. Neptünyen bir dolunay, bu sebeple kendinizi yanıltmamaya, yanlış kararlar almamaya veya kandırılmamaya özen gösterin. Evrak işlerinize artı eksi 3 gün dikkat edin. Merkür 27 Eylül itibariyle kariyer alanınızda geri gitmeye başlayacak. Bu alanlarda yarım ve sürüncemede kalan konular karşınıza çıkabilir, tamamlamaya çalışın. Ancak kariyer ve iş bağlantılı hiç planda olmayan yeniliklere 18 Ekim’e kadar başlamayın. Retro yenilik için uygun değildir. Haritanızda 10-25 derece arası Terazi burcunda gezegeniniz varsa etkiyi net olarak hissedersiniz. Bu ay 6 gezegen geri gidiyor olacak. 18 Ekim’e kadar radikal kararlar almamanızı öneririm. Kariyerinizde beyin fırtınası için uygun bir süreç.

Yükselen Kova Burcu

7 Eylül’de 14 derece Başak burcunda 8. evinizdeki yeni dolunay, vergi, SSK gibi veya başka ödemeler, ortaktan, eşten, kurumlardan gelen paralar alanınızı tetikliyor. Uranüs’ün iyi açısı sebebiyle belirttiğim alanlarda ani, sürpriz gelişmelere açık bir süreç, 3 hafta boyunca. Kredi başvurunuz varsa onaylanabilir. Bir borcunuzu kapatma fırsatı yakalayabilirsiniz. 21 Eylül’de 2. evinizde bir dolunay oluşacak. Kişisel kazancınız, size ait her türlü özel eşya alım satım konuları gündeminizde olabilir. Bu dolunay Neptün etkili, bu sebeple varsayımlarla hareket etmeyin. 19-23 Eylül arasında bu konularda karar almayın.

27 Eylül itibariyle Merkür, uluslararası bağlantılar, medya, yayıncılık, uzun seyahatler, eğitim ve hukuksal konular alanınızda ve 18 Ekim’e kadar geri gidiyor olacak. Yarım kalan konularınızı tamamlama fırsatları yakalayabilirsiniz. Bu alanlarda bir yenilik yapmamanızı tavsiye ederim. 18 Ekim’e kadar düzenlemeler, planlar ve tamamlamalar yapabilirsiniz. Terazi burcunda 10-25 derece arasında gezegeniniz varsa etki çok daha net hissedilir. Bu ay 6 gezegen geri gidiyor olacak, özellikle 18 Ekim’e kadar büyük yatırımlardan kaçının.

Yükselen Balık Burcu

7 Eylül’de Başak burcunda 7. evinizdeki yeni ay Uranüsyen olmasından dolayı, eşiniz ve başkaları ile yapacağınız her türlü ani ve yeni başlangıçları simgeliyor. Bekarsanız ani ve yeni bir ilişkiyi de gösterir. Üç hafta boyunca etki edecek. Yeni anlaşmalar, eşinizle bağlantılı yeni başlangıçlar için ideal bir ay. Uranüs üçüncü evinizden açı alıyor. İletişimsel ve kontratlarla bağlantılı bir yenilik olabilir. Eğer Başak burcunda 14 derece civarı yani artı eksi 5 derece civarı gezegeniniz varsa etki net bir şekilde hissedilir.

21 Eylül’e gelirsek, 28 derece kendi burcunuzda yani Balık burcunda bir dolunay oluşacak. Dış görünüşünüz, tavırlarınız ve kendinizi ifade etme biçiminizle alakalı alacağınız bazı kararlar olabilir. Neptünyen bir dolunay. Gerçek dışı durumlardan uzak durun. Tam karşıt eviniz, başkalarını ve partner evini simgeler. İkili ilişkilerde belirsiz konuşmalar ve tavırlardan kaçının. Merkür 27 Eylül’de 8. evinizde geriye gidecek, 18 Ekim’e kadar. Eşten, ortaklardan, kurumlardan gelen paralar ve ödemeler alanında yepyeni bir girişimden kaçının. Fakat eğer daha önce bu alanlarda planlar oluşturduysanız bu konularda tamamlamanız gereken şeyleriniz varsa çok uygun bir süreç. 10-25 arası Terazi burcunda bir gezegeniniz varsa etkiyi çok hissedersiniz. Dışarıdan gelebilecek para kaynakları için tamamlayacağınız konular 18 Ekim itibariyle daha rahat ilerleyecektir. Bu ay başkalarıyla ikili ilişkileriniz her türlü aktif olacak gibi gözüküyor.

Bir Yorum Yazın