Gram Altın

Alış: 2225.2903

Satış: 2225.8003

Çeyrek Altın

Alış: 3605.8903

Satış: 3667.4003

  • Astroloji
  • 04 Ekim, 2021

Nebahat Ersöz'den Ekim Ayı Burç Yorumları

  • 0
  • 7360
  • 0
  • 0

Merhabalar sevgili astroloji severler,

Öncelikle belirtmek isterim ki, geçtiğimiz ay sonunda başlayan Merkür Retro’sunun etkileri Ekim ayının sonlarına dek devam edecek. Ancak Retro’ya kısaca değineceğim, çünkü etkilerinden zaten Eylül ayı yazımda bahsetmiştim. Bu sebeple Eylül ayı yorumlarına tekrar göz atarak Merkür Retro’sunun etkileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu analizlerin genel yorumlar olduğunu ve haritanızda yer alan bazı açıların olumlu ya da olumsuz yönde etki edebileceğini lütfen unutmayın. Mümkün olduğunca konu başlıklarını fazla tutmaya çalışıyorum. Lütfen yaşadığınız olaylara göre bahsettiğim konuları ele alınız.

Yükselen Burcunu Hesapla

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR

Öncelikle bu ay, en çok ikili ilişkilerinize dikkat etmeniz gerektiğini ifade etmeliyim. Ortaklıklarınız varsa dengede olmaya çalışın. 18 Ekim’den sonra birçok gezegenin Retro’dan çıkmasıyla birlikte hayat daha hızlı akacak. Tam da sizin sevdiğiniz gibi. 20 Ekim’deki Koç dolunayı sizi birebir ilgilendiriyor. Bir karar aşamasında olabilirsiniz. 6 Ekim’deki Terazi dolunayı, ikili ilişkilerde, ortaklıklarda veya varsa davalarla ilgili konularda yeni bir gelişme yaşatabilir. Veya size yeni bir adım atma isteği verebilir. Ancak uygulamaya geçmek için 10 Ekim civarını bekleseniz iyi olur. Verdiğiniz kararların ya da hayatınızda oluşan yeniliklerin görünür hale gelmesi, sonuçlanması, ayın 20’sindeki dolunay civarı olabilir. Ay sonuna doğru sosyal çevre alanında genişleme fırsatları yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerden gelen kazanımlarda da artışlar yaşanabilir. Büyük hayat planları içinde olabilirsiniz.27 Ekimde Güneş Neptün karesi var uzak yerlerle bağlantılı konularda ikili ilişkilerinize dikkat edin dağılma, aldanma enerjisi mevcut net olun.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR

Ekim ayı boyunca sağlığınız, çalışma ortamınız ve günlük rutinlerinizde yoğun bir gündeminiz olabilir. Ay boyunca Retro’nun etkileri devam edecek. Bu alanlarda eksiklerinizi tamamlamaya çalışın. İş başvurularınız kabul olabilir ancak sözleşmelere çok dikkat edin. 6 Ekim size yeni iş fırsatları yaratabilir. Farkındalığınızı yüksek tutun ve sağlığınıza dikkat edin. Ay ortasına doğru birçok gezegen Retro’dan çıkıyor hareketlilik artık hayatınızın her alanında başlayabilir. Bir atılım planlıyorsanız 18 Ekim’i bekleyin lütfen. 20 Ekim’deki dolunay sizin ruhsal ve bedensel sağlığınıza dikkat çekiyor. Aynı zamanda kontrol edemediğiniz konularda bir sonlanma veya aydınlanma yaratabilir. Güneşin Akrep burcuna geçmesiyle birlikte her türlü ikili ilişkilerinizde 23 Ekim itibariyle bir derinlik getirebilir. 27 Ekim civarı Güneş Venüs karesi sebebiyle hayal kırıklıklarına olanak sağlamayın, gerçekçi olun. İkili ilişkilerde aldanma enerjisi yüksek.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Ekim ayı sizin için gerçekten çok önemli, çünkü yönetici gezegeniniz Retro’da. Aşk ilişkileriniz, hobileriniz, çocuklarınız Eylül ayından beri gündem olmaya devam edecek. Geçmiş ilişkileriniz yine karşınıza çıkabilir. Terazi, ikili ilişkileri vurgular. Bu sebeple bu konularda farkındalık istiyor demektir. Bu dönemi farkındalık için değerlendirin. Retro döneminde yapılandırma yapamadığınız her türlü ikili ilişkilerinizde eskiye şans verirseniz yine bir Retro döneminde sorunlar çıkabilir. 6 Ekim itibariyle aynı konularda yarım kalan işlerinizi tamamlama fırsatları oldukça fazla. Çünkü Retro alanında bir yeni ay oluşuyor. Yeniliğe yer açmayın, var olan konuları güçlendirin. Ay sonuna doğru sosyal çevreniz ve hayat planlarınız alanında bir sonlanma, aydınlanma veya sonuca yönelme eğilimi olabilir. Yeni ay Koç burcunda olduğu için ani gelişmeler olabilir. Bir arkadaşınızı hayatınızdan çıkarma olasılığınız yüksek. Ancak fevri hareket etmeyiniz. Ekim ortasında birçok gezegen Retro’dan çıkıyor, hayat daha hızlı akmaya başlayacak. Kuzey ay düğümü kendinize yönelmeniz gerektiğini, ikizlerden çıkmadan önce daha fazla vurgulayacak.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER

Retro’nun etkilerini 27 Eylül itibariyle hissetmeye başlamış olabilirsiniz. Aile, yerleşim ve ev konularında çözmeniz gereken nedir, onlara odaklanın. Aksiliklere odaklanmak yerine “neleri tamir edebilirim” diye düşünün. Eskiye ait konularınızda 6 Ekim’de fırsatlar çıkabilir, değerlendirmeye bakın. Aile kurma planlarınız varsa bir tamamlanma enerjisi mevcut. Eskiden almayı planladığınız bir ev varsa veya taşınmak istiyorsanız bu durumlar tekrar gündeme gelebilir. Ay sonuna doğru Güneşin Akrep burcuna geçmesiyle birlikte aşk, hobiler varsa çocuklarınız ile alakalı konular veya yatırımlar alanında destekleyici etkiler mevcut, değerlendirin. 20 Ekim’de Koç burcundaki dolunay, kariyer alanınızda, hayatınızdaki otorite konumundaki kişiler alanında oluşacak. Bu sebeple fevri kararlar almamaya çalışın. Aile ve kariyer hattınız bu ay çok ön planda gibi görünüyor. Beklediğiniz bir iş haberi varsa ay sonuna doğru netleşmesi olasıdır. Yenilikler ve finaller yaşamanız olasılığı yüksek. Terazi Koç akslarında olan bu hareketler, aslında uyum ve denge içinde yaşamayı ve dengeleri koruyarak uzlaşmacı yapıyla ilerlemeyi ifade eder.27 Ekim civarı ikili ilişkilere ekstra dikkat edin.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR

Yakın çevreniz, iletişiminiz, aldığınız veya verdiğiniz kurslarda eksik olan nedir bunlara odaklanmak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü Retro, bu alana vurgu yapıyor olacak, Eylül ayının sonundan Ekim sonlarına dek. Kardeşlerinizin, akrabalarınızın gündemleri sizi de meşgul edebilir. Alım-satım için ayın 18’inden önce uygun bir dönem değil. İletişim trafiğinize dikkat edin ve herhangi bir belgeye imza atmamaya gayret edin. 6 Ekim’de yine bu alanlarınızda bir yenilik enerjisi olacak. Ancak yenilik için ayın 20’si civarı adım atabilirsiniz. Ay sonuna doğru uzak yerler, hukuksal konular, yüksek eğitim veya ticari ilişkilerinizde bir final, aydınlanma veya ani karar alma süreci yaşanabilir. Fevri adımlar atmamaya gayret edin. Zira koç enerjisi acelecilik verir. 23 Ekim’den sonra Güneşin Akrep burcuna geçmesiyle birlikte aile gündeminiz odakta olabilir. Retro’da olan bütün gezegenler ayın 20’si civarı düz hareketine geçiş yapıyor olacak. Dolayısıyla hayatınızın hızlandığını fark edeceksiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER

Retro sebebiyle bu ay sizin için oldukça önemli. İkili ilişkilerde Terazi enerjisinde olmanız gerekli ve tam olarak dengede kalabilmeyi sağlamalısınız. Her türlü ortaklık, özel veya aile ilişkilerinde… Eskiye dair konuları gözden geçirmeye ve yapılması gerekeni yapmaya çalışın. 6 Ekim’de Retro’ya eşlik eden yeni ay yine aynı alanda ve burada bir vurgu var. Yeni konular için değil, eski konularınızı aydınlatma alanında efor sarf edin. Ay sonunda ‘her türlü ikili ilişkiler’ alanınızda dolunay oluşacak. Final, aydınlığa kavuşma veya bir şeyleri sonlandırma kararı alabilirsiniz. Koç enerjisi acelecilik getirebileceği için fevri olmamaya çalışın. 22 Ekim itibariyle Güneşin Akrep burcuna geçmesiyle birlikte ‘kişisel gelirleriniz’ odak noktanız olabilir, dolayısıyla harcamalarınız artabilir. Daha tutumlu davranma dönemi olabilir. Gelirlerinizde ve harcamalarınızda detaylı planlar gerekebilir. 27 Ekim civarı Güneş Venüs karesi ikili ilişkilere ekstra dikkat edin yanılgı ve dağılma enerjisi mevcut. Para kazanma yöntemlerinizde daha hırslı olma enerjisi mevcut olabilir. Bu konularda analizlerinizi gerçekçi yapmaya çalışın.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER

Eylül sonundan itibaren Retro’nun etkilerini hissetmeye başlamış olabilirsiniz. Ekim’in 18’ine kadar adapte olmakta zorlanabilirsiniz. Bilinçaltınızdakilerin ortaya çıkabileceği bir dönem. Gizli işler, gizli konular gündemde olabilir. 20 Ekim civarı dolunay etkisiyle çalışma ortamınızda bir durumun sonuna geldiğinizi düşünebilir ve final yaşayabilirsiniz. Günlük rutinlerinizde ani kararlar olabilir ve sağlık konularınızla ilgili bir gündemin aydınlığa kavuşması gerçekleşebilir. 22 Ekim itibariyle güneş, Akrep burcuna geçiyor. Kendinizi çok daha rahat ifade edebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz, yani parlayacağınız bir süreç… Zaten 20 Ekim’de Retro’da olan tüm gezegenler düz hareketine dönüyor, yani hayatınız hızlanacak. Kasım ayının sonuna kadar kendinizi gösterme fırsatınız oldukça yüksek olacak.

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR

Retro’nun etkileri ay geneli; sosyal çevreniz ve hayat planlarınız alanında sınamaya ve yolunda gitmeyen ikili ilişkilere odaklandırıp yapılandırma isteyecek. Eski arkadaşlarınızla bir araya gelme fırsatları oluşturabilir ve pek tabi kurumsal konularda bir düzenleme gerektirebilir. Yine 6 Ekim’deki yeni ay bu alanda oluşuyor. Anlamalısınız ki bu konularda bir vurgu var ve dolayısıyla yarım kalan konuları düzenleme fırsatı oldukça yüksek. Mücadele etmeniz gereken konular olacak. Dengede olmaya çalışın. Ani karar enerjisi mevcut, bu yüzden çok yönlü düşünmeye çalışın. 23 Ekim’de güneş, akrep burcuna geçiyor. Bu; biraz inzivaya çekilmeniz ve yaşam enerjinizin içe dönük olabileceğini veya kontrolünüz dışındaki konularınızın aydınlatılma ihtiyacını gösterebilir. 27 Ekim’de Güneş Venüs karesi var. Her türlü ikili ilişkilerinizde yanılgılara, belirsizliklere dikkat edin ve hayal kırıklığı yaşamamak adına kendinizi en iyi şekilde ifade etmeye çalışın. Ay sonuna doğru Retro gezegenler düz seyrine dönecek ve artık sizin için çok daha rahat akışların olduğu süreç başlıyor olacak.22 Ekimde Güneşin Akrep burcuna geçmesi ile birlikte çözümlemesi zor konularınızın aydınlığa kavuşması ve bilinç, altınızın yenilenmesi gerçekleşebilir. Ve sizin döneminizin başlamasına 1 ay gibi bir süreç kaldı etkilerini kasım ortasında hissetmeye başlayacaksınız.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR

Retro, Eylül sonu ile beraber 18 Ekim’e kadar kariyer alanınızda. Bu demektir ki kariyerinizde bir revize, tamamlama çalışmaları yapmalısınız. Aksilikler yaşayabilirsiniz. Fakat bunun bir sebebi var. Bunu unutmayın ve aksiliklere değil de bu dönemde yanlış giden konuları fark edip onarmaya bakın. Üst konumda olan kişilerle iletişim trafiğinize Ekim boyunca ekstra dikkat edin. 6 Ekim’de yine kariyer alanınızda oluşan yeni ay, eski iş bağlantılarınızı önünüze getirebilecek bir enerji sergileyecek. Bağlantılarınızı kuvvetlendirmenizde fayda var. Sözleşmelerde, maillerinizde, teknolojik aletlerinizde sıkıntılar yaşamamak adına ekstra dikkatli olunuz. 18 Ekim’e kadar yeni bir anlaşma yapmayın. Var olan, eskiden planladığınız her türlü çalışmaya başlayabilirsiniz. 20 Ekim’de çok sert bir dolunay var. Aile ve yaşam alanlarınızda bir final enerjisi mevcut. Koç enerjisi, fevri kararlar aldırabilir, ancak dönüşüm enerjisi mevcut olduğu için göze alıp uygulayabilirseniz. 20 Ekim’den sonra Retro’da olan tüm gezegenler Retro’dan çıkıyor, yani hayatınızın hızlandığını fark edeceksiniz. 27 Ekim civarı, hayat planlarınız ve sosyal çevreniz odağınızda olabilir. Ancak bu günler civarı, ikili ilişkilerde hayal kırıklıkları yaşamamak adına yanılgılara dikkat edin, çünkü Güneş-Venüs karesi mevcut.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR

Retro etkileri ay ortasına dek etkili olacak. Yurt dışı bağlantılı konularda, akademik konularda ve medya işlerinde sorunların yaşanmasıyla birlikte 6 Ekim’de, bu alanda oluşan yeni ay, bu konularda yarım kalan işlerinizi tamamlama fırsatı sunacak. Yeni bir oluşuma adım atmayın. Davanız varsa güzel bir gelişme olabilir. 20 Ekim’de dolunay etkisi kardeşinizin hayatında bir final yaşatabilir. Aracınızla alakalı bir gündem oluşabilir. Eğer kurs tarzı eğitimleriniz varsa bitişler olabilir. Ayrıca iletişimsel konulara da dikkat edin. Sert bir dolunayda Koç enerjisi, mevcut ani kararlar aldırtabilir. 23 Ekim civarı iş hayatında aktif olmak isteyenler için uygun bir dönem, değerlendirebilirsiniz. 20 Ekim civarı Retro’da olan gezegenler düz seyrine geçecek. Oldukça ağır geçen hayat sınavlarının ardından Satürn’ün ödüllerini almaya başlayacağınız bir sürece giriyorsunuz. 27 Ekim’de Venüs-Neptün karesi var, ikili ilişkilerde yanılgılara dikkat edin.

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR

Sevgili Balıklar, finansal gündeminiz sizi meşgul edecek, eşinizin kaynakları da gündemde olabilir. Ortaklaşa mallar veya her türlü kurumdan gelen kaynaklar alanlarında da bir revize söz konusu. 6 Ekim’de bu alanda bir yeni ay olacak ve dışarıdan gelen kaynaklarınızda bir yenilik oluşabilir. Ancak bu, eski bağlantılarınızla alakalı olabilir. Çünkü Merkür, bu alanda Retro’da. Akabinde 20 Ekim’deki dolunayın da kendi kazanç alanınızda oluşması, finansal alanınızın oldukça yoğun olacağını anlatıyor bize. Sert bir dolunay, aslında bir final, bir karar olabilir. Kazanç kaynaklarınıza yönelik dönüştürücü bir etki aslında. Bu alanlarda mücadele enerjisi mevcut. 22 Ekim itibariyle yurt dışı konuları, medya-basın konuları ve akademik konular alanınız aydınlanıyor. Retro’daki tüm gezegenlerin 20 Ekim civarı düz seyrine başlamasıyla birlikte hayat hızlanacak. Özellikle Kasım sonunda güneşin Yay burcuna geçmesiyle birlikte sizin kariyer alanınız parlamaya başlayacak. Bu ayı, finans kaynaklarınızı artırmak için mücadele verdiğiniz bir ay olarak düşünün.

Bir Yorum Yazın